Budowa domów

 • Wełna mineralna i jej rodzaje – czym jest wełna skalna i kamienna?
  Wełna mineralna i jej rodzaje – czym jest wełna skalna i kamienna?

  Wełna mineralna jest jednym z popularniejszych materiałów izolacyjnych. Dostępne są jej dwa rodzaje – szklana i kamienna. Obie cechują się podobnymi parametrami technicznymi i pełnią taką samą funkcję. Sprawdźmy, na czym zatem polegają różnice między nimi!

  Dodano: 2019-09-04 Czytaj więcej
 • Montaż kabiny prysznicowej – na co zwrócić uwagę?
  Montaż kabiny prysznicowej – na co zwrócić uwagę?

  Jak możemy zaoszczędzić podczas wykańczania łazienki? Najlepszym ze sposobów jest wykonanie poszczególnych prac we własnym zakresie. W tym artykule podpowiadamy, jak zamontować kabinę prysznicową.

  Dodano: 2019-09-04 Czytaj więcej
 • Sucha zaprawa cementowa – czym jest suchy beton?
  Sucha zaprawa cementowa – czym jest suchy beton?

  Wszyscy dobrze znamy betonowe zaprawy, które należy wymieszać w odpowiednich proporcjach z wodą, by uzyskać płynny materiał, niezbędny przy pracach budowlanych. Czasami jednak warto dodać mniej wody i zastosować suchy beton – czym jest i kiedy warto go stosować?

  Dodano: 2019-09-04 Czytaj więcej
 • Nawiewnik okienny – lepsza wymiana powietrza w domu
  Nawiewnik okienny – lepsza wymiana powietrza w domu

  Nawiewnik do okien to prosty mechanizm pozwalający na skuteczne poprawienie cyrkulacji powietrza w domu. Zamontowanie nawiewników okiennych umożliwia efektywną walkę z nadmierną wilgocią, a także znacząco zwiększa komfort i bezpieczeństwo domowników.

  Dodano: 2019-09-04 Czytaj więcej
 • Drzwi wewnętrzne – na czym polega ich montaż?
  Drzwi wewnętrzne – na czym polega ich montaż?

  Prace wykończeniowe generują duże koszty, dlatego próbujemy zaoszczędzić na niektórych pracach, wykonując je samodzielnie. Jedną z nich jest montaż drzwi wewnętrznych – na czym polega ich instalacja i jak ją przeprowadzić?

  Dodano: 2019-09-04 Czytaj więcej
 • Piec akumulacyjny jako ogrzewanie domu – czy to dobre rozwiązanie?
  Piec akumulacyjny jako ogrzewanie domu – czy to dobre rozwiązanie?

  Ogrzewanie elektryczne nie należy do najtańszych, ale… nie musi być najdroższe. Dzięki piecom akumulacyjnym możliwe jest znaczne obniżenie kosztów. Sprawdźmy, czy ogrzewanie elektryczne akumulacyjne jest rozwiązaniem godnym uwagi.

  Dodano: 2019-09-04 Czytaj więcej
 • Podłoga w garażu – na co zwrócić uwagę?
  Podłoga w garażu – na co zwrócić uwagę?

  Odpowiednie wykończenie garażu będzie miało wpływ na komfort jego użytkowania. Bardzo ważne jest to, aby posadzka w tym pomieszczeniu była trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Czym jeszcze powinna się wyróżniać podłoga w garażu i jaki jej rodzaj warto wybrać? Sprawdźmy!

  Dodano: 2019-09-04 Czytaj więcej
 • Jak rozpoznać azbest? Groźny składnik eternitu
  Jak rozpoznać azbest? Groźny składnik eternitu

  Azbest przez wiele lat był stosowany jako jeden ze składników materiałów budowlanych. Słusznie przypisywano mu doskonałe właściwości, np. niepalność i izolacyjność, jednak miało to miejsce, zanim znany stał się jego szkodliwy wpływ dla zdrowia. Co warto wiedzieć i jak rozpoznać azbest?

  Dodano: 2019-09-04 Czytaj więcej
 • Kiedy potrzebna jest decyzja o warunkach zabudowy?
  Kiedy potrzebna jest decyzja o warunkach zabudowy?

  Decyzja o warunkach zabudowy to kluczowy dokument dla każdego inwestora – bez niego niemożliwe będzie rozpoczęcie budowy. Nie ma jednak konieczności występowania o jej wydanie, jeśli dla danego obszaru istnieje aktualny miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

  Dodano: 2019-09-04 Czytaj więcej
 • Plan miejscowy i ewidencja gruntów a oznaczenie symboli, które się w nich znajdują
  Plan miejscowy i ewidencja gruntów a oznaczenie symboli, które się w nich znajdują

  Plan miejscowy i ewidencja gruntów zdradzają istotne informacje, których nie można pominąć podczas zakupu domu lub działki. Wymienione dokumenty zawierają szereg symboli trudnych do rozszyfrowania. Poniżej przedstawiamy zestawienie najważniejszych oznaczeń w planie miejscowym.

  Dodano: 2019-09-04 Czytaj więcej
 • Grzejnik olejowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
  Grzejnik olejowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

  W niektórych sytuacjach skorzystanie z domowej instalacji grzewczej jest niemożliwe lub nieopłacalne. Wówczas na ratunek przychodzą grzejniki olejowe elektryczne. Jak wybrać urządzenie o skutecznym działaniu i kiedy warto z niego skorzystać? Sprawdźmy!

  Dodano: 2019-09-03 Czytaj więcej
 • Jaka wełna na poddasze? Na co zwrócić uwagę, wybierając ją?
  Jaka wełna na poddasze? Na co zwrócić uwagę, wybierając ją?

  30% – aż tyle wytworzonego w domu ciepła możemy tracić, jeśli nie ocieplimy poddasza (lub będzie ono ocieplone nieprawidłowo). Najlepszym materiałem do izolacji cieplnej wciąż pozostaje wełna. Jak ocieplić poddasze za jej pomocą? Podpowiadamy, jak ją odpowiednio wybrać i zastosować.

  Dodano: 2019-09-03 Czytaj więcej
 • Ocieplenie fundamentów – jak to zrobić?
  Ocieplenie fundamentów – jak to zrobić?

  Izolacja termiczna fundamentów zapobiega uciekaniu ciepła z budynku w stronę gruntu, a co za tym idzie – stanowi nieodzowny element całej konstrukcji. Ocieplenie fundamentów powinno być obowiązkowe, także w przypadku budynków niepodpiwniczonych czy zbudowanych z materiałów o dobrej izolacyjności termicznej.

  Dodano: 2019-09-03 Czytaj więcej
 • Tynk japoński – ceny, wzory, nakładanie
  Tynk japoński – ceny, wzory, nakładanie

  Szukając oryginalnego sposobu na wykończenie ścian w mieszkaniu, z pewnością natkniemy się na tynk japoński. Dzięki niemu odświeżymy wnętrza i dodamy otoczeniu niebanalnego charakteru. Czym cechuje się tynk bawełniany, jak się go nakłada i jakie daje możliwości? Oto odpowiedzi na te pytania!

  Dodano: 2019-09-03 Czytaj więcej
 • Podgrzewanie wody w przydomowym basenie – czy to się opłaca?
  Podgrzewanie wody w przydomowym basenie – czy to się opłaca?

  Przydomowy basen to prawdziwy luksus, podnoszący znacznie wartość posesji i komfort życia jej użytkowników. Jego budowa i eksploatacja związane są jednak z dodatkowymi kosztami – sporą część z nich stanowią koszty podgrzewania wody. Jak można je obniżyć?

  Dodano: 2019-09-03 Czytaj więcej
 • Zadaszenie tarasu – poradnik krok po kroku
  Zadaszenie tarasu – poradnik krok po kroku

  Taras zadaszony to konstrukcja, na którą decyduje się niemal każdy, kto posiada własny kawałek podwórka za domem. Na podłożu z desek można stabilnie ustawić meble, a rozpostarty nad głowami daszek chroni przed słońcem i deszczem. Podpowiadamy, jak zadaszyć taras!

  Dodano: 2019-09-03 Czytaj więcej
 • Operat szacunkowy – czym jest wycena nieruchomości?
  Operat szacunkowy – czym jest wycena nieruchomości?

  Kupując lub sprzedając nieruchomość czy starając się o kredyt hipoteczny w banku, spotkamy się z terminem operatu szacunkowego, czyli wyceny nieruchomości. Czym dokładnie jest operat i co powinien zawierać, by w pełni spełniać swoje zadanie? O tym w poniższym artykule.

  Dodano: 2019-09-03 Czytaj więcej
 • Lakier do parkietu – jak go wybrać? Na co zwrócić uwagę?
  Lakier do parkietu – jak go wybrać? Na co zwrócić uwagę?

  Piękne, trwałe i wysoce eleganckie – tak pokrótce można opisać podłogi drewniane. Ich efektowny wygląd i wieloletnia żywotność są jednak zależne od właściwej pielęgnacji. Podpowiadamy, jaki lakier do parkietu wybrać, by zadbać o powierzchnię drewna.

  Dodano: 2019-09-03 Czytaj więcej
 • Jak pozbyć się kreta na działce? Zdradzamy kilka sposobów
  Jak pozbyć się kreta na działce? Zdradzamy kilka sposobów

  O obecności kreta w ogrodzie świadczą kopce i podziemne tunele, których wierzchnia część wystaje ponad powierzchnię ziemi. Choć ten ślepy ssak nie podjada roślin, to jednak żyjąc pod ziemią, łatwo niszczy ich system korzeniowy. Jak pozbyć się kreta z ogrodu, by uniknąć większych szkód?

  Dodano: 2019-09-03 Czytaj więcej
 • Na czym polega cyklinowanie parkietu?
  Na czym polega cyklinowanie parkietu?

  Drewniane podłogi od setek lat cieszą się niesłabnącą popularnością – piękne, trwałe i wytrzymałe, mogą zdobić posadzki przez bardzo długi czas, o ile są odpowiednio pielęgnowane. Jednym z zabiegów, które warto wykonywać regularnie, co kilka lat, jest cyklinowanie. Na czym polega i jakie są jego korzyści?

  Dodano: 2019-09-02 Czytaj więcej
 • Nowoczesne domy o prostej bryle, czyli projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły
  Nowoczesne domy o prostej bryle, czyli projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły

  Współczesna architektura hołduje rozwiązaniom efektownym i funkcjonalnym zarazem – dowodem na to są chociażby domy w stylu nowoczesnej stodoły, których prosta bryła i energooszczędna charakterystyka doskonale wpisują się w ten nowoczesny nurt. Co warto wiedzieć o budynkach tego typu?

  Dodano: 2019-07-25 Czytaj więcej
 • Jakie projekty domów wybierają deweloperzy? Budowa osiedli w zabudowie szeregowej
  Jakie projekty domów wybierają deweloperzy? Budowa osiedli w zabudowie szeregowej

  Projekty domów w zabudowie szeregowej są atrakcyjne dla deweloperów. Jakie korzyści mają inwestorzy z budowy szeregowców? Ile kosztuje budowa domu w zabudowie szeregowej? Sprawdźmy, czy eksploatacja takiego mieszkania jest tańsza od kosztu utrzymania domu wolnostojącego i co sprawia, że domy w zabudowie szeregowej są coraz chętniej kupowane.

  Dodano: 2019-07-25 Czytaj więcej
 • Pomieszczenie gospodarcze przy i nad garażem – jak je zagospodarować?
  Pomieszczenie gospodarcze przy i nad garażem – jak je zagospodarować?

  W zależności od projektu domu pomieszczeniem gospodarczym może stać się przestrzeń nad garażem, specjalnie uwzględniony w bryle budynku warsztat lub… sam garaż. Jak zagospodarować pomieszczenie gospodarcze w domu, by było funkcjonalne?

  Dodano: 2019-07-25 Czytaj więcej
 • Energooszczędne systemy aluminiowe – stolarka w domach pasywnych
  Energooszczędne systemy aluminiowe – stolarka w domach pasywnych

  Dom pasywny jest budynkiem wyróżniającym się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię cieplną – dzięki temu jest przyjazny środowisku, ale i pozwala zaoszczędzić na wydatkach na ogrzewanie. Aby jednak taki budynek dobrze pełnił swoją funkcję, należy w nim wykorzystać odpowiednie elementy konstrukcyjne, w tym także stolarkę. Co warto wiedzieć o energooszczędnych systemach aluminiowych?

  Dodano: 2019-07-25 Czytaj więcej
 • Rodzaje nadproży – do czego służą? Jak umiejętnie wykonać nadproża i gdzie stosować je podczas budowy, czyli budowa stanu surowego bez błędów
  Rodzaje nadproży – do czego służą? Jak umiejętnie wykonać nadproża i gdzie stosować je podczas budowy, czyli budowa stanu surowego bez błędów

  W czasie projektowania domu należy wziąć pod uwagę solidność całej konstrukcji. Nie będzie to możliwe bez uwzględnienia obecności nadproży, które stanowią ważny element w otworach drzwiowych i okiennych. Jaką pełnią funkcję i dlaczego są aż tak istotne?

  Dodano: 2019-07-25 Czytaj więcej
 • Budowa nowoczesnego tarasu. Jak wykonać odpowiednią hydroizolację tarasu i jaki podest wybrać?
  Budowa nowoczesnego tarasu. Jak wykonać odpowiednią hydroizolację tarasu i jaki podest wybrać?

  Budowa tarasu nie musi przysparzać wielu problemów. Dobrze jest jednak pamiętać o kilku kwestiach przy okazji projektowania konstrukcji. Podpowiadamy, jakie materiały wybrać i jak zbudować taras przy domu.

  Dodano: 2019-07-25 Czytaj więcej
 • Szklarnia ogrodowa – budowa i wybór odpowiedniego rodzaju szklarni ogrodowej z poliwęglanu, szkła czy folii
  Szklarnia ogrodowa – budowa i wybór odpowiedniego rodzaju szklarni ogrodowej z poliwęglanu, szkła czy folii

  Nawet niewielka przydomowa szklarnia spełni zapotrzebowanie kilkuosobowej rodziny na świeże warzywa. Budowa szklarni jest więc dobrym pomysłem, gdy w ogrodzie mamy wystarczająco dużo miejsca i zależy nam na własnych plonach. Jak zrobić szklarnię, czy wymaga ona pozwolenia i w jaki sposób ją nawadniać?

  Dodano: 2019-07-25 Czytaj więcej
 • Sala kinowa w nowoczesnym domu jako osobne pomieszczenie – jak je wydzielić i przystosować?
  Sala kinowa w nowoczesnym domu jako osobne pomieszczenie – jak je wydzielić i przystosować?

  Domowa sala kinowa to marzenie wielu osób uwielbiających oglądać filmy. Duży ekran, odpowiednie nagłośnienie i wygodny fotel to absolutne minimum, aby samodzielnie stworzyć pokój kinowy, jednak warto zagłębić się w temat i pójść krok dalej – jak wydzielić przestrzeń na kino w domu i co powinno się w niej znajdować?

  Dodano: 2019-07-25 Czytaj więcej
 • Wygodne łóżko i odpowiednio dobrany materac to podstawa w urządzaniu sypialni – jaki rodzaj i wielkość wybrać?
  Wygodne łóżko i odpowiednio dobrany materac to podstawa w urządzaniu sypialni – jaki rodzaj i wielkość wybrać?

  Źle urządzona i wyposażona sypialnia negatywnie wpływa na komfort naszego życia. Jak ją urządzić, by była w pełni funkcjonalna i umożliwiała efektywny wypoczynek? Poniżej kilka praktycznych wskazówek. Sprawdźmy, jak wybrać materac i wygodne łóżko sypialniane.

  Dodano: 2019-07-25 Czytaj więcej
 • Powierzchnia użytkowa poddasza - obliczanie powierzchni, normy prawne, podatki, adaptacja
  Powierzchnia użytkowa poddasza - obliczanie powierzchni, normy prawne, podatki, adaptacja

  Standardem w projektach domów jednorodzinnych jest spadzisty dach. Nic więc dziwnego, że kwestie użytkowania, urządzania i aranżowania poddaszy są bardzo popularne. Zanim jednak zajmiemy się wykończeniem, musimy poznać wszelkie regulacje dotyczące poddaszy, ich adaptacji i norm związanych z ich powierzchnią. Co warto wiedzieć?

  Dodano: 2019-07-24 Czytaj więcej
 • Izolacja nakrokwiowa dachu – zalety i wady oraz metody stosowania
  Izolacja nakrokwiowa dachu – zalety i wady oraz metody stosowania

  Czym jest izolacja nakrokwiowa? Czy stosowanie tego ocieplenia dachu jest popularnym rozwiązaniem? O czym należy pamiętać, decydując się na izolację nakrokwiową i kiedy ją zaplanować? Poniżej odpowiadamy na pytania oraz przedstawiamy wady i zalety izolacji nakrokwiowej.

  Dodano: 2019-07-24 Czytaj więcej
 • Dekoracje ścienne i sufitowe – jakie ozdoby na ścianę wybrać i które połączą się dobrze z tymi na suficie?
  Dekoracje ścienne i sufitowe – jakie ozdoby na ścianę wybrać i które połączą się dobrze z tymi na suficie?

  Aranżowanie nowego mieszkania lub domu to nie lada wyzwanie, ale i spora doza zabawy. Jeśli otrzymaliśmy lokal w stanie deweloperskim, możemy zająć się jego samodzielnym wykańczaniem i stworzyć dokładnie taki wystrój, o jakim zawsze marzyliśmy. Jednym z zadań będzie dobranie elementów dekoracyjnych na ścianę oraz kasetonów na sufit – jak to zrobić?

  Dodano: 2019-07-24 Czytaj więcej
 • Jak urządzić pokój dziecięcy – poradnik. Jakie wybrać meble, kolory ścian i modne rozwiązania do pokoju naszego dziecka?
  Jak urządzić pokój dziecięcy – poradnik. Jakie wybrać meble, kolory ścian i modne rozwiązania do pokoju naszego dziecka?

  Aranżacja pokoju dla dziecka powinna być zarówno funkcjonalna, jak i przytulna. Musi zapewniać małemu lokatorowi odpowiednie warunki do wypoczynku, nauki, a także zabawy. O czym pamiętać, urządzając pokoik dziecięcy, i jak stworzyć wystrój, w którym dziecko będzie czuło się dobrze?

  Dodano: 2019-07-24 Czytaj więcej
 • Zasady dobierania oświetlenia w domu jednorodzinnym. Prawidłowe oświetlenie łazienki, kuchni i salonu. Jaśniej proszę!
  Zasady dobierania oświetlenia w domu jednorodzinnym. Prawidłowe oświetlenie łazienki, kuchni i salonu. Jaśniej proszę!

  Instalacja oświetleniowa jest jednym z najważniejszych systemów każdego domu jednorodzinnego i mieszkania. Lampy w domu powinny spełniać funkcję praktyczną oraz dekoracyjną, doświetlając wnętrza oraz komponując się z nimi stylistycznie. Jak wybrać lampy łazienkowe, jak zaprojektować oświetlenie w kuchni i które źródła światła najlepiej sprawdzą się w salonie?

  Dodano: 2019-07-24 Czytaj więcej
 • Jak poprawnie dobrać oświetlenie do pomieszczenia? Sposoby na oświetlenie łazienki i klatki schodowej
  Jak poprawnie dobrać oświetlenie do pomieszczenia? Sposoby na oświetlenie łazienki i klatki schodowej

  Stosownie dobrane oświetlenie nie tylko zapewnia odpowiednie warunki do codziennego życia, ale również potrafi całkowicie odmienić charakter każdego pomieszczenia. To, na jaką barwę i temperaturę świetlną się zdecydujemy, może zdeterminować przeznaczenie i komfort użytkowy każdego wnętrza. Co jeszcze warto wiedzieć?

  Dodano: 2019-07-24 Czytaj więcej
 • Panele winylowe – wady i zalety. Przegląd cen, rodzajów i sposobu montażu
  Panele winylowe – wady i zalety. Przegląd cen, rodzajów i sposobu montażu

  Panele winylowe stanowią nowoczesną alternatywę dla innych materiałów podłogowych, a ich właściwości sprawiają, że sięga po nie coraz więcej osób. Czy się charakteryzują, jak należy je układać i ile kosztują?

  Dodano: 2019-07-24 Czytaj więcej
 • Nowoczesna zabudowa kuchenna – złote zasady aranżacji mebli kuchennych
  Nowoczesna zabudowa kuchenna – złote zasady aranżacji mebli kuchennych

  Z kuchni korzystamy codziennie, dlatego tak ważne jest jej funkcjonalne wyposażenie. Dobrze rozplanowana zabudowa meblowa ma w tym wypadku kluczowe znacznie. Jakie rodzaje szafek kuchennych mamy do wyboru i jak je ze sobą łączyć, by urządzić praktyczną, a przy tym elegancką kuchnię?

  Dodano: 2019-07-24 Czytaj więcej
 • Panel prysznicowy, kabina czy wanna z hydromasażem – co wybrać do domowego SPA?
  Panel prysznicowy, kabina czy wanna z hydromasażem – co wybrać do domowego SPA?

  Nowoczesna wanna z hydromasażem, wielofunkcyjny panel prysznicowy, a może kabina prysznicowa z hydromasażem? Każde z tych rozwiązań daje możliwość przeistoczenia prywatnej łazienki w komfortowe domowe SPA. Czym wyróżniają się poszczególne urządzenia i które z nich wybrać?

  Dodano: 2019-07-24 Czytaj więcej
 • Dywan, wykładzina, a może oba na raz? Dlaczego dywan sprawdzi się w salonie, a wykładzina dywanowa w pokojach?
  Dywan, wykładzina, a może oba na raz? Dlaczego dywan sprawdzi się w salonie, a wykładzina dywanowa w pokojach?

  Dywan czy wykładzina? To pytanie zadaje sobie wiele osób urządzających domowe wnętrza. Tymczasem wybór pomiędzy oboma produktami nie zawsze jest konieczny – każdy z nich sprawdzi się w innym pomieszczeniu mieszkalnym.

  Dodano: 2019-07-23 Czytaj więcej
 • Drzewa i krzewy do ogrodu – dlaczego warto je sadzić i jakie gatunku wybrać?
  Drzewa i krzewy do ogrodu – dlaczego warto je sadzić i jakie gatunku wybrać?

  Starannie dobrane i skomponowane ze sobą gatunki drzew i krzewów nie tylko pięknie się prezentują, ale także spełniają funkcje praktyczne – dają cień, chronią przed wiatrem, a nawet dostarczają owoce. Jakie drzewa do ogrodu nowoczesnego warto wybrać i jak o nie dbać?

  Dodano: 2019-07-23 Czytaj więcej
 • Systemy automatyki budynkowej inteligentnego domu – jakie wybrać i które nadają się do późniejszej rozbudowy?
  Systemy automatyki budynkowej inteligentnego domu – jakie wybrać i które nadają się do późniejszej rozbudowy?

  Jaki system automatyki wybrać? Czy zastosowanie automatyki BMS jest zawsze opłacalne? Jak i kiedy najlepiej jest zaprojektować system zarządzania domem? Jakie korzyści płyną z wykorzystywania systemu automatyki? Sprawdź odpowiedzi na wszystkie te pytania!

  Dodano: 2019-06-25 Czytaj więcej
 • Systemy bram garażowych – wybór i porównanie kosztów automatyki do bram
  Systemy bram garażowych – wybór i porównanie kosztów automatyki do bram

  Brama garażowa z napędem zwiększa komfort codziennych czynności związanych z parkowaniem pojazdu. Dobór systemu warto przeprowadzić już na etapie projektowania domu lub garażu wolnostojącego, gdyż ułatwia to rozplanowanie instalacji elektrycznej oraz dopasowanie bramy o odpowiedniej wielkości i szczelności.

  Dodano: 2019-06-25 Czytaj więcej
 • Gruntowy powietrzny wymiennik ciepła – sprawdź funkcjonowanie GPWC i przekonaj się, że to działa!
  Gruntowy powietrzny wymiennik ciepła – sprawdź funkcjonowanie GPWC i przekonaj się, że to działa!

  Jak działa gruntowy wymiennik ciepła? Czy zwiększa efektywność rekuperacji? Omawiamy najważniejsze zasady działania GPWC, przedstawiamy rodzaje gruntowych wymienników i wyjaśniamy, czy energooszczędność z odzysku ciepła się opłaca.

  Dodano: 2019-06-25 Czytaj więcej
 • Markizy na taras lub balkon nadal modnym sposobem na zaciemnienie wnętrza
  Markizy na taras lub balkon nadal modnym sposobem na zaciemnienie wnętrza

  Montaż markizy na balkonie lub tarasie zwiększy ich funkcjonalność a ponadto poprawi koloryt elewacji, a nawet całego obiektu. W pewnym stopniu wpłynie także na zaciemnienie pomieszczenia, chociaż nie tak jak w przypadku stosowania rolet zewnętrznych.

  Dodano: 2019-06-25 Czytaj więcej
 • Zmiany w planowaniu przestrzennym dotyczące warunków zabudowy 2019 – lokalne standardy urbanistyczne
  Zmiany w planowaniu przestrzennym dotyczące warunków zabudowy 2019 – lokalne standardy urbanistyczne

  Jakie zmiany w zakresie prawa budowlanego czekają nas jeszcze w 2019 roku? Czy będzie to nas kosztowało więcej niż dotychczas? Jakie trudności będą się wiązały z wcieleniem w życie nowych przepisów, a może wręcz przeciwnie – zmiany w planowaniu przestrzennym ułatwią budowę inwestorom?

  Dodano: 2019-06-25 Czytaj więcej
 • Mansardowy dach wraca do łask – zobacz projekty z dachem łamanym
  Mansardowy dach wraca do łask – zobacz projekty z dachem łamanym

  Dach mansardowy to rozwiązanie oryginalne i estetyczne, a jednocześnie zapewniające dodatkową przestrzeń do wykorzystania na poddaszu. Połączenie klasycznego wyglądu i nowoczesnych technologii pozwala stworzyć atrakcyjne projekty domów, dzięki którym dach mansardowy ponownie staje się modny.

  Dodano: 2019-06-25 Czytaj więcej
 • Jak wybrać odpowiednie meble do salonu - Jak umeblować pokój dzienny aby wszystko w nim pasowało?
  Jak wybrać odpowiednie meble do salonu - Jak umeblować pokój dzienny aby wszystko w nim pasowało?

  Aranżacja mieszkania to niemałe wyzwanie. Stworzenie spójnego i estetycznego projektu wymaga przemyślanej strategii od początku do końca. O czym trzeba pamiętać, meblując pokój dzienny?

  Dodano: 2019-06-25 Czytaj więcej
 • Sypialnia małżeńska z garderobą i łazienką czyli MASTER BEDROOM - inspiracje klimatyczne komfortowej strefy nocnej
  Sypialnia małżeńska z garderobą i łazienką czyli MASTER BEDROOM - inspiracje klimatyczne komfortowej strefy nocnej

  Przystosowanie jednego pomieszczenia tak, by służyło do spania, mycia i ubierania się jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, które sprawdza się w zabieganej codzienności. W ten sposób powstaje prywatna przestrzeń, która pozwala na to, by w jednym miejscu różnego rodzaju przedmioty codziennego użytku.

  Dodano: 2019-06-25 Czytaj więcej
 • 5 zalet jednoprzestrzennej strefy dziennej w wybranych projektach domów z otwartą kuchnią
  5 zalet jednoprzestrzennej strefy dziennej w wybranych projektach domów z otwartą kuchnią

  Czasy, w których gospodarze znikali za kuchennymi drzwiami i po pewnym czasie pojawiali się z posiłkiem, odchodzą w niepamięć. Nowoczesne kuchnie otwierają się na strefę dzienną domu, łącząc nie tylko funkcje różnych przestrzeni, lecz także samych domowników.

  Dodano: 2019-06-25 Czytaj więcej
 • Modne wykończenie sufitów - 5 pomysłów na nowoczesny sufit dekoracyjny
  Modne wykończenie sufitów - 5 pomysłów na nowoczesny sufit dekoracyjny

  Aranżacja pomieszczenia mieszkalnego nie dotyczy wyłącznie ścian czy podłogi. Właściciele domów lub mieszkań często zapominają o suficie, czyniąc go jedynie białym, betonowym dopełnieniem. Czy stylizacji pomieszczenia nie dopełniłby lepiej drewniany sufit bądź gwieździsta noc w postaci fototapety?

  Dodano: 2019-06-24 Czytaj więcej
 • Masz dość czekania rano w kolejce do łazienki? Ilość łazienek/wc w domu oraz zasady ich rozmieszczenia?
  Masz dość czekania rano w kolejce do łazienki? Ilość łazienek/wc w domu oraz zasady ich rozmieszczenia?

  Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń użytkowych. Podpowiadamy, jak ją urządzić i ile właściwie toalet powinno znajdować się w każdym domu.

  Dodano: 2019-06-24 Czytaj więcej
 • Dobór odpowiedniej zaprawy murarskiej. Zaprawa murarska gotowa czy z betoniarki?
  Dobór odpowiedniej zaprawy murarskiej. Zaprawa murarska gotowa czy z betoniarki?

  Odpowiednio dobrana zaprawa murarska pozwoli na trwałe połączenie elementów murowanych i właściwe zabezpieczenie ich przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Do wyboru mamy zaprawy o różnym składzie i parametrach użytkowych – kluczowe jest prawidłowe dopasowanie masy do planowanego zastosowania.

  Dodano: 2019-06-24 Czytaj więcej
 • Systemy przeciwoblodzeniowe dachowe i gruntowe – jak działają oraz kiedy i gdzie je instalować?
  Systemy przeciwoblodzeniowe dachowe i gruntowe – jak działają oraz kiedy i gdzie je instalować?

  Systemy przeciwoblodzeniowe to prosty sposób na skuteczne i niewymagające wysiłku usuwanie lodu i śniegu ze schodów, podjazdów, dachów czy rynien. Odpowiednio dopasowane do potrzeb ogrzewanie przeciwoblodzeniowe zwiększa bezpieczeństwo i komfort, zużywając stosunkowo niewiele energii.

  Dodano: 2019-06-24 Czytaj więcej
 • Blachodachówka i blacha trapezowa – sprawdzamy pokrycia dachowe w rozsądnych cenach
  Blachodachówka i blacha trapezowa – sprawdzamy pokrycia dachowe w rozsądnych cenach

  Blachodachówka i blacha trapezowa to jedne z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Wyróżniają się lekkością, wytrzymałością i atrakcyjną ceną. Są także dostępne w wielu wariantach i wersjach kolorystycznych, więc bez problemu dobierzemy produkt optymalnie dopasowany do konkretnego budynku.

  Dodano: 2019-06-24 Czytaj więcej
 • Wole oko w projekcie dachu – materiały pokryciowe dachu o łukowym kształcie
  Wole oko w projekcie dachu – materiały pokryciowe dachu o łukowym kształcie

  Wole oko, które dawniej służyło głównie do wentylacji poddasza, dziś stanowi w dużej mierze element dekoracyjny budynku. Prezentuje się niezwykle efektownie, zwiększa funkcjonalność poddasza, ale jest także trudne w wykonaniu. Czym charakteryzuje się wole oko, jakim materiałem je pokryć i kiedy stanowi lepszy wybór od okien dachowych?

  Dodano: 2019-06-24 Czytaj więcej
 • Kalenica prostopadła do drogi – sprawdź polecane projekty z dachem czterospadowym
  Kalenica prostopadła do drogi – sprawdź polecane projekty z dachem czterospadowym

  Wybór projektu domu nie zawsze zależy od inwestora. Niemały wpływ na ostateczną decyzję przyszłym właścicieli mają przepisy prawa budowlanego. Jak uniknąć podstawowych błędów związanych z tego rodzaju wyborem? Jakie znaczenie w projekcie ma kalenica?

  Dodano: 2019-06-24 Czytaj więcej
 • Jak urządzić salon? 6 złotych zasad projektowania salonu – pokoju dziennego
  Jak urządzić salon? 6 złotych zasad projektowania salonu – pokoju dziennego

  Projektowanie salonu wymaga uwzględnienia wielu czynników. Wynika to z faktu, że pomieszczenie to często pełni kilka funkcji. O czym należy pamiętać na etapie planowania i jakie zasady stosować, by mieć pewność, że salon będzie funkcjonalny, wygodny, a przy tym elegancko zaaranżowany?

  Dodano: 2019-06-24 Czytaj więcej
 • Sypialnia na poddaszu pełna światła dziennego – pomysły na modną aranżacje poddasza
  Sypialnia na poddaszu pełna światła dziennego – pomysły na modną aranżacje poddasza

  Poddasze jest jednym z ciekawszych miejsc na urządzenie takiej sypialni, do której będziemy wracać z przyjemnością. Nie jest to zadanie łatwe, ale gra jest warta świeczki. Oto kilka rad dotyczących urządzenia sypialni na poddaszu.

  Dodano: 2019-06-24 Czytaj więcej
 • Instalator systemu alarmowego radzi – jaki system alarmowy wybrać do domu? Bezprzewodowe systemy alarmowe i systemy monitoringu w praktyce
  Instalator systemu alarmowego radzi – jaki system alarmowy wybrać do domu? Bezprzewodowe systemy alarmowe i systemy monitoringu w praktyce

  Czym jest system alarmowy? Jakie urządzenia wchodzą w jego skład? Gdzie je najlepiej zamontować? Jakie korzyści płyną z montażu alarmu? Przedstawiamy odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące wyboru systemu alarmowego i podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze alarmu do domu.

  Dodano: 2019-06-24 Czytaj więcej
 • Domy z wizją, czyli wirtualny spacer po przyszłym domu – zobacz projekty domów 3D z naszej pracowni
  Domy z wizją, czyli wirtualny spacer po przyszłym domu – zobacz projekty domów 3D z naszej pracowni

  Wirtualny spacer po wnętrzu domu to jedna z nowoczesnych opcji, jakie mają do dyspozycji osoby szukające idealnego projektu dla siebie. Możliwość obejrzenia budynku od wewnątrz stanowi duże udogodnienie szczególnie dla tych inwestorów, którym trudno wyobrazić sobie, jak można wykończyć i urządzić poszczególne pomieszczenia.

  Dodano: 2019-06-24 Czytaj więcej
 • Rodzaje farb – poznaj zastosowanie i cenę najpopularniejszych farb do wnętrz i elewacyjnych
  Rodzaje farb – poznaj zastosowanie i cenę najpopularniejszych farb do wnętrz i elewacyjnych

  Malowanie jest jedną z najważniejszych czynności, jaką wykonuje się przy urządzaniu wnętrza. Kolor farby nie tylko wpływa na wystrój i charakter pomieszczenia, ale także samopoczucie domowników. Jakie rodzaje farb są obecnie dostępne na rynku? Które z nich nadają się do stosowania wewnątrz domu, a które można z powodzeniem wykorzystać jako farbę elewacyjną? Przedstawiamy praktyczne kompendium wiedzy o farbach.

  Dodano: 2019-05-28 Czytaj więcej
 • Ogrodzenie panelowe – cena, rodzaje i poradnik montażu
  Ogrodzenie panelowe – cena, rodzaje i poradnik montażu

  Płot panelowy jest wygodnym i szybkim w montażu sposobem na posiadanie ładnego i funkcjonalnego ogrodzenia. Dlatego też coraz częściej można spotkać płoty wykonane z prefabrykowanych elementów, zarówno w budownictwie jednorodzinnym, dookoła osiedli, obiektów użyteczności publicznej, jak i różnego rodzaju przedsiębiorstw.

  Dodano: 2019-05-28 Czytaj więcej
 • Jak urządzić przedpokój i ile to kosztuje? Pomysły na funkcjonalny przedpokój
  Jak urządzić przedpokój i ile to kosztuje? Pomysły na funkcjonalny przedpokój

  Przedpokój pełni w każdym mieszkaniu bardzo ważną funkcję użytkową, chociaż często bywa niedoceniany i traktowany przez inwestorów po macoszemu. Jak zaaranżować strefę wejściową, żeby była w pełni funkcjonalna i urządzona zgodnie z aktualnymi trendami wnętrzarskimi?

  Dodano: 2019-05-28 Czytaj więcej
 • Pianobeton – zastosowanie, właściwości i cena za m3
  Pianobeton – zastosowanie, właściwości i cena za m3

  Pianobeton to innowacyjny materiał budowlany, który cieszy się rosnącą popularnością w szerokiej gamie zastosowań. Dlaczego warto zastanowić się nad jego użyciem w czasie budowy domu lub innego obiektu? O tym powiemy poniżej.

  Dodano: 2019-05-28 Czytaj więcej
 • Trawa z rolki, czyli sposób na szybkie założenie trawnika. Zalety i wady trawnika z rolki
  Trawa z rolki, czyli sposób na szybkie założenie trawnika. Zalety i wady trawnika z rolki

  Trawniki to obecnie najpopularniejszy element każdego przydomowego ogrodu, miejskiego zieleńca czy skweru. Oczekiwanie na piękny, gęsty trawnik z siewu bywa zazwyczaj długotrwałe. Znaleziono jednak rozwiązanie tego problemu. Trawa sprzedawana w rolkach to najszybsza metoda na uzyskanie ładnego i zwartego trawnika.

  Dodano: 2019-05-28 Czytaj więcej
 • Malowanie ścian krok po kroku. Jak malować ściany?
  Malowanie ścian krok po kroku. Jak malować ściany?

  Malowanie ścian jest jedną z najprostszych metod na zmianę wyglądu wnętrza. Jeśli zostanie przeprowadzone zgodnie ze sztuką, a w trakcie prac nie pominiemy żadnego ważnego etapu, możemy mieć pewność, że nowa powłoka będzie nie tylko estetyczna, ale również trwała. Jak malować ściany, aby uzyskać taki efekt?

  Dodano: 2019-05-28 Czytaj więcej
 • Jaka farba do płytek sprawdzi się najlepiej podczas malowania kafelków? Poradnik krok po kroku
  Jaka farba do płytek sprawdzi się najlepiej podczas malowania kafelków? Poradnik krok po kroku

  Zastosowanie farby do płytek stanowi prosty sposób na odnowienie okładziny ceramicznej w kuchni albo w łazience. Uzyskany efekt zachowa trwałość na długi czas, ale tylko pod warunkiem, że wcześniej zadbamy o właściwe przygotowanie podłoża i wybór odpowiedniej emalii.

  Dodano: 2019-05-27 Czytaj więcej
 • Tarcica dębowa czy bukowa? Zastosowanie tarcicy w budowlance
  Tarcica dębowa czy bukowa? Zastosowanie tarcicy w budowlance

  Tarcica to podstawowy surowiec drzewny o szerokim zakresie zastosowań. W budownictwie zazwyczaj używana jest tarcica z drzew iglastych, jako tańsza i łatwiejsza w obróbce. Jednak to tarcica dębowa lub bukowa jest surowcem zazwyczaj wykorzystywanym do wykańczania wnętrz i produkcji wysokiej klasy mebli oraz elementów wyposażenia wnętrz.

  Dodano: 2019-05-27 Czytaj więcej
 • Płyty gipsowo-kartonowe - rigips do ścian i sufitów rodzaje, montaż - tajniki spoinowania
  Płyty gipsowo-kartonowe - rigips do ścian i sufitów rodzaje, montaż - tajniki spoinowania

  Montaż płyt gipsowych na suficie czy na ścianach nie jest trudny, jeśli postępujemy zgodnie ze sztuką ich układania. Znając najważniejsze zasady, można w ciekawy i łatwy sposób wykończyć dom lub mieszkanie. Systemy rigipsowe mogą stanowić alternatywę dla tradycyjnego tynkowania.

  Dodano: 2019-05-27 Czytaj więcej
 • Mała sypialnia – o czym pamiętać, przygotowując projekt i dobierając jej aranżację?
  Mała sypialnia – o czym pamiętać, przygotowując projekt i dobierając jej aranżację?

  Mała sypialnia jest najczęściej domeną niedużych mieszkań w blokach i kamienicach. Ograniczony metraż takiego pokoju często wiąże się z trudnościami w funkcjonalnym zaaranżowaniu przestrzeni. Jednak projekty małych sypialni dowodzą, że nawet najmniejsze wnętrze można zaaranżować praktycznie i pięknie.

  Dodano: 2019-05-27 Czytaj więcej
 • Mata izolacyjna – dlaczego warto wykorzystać ją do ocieplenia poddasza
  Mata izolacyjna – dlaczego warto wykorzystać ją do ocieplenia poddasza

  W nowoczesnym budownictwie bardzo ważna jest termoizolacja budynków. Obecnie ma ona chronić nie tylko przed utratą ciepła w czasie niskich temperatur, ale także zapobiegać przegrzewaniu budynków, szczególnie w czasie słonecznych dni. Jedną z takich technologii są refleksyjne maty izolacyjne.

  Dodano: 2019-05-24 Czytaj więcej
 • Kafelki do łazienki – jakie płytki wybrać?
  Kafelki do łazienki – jakie płytki wybrać?

  Choć podczas wykańczania łazienki można stosować różne materiały wykończeniowe, największą popularnością nieustannie cieszą się płytki. Kafle łazienkowe skutecznie zabezpieczają ściany i posadzkę przed wodą, a do tego pozwalają na uzyskanie trwałego, niemal dowolnego efektu estetycznego.

  Dodano: 2019-05-24 Czytaj więcej
 • Centralne ogrzewanie – kompendium wiedzy na temat ogrzewania w domu
  Centralne ogrzewanie – kompendium wiedzy na temat ogrzewania w domu

  Podczas budowy domu jednym z największych wyzwań jest zapewnienie mu odpowiedniego systemu grzewczego. Centralne ogrzewanie powinno być tanie w eksploatacji, proste w obsłudze i ekologiczne. Przede wszystkim jednak musi być dopasowane do indywidualnych potrzeb, związanych m.in. z wielkością domu, liczbą użytkowników budynku czy dostępnością wolnej przestrzeni.

  Dodano: 2019-05-24 Czytaj więcej
 • Kocioł kondensacyjny – co odróżnia go od tradycyjnego kotła?
  Kocioł kondensacyjny – co odróżnia go od tradycyjnego kotła?

  Nowoczesny kocioł kondensacyjny to oszczędna i ekologiczna alternatywa dla tradycyjnego kotła. Podczas projektowania systemu centralnego ogrzewania w powstającym domu warto rozważyć zastosowanie tego praktycznego rozwiązania, zapewniającego wysoką sprawność cieplną, energooszczędność i bezpieczeństwo.

  Dodano: 2019-05-23 Czytaj więcej
 • Dylatacja – czym jest? Kiedy i dlaczego należy ją stosować?
  Dylatacja – czym jest? Kiedy i dlaczego należy ją stosować?

  Dylatacja, nazywana również szczeliną lub przerwą dylatacyjną, skutecznie zapobiega negatywnym skutkom przenoszenia obciążeń przez konstrukcje domu i powstawania odkształceń jej poszczególnych elementów. Dzięki niej rozdzielone elementy pracują zdecydowanie efektywniej, co ma istotny wpływ nie tylko na bezpieczeństwo i funkcjonalność, ale też estetykę budynku.

  Dodano: 2019-05-23 Czytaj więcej
 • Płyta fundamentowa – wszystko, co należy wiedzieć o projektowaniu, zbrojeniu i ociepleniu płyty
  Płyta fundamentowa – wszystko, co należy wiedzieć o projektowaniu, zbrojeniu i ociepleniu płyty

  Płyta fundamentowa to atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych fundamentów. Jej zastosowanie pozwala znacznie skrócić czas robót ziemnych, sprawdza się też doskonale w przypadku słabo nośnych gruntów. Połączenie bezpieczeństwa, szybkości prac budowlanych i dobrych właściwości termoizolacyjnych.

  Dodano: 2019-05-23 Czytaj więcej
 • Piec kaflowy w nowym domu – cena, budowa i zabudowa kuchni kaflowej
  Piec kaflowy w nowym domu – cena, budowa i zabudowa kuchni kaflowej

  Dawniej były standardem w każdym domu, później zostały wyparte przez nowoczesne urządzenia. Dziś piece i kuchnie kaflowe wracają do naszych mieszkań. Połączenie tradycyjnej estetyki z innowacyjnymi rozwiązaniami, wysoka funkcjonalność i duży wybór modeli o różnej stylistyce.

  Dodano: 2019-05-23 Czytaj więcej
 • Gont bitumiczny – cena, montaż, właściwości. Zalety i wady gontu dachowego
  Gont bitumiczny – cena, montaż, właściwości. Zalety i wady gontu dachowego

  Gont bitumiczny to lekka i ekonomiczna alternatywa dla innych pokryć dachowych. Zastosowanie nowoczesnych technologii i prawidłowej techniki pokrywania dachu sprawia, że dachówki bitumiczne są obecnie rozwiązaniem nie tylko korzystnym finansowo, ale też wytrzymałym i estetycznym.

  Dodano: 2019-05-23 Czytaj więcej
 • Wanna z prysznicem – czy warto wybrać rozwiązanie 2 w 1?
  Wanna z prysznicem – czy warto wybrać rozwiązanie 2 w 1?

  Wybór pomiędzy wanną a prysznicem nie zawsze jest konieczny. Dla osób, które nie mogą dojść w tej kwestii do porozumienia lub chcą korzystać z zalet obu elementów wyposażenia, istnieje rozwiązanie w postaci wanny z prysznicem. Kiedy warto się na nie zdecydować i czy poza zaletami ma jakieś wady?

  Dodano: 2019-05-23 Czytaj więcej
 • Sufit napinany – cena, zalety i wskazówki montażowe
  Sufit napinany – cena, zalety i wskazówki montażowe

  Jednym z prostych, a przy tym efektownych sposobów na wykończenie lub renowację sufitu jest montaż sufitu napinanego. To nowoczesne rozwiązanie ma liczne zalety, dzięki którym wielu inwestorów – zarówno prywatnych, jak i komercyjnych – decyduje się na zastosowanie go w swoich wnętrzach.

  Dodano: 2019-05-23 Czytaj więcej
 • Tynk strukturalny – właściwości, rodzaje, wzory i cena
  Tynk strukturalny – właściwości, rodzaje, wzory i cena

  Należący do grupy tynków ozdobnych tynk strukturalny to masa tynkarska o szczególnych właściwościach, pozwalających na uzyskanie wyjątkowego efektu dekoracyjnego. Można stosować go zarówno do wykończenia wnętrza, jak i podczas tynkowania elewacji budynku.

  Dodano: 2019-05-23 Czytaj więcej
 • Garaż blaszany – wszystko co musisz o nim wiedzieć?
  Garaż blaszany – wszystko co musisz o nim wiedzieć?

  W okresie ostatnich kilku lat gwałtowne zmiany pogody, zwłaszcza burze i gradobicia, dają się we znaki nie tylko straży pożarnej czy drogowcom, ale również posiadaczom samochodów. Aby ochronić swoje cztery kółka, wielu właścicieli rozważa budowę garażu.

  Dodano: 2019-05-14 Czytaj więcej
 • Jak sadzić tuje? 8 najważniejszych zasad sadzenia tui?
  Jak sadzić tuje? 8 najważniejszych zasad sadzenia tui?

  Jedną z ciekawszych opcji uzyskania zielonego ogrodzenia wokół posesji jest obsadzenie granic działki krzewami lub niskopiennymi odmianami drzew. Aby cieszyć oko zielenią przez cały rok, najlepszym wyborem będzie jeden z gatunków iglastych, z tych zaś szczególnie polecane są żywotniki nazywane tujami.

  Dodano: 2019-05-14 Czytaj więcej
 • Najlepsze kwiaty na balkon. Sprawdź, jakie rośliny sprawdzą się na balkonie
  Najlepsze kwiaty na balkon. Sprawdź, jakie rośliny sprawdzą się na balkonie

  Latem chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Jeżeli dysponujesz balkonem, możesz zamienić go w kwitnący ogród – wystarczy, że wybierzesz odpowiednie kwiaty. W takim, kolorowym zakątku, odpoczynek będzie prawdziwą przyjemnością. Dowiedz się, jakie kwiaty najlepiej sprawdzą się na balkonie.

  Dodano: 2019-05-14 Czytaj więcej
 • Jak sprawdzić księgę wieczystą online – poradnik!
  Jak sprawdzić księgę wieczystą online – poradnik!

  Jedną z podstawowych czynności przy zakupie nieruchomości jest zapoznanie się z treścią prowadzonej dla niej księgi wieczystej. Jak sprawdzić zawartość księgi wieczystej bez wychodzenia z domu? Czy dostęp do ksiąg wieczystych jest bezpłatny?

  Dodano: 2019-05-14 Czytaj więcej
 • Czym jest ościeżnica i jak ją dobrać?
  Czym jest ościeżnica i jak ją dobrać?

  Ościeżnica jest ważnym elementem konstrukcyjnym, bez którego zamocowanie drzwi i okien byłoby niemożliwe. Wykonana najczęściej z drewna, tworzywa sztucznego lub metalu rama decyduje nie tylko o funkcjonalności całej konstrukcji, ale również o jej walorach estetycznych. Na co warto zwrócić uwagę podczas wybierania ościeżnicy?

  Dodano: 2019-05-14 Czytaj więcej
 • Dom w systemie kanadyjskim – czy warto go postawić?
  Dom w systemie kanadyjskim – czy warto go postawić?

  Jedną z technologii wznoszenia współczesnych domów jest technologia kanadyjska. Domy kanadyjskie mają wielu zwolenników i przeciwników, co wynika z faktu, że można wskazać zarówno ich niezaprzeczalne zalety, jak i wady. Czy warto zdecydować się na budowę domu w tym systemie? Sprawdzamy.

  Dodano: 2019-05-14 Czytaj więcej
 • Płytki retyfikowane – czym są i jak je rozróżnić?
  Płytki retyfikowane – czym są i jak je rozróżnić?

  Płytki ceramiczne to jeden z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych łazienek i kuchni. Ich zastosowanie nie ogranicza się jednak wyłącznie do tych dwóch typów pomieszczeń – często wykłada się nimi podłogi i ściany w innych częściach domu.

  Dodano: 2019-05-14 Czytaj więcej
 • Wędzarnia ogrodowa – co musisz o niej wiedzieć?
  Wędzarnia ogrodowa – co musisz o niej wiedzieć?

  Coraz częściej szukamy żywności, którą przygotowuje się w ekologiczny sposób, bez chemii – jajka od wiejskich kur, mleko prosto od krowy oraz warzywa i owoce produkowane bez nawozów. Niektóre z tych dobrodziejstw możemy hodować we własnym ogródku, a część zdrowej żywności, co do której będziemy mieli największą pewność pochodzenia, możemy wyprodukować sami.

  Dodano: 2019-05-14 Czytaj więcej
 • Grill murowany w ogrodzie – co trzeba wiedzieć o budowie grilla z klinkieru?
  Grill murowany w ogrodzie – co trzeba wiedzieć o budowie grilla z klinkieru?

  Planując budowę grilla murowanego, warto zadbać o dobrze przemyślany projekt. Podpowiadamy, od czego zacząć budowę i o czym należy pamiętać, aby grill stał się ulubionym miejscem w ogrodzie dla całej rodziny.

  Dodano: 2019-05-14 Czytaj więcej
 • Impregnat do drewna – dlaczego warto konserwować drewno?
  Impregnat do drewna – dlaczego warto konserwować drewno?

  Konserwacja drewna jest niezbędna, by surowiec na długo zachował pierwotny stan. O zabiegu tym nie można zapominać szczególnie w przypadku drewna znajdującego się na zewnątrz, które jest narażone na działanie wielu szkodliwych czynników. Dlaczego impregnaty do drewna odgrywają w jego pielęgnacji tak ważną rolę i który z nich wybrać?

  Dodano: 2019-05-14 Czytaj więcej
 • Ogrodzenie betonowe – charakterystyka, wymiary, ceny
  Ogrodzenie betonowe – charakterystyka, wymiary, ceny

  Wybierając rodzaj ogrodzenia, należy pamiętać, że powinno ono łączyć dwie najważniejsze cechy – trwałość i estetykę. Ten warunek spełniają ogrodzenia betonowe, stanowiące godną uwagi alternatywę dla tradycyjnego ogrodzenia z siatki czy drewna. Oto co wyróżnia tego typu płoty.

  Dodano: 2019-05-14 Czytaj więcej
 • Parujące szyby w domu – jak sobie z nimi radzić?
  Parujące szyby w domu – jak sobie z nimi radzić?

  Parowanie szyb to zjawisko w pełni naturalne, co nie oznacza, że nie warto dokładniej mu się przyjrzeć. Najczęściej związane jest z dużą różnicą temperatur w domu i na zewnątrz bądź wysokim poziomem wilgotności – w niektórych przypadkach może jednak świadczyć o wadach okna.

  Dodano: 2019-05-14 Czytaj więcej
 • Kominek elektryczny – idealny do domu i mieszkania w bloku
  Kominek elektryczny – idealny do domu i mieszkania w bloku

  Kominek to funkcjonalne i estetyczne dopełnienie aranżacji wnętrza – pozwala skutecznie ogrzać pomieszczenie, ale też sprawić, że stanie się bardziej przytulne. Praktyczną i bezpieczną alternatywą dla tradycyjnego kominka jest nowoczesny kominek elektryczny. Energooszczędność, łatwość montażu i prosta obsługa to kolejne zalety takiego rozwiązania.

  Dodano: 2019-05-14 Czytaj więcej
 • Odległość budynku od granicy działki – kompendium wiedzy
  Odległość budynku od granicy działki – kompendium wiedzy

  Dopuszczalną odległość budynku od granicy działki określa prawo budowlane. Jaka jest minimalna odległość domu od granicy działki i inne ważne ustalenia dotyczące sytuowania budynku? Sprawdzamy najważniejsze informacje.

  Dodano: 2019-05-14 Czytaj więcej
 • Kominek z płaszczem wodnym – alternatywa dla kotła
  Kominek z płaszczem wodnym – alternatywa dla kotła

  Chcąc posiadać w domu źródło ciepła, które jednocześnie zapewni przyjemne, wizualne doznania, najlepiej zdecydować się na kominek. Ponieważ jednak nie będzie on w stanie ogrzać całego domu, warto wybrać opcję kominka z płaszczem wodnym.

  Dodano: 2019-05-13 Czytaj więcej
 • Wkład kominowy w starym kominie – co trzeba wiedzieć?
  Wkład kominowy w starym kominie – co trzeba wiedzieć?

  Zastosowanie nowego wkładu kominowego w starym kominie może przynieść wiele korzyści – zaoszczędzimy na ogrzewaniu domu, a odprowadzanie spalin z kotła będzie bezpieczne. Co trzeba wiedzieć o wyborze i montażu wkładu kominowego w starym kominie? Jaki wkład kominowy do komina będzie najlepszy? Sprawdźmy.

  Dodano: 2019-05-10 Czytaj więcej
 • Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać: wodne, elektryczne czy powietrzne?
  Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać: wodne, elektryczne czy powietrzne?

  Ogrzewanie podłogowe coraz częściej zastępuje tradycyjną instalację ogrzewania centralnego, której integralnymi elementami są grzejniki. Można wyróżnić różne rodzaje ogrzewania podłogowego – czym się charakteryzują i co wziąć pod uwagę podczas wyboru?

  Dodano: 2019-05-10 Czytaj więcej
 • Podatek od nieruchomości 2019 krok po kroku
  Podatek od nieruchomości 2019 krok po kroku

  Jeżeli jesteś właścicielem mieszkania, domu lub działki, obowiązuje Cię podatek od nieruchomości. Poznaj aktualne stawki podatku od nieruchomości i dowiedz się, gdzie i do kiedy będziesz musiał go zapłacić.

  Dodano: 2019-05-10 Czytaj więcej
 • Podatek od wynajmu w 2019 roku – co musisz wiedzieć?
  Podatek od wynajmu w 2019 roku – co musisz wiedzieć?

  Jedną z popularnych metod inwestowania oszczędności jest zakup nieruchomości pod ich wynajem. Jeżeli czerpiesz zysk z wynajmu mieszkania lub domu, musisz rozliczyć się z uzyskanych dochodów z fiskusem. Jak to zrobić? Sprawdzamy, ile wynosi podatek od wynajmu.

  Dodano: 2019-05-10 Czytaj więcej
 • Czy grafit stanie się najpopularniejszym izolatorem termicznym?
  Czy grafit stanie się najpopularniejszym izolatorem termicznym?

  Na rynku materiałów budowlanych widać znaczny wzrost sprzedaży styropianu grafitowego. Czy stanie się on standardem rynkowym?

  Dodano: 2019-04-30 Czytaj więcej
 • Jak prawidłowo wyliczyć koszty budowy dachu? 2 przykładowe kosztorysy z naszych projektów
  Jak prawidłowo wyliczyć koszty budowy dachu? 2 przykładowe kosztorysy z naszych projektów

  Dach jest zwieńczeniem konstrukcji każdego budynku. Nie warto na nim oszczędzać. Dopiero ukończenie pokrycia dachu pozwala uzyskać zamknięty stan surowy budynku i rozpocząć kolejny etapy budowy. Wyjaśniamy, jak wyliczyć koszty dachu.

  Dodano: 2019-04-03 Czytaj więcej
 • Porównanie ofert gotowych projektów domów z garażem dwustanowiskowym
  Porównanie ofert gotowych projektów domów z garażem dwustanowiskowym

  Rodzina mieszkająca daleko od centrum miasta potrzebuje auta, by dotrzeć do pracy, zawieźć dzieci do szkoły, czy zrobić zakupy. Standardem są dwa samochody w jednym gospodarstwie domowym. Potrzebne jest dla nich miejsce parkingowe i dwustanowiskowy garaż.

  Dodano: 2019-04-03 Czytaj więcej
 • Ranking TOP 7 kompleksowych projektów domów z aranżacją wnętrz z naszego katalogu
  Ranking TOP 7 kompleksowych projektów domów z aranżacją wnętrz z naszego katalogu

  Wybór projektu domu jednorodzinnego może okazać się prawdziwym wyzwaniem – inwestorowi trudno wyobrazić sobie, jak w praktyce wyglądać będą pomieszczenia i jak można je urządzić. Rozwiązaniem tego problemu są projekty domów z wizualizacją, które poza rzutami poszczególnych kondygnacji obejmują także interaktywne panoramy 3D z propozycjami aranżacji wnętrz.

  Dodano: 2019-04-02 Czytaj więcej
 • Budowa domu 100 m² a 140 m² – zestawienie kosztów i cen budowy
  Budowa domu 100 m² a 140 m² – zestawienie kosztów i cen budowy

  Decydując się na budowę domu, należy wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw. Warto przede wszystkim określić dokładnie własny budżet, który pozwoli nam na wniesienie budynku o określonym metrażu. Do najpopularniejszych rozwiązań na polskim rynku budowlanym należą obecnie domy o powierzchni 100 i 140 m².

  Dodano: 2019-04-02 Czytaj więcej
 • Koszt ocieplenia poddasza pianką Pur - pianka poliuretanowa cena m2
  Koszt ocieplenia poddasza pianką Pur - pianka poliuretanowa cena m2

  Natrysk pianką poliuretanową to najszybszy sposób na ocieplenie wielu elementów domu. Wymaga jednak specjalistycznego sprzętu i znajomości technologii wytwarzania piany. Ze względu na dobrą przyczepność i niewielki ciężar można układać pianę na starych warstwach wykończeniowych.

  Dodano: 2019-04-02 Czytaj więcej
 • Pomysły na modne aranżacje z tapet dopasowanych do charakteru wnętrza
  Pomysły na modne aranżacje z tapet dopasowanych do charakteru wnętrza

  Tapety znane są od wielu lat. Obecnie wróciły do łask jako niebanalny sposób na szybką odmianę wnętrza. Szeroki wybór wzornictwa pozwala na uzyskanie oryginalnej aranżacji. Nowoczesne technologie sprawiają, że tapeta może mieć różne właściwości – od wodoodporności, po trójwymiarowość.

  Dodano: 2019-04-02 Czytaj więcej
 • Jak metraż domu i wystrój wpływają na samopoczucie i produktywność?
  Jak metraż domu i wystrój wpływają na samopoczucie i produktywność?

  Metraż domu oraz jego wystrój mają ogromny wpływ na naszą produktywność i samopoczucie. Dlatego projekt budynku powinien uwzględniać właściwą powierzchnię mieszkalną, odpowiadającą naszym potrzebom i preferencjom.

  Dodano: 2019-04-01 Czytaj więcej
 • Zgłoszenie budowy obiektu gospodarczego do 35 m² - kiedy konieczne jest pozwolenie?
  Zgłoszenie budowy obiektu gospodarczego do 35 m² - kiedy konieczne jest pozwolenie?

  Wybudowanie na własnej działce altany, garażu, a nawet basenu nie musi wymagać pozwolenia na budowę. Brak konieczności ubiegania się o stosowne zezwolenia nie zwalnia jednak właściciela działki ze zgłoszenia budowy. Do jakich czynności jest zobowiązany budujący obiekt gospodarczy o powierzchni do 35 m²?

  Dodano: 2019-04-01 Czytaj więcej
 • Przeszklone ściany działowe ze szprosami, przesuwne lub gładkie - wadu i zalety takich rozwiązań
  Przeszklone ściany działowe ze szprosami, przesuwne lub gładkie - wadu i zalety takich rozwiązań

  Szkło to popularny w budownictwie surowiec, pozwalający na bardzo szerokie zastosowanie. Obecnie służy nie tylko jako materiał do drzwi i okien. Coraz częściej szkło stosowane jest do wykonania ścianek działowych. Ten dekoracyjny element wystroju wnętrz daje ogromne możliwości rozwiązań aranżacyjnych.

  Dodano: 2019-04-01 Czytaj więcej
 • Projekty domów z częścią usługową, czyli pracownia w domu – czy to możliwe?
  Projekty domów z częścią usługową, czyli pracownia w domu – czy to możliwe?

  Osoby planujące budowę domu i jednocześnie prowadzące działalność gospodarczą, mają do wyboru ciekawe rozwiązanie. To właśnie dla nich powstają projekty domów z częścią usługową, które pozwalają na prowadzenie biznesu w miejscu zamieszkania. Kiedy warto zdecydować się na taką opcję i o czym należy pamiętać?

  Dodano: 2019-04-01 Czytaj więcej
 • 7 sposobów na wąską kuchnię – podpowiadamy, jak urządzić idealną małą kuchnię
  7 sposobów na wąską kuchnię – podpowiadamy, jak urządzić idealną małą kuchnię

  Urządzanie przestronnej kuchni jest znacznie prostsze, niż urządzanie wnętrza niewielkiego, a często także wąskiego. W tym ostatnim przypadku funkcjonalne urządzenie przestrzeni wymaga przede wszystkim umiejętnego doboru elementów wyposażenia, które nie powinny być przypadkowe.

  Dodano: 2019-04-01 Czytaj więcej
 • TOP 5 tanich projektów domów energooszczędnych z myślą o przyszłości
  TOP 5 tanich projektów domów energooszczędnych z myślą o przyszłości

  Projekty domów energooszczędnych wyróżniają się prostą architekturą, nieskomplikowaną konstrukcją dachu i zastosowaniem najbardziej energooszczędnych materiałów budowlanych. Są przyjazne dla środowiska i tanie w eksploatacji. Opłaty za ogrzewanie w takim domu będą znacznie mniejsze niż w budynku o identycznym metrażu, wzniesionym metodą tradycyjną.

  Dodano: 2019-04-01 Czytaj więcej
 • Nowoczesne konstrukcje energooszczędnych domów piętrowych - Wieniec stropowy - dlaczego jest tak ważny?
  Nowoczesne konstrukcje energooszczędnych domów piętrowych - Wieniec stropowy - dlaczego jest tak ważny?

  Polacy coraz chętniej stawiają w swoich domach na nowoczesne rozwiązania. Inteligentne lodówki oraz pralki powoli staja się standardem. Dlaczego nie pójść krok dalej i nie postawić na nowoczesny, energooszczędny dom?

  Dodano: 2019-04-01 Czytaj więcej
 • Koszty wykonania stropu – rodzaje i wybór odpowiedniego systemu stropowego domu jednorodzinnego
  Koszty wykonania stropu – rodzaje i wybór odpowiedniego systemu stropowego domu jednorodzinnego

  Strop jest jednym z kluczowych elementów konstrukcyjnych budynku. Projektant konstrukcji ma do wyboru kilka systemów, różniących się zarówno ceną, jak i parametrami. Czym charakteryzują się poszczególne systemu stropowe i jaki strop jest najtańszy?

  Dodano: 2019-04-01 Czytaj więcej
 • Jak obliczyć koszt schodów wewnętrznych – cennik budowy i wykonania schodów w domu
  Jak obliczyć koszt schodów wewnętrznych – cennik budowy i wykonania schodów w domu

  Schody żelbetowe, drewniane i prefabrykowane, proste, spiralne i zabiegowe – wybór schodów wewnętrznych jest bardzo duży. Na ostateczną cenę składa się nie tylko koszt ich konstrukcji, ale również wykończenia.

  Dodano: 2019-04-01 Czytaj więcej
 • Ogrodzenia gabionowe - Jak zrobić modne ogrodzenie z kamienia w siatce?
  Ogrodzenia gabionowe - Jak zrobić modne ogrodzenie z kamienia w siatce?

  Zalety paneli ogrodzeniowych (gabionów): Wybór odpowiedniego ogrodzenia to bardzo ważna kwestia. Płot, który otacza działkę to swojego rodzaju wizytówka – musi on nie tylko być solidny i ładnie się prezentować, ale także współgrać z całym zagospodarowaniem podwórza. Rozwiązaniem dającym bardzo wiele możliwości aranżacyjnych są gabiony.

  Dodano: 2019-04-01 Czytaj więcej
 • Budowa domu krok po kroku - kompendium Domowych Klimatów, cz.2 - projekt domu

  Druga część kompendium Domowych Klimatów. Opisujemy tu, jak wybrać projekt (lub projektanta), czym różni się projekt gotowy od indywidualnego i na co zwrócić uwagę decydując się na różne rozwiązania w domu oraz - dlaczego od projektu zależy przebieg całej reszty procesu. Opisujemy też krótko proces adaptacji projektu gotowego.

  Dodano: 2019-03-29 Czytaj więcej
 • Wentylacja mechaniczna – ile można zaoszczędzić na odzysku ciepła z rekuperatorów?
  Wentylacja mechaniczna – ile można zaoszczędzić na odzysku ciepła z rekuperatorów?

  Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to nowoczesny rodzaj wentylacji budynków, który swoimi zaletami zdecydowanie przewyższa tradycyjną wentylację grawitacyjną. Taki system jest znacznie wydajniejszy, a do tego pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Oto, co trzeba o nim wiedzieć.

  Dodano: 2019-03-28 Czytaj więcej
 • Gotowe projekty domów w kształcie litery L – przegląd domów w elke
  Gotowe projekty domów w kształcie litery L – przegląd domów w elke

  W ostatnich latach domy w kształcie litery L stają się coraz popularniejsze wśród inwestorów. Tego rodzaje budynki są bardzo funkcjonalne, a do tego pozwalają optymalnie wykorzystać przestrzeń dostępną na działce budowlanej.

  Dodano: 2019-03-28 Czytaj więcej
 • Pergola ogrodowa i tarasowa - Jak zbudować drewnianą pergolę z jakimi pnączami ją obsadzić?
  Pergola ogrodowa i tarasowa - Jak zbudować drewnianą pergolę z jakimi pnączami ją obsadzić?

  Pergola w ogrodzie lub na tarasie to jeden z najpiękniejszych obiektów małej architektury. To świetne miejsce do odpoczynku, spożywania posiłków i organizacji imprez. Powinno się ją dopasować formą i użytymi materiałami do stylu urządzania ogrodu. Jak to zrobić właściwie?

  Dodano: 2019-03-27 Czytaj więcej
 • Urządzanie kuchni z pomysłem - propozycje wystroju kuchni o meble i ustawienie części jadalnej
  Urządzanie kuchni z pomysłem - propozycje wystroju kuchni o meble i ustawienie części jadalnej

  Jesteś w trakcie urządzania kuchni i nie wiesz jak to zrobić? Nic dziwnego, jest to bowiem niełatwe zadanie. Kuchnia to pomieszczenie, w którym wiele się dzieje. Dlatego, tworząc projekt aranżacji wnętrza, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników.

  Dodano: 2019-03-27 Czytaj więcej
 • Budowa domu krok po kroku - kompendium Domowych Klimatów, cz.1 - przymiarki i działka

  Marzysz o budowie domu, chcesz się przygotować do podjęcia decyzji, przewidzieć jaki będzie jej koszt? Opisujemy, jak bezboleśnie przejść całą drogę od decyzji o budowie po wprowadzkę. W pierwszym rozdziale - wstęp oraz poszukiwanie działki.

  Dodano: 2019-03-25 Czytaj więcej
 • Dobór grzejników: jak obliczyć zapotrzebowanie ciepła na m2 - kalkulator
  Dobór grzejników: jak obliczyć zapotrzebowanie ciepła na m2 - kalkulator

  Wbrew pozorom dobór grzejników nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Istnieje jednak sposób na znalezienie „złotego środka”. Trzeba obliczyć zapotrzebowanie ciepła na metr kwadratowy i stosownie do niego dobrać grzejniki.

  Dodano: 2019-02-28 Czytaj więcej
 • Lustra w aranżacji wnętrz - zasady doboru i dopasowania do pomieszczeń
  Lustra w aranżacji wnętrz - zasady doboru i dopasowania do pomieszczeń

  Lustro to przedmiot pełniący zarówno istotne funkcje praktycznie, jak i dekoracyjne. Niezbędne w łazience czy przedpokoju, służy jednak nie tylko do kontroli wyglądu. Pozwala też na prawdziwą metamorfozę pomieszczenia.

  Dodano: 2019-02-28 Czytaj więcej
 • Najczęściej popełniane błędy przy montażu stelaża podtynkowego WC. Montaż stelaża sanitarnego - rodzaje i koszty
  Najczęściej popełniane błędy przy montażu stelaża podtynkowego WC. Montaż stelaża sanitarnego - rodzaje i koszty

  Na remont łazienki zwykle musimy się decydować tuż po zakupie starego domu. Aby zyskać większą przestrzeń w pomieszczeniu oraz zapewnić mu nowoczesny wygląd, warto zdecydować się na montaż stelaży podtynkowych.

  Dodano: 2019-02-28 Czytaj więcej
 • Zasady aranżacji roślin domowych. Jakie rośliny doniczkowe oczyszczają powietrze?
  Zasady aranżacji roślin domowych. Jakie rośliny doniczkowe oczyszczają powietrze?

  Rośliny doniczkowe w domu to nie tylko element dekoracyjny wnętrz, lecz także naturalne filtry i nawilżacze powietrza. Pochłaniają różnego rodzaju zanieczyszczenia.

  Dodano: 2019-02-28 Czytaj więcej
 • Naturalny kamień elewacyjny nie tylko na fasadę budynku - koszt wykonania elewacji z kamienia dekoracyjnego
  Naturalny kamień elewacyjny nie tylko na fasadę budynku - koszt wykonania elewacji z kamienia dekoracyjnego

  Kamień jest surowcem budowlanym, ale służy nie tylko jako składnik murów czy fundamentów. Jego walory estetyczne i ogromna odporność na czynniki zewnętrze sprawiają, że świetnie się sprawdza jako elewacja, blat, zdobienie kominka czy schodów. Jaki kamień wybrać dla swoich potrzeb?

  Dodano: 2019-02-27 Czytaj więcej
 • Domowy zielnik/rabatka - zdrowo i stylowo w domu
  Domowy zielnik/rabatka - zdrowo i stylowo w domu

  Ogródek ziołowy można założyć w ogrodzie, na balkonie, a nawet w kuchni. To połączenie przyjemnego z pożytecznym – poszczególne gatunki roślin mogą posłużyć jako przyprawy w kuchni lub naturalne leki, a przy okazji są niesztampową i aromatyczną dekoracją tych pomieszczeń. Jak uprawiać zioła i aranżować przestrzeń na nie przeznaczoną?

  Dodano: 2019-02-27 Czytaj więcej
 • Zlewozmywak w kuchni jedno czy dwykomorowy. Na jak zlew warto się zdecydować granitowy czy ceramiczny?
  Zlewozmywak w kuchni jedno czy dwykomorowy. Na jak zlew warto się zdecydować granitowy czy ceramiczny?

  Zlewozmywak to niezbędny element każdej kuchni. Musi być przede wszystkim praktyczny, co nie oznacza, że nie warto się skupiać na jego walorach estetycznych. Zatem jaki sprzęt warto wybrać – jedno- czy dwukomorowy? Granitowy czy ceramiczny?

  Dodano: 2019-02-27 Czytaj więcej
 • Blaty kuchenne - drewno, kamień czy kompozyt. Z czego wykonać blat aby służył na lata?
  Blaty kuchenne - drewno, kamień czy kompozyt. Z czego wykonać blat aby służył na lata?

  Blat i szafki kuchenne to te elementy wyposażenia kuchni, które tworzą jej styl i charakter, ale także decydują o funkcjonalności. Dlatego wybór blatu do zadanie kluczowe – i niełatwe. Przyjrzyjmy się bliżej różnym rodzajom blatów, aby wybrać ten właściwy.

  Dodano: 2019-02-27 Czytaj więcej
 • Jak dobrać listwy przypodłogowe?
  Jak dobrać listwy przypodłogowe?

  Listwy przypodłogowe mogą stanowić doskonałe zwieńczenie domowej podłogi, pełnić subtelną funkcję dekoracyjną i jednocześnie być praktycznym elementem mieszkania. Różnorodność rodzajów i rozmiarów pozwala na dopasowanie listy do każdego wystroju wnętrza.

  Dodano: 2019-02-27 Czytaj więcej
 • Zasady planowania armatury i montażu instalacji sanitarnych w łazience
  Zasady planowania armatury i montażu instalacji sanitarnych w łazience

  Planując wykończenie łazienki, musimy podjąć kilka ważnych decyzji, które z czasem wpłyną na komfort naszej codzienności. Połączenie estetyki oraz użyteczności pomieszczenia to dobrze znany problem, jednak postępując według kilku elementarnych zasad, możemy stworzyć wygodne i funkcjonalne miejsce.

  Dodano: 2019-02-26 Czytaj więcej
 • Świetlik tunelowy – sprytne rozwiązanie, aby doświetlić wnętrze
  Świetlik tunelowy – sprytne rozwiązanie, aby doświetlić wnętrze

  Świetliki tunelowe na dachu to praktyczne rozwiązanie, które pozwoli doświetlić odpowiednio każde wnętrze, w którym nie da się zamontować okna. Nowoczesne świetliki instaluje się łatwo bez względu na rodzaj dachu.

  Dodano: 2019-02-26 Czytaj więcej
 • Grill ogrodowy - rodzaje, budowa grilla - Poradnik
  Grill ogrodowy - rodzaje, budowa grilla - Poradnik

  Wybór grilla to złożona sprawa – poszczególne modele różnią się budową, funkcjonalnością, możliwościami, a także rodzajem używanego paliwa. Dlatego warto dopasować zakup do rzeczywistych potrzeb, uwzględniając zalety i wady różnych rozwiązań.

  Dodano: 2019-02-26 Czytaj więcej
 • Wymiary oraz kształt działki – jak wypływ mają na projekt domu?
  Wymiary oraz kształt działki – jak wypływ mają na projekt domu?

  Zanim rozpocznie się budowę domu, konieczne jest nabycie działki, na której powstanie budynek. Jej wybór powinien być przemyślaną decyzją, ponieważ powierzchnia dostępnego terenu ma wpływ na projekt domu. Jaka zatem działka na dom parterowy będzie najlepsza, a jaka na piętrowy?

  Dodano: 2019-02-26 Czytaj więcej
 • Jaki rodzaj kamienia ogrodowego najlepiej wybrać? Dobór i układanie naturalnego kamienia dekoracyjnego w ogrodzie
  Jaki rodzaj kamienia ogrodowego najlepiej wybrać? Dobór i układanie naturalnego kamienia dekoracyjnego w ogrodzie

  Kamień dekoracyjny to podstawowy materiał budulcowy wykorzystywany przy tworzeniu nawierzchni, dekoracji, murków, klombów a także elementów małej architektury. Poszczególne rodzaje kamienia różnią się wyglądem i właściwościami dlatego należy je rozsądnie dobierać. Jak to robić właściwie?

  Dodano: 2019-02-26 Czytaj więcej
 • Utwardzenie podwórka, dróg przejazdowych i placów manewrowych. Poradnik
  Utwardzenie podwórka, dróg przejazdowych i placów manewrowych. Poradnik

  Utworzenie stabilnego terenu wokół posesji, na parkingu czy drodze wymaga przeprowadzenia odpowiednich etapów prac. Ważna jest podbudówka oraz nakładany kamień czy też kostka. Na jakie czynniki zwrócić uwagę, wykonując utwardzenie terenu?

  Dodano: 2019-02-26 Czytaj więcej
 • Meble do ogrodu i na taras: jakie wygodne meble wybrać na zewnątrz?
  Meble do ogrodu i na taras: jakie wygodne meble wybrać na zewnątrz?

  Wybierając meble ogrodowe, powinno się zwracać uwagę na dwa główne atrybuty – materiał wykonania i dopasowanie do stylu urządzania. Ławeczki, huśtawki ogrodowe czy nawet leżaki można dobrać tak, aby formą, materiałem i kolorem harmonijnie wpasowywały się w ogrodową architekturę.

  Dodano: 2019-02-26 Czytaj więcej
 • Wygodna umywalka - zasady doboru umywalki na i podblatowej oraz baterii do łazienki?
  Wygodna umywalka - zasady doboru umywalki na i podblatowej oraz baterii do łazienki?

  Aranżacja łazienki wiąże się z wieloma problemami. Jednym z nich jest wybór praktycznej i estetycznej umywalki. Do wyboru mamy umywalkę nablatową lub podblatową, a następnie dobieramy do niej baterię łazienkową – natynkową lub stojącą.

  Dodano: 2019-02-25 Czytaj więcej
 • Jak modnie i funkcjonalnie zagospodarować wnękę w ścianie?
  Jak modnie i funkcjonalnie zagospodarować wnękę w ścianie?

  Wnęka w ścianie często stanowi problem dla wielu amatorów dekorowania wnętrz. Niesłusznie, ponieważ właściwie zagospodarowana, korzystnie wpływa zarówno na estetykę wnętrza, jak i na poziom jego użyteczności.

  Dodano: 2019-02-25 Czytaj więcej
 • Siłownia w domu: gdzie i jak ją urządzić?
  Siłownia w domu: gdzie i jak ją urządzić?

  Od zawsze marzyła ci się domowa siłownia na poddaszu? A może znudził ci się już sprzęt treningowy w piwnicy twojego kolegi i chcesz mieć własny? Zobacz, jak przygotować projekt domowej siłowni i poznaj odpowiedź na pytanie: siłownia – w domu, czy na mieście?

  Dodano: 2019-02-25 Czytaj więcej
 • Energooszczędny dom a współczynnik U w domach pasywnych
  Energooszczędny dom a współczynnik U w domach pasywnych

  Rachunki za ogrzewanie przyprawiają o ból głowy niejednego właściciela domu. Nic dziwnego zatem, że inwestorzy jeszcze przed wybudowaniem budynku mieszkalnego szukają sposobów na skuteczne obniżenie kosztów energii cieplnej.

  Dodano: 2019-02-25 Czytaj więcej
 • Piec typu koza (piec wolno stojący) – tańsza i funkcjonalna alternatywa kominka
  Piec typu koza (piec wolno stojący) – tańsza i funkcjonalna alternatywa kominka

  Piece typu koza do ogrzewania wracają do łask! Coraz częściej decydują się na nie zarówno mieszkańcy wsi, jak i miast, którym zależy na przyjemnej, domowej atmosferze, jaką tworzy tlący się w domu ogień. Czy jednak koza to na pewno najlepsze rozwiązanie? Jaki piec wolnostojący wybrać i na czym go postawić?

  Dodano: 2019-02-07 Czytaj więcej
 • Jaką farbę do mebli wybrać? – poradnik malowania mebli krok po kroku
  Jaką farbę do mebli wybrać? – poradnik malowania mebli krok po kroku

  Odświeżenie wnętrz nie musi oznaczać konieczności przeprowadzania generalnego remontu lub zakupu nowych mebli. Kosztownych wydatków możemy uniknąć! Wystarczy, że zdecydujemy się na samodzielne pomalowanie naszych mebli i ...

  Dodano: 2019-02-06 Czytaj więcej
 • Lacobel i szkło hartowane w kuchni – praktycznie, efektownie i nowocześnie
  Lacobel i szkło hartowane w kuchni – praktycznie, efektownie i nowocześnie

  Znudzeni tapetą, kafelkami, kamieniem czy gresem szukamy coraz to nowych rozwiązań, które nie tylko, że będą dobrze się prezentować i przyozdabiać naszą kuchnię, ale i zachowają odporność na warunki w kuchni panujące.

  Dodano: 2019-02-06 Czytaj więcej
 • Nowoczesne domy piętrowe i parterowe – funkcjonalne i modernistyczne projekty domów
  Nowoczesne domy piętrowe i parterowe – funkcjonalne i modernistyczne projekty domów

  Modernistyczny styl, tak popularny w latach siedemdziesiątych, zakładał, zgodnie z własną maksymą: „mniej znaczy więcej”, że rzeczy powinny być proste i funkcjonalne. Idealnie wyważone proporcje stanowiły jedyny ozdobnik tego stylu.

  Dodano: 2019-02-06 Czytaj więcej
 • Wnętrza w stylu rustykalnym – aranżacje i pomysły jak urządzić przytulny dom
  Wnętrza w stylu rustykalnym – aranżacje i pomysły jak urządzić przytulny dom

  Jest sztuką zaaranżować wnętrze w wiejskim stylu tak, aby nie spowodować wrażenia, że jesteśmy w skansenie Adama Chętnika...

  Dodano: 2019-02-06 Czytaj więcej
 • Zielony dach - ekologiczne pokrycie dachowe
  Zielony dach - ekologiczne pokrycie dachowe

  Zielone, płaskie dachy to rozwiązania zdobywające coraz większą popularność. Na rynku nieustannie pojawiają się nowe materiały i metody, które pozwalają na ich aranżację, a klienci biur projektowych coraz częściej są zainteresowani ich budową.

  Dodano: 2019-02-06 Czytaj więcej
 • Żaluzje okienne wewnętrzne i zewnętrzne – poznaj aktualne trendy
  Żaluzje okienne wewnętrzne i zewnętrzne – poznaj aktualne trendy

  Żaluzje, podobnie jak inne przesłony okienne, pełnią funkcję zarówno praktyczną, jak i dekoracyjną. Z jednej strony pozwalają nam regulować ilość wpadającego do wnętrza światła, a z drugiej, mogą być ozdobą naszych domów i wnętrz.

  Dodano: 2019-02-06 Czytaj więcej
 • Wentylacja grawitacyjna w domu – przepisy, wymagania i zasady działania
  Wentylacja grawitacyjna w domu – przepisy, wymagania i zasady działania

  Grawitacyjna wentylacja domu to najstarszy, a zarazem najprostszy sposób wentylacji budynków. Na czym polega, jakimi objęta jest przepisami i jakie są zasady jej działania? Jak stosuje się ją w poszczególnych rodzajach pomieszczeń?

  Dodano: 2019-02-06 Czytaj więcej
 • Ogród zimowy czy oranżeria? - zaproś naturę do swojego domu!
  Ogród zimowy czy oranżeria? - zaproś naturę do swojego domu!

  Ogród zimowy może pełnić różne, dostosowane do naszych potrzeb funkcje. Niekiedy staje się przytulnym salonem, a czasem służy nam jako zimowisko dla ogrodowych roślin, które nie są odporne na mróz.

  Dodano: 2019-02-06 Czytaj więcej
 • Folia kubełkowa – ważny element izolacji pionowej fundamentów
  Folia kubełkowa – ważny element izolacji pionowej fundamentów

  Folia kubełkowa to materiał wykorzystywany do ochrony pionowej ścian fundamentów. Stanowi ważny element izolacji – zabezpiecza nie tylko przed wodą, ale także przed gryzoniami, korzeniami krzewów i drzew.

  Dodano: 2019-02-06 Czytaj więcej
 • Tynk mozaikowy (tynk żywiczny, marmolit) – wytrzymałość i estetyka
  Tynk mozaikowy (tynk żywiczny, marmolit) – wytrzymałość i estetyka

  Tynk mozaikowy, zwany także kamyczkowym to dekoracyjny tynk, który stosuje się na ścianach zewnętrznych. Uznawany jest za rozwiązanie trwałe, łatwe w utrzymaniu i odporne na działanie czynników zewnętrznych.

  Dodano: 2019-02-06 Czytaj więcej
 • Gładź szpachlowa – rodzaje, zastosowanie. Zobacz jak samodzielnie położyć gładź szpachlową
  Gładź szpachlowa – rodzaje, zastosowanie. Zobacz jak samodzielnie położyć gładź szpachlową

  Wykończenie ścian to bardzo ważny etap remontu mieszkania. By ściany wyglądały jak nowe, kładzie się na nich gładź. Do wyboru pozostaje jednak szereg rodzajów gładzi, np. tradycyjne gładzie gipsowe, cementowe, wapienne czy polimerowe.

  Dodano: 2019-02-06 Czytaj więcej
 • Okiennice wewnętrzne i zewnętrzne – urocza ochrona przed słońcem, mrozem i włamaniem
  Okiennice wewnętrzne i zewnętrzne – urocza ochrona przed słońcem, mrozem i włamaniem

  Okiennice znane są od stuleci – zdobiły, chroniły od mrozu i zakusów zwolenników cudzej własności, domy dworskie i zwykłe, chłopskie chałupy. Doczekały się nawet swojego szlaku turystycznego: „Kraina Otwartych Okiennic”.

  Dodano: 2019-02-06 Czytaj więcej
 • Kotwa chemiczna do betonu – rodzaje zastosowanie i montaż
  Kotwa chemiczna do betonu – rodzaje zastosowanie i montaż

  Kotwy chemiczne służą do mocowania umywalek, wentylatorów i barierek wewnątrz domu. Przydają się także na zewnątrz – z ich pomocą mocujemy okiennice, elementy drzwiowe, konstrukcje pergoli czy anteny na dachach.

  Dodano: 2019-02-06 Czytaj więcej
 • Zmieniamy się... Dla Was!

  Już wkrótce przeprowadzka Domowych Klimatów na nową stronę internetową. Zerknij, jak będzie wyglądać i czego oczekiwać!

  Dodano: 2019-02-04 Czytaj więcej
 • Dziękujemy za informację.

  Dodano: 2019-02-01 Czytaj więcej
 • Dziękujemy za informację!

  Dodano: 2019-02-01 Czytaj więcej
 • Stacja uzdatniania wody w domu jednorodzinnym – czy warto instalować zmiękczacz do wody?
  Stacja uzdatniania wody w domu jednorodzinnym – czy warto instalować zmiękczacz do wody?

  Wybierając działkę na budowę wymarzonego domu, bierzemy pod uwagę okolicę, odległość od szkół dla dzieci, lekarza oraz podstawy typu prąd, oraz internet. Mało kto w pierwszej chwili zastanawia się nad ujęciem wody i jej jakością. Nawet jeżeli jest możliwość przyłączenia się do istniejącego wodociągu, nie oznacza to, że woda będzie w odpowiadającej nam jakości.

  Dodano: 2019-01-29 Czytaj więcej
 • Przydomowa elektrownia wiatrowa – czy to się opłaca?
  Przydomowa elektrownia wiatrowa – czy to się opłaca?

  Każdego roku stykamy się z kolejnymi podwyżkami energii elektrycznej, nieoczekiwanymi przerwami w jej dostawach i bezradnością człowieka w przypadku gwałtownych przejawów sił natury. Zgodnie ze starym powiedzeniem: „Umiesz liczyć, licz na siebie”, poszukujemy rozwiązań, które uniezależnią nas od kaprysów dostawcy energii elektrycznej.

  Dodano: 2019-01-29 Czytaj więcej
 • Jak wykonać i zagospodarować mur oporowy (ścianę oporową)
  Jak wykonać i zagospodarować mur oporowy (ścianę oporową)

  Widok domu wdzięcznie wkomponowanego w zbocze pagórka przywodzi nam na myśl spokój, oddech pełną piersią i szerokie widoki. Ot, swobodne życie Hobbita na obczyźnie. Okazuje się jednak, że niwelacja gruntu pod zabudowę i następnie wzmocnienie, aby zapobiec osuwaniu się podłoża, może nastręczyć wielu kłopotów

  Dodano: 2019-01-29 Czytaj więcej
 • Karnisz i szyny sufitowe – wady, zalety, rodzaje i montaż
  Karnisz i szyny sufitowe – wady, zalety, rodzaje i montaż

  Nawet najbardziej gustownie urządzony salon, kuchnia czy sypialnia nie może się obejść bez aranżacji okien. Te nasze okna na świat są szczególnie przez nas hołubione i wymyślono tysiące sposobów na uczynienie ich jednym z najbardziej istotnych elementów wystroju wnętrza naszego domu.

  Dodano: 2019-01-29 Czytaj więcej
 • Ogrodowy domek dla dzieci – spełnij dziecięce marzenia
  Ogrodowy domek dla dzieci – spełnij dziecięce marzenia

  Widok dziecka nieledwie przyspawanego do smartfonu lub tabletu jest tak zwyczajny, że mało już kogo dziwi. Dorośli wspominają zabawy na trzepaku, ruch na powietrzu, grę w klasy i gumę, podchody – trudno im jest zrozumieć, że ich pociechy, mając do dyspozycji duży ogród, nie wykazują zainteresowana wesołym hasaniem po trawniku przez cale popołudnia.

  Dodano: 2019-01-29 Czytaj więcej
 • Meble z palet – do jakich wnętrz pasują najlepiej?
  Meble z palet – do jakich wnętrz pasują najlepiej?

  Idea ponownego wykorzystania surowców jest znana od lat. Jednak tak popularne dawniej skupy makulatury i butelek odeszły w zapomnienie, a zawody jak szewc, introligator, kaletnik i rymarz też już są niezmiernie rzadko spotykane. Przyzwyczajeni jesteśmy do pozbywania się rzeczy wadliwych, z defektem i kupowania nowych, działających.

  Dodano: 2019-01-28 Czytaj więcej
 • Jak zagospodarować przestrzeń pod schodami?
  Jak zagospodarować przestrzeń pod schodami?

  Przestrzeń pod schodami stanowi dodatkowe miejsce, które można wykorzystać w pomysłowy sposób. Zastanawiasz się, jakie są najpopularniejsze sposoby na zagospodarowanie schodów? Pojemna garderoba, praktyczna spiżarnia, pomieszczenie gospodarcze, a może kącik telewizyjny?

  Dodano: 2019-01-14 Czytaj więcej
 • Bonie, pilastry czy gzymsy - jaki dekor wybrać na oryginalną elewację domu
  Bonie, pilastry czy gzymsy - jaki dekor wybrać na oryginalną elewację domu

  Wykańczając nowy dom lub planując remont, bardzo ważnym dla nas aspektem jest odpowiednie jego ozdobienie i spowodowanie, aby jak najbardziej podwyższyć jego atrakcyjność. Wnętrza zdobimy dla zaspokojenia własnego poczucia estetyki oraz by zabłysnąć w oczach odwiedzających nas gości.

  Dodano: 2019-01-14 Czytaj więcej
 • Jak urządzić przytulny pokój dla dziecka? Zasady projektowania funkcjonalnych części domu dla najmłodszych
  Jak urządzić przytulny pokój dla dziecka? Zasady projektowania funkcjonalnych części domu dla najmłodszych

  Aranżacja pokoju dla swojej pociechy to zwykle duża przyjemność, ale i spore wyzwanie. Jak urządzić pokój dziecka? Jak znaleźć pomysł na pokój dla chłopca i dziewczynki oraz gdzie szukać inspiracji, które pomogą nam dobrać odpowiednie meble i dodatki?

  Dodano: 2019-01-14 Czytaj więcej
 • Jak zagospodarować piwnicę w domu? – warsztat, pralnia, a może domowa siłownia?
  Jak zagospodarować piwnicę w domu? – warsztat, pralnia, a może domowa siłownia?

  Piwnica w domu jednorodzinnym powiększa przestrzeń użytkową i stanowi dodatkowe miejsce, które można zagospodarować w funkcjonalny sposób. Jakie są najpopularniejsze pomysły na zaaranżowanie nowoczesnej, praktycznej i odpornej na negatywne czynniki piwnicy?

  Dodano: 2019-01-14 Czytaj więcej
 • Sztukateria – elegancka dekoracja ścian – czy pasuje do każdego wnętrza?
  Sztukateria – elegancka dekoracja ścian – czy pasuje do każdego wnętrza?

  Sztukaterie to ozdobne elementy wykończeniowe ścian, sufitów i podłóg, które nadają wnętrzu luksusowego charakteru oraz ponadczasowej elegancji. Chociaż wywodzą się z czasów starożytnych, to rozkwit ich popularności nastąpił w okresie renesansu i baroku.

  Dodano: 2019-01-14 Czytaj więcej
 • Ochrona przeciwpożarowa w domu jednorodzinnym
  Ochrona przeciwpożarowa w domu jednorodzinnym

  Nieokiełznany ogień jest jedną z najgorszych przyczyn utraty mienia. Powoduje nieodwracalne straty zagrażając przy tym zdrowiu i życiu domowników. Nie tylko otwarty ogień bywa zabójczy, ale i tlenek węgla, nazywany czadem, przyczynia się do śmierci wielu osób.

  Dodano: 2019-01-14 Czytaj więcej
 • Jak czytać projekt budowy domu jednorodzinnego?
  Jak czytać projekt budowy domu jednorodzinnego?

  Wybierając projekt domu, widzimy jak będzie budynek umiejscowiony na naszej działce, kolory jego elewacji, typ dachu oraz, często już zwizualizowane, urządzone wnętrza. W najprostszy sposób przedstawia się nam rzut kondygnacji oraz przekroje.

  Dodano: 2019-01-14 Czytaj więcej
 • Sauna w domu: zalety i wady. Budowa własnej sauny - ile to kosztuje?
  Sauna w domu: zalety i wady. Budowa własnej sauny - ile to kosztuje?

  Coraz więcej osób porzuca wielkomiejski zgiełk i szuka spokoju w cichej, wiejskiej lub leśnej okolicy, budując tam swój azyl. Zmuszeni jednak jesteśmy często do porzucenia dawnych przyzwyczajeń i drobnych radości, jakie dawało nam miasto.

  Dodano: 2019-01-14 Czytaj więcej
 • Wnętrza bez ścian działowych? Czy można zbudować ściany inne niż w projekcie domu?
  Wnętrza bez ścian działowych? Czy można zbudować ściany inne niż w projekcie domu?

  Mając do dyspozycji niewielki metraż mieszkania lub chcąc diametralnie zmienić dotychczasowy układ pomieszczeń w domu, poszukujemy nowoczesnych rozwiązań, które nie tylko, że odświeżą obecną aranżację wnętrza, ale i optycznie powiększą powierzchnię, jaką dysponujemy.

  Dodano: 2019-01-14 Czytaj więcej
 • Projekt instalacji sieci internetowej i telewizyjnej w domu – jak ją prawidłowo okablować i gdzie ustawić router?
  Projekt instalacji sieci internetowej i telewizyjnej w domu – jak ją prawidłowo okablować i gdzie ustawić router?

  W dobie inteligentnych domów, wszechobecnego internetu i mediów społecznościowych, na których meldujemy się z każdym mniej, lub bardziej ważkim wydarzeniem z życia domowego, potrzebujemy rozwiązań, które z całego domu stworzą wielkie centrum życia i rozrywki multimedialnej.

  Dodano: 2019-01-11 Czytaj więcej
 • Świadectwo charakterystyki energetycznej – dla kogo jest obowiązkowe?
  Świadectwo charakterystyki energetycznej – dla kogo jest obowiązkowe?

  Sprzedaż lub wynajem nieruchomości wiąże się z koniecznością spełnienia wielu formalności oraz wymogów narzuconych przez prawo. Jednym z nich jest przedstawienie świadectwa charakterystyki energetycznej. Czym jest certyfikat energetyczny i kto może go wystawić?

  Dodano: 2019-01-10 Czytaj więcej
 • Zasada trójkąta roboczego – jak zaprojektować funkcjonalną kuchnię
  Zasada trójkąta roboczego – jak zaprojektować funkcjonalną kuchnię

  Trudno o bardziej skomplikowane do urządzenia miejsce w domu niż kuchnia. Pomieszczenie, w którym spędzamy bardzo dużo czasu, wykonując wiele, często skomplikowanych czynności, musi być nie tylko dostatecznie przestronne, ale i maksymalnie funkcjonalne, a przy tym estetyczne i łatwe do utrzymania w czystości.

  Dodano: 2019-01-10 Czytaj więcej
 • Wanna wolnostojąca czy zabudowana? Jaka wybrać wannę z odpowiednią baterią łazienkową?
  Wanna wolnostojąca czy zabudowana? Jaka wybrać wannę z odpowiednią baterią łazienkową?

  Aranżacja łazienki oraz wybór wanny to jedna z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć inwestor. Chcesz stworzyć przytulny pokój kąpielowy z wanną wolnostojącą, a może interesuje Cię nowoczesna wanna zabudowana? Sprawdź, jakimi kryteriami należy kierować się przy wybieraniu ceramiki łazienkowej.

  Dodano: 2019-01-04 Czytaj więcej
 • Drzwi tarasowe uchylno-przesuwne duże przeszklenia i komfort świetlny
  Drzwi tarasowe uchylno-przesuwne duże przeszklenia i komfort świetlny

  Mając dom z pięknie zagospodarowanym tarasem, chcemy mieć możliwość nie tylko swobodnego przemieszczania się pomiędzy nimi, ale i pełnego widoku na nasz mały cud architektury. Najlepszym rozwiązaniem będzie duża, przeszklona powierzchnia, która oprócz walorów czysto estetycznych, będzie spełniała wszelkie wymogi użytkowe.

  Dodano: 2019-01-04 Czytaj więcej
 • Nowoczesna sypialnia warianty prywatnej strefy w projekcie domu. Jaki wariant aranżacji wybrać sypialnia z garderobą czy łazienką
  Nowoczesna sypialnia warianty prywatnej strefy w projekcie domu. Jaki wariant aranżacji wybrać sypialnia z garderobą czy łazienką

  Planując budowę domu, przeglądamy wiele projektów w poszukiwaniu idealnych rozwiązań. Przed podjęciem decyzji musimy jednak ustalić, jakie warianty są przez nas pożądane. Czy chcemy mieć sypialnię z garderobą, czy z łazienką? A może zaprojektować sypialnię marzeń, spełniającą wszystkie nasze oczekiwania?

  Dodano: 2019-01-04 Czytaj więcej
 • Słupy na poddaszu - ukryć czy wyeksponować?
  Słupy na poddaszu - ukryć czy wyeksponować?

  Właściwie rozmieszczone słupy na poddaszu są jego ozdobą i dają możliwość niepowtarzalnych aranżacji. Nieprzemyślany projekt może jednak spowodować, że staną się przeszkodą utrudniającą zagospodarowanie wnętrza. Co zrobić, by drewniane słupy były atrakcyjnym elementem, dynamizującym przestrzeń?

  Dodano: 2019-01-04 Czytaj więcej
 • Czym się różni projekt wykonawczy od projektu budowlanego?
  Czym się różni projekt wykonawczy od projektu budowlanego?

  Pierwszym kontaktem z wizerunkiem naszego domu jest projekt budowlany. Ukazuje on nam nie tylko rozwiązania architektoniczno-budowlane, ale i projekt zagospodarowania terenu, czyli działki. Natomiast projekt wykonawczy jest o wiele bardziej szczegółowy i uściśla rozwiązania z przedstawionego projektu budowlanego.

  Dodano: 2019-01-04 Czytaj więcej
 • Urządzamy jadalnię między kuchnią a salonem. 5 kluczowych reguł i wskazówek
  Urządzamy jadalnię między kuchnią a salonem. 5 kluczowych reguł i wskazówek

  W nowoczesnym budownictwie coraz częściej spotykamy kuchnię z jadalnią, otwartą na salon. Jest to wygodne rozwiązanie, gdyż pozwala na łatwą komunikację i optycznie powiększa wnętrza. Warunkiem jest właściwe zaaranżowanie pomieszczeń. Na co należy zwrócić szczególną uwagę, urządzając jadalnię pomiędzy kuchnią a salonem?

  Dodano: 2019-01-04 Czytaj więcej
 • Koszty budowy idą w górę. Sprawdź o ile wzrośnie materiał i robocizna budowy domu w 2019
  Koszty budowy idą w górę. Sprawdź o ile wzrośnie materiał i robocizna budowy domu w 2019

  Wiele osób marzy o budowie własnego domu. Jest to duża inwestycja, często finalizowana kredytem. Tymczasem z roku na rok ceny materiałów budowlanych wzrastają. Jak będzie kształtować się koszt budowy domu w 2019 roku?

  Dodano: 2019-01-03 Czytaj więcej
 • Prawidłowa budowa, zabezpieczenie i wykończenie komina
  Prawidłowa budowa, zabezpieczenie i wykończenie komina

  Komin to najważniejszy element wentylacji domu. Od jego prawidłowego wykonania zależy bezpieczeństwo mieszkańców budynku. I chociaż jego budowa nie jest skomplikowana to często popełniane są błędy. Zanim zaczniemy korzystać z komina, musi on przejść odbiór kominiarza. Jak zbudować komin, by działał sprawnie?

  Dodano: 2019-01-03 Czytaj więcej
 • Uzbrojenie działki - formalności wykonania i koszt przyłącza: wody i ścieków, gazowe i elektryczne
  Uzbrojenie działki - formalności wykonania i koszt przyłącza: wody i ścieków, gazowe i elektryczne

  Budowa domu jednorodzinnego wiąże się z wieloma obowiązkami, którym musi sprostać inwestor. Jednym z najważniejszych elementów warunkujących komfortowe korzystanie z nieruchomości jest doprowadzenie do niej niezbędnych instalacji. Jak wyglądają formalności związane z uzbrojeniem działki w media? Ile wynoszą opłaty przyłączeniowe?

  Dodano: 2018-12-14 Czytaj więcej
 • Zastosowanie i rodzaje płyt OSB. Jak wybrać odpowiednią i do czego stosować?
  Zastosowanie i rodzaje płyt OSB. Jak wybrać odpowiednią i do czego stosować?

  Płyty OSB to popularny materiał, który znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie. Czym charakteryzują się dostępne na rynku płyty OSB i jakie rodzaje są najczęściej stosowane? Gdzie można je wykorzystać? Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj najważniejsze informacje o płasko prasowanych, drewnopochodnych płytach wiórowych.

  Dodano: 2018-12-11 Czytaj więcej
 • Izolacja akustyczna a klej czyli metody montażu paneli podłogowych w praktyce. Jak prawidłowo montować panele na ogrzewanie podłogowe
  Izolacja akustyczna a klej czyli metody montażu paneli podłogowych w praktyce. Jak prawidłowo montować panele na ogrzewanie podłogowe

  Panele podłogowe to jeden z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych – są tańsze niż tradycyjne deski drewniane, a prezentują się równie efektownie i mają doskonałe walory użytkowe. Jakie rodzaje paneli podłogowych występują obecnie na rynku? Co należy położyć pod panele przy ogrzewaniu podłogowym?

  Dodano: 2018-12-11 Czytaj więcej
 • Jak wygląda kompletny kosztorys inwestorski budowy domu jednorodzinnego o pow. 120 m2
  Jak wygląda kompletny kosztorys inwestorski budowy domu jednorodzinnego o pow. 120 m2

  Koszt budowy domu parterowego jest uzależniony od wielu czynników – pod uwagę należy wziąć przede wszystkim cenę materiałów budowlanych oraz robocizny. Mniejsze nakłady finansowe poniosą inwestorzy, którzy zdecydują się wybudować nieruchomość systemem gospodarczym.

  Dodano: 2018-12-11 Czytaj więcej
 • TOP 10 popełnianych błędów w trakcie budowy domu, które biją po kieszeni
  TOP 10 popełnianych błędów w trakcie budowy domu, które biją po kieszeni

  Inwestycja, jaką jest budowa domu, w razie błędów może przerodzić się z marzenia w koszmar i to nie tylko ze względu na konieczność wykonania poprawek, ale i dlatego, że prace będą musiały być podjęte w wykończonym już budynku. Niedopatrzenia i fuszerka w zakresie hydrauliki bądź elektryki może się wiązać z kuciem ścian, podłóg i niszczeniem elementów.

  Dodano: 2018-12-10 Czytaj więcej
 • Podjazd wizytówką posesji! Jakie materiały i styl wybrać - Atrakcyjne rozwiązania na wygodny podjazd do domu.
  Podjazd wizytówką posesji! Jakie materiały i styl wybrać - Atrakcyjne rozwiązania na wygodny podjazd do domu.

  Tak jak drzwi wejściowe są wizytówką domu, tak podjazd jest tym, co wyróżnia w pierwszym rzucie oka posesję. Zaniedbany, wykonany ad hoc lub będący jedynie wyjeżdżonym kawałkiem gruntu, nie zachęca zmotoryzowanych gości do odwiedzin, a i dla nich samych będzie często kłopotliwy, szczególnie w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

  Dodano: 2018-12-10 Czytaj więcej
 • Modne ściany we wnętrzu - sprawdź 10 pomysłów na oryginalną dekorację ściany
  Modne ściany we wnętrzu - sprawdź 10 pomysłów na oryginalną dekorację ściany

  Nic nie potrafi zmienić stylu naszego wnętrza bardziej niż odpowiednia aranżacja ścian. Nie tylko kolor, który wprowadzimy do pomieszczenia, ale i faktura, ciekawy wzór, nowe materiały – jak np. drewno lub kamień – spowodują, że zupełnie odmienimy styl naszego lokum. Zmiany jednak trzeba dobrze przemyśleć, aby później dobrze się czuć w przearanżowanym wnętrzu.

  Dodano: 2018-12-10 Czytaj więcej
 • Drewno na więźbę dachową - rodzaje, konstrukcje i dobór rozstawu krokwi na dach w budownictwie jednorodzinnym
  Drewno na więźbę dachową - rodzaje, konstrukcje i dobór rozstawu krokwi na dach w budownictwie jednorodzinnym

  Stare, leśne porzekadło mówi, że dąb lubi rosnąć za młodu w kożuchu, ale bez czapki – czyli otoczony ścianą drzew, ale z otwartym niebem nad ,,głową”. Dla dębów jest to znakomitym bodźcem, aby rosnąć i rosnąć – tak bardzo, by w końcu prześcignąć wszystkie drzewa wokół i samemu się rozgościć, tworząc później ogromną, rozłożystą koronę, która jak wielki, zielony dach zamyka całe sklepienie lasu.

  Dodano: 2018-12-10 Czytaj więcej
 • Idealna wylewka na ogrzewanie podłogowe. Wszystko o kosztach wylewki anhydrytowej
  Idealna wylewka na ogrzewanie podłogowe. Wszystko o kosztach wylewki anhydrytowej

  Wylewka antyhydrytowa to doskonały sposób na wyrównanie powierzchni podłogi przed położeniem paneli lub płytek. Czym charakteryzują się nowoczesne posadzki cienkowarstwowe? W jaki sposób powinno przebiegać układanie wylewki pod ogrzewanie podłogowe? Przedstawiamy kompendium wiedzy na temat wylewek antyhydrytowych.

  Dodano: 2018-12-07 Czytaj więcej
 • Ulga na termomodernizację jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Kto i co będzie mógł odliczyć w ramach ocieplenia domu w 2019 roku
  Ulga na termomodernizację jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Kto i co będzie mógł odliczyć w ramach ocieplenia domu w 2019 roku

  29 listopada prezydent podpisał ustawę z ulgą termoizolacyjną, która pozwoli podatnikom odliczyć od dochodu wydatki poniesione na termomodernizację jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Nowe przepisy wejdą w życie już 1 stycznia 2019 roku. Kto będzie mógł z niej i skorzystać i co będziemy mogli odliczyć w ramach ocieplenia domu? O tym dowiedzieć się można z dalszej części artykułu.

  Dodano: 2018-12-06 Czytaj więcej
 • Jak odpowiednio doświetlić oraz wentylować poddasze użytkowe i nieużytkowe? Na jaki projekt domu z poddaszem się zdecydować?
  Jak odpowiednio doświetlić oraz wentylować poddasze użytkowe i nieużytkowe? Na jaki projekt domu z poddaszem się zdecydować?

  Poddasze to zwykle przestrzeń, w której aranżujemy przytulną sypialnię lub pokój dziecięcy. Jest naszą prywatną częścią domu, w której regenerujemy się po długim i męczącym dniu pracy, spędzamy czas z bliskimi i nabieramy sił – ważne więc, by poddasze było odpowiednio doświetlone i wentylowane. W jaki sposób możemy o to zadbać?

  Dodano: 2018-12-06 Czytaj więcej
 • Parapety wewnętrzne jak dobrać do wystroju wnętrza? Na jaki parapet się zdecydować: drewniany, kamienny czy z tworzywa?
  Parapety wewnętrzne jak dobrać do wystroju wnętrza? Na jaki parapet się zdecydować: drewniany, kamienny czy z tworzywa?

  Wybór wewnętrznych parapetów to – wbrew pozorom – wcale nie takie łatwe zadanie! Od tego, jaką podejmiemy decyzję, zależeć bowiem będzie nie tylko finalny efekt aranżacji pomieszczenia, ale także jego funkcjonalność. Czy zatem lepszym rozwiązaniem będzie parapet drewniany, kamienny czy z tworzywa?

  Dodano: 2018-12-06 Czytaj więcej
 • Polacy przekonują się do okien narożnych w projekcie domu. Duże przeszklenia czyli okna z profilem narożnym w nowoczesnych domach
  Polacy przekonują się do okien narożnych w projekcie domu. Duże przeszklenia czyli okna z profilem narożnym w nowoczesnych domach

  Narożne okna cieszą się rosnącą popularnością, a uznanie zyskują nie tylko wśród projektantów i architektów, ale także tych osób, które budują swoje pierwsze M. Co sprawia, że decydujemy się na to rozwiązanie coraz częściej i co warto na jego temat wiedzieć? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w dalszej części artykułu.

  Dodano: 2018-12-06 Czytaj więcej
 • Czy instalacja odgromowa jest obowiązkowa?
  Czy instalacja odgromowa jest obowiązkowa?

  Instalacja odgromowa zabezpiecza nasze domy przed pożarem, a jednocześnie chroni elektrykę przed działaniem prądu piorunowego. Zależeć może od niej nie tylko bezpieczeństwo naszego dobytku, ale także nas samych i pozostałych mieszkańców naszego domu.

  Dodano: 2018-12-06 Czytaj więcej
 • Samodzielne fugowanie płytek - fuga epoksydowa czy cementowa?
  Samodzielne fugowanie płytek - fuga epoksydowa czy cementowa?

  Aby zaoszczędzić na robotach wykończeniowych, często drobniejsze prace wykonujemy samodzielnie. Jedną z nich, którą można się zająć we własnym zakresie, jest ułożenie i fugowanie płytek. Będą oczywiście potrzebne pewne zdolności manualne, ale nawet początkujący mistrz domowych napraw powinien sobie poradzić.

  Dodano: 2018-12-06 Czytaj więcej
 • Odpływ liniowy w kabinie bez brodzika, walk in ze ściankami prysznicowymi – wady i zalety
  Odpływ liniowy w kabinie bez brodzika, walk in ze ściankami prysznicowymi – wady i zalety

  W poszukiwaniu nowych i ciekawych rozwiązań, które tchnęłyby inne życie w utarte i zrutynizowane drogi, zaczęto w końcu odchodzić od standardowego pojęcia o wyglądzie łazienki, jakim było urządzanie tego pomieszczenia wg schematu: sedes, wanna, umywalka, na rzecz innych, znacznie bardziej interesujących rozwiązań.

  Dodano: 2018-12-06 Czytaj więcej
 • Ytong, porotherm, czy suporex? Porównanie materiałów budowlanych na ściany - z czego opłaca się trwale zbudować dom?
  Ytong, porotherm, czy suporex? Porównanie materiałów budowlanych na ściany - z czego opłaca się trwale zbudować dom?

  Budowa własnego domu oznacza, że zdecydowaliśmy się na inwestycję, która ma być trwała na dziesiątki lat. Chociaż czasem cytuje się powiedzenie: „Pierwszy dla wroga, drugi dla przyjaciela, a dopiero trzeci dla siebie”, raczej nikt nie zdecyduje się na tak wielki eksperyment, ale pragnie, aby ten pierwszy dom był już tym najpełniej dopracowanym i jedynym.

  Dodano: 2018-12-06 Czytaj więcej
 • Gdzie usytuować pomieszczenia gospodarcze w domu jednorodzinnym i co powinno się w nim znajdować?
  Gdzie usytuować pomieszczenia gospodarcze w domu jednorodzinnym i co powinno się w nim znajdować?

  Już podczas wyboru projektu naszego wymarzonego domu warto zastanowić się, jakie będą nasze potrzeby przestrzeni gospodarczych. Określenie na wczesnym etapie konieczności posiadania garażu (jedno lub dwustanowiskowego), pralni (może z suszarnią?).

  Dodano: 2018-12-06 Czytaj więcej
 • Realne koszty wykończenia łazienki czyli co zawiera biały montaż?
  Realne koszty wykończenia łazienki czyli co zawiera biały montaż?

  Często, aby mieć większą kontrolę nad wykończeniem mieszkania lub domu, decydujemy się na zakup w tzw. stanie deweloperskim, czyli z reguły surowym. Oprócz wykończenia według własnej aranżacji możemy użyć materiałów lepszej jakości niż te, których użyłby deweloper.

  Dodano: 2018-12-05 Czytaj więcej
 • Żywopłot formowany i nieformowany jako naturalne ogrodzenie domu. Kiedy zacząć i jak długo trzeba czekać na żywopłot?
  Żywopłot formowany i nieformowany jako naturalne ogrodzenie domu. Kiedy zacząć i jak długo trzeba czekać na żywopłot?

  Żywopłot - ozdoba każdego przydomowego ogrodu, ale i czytelna granica, której nie można przekroczyć. Prawidłowo zaplanowany z precyzyjnie dobranymi roślinami może stać się piękną, naturalną osłoną posesji i ogrodu.

  Dodano: 2018-12-05 Czytaj więcej
 • Ekipa budowlana – jak znaleźć dobrych fachowców?
  Ekipa budowlana – jak znaleźć dobrych fachowców?

  Rekordowo niskie bezrobocie sprawiło, że firmy budowlane borykają się z problemami kadrowymi. Brakuje rąk do pracy, wykwalifikowanych specjalistów, a inwestycje niejednokrotnie są opóźnione. Jak więc znaleźć sprawdzonych fachowców, którzy wykonają zlecenie na czas i zrobią to naprawdę dobrze? Sprawdźmy!

  Dodano: 2018-11-07 Czytaj więcej
 • Funkcjonalna altana ogrodowa – co powinien zawierać projekt?
  Funkcjonalna altana ogrodowa – co powinien zawierać projekt?

  Mając do dyspozycji dużą przestrzeń działki, na której stanął nasz dom, zwykle pojawia się koncepcja, by wśród zieleni krzewów, drzew i kolorów rabat kwiatowych umiejscowić miejsce idealne na poranną kawę w ogrodzie lub do długich spotkań z przyjaciółmi w letnie noce – altanę. Mimo że chociaż sam pomysł jest bardzo prosty w założeniu, jego wykonanie może już obfitować w liczne pułapki.

  Dodano: 2018-10-31 Czytaj więcej
 • Drzwi przesuwne naścienne czy chowane w ścianę? Wady i zalety
  Drzwi przesuwne naścienne czy chowane w ścianę? Wady i zalety

  Wnętrze domu, mimo że spójne, podzielone jest na różne przestrzenie. Tak wielkość pomieszczeń, jak i ich przeznaczenie różnicuje podział wnętrza mieszkania, który nie tylko ograniczają i budują ściany domu, ale i drzwi. Te natomiast, aby jak najmniej absorbowały miejsca, najlepiej jest schować w ścianie lub poprowadzić system ich otwierania i zamykania naściennie

  Dodano: 2018-10-30 Czytaj więcej
 • Zabiegowe czy proste? Modułowe, ażurowe czy klasyczne? Wybieramy schody drewniane
  Zabiegowe czy proste? Modułowe, ażurowe czy klasyczne? Wybieramy schody drewniane

  Nieodzownym elementem użytkowym, czy to w wiejskim domu z użytkowym poddaszem, czy też w nowoczesnej piętrówce lub dwupoziomowym mieszkaniu, są schody. Już w fazie projektu mamy możliwość wyboru podstawowego parametru, jakim jest materiał, z którego będą wykonane – drewno czy beton?

  Dodano: 2018-10-30 Czytaj więcej
 • Posadzki żywiczne i ich wady i zalety
  Posadzki żywiczne i ich wady i zalety

  Posadzka żywiczna to rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność w polskich domach. Dawniej materiał tego typu był wykorzystywany z reguły w magazynach czy halach produkcyjnych, jednak w dobie królującego minimalizmu oraz stylu industrialnego posadzki żywiczne stają się ciekawym elementem aranżacyjnym również w domach prywatnych. Jakie są zalety i wady tego materiału wykończeniowego? Czy warto zastosować go w salonie, na tarasie lub w garażu?

  Dodano: 2018-10-30 Czytaj więcej
 • Linoleum - naturalna, zdrowa i bezpieczna posadzka w Twoim domu. Czym się różni od wykładziny PCV?
  Linoleum - naturalna, zdrowa i bezpieczna posadzka w Twoim domu. Czym się różni od wykładziny PCV?

  Wykładziny elastyczne cieszą się w naszym kraju dużą popularnością ze względu na atrakcyjną cenę oraz duże możliwości wykorzystania. Jednym z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych jest linoleum. Czym się charakteryzuje i w jakich pomieszczeniach może być zastosowane? Jakie są różnice między linoleum a wykładzinami PCV?

  Dodano: 2018-10-29 Czytaj więcej
 • Wyjątkowe wnętrze z charakterem, czyli tapetowanie ścian w 5 krokach
  Wyjątkowe wnętrze z charakterem, czyli tapetowanie ścian w 5 krokach

  Tapety to dekoracyjny materiał okładzinowy, który wprowadza do wnętrza wyjątkowy nastrój i sprawia, że staje się ono zdecydowanie bardziej przytulne. Dostępne na rynku produkty znakomicie kształtują charakter pomieszczenia, mogą je też optycznie powiększyć. Żeby ściany prezentowały się estetycznie, a efekt był trwały, należy jednak wiedzieć, jak wygląda prawidłowe tapetowanie. Przestawiamy praktyczny poradnik – tapetowanie krok po kroku!

  Dodano: 2018-10-28 Czytaj więcej
 • Meble na wymiar czy gotowe? Podpowiadamy jak umeblować dom
  Meble na wymiar czy gotowe? Podpowiadamy jak umeblować dom

  Meble stanowią ważny element wyposażenia domu – kształtują jego wystrój, przesądzają o funkcjonalności i sprawiają, że mieszkańcy czują się komfortowo. Wśród produktów dostępnych na rynku na szczególną uwagę zasługują meble na wymiar – najczęściej montowane w kuchniach lub jako szafy wnękowe. Kiedy warto się na nie zdecydować? A może lepiej wybrać gotowe elementy wyposażenia wnętrza?

  Dodano: 2018-10-26 Czytaj więcej
 • Wybieramy projekt domu na pochyłą działkę
  Wybieramy projekt domu na pochyłą działkę

  Decydując się na budowę domu zaczynamy od wyboru działki. Może okazać się, że w wybranym przez nas obszarze dostępne są już tylko grunty na pochyłym terenie. Jeśli okolica nam odpowiada, nie odrzucajmy zbyt pochopnie możliwości budowy domu na tego typu działce. Może się okazać, że zyskamy niepowtarzalny efekt i możliwość unikalnego zagospodarowania terenu.

  Dodano: 2018-10-26 Czytaj więcej
 • Dzień noc, rzymskie, drewniane czy plisy – czyli wybieramy rolety wewnętrzne
  Dzień noc, rzymskie, drewniane czy plisy – czyli wybieramy rolety wewnętrzne

  Wisienką na torcie urządzenia wnętrza domu jest zadbanie o odpowiednią oprawę okien. Żadna aranżacja nie będzie kompletna, jeżeli w pomieszczeniach straszyć będą gołe ramy okien. Istnieją całe poradniki opisujące sztukę układania zasłon i firan, aby nasze okna były pierwszą, zewnętrzną wizytówką naszego mieszkania. Coraz częściej i z ogromnym powodzeniem ozdobą okien z zachowaniem całej ich funkcjonalności stają się rolety.

  Dodano: 2018-10-26 Czytaj więcej
 • Składane schody strychowe – wybór i montaż
  Składane schody strychowe – wybór i montaż

  Mając do dyspozycji dodatkową przestrzeń nad głową w postaci poddasza nieużytkowego, warto postarać się o możliwość, choćby sporadyczną, odwiedzania tej lokalizacji. Dostęp do strychu, nawet jeżeli jest to niewielka przestrzeń pomiędzy sufitem a dachem domu, bywa czasem niezbędny.

  Dodano: 2018-10-26 Czytaj więcej
 • Monitoring domu jednorodzinnego czyli projektujemy nasze bezpieczeństwo
  Monitoring domu jednorodzinnego czyli projektujemy nasze bezpieczeństwo

  Dom to miejsce, w którym chcemy czuć się bezpiecznie. Ma być naszą oazą spokoju i azylem. Rzeczywistość często nie pokrywa się z naszymi oczekiwaniami. System monitoringu pozwoli zapobiec sytuacjom burzącym spokój. Dzięki niemu unikniemy zagrożeń przeciwko mieniu i życiu domowników.

  Dodano: 2018-10-26 Czytaj więcej
 • Biokominek mobilny zastępca tradycyjnego kominka
  Biokominek mobilny zastępca tradycyjnego kominka

  Wiele osób marzy o spędzaniu wieczorów przy blasku płonącego drewna. Nie w każdym mieszkaniu istnieje możliwość montażu klasycznego kominka. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z własnych marzeń. Sposobem na ich spełnienie jest bowiem biokominek.

  Dodano: 2018-10-26 Czytaj więcej
 • Folia dachowa paroizolacyjna a paroprzepuszczalna – różnice i montaż
  Folia dachowa paroizolacyjna a paroprzepuszczalna – różnice i montaż

  Dach chroni budynek przed opadami, zimnem, wiatrem, czy spadającymi gałęziami. Dlatego musi spełniać rygorystyczne wymagania dotyczące parametrów. W tym celu stosuje się folie izolacyjne. Niezależnie od ich funkcji, nazywamy je foliami dachowymi, chociaż mają różne przeznaczenie i właściwości.

  Dodano: 2018-10-26 Czytaj więcej
 • Co to jest wylewka samopoziomująca i kiedy się ją stosuje?
  Co to jest wylewka samopoziomująca i kiedy się ją stosuje?

  Jednym z najpopularniejszych rozwiązań służących do przygotowania podłogi do dalszych prac wykończeniowych jest wylewka samopoziomująca. Kiedy się ją stosuje i jak wybrać najlepszy produkt? Jak wygląda wykonanie wylewki samopoziomującej?

  Dodano: 2018-10-26 Czytaj więcej
 • Oszczędności inwestora, czyli budowa systemem gospodarczym krok po kroku
  Oszczędności inwestora, czyli budowa systemem gospodarczym krok po kroku

  Jest coś niesamowitego w satysfakcji, jaką daje, po zakończeniu wszystkich prac, zamknięcie drzwi wejściowych do, chociaż w części, samodzielnie wybudowanego domu. Jest to moment, który zapamiętuje się do końca życia. W dobie poszukiwania oszczędności, dla kogoś, kto ma choć trochę zdolności manualnych, budowa domu systemem gospodarczym jest odpowiednia.

  Dodano: 2018-10-25 Czytaj więcej
 • Ustawny pokój dziecięcy na poddaszu - zaplanuj wszystko na etapie projektu
  Ustawny pokój dziecięcy na poddaszu - zaplanuj wszystko na etapie projektu

  Pokój dla dziecka umiejscowiony na poddaszu to wspaniały pomysł – pod warunkiem, że dokładnie przemyślimy jego finalny wygląd już na etapie projektowania naszego domu. Zaadaptowanie poddasza na pokój dziecięcy może bowiem okazać się zadaniem dość karkołomnym

  Dodano: 2018-10-25 Czytaj więcej
 • Pralnia w domu - czy jest potrzebna i gdzie powinna być zlokalizowana?
  Pralnia w domu - czy jest potrzebna i gdzie powinna być zlokalizowana?

  Utarło się, że pralka musi stać w łazience lub ostatecznie w kuchni – jeśli w tym pierwszym pomieszczeniu brakuje wystarczającej przestrzeni. Warto jednak zastanowić się, czy nie lepiej byłoby wygospodarować osobne pomieszczenie

  Dodano: 2018-10-24 Czytaj więcej
 • Co zawiera rozdzielnia elektryczna i gdzie ją umieścić?
  Co zawiera rozdzielnia elektryczna i gdzie ją umieścić?

  Rozdzielnia elektryczna, inaczej nazywana tablicą rozdzielczą lub skrzynką elektryczną, służy do rozdziału energii elektrycznej. Rozdziela, łączy i chroni obwody elektryczne oraz urządzenia sterownicze. Jej właściwe umiejscowienie odgrywa bardzo ważną rolę, gdyż ma to wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców budynku.

  Dodano: 2018-10-24 Czytaj więcej
 • Instalacja elektryczna – kiedy ją wykonać i jak rozmieścić gniazdka?
  Instalacja elektryczna – kiedy ją wykonać i jak rozmieścić gniazdka?

  Instalacja elektryczna to niezbędny element każdego budynku, zarówno mieszkalnego, produkcyjnego czy użyteczności publicznej. Może być wykonana na różne sposoby, jednak prace instalacyjne zawsze powinny być poprzedzone projektem i starannie przemyślane.

  Dodano: 2018-10-24 Czytaj więcej
 • Deska elewacyjna – drewniana elewacja na długie lata
  Deska elewacyjna – drewniana elewacja na długie lata

  Elewacje drewniane cieszą się coraz większą popularnością. To zrozumiałe – są trwałe i pięknie komponują się z nowoczesnym budownictwem. Deska elewacyjna pokrywająca całą przestrzeń elewacji lub jej część może zdobić też budynki wybudowane przed laty, nadając im świeżości i zupełnie nowego charakteru. Co warto na ich temat wiedzieć?

  Dodano: 2018-10-17 Czytaj więcej
 • Budowa domu szkieletowego krok po kroku
  Budowa domu szkieletowego krok po kroku

  Budownictwo szkieletowe to jedna z najbardziej efektywnych technologii wznoszenia budynków. Bardzo popularna w Kanadzie, USA czy Niemczech, coraz częściej stosowana jest również w naszym kraju. Dom szkieletowy jest ekologiczny, ciepły i zdrowy, a jego budowa trwa około trzech miesięcy. Poniżej wyjaśniamy, jak przebiega budowa domu szkieletowego krok po kroku.

  Dodano: 2018-10-16 Czytaj więcej
 • Podbitka dachowa drewniana czy podbitka PCV – wybierz rozwiązanie optymalne dla siebie
  Podbitka dachowa drewniana czy podbitka PCV – wybierz rozwiązanie optymalne dla siebie

  Podbitka dachowa, inaczej zwana podsufitką, to osłona elementów konstrukcyjnych znajdujących się pod okapem. Dzięki niej dach wygląda na w pełni wykończony i estetyczny. Poprawia jego walory wizualne, a równocześnie zabezpiecza krokwie i wiązary i więźby, przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. Co jeszcze warto na jej temat wiedzieć?

  Dodano: 2018-10-16 Czytaj więcej
 • Brama wjazdowa dwuskrzydłowa czy przesuwna? Wady i zalety obu rozwiązań
  Brama wjazdowa dwuskrzydłowa czy przesuwna? Wady i zalety obu rozwiązań

  Brama wjazdowa to istotny element posesji, który w dużym stopniu wpływa na bezpieczeństwo domowników, a także ich komfort. Jesteś na etapie budowania domu i zastanawiasz się, czy lepiej sprawdzi się brama dwuskrzydłowa, czy przesuwna? Sprawdź nasze kompendium wiedzy i zdecyduj się na rozwiązanie, które spełni Twoje oczekiwania!

  Dodano: 2018-10-16 Czytaj więcej
 • Portfenetr – francuski sposób na doświetlenie pomieszczenia
  Portfenetr – francuski sposób na doświetlenie pomieszczenia

  Portfenetr, zwany również oknem francuskim, wraca do łask i staje się w naszym kraju coraz popularniejszym elementem architektonicznym. Czym się charakteryzuje i skąd się wywodzi? Kiedy warto zdecydować się na zamontowanie w domu portfenetru i jak reguluje to polskie prawo? Przedstawiamy praktyczny poradnik dla inwestorów.

  Dodano: 2018-10-16 Czytaj więcej
 • Projekty domów z wizualizacją domu – prosty sposób by dobrze poznać swój przyszły dom
  Projekty domów z wizualizacją domu – prosty sposób by dobrze poznać swój przyszły dom

  Decyzja o budowie własnego domu jest jedną z najważniejszych w życiu. Jaki powinien być nasz przyszły dom? Ile ma mieć kondygnacji? Ile pokojów potrzebujemy? Te i wiele innych pytań zadają sobie wszystkie osoby marzące o własnych czterech kątach.

  Dodano: 2018-10-16 Czytaj więcej
 • Papa termozgrzewalna – jej wady, zalety i rodzaje
  Papa termozgrzewalna – jej wady, zalety i rodzaje

  Papa od lat stosowana jest jako materiał izolacyjny. Postęp technologii sprawił, że tradycyjne, klejone lepikiem papy odchodzą jednak do przeszłości. Najnowszej generacji papy służące do pokryć dachowych są termozgrzewalne, pozwalające na wykonanie bezspoinowej warstwy zabezpieczającej.

  Dodano: 2018-10-16 Czytaj więcej
 • Dom z keramzytu – poznaj wady i zalety budowy z keramzytobetonu
  Dom z keramzytu – poznaj wady i zalety budowy z keramzytobetonu

  Keramzytobeton jest materiałem budowlanym, który zyskuje w naszym kraju coraz więcej zwolenników – wykazuje doskonałe parametry izolacyjne, a oprócz tego jest odporny na ogień i działanie czynników biologicznych. Marzysz o wybudowaniu domu jednorodzinnego i rozważasz keramzyt?

  Dodano: 2018-10-15 Czytaj więcej
 • Pręty zbrojeniowe – gatunki, klasy, waga czyli jak kupić stal zbrojeniową
  Pręty zbrojeniowe – gatunki, klasy, waga czyli jak kupić stal zbrojeniową

  Budowa domu jednorodzinnego to ogromna inwestycja, która wymaga nie tylko przygotowania odpowiedniego projektu, ale również starannego wykonania najdrobniejszych detali. Stal zbrojeniowa to element, którego nie można pominąć przy wznoszeniu budynku – wzmacnia jego konstrukcję, a także przenosi naprężenia, których nie byłby w stanie wytrzymać sam beton.

  Dodano: 2018-10-15 Czytaj więcej
 • Kołki do styropianu – kiedy są konieczne i jak przeprowadzić prawidłowe kołkowanie styropianu
  Kołki do styropianu – kiedy są konieczne i jak przeprowadzić prawidłowe kołkowanie styropianu

  Prawidłowe ocieplenie budynku pozwala zachować w pomieszczeniach optymalny poziom komfortu termicznego, zaoszczędzić na kosztach związanych z ogrzewaniem i zabezpieczyć dom przed wychładzaniem się. Planujesz przeprowadzenie termoizolacji budynku i zastanawiasz się, czy w każdym przypadku potrzebne są kołki do styropianu?

  Dodano: 2018-10-15 Czytaj więcej
 • Stropodach wentylowany a niewentylowany – budowa i różnice
  Stropodach wentylowany a niewentylowany – budowa i różnice

  Prawidłowo zaprojektowany i wykonany stropodach ma ogromne znaczenie dla trwałości i bezpieczeństwa całego budynku. Ze względów konstrukcyjnych i fizycznych stropodachy dzielimy na wentylowane oraz niewentylowane. Czym się od siebie różnią?

  Dodano: 2018-10-10 Czytaj więcej
 • Wiatrownica czyli ochrona dachu przed wiatrem. Jak przeprowadzić prawidłowy montaż wiatrownicy i jej obróbki blacharskie.
  Wiatrownica czyli ochrona dachu przed wiatrem. Jak przeprowadzić prawidłowy montaż wiatrownicy i jej obróbki blacharskie.

  Ostatnie lata pokazały, że pogoda bywa bardzo dynamiczna i nieprzewidywalna. Jednym z niezwykle istotnych zabezpieczeń domu przed niespodziankami jest część konstrukcyjna dachu zwana wiatrownicą. Prawidłowy montaż wiatrownicy od spodu krokwi pozwala usztywnić i wzmocnić więźbę dachu od wewnątrz, a wiatrownica boczna, zewnętrzna zapewni stabilność jego pokrycia.

  Dodano: 2018-10-10 Czytaj więcej
 • Klasy betonu i jego rodzaje – kompendium wiedzy
  Klasy betonu i jego rodzaje – kompendium wiedzy

  Na rynku dostępne są różne rodzaje i klasy betonu. Co warto na ich temat wiedzieć? Czym się kierować, wybierając beton? Jakie parametry wziąć pod uwagę? Wreszcie: czym jest i jak powstaje beton? Odpowiedź na te i wiele innych pytań zamieszczone zostały poniżej – oto kompendium wiedzy na temat klasy i rodzajów betonu!

  Dodano: 2018-10-10 Czytaj więcej
 • Lukarna – dodatkowa przestrzeń użytkowa i ozdoba budynku
  Lukarna – dodatkowa przestrzeń użytkowa i ozdoba budynku

  Lukarna to alternatywa dla okien dachowych – pionowa szyba wbudowana w konstrukcję dachu znakomicie doświetla pomieszczenia znajdujące się na ostatniej kondygnacji budynku, powiększa przestrzeń użytkową, a ponadto stanowi element ozdobny. Skąd wywodzą się lukarny? Jaka jest ich konstrukcja? Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie w swoim domu?

  Dodano: 2018-10-09 Czytaj więcej
 • Projektowanie wnętrz – samodzielnie czy z pomocą fachowca
  Projektowanie wnętrz – samodzielnie czy z pomocą fachowca

  Musi minąć trochę czasu od momentu odebrania kluczy do wymarzonego mieszkania, zanim nieruchomość będzie można nazwać ciepłym gniazdkiem. Gdy dopełnione zostały formalności, najważniejszą kwestią staje się urządzenie pustych wnętrz. Powinny one być ładne, przytulne, funkcjonalne i o wystroju, który spełnia wymagania wszystkich domowników.

  Dodano: 2018-10-09 Czytaj więcej
 • Stan deweloperski domu to pojęcie często pojawiające się w kosztorysach prac budowlanych. Co dokładnie oznacza?
  Stan deweloperski domu to pojęcie często pojawiające się w kosztorysach prac budowlanych. Co dokładnie oznacza?

  Gdy kupujemy nowy dom lub mieszkanie, do wyboru mamy zwykle stan pod klucz lub , surowy zamknięty lub deweloperski. Co oznaczają wymienione pojęcia? Czym różni się dom w stanie deweloperskim od domu w stanie surowym zamkniętym lub stanu nieruchomości wykończonej pod klucz?

  Dodano: 2018-10-08 Czytaj więcej
 • Czy ciepły montaż okien jest opłacalny?
  Czy ciepły montaż okien jest opłacalny?

  Nowoczesne domy energooszczędne są ciepłe i przytulne. Na panujący we wnętrzu przyjemny mikroklimat ma wpływ między innymi odpowiednie osadzenie okien. Właściwy montaż przeszkleń eliminuje mostki termiczne powstające w punkcie styku okna z murem, przez które do środka dostają się zimne powietrze i wilgoć.

  Dodano: 2018-10-08 Czytaj więcej
 • Balustrada drewniana, szklana czy ażurowa? Porady i rodzaje.
  Balustrada drewniana, szklana czy ażurowa? Porady i rodzaje.

  Stabilna i mocna balustrada przy schodach to ważny element każdego domu jednorodzinnego, wpływający na bezpieczeństwo mieszkańców, a także kształtujący wystrój wnętrza. Rozwiązaniem najczęściej wybieranym obecnie przez inwestorów są balustrady drewniane, szklane oraz ażurowe. Na co należy zwrócić uwagę przy ich wybieraniu?

  Dodano: 2018-10-05 Czytaj więcej
 • Etapy budowy domu, czyli budowa domu krok po kroku
  Etapy budowy domu, czyli budowa domu krok po kroku

  Budowa domu to zwykle proces czasochłonny i skomplikowany, wymagający zaangażowania i pracy wielu osób. By przebiegała sprawnie, powinniśmy się do niej odpowiednio przygotować i szczegółowo zaplanować jej realizację. Jakie są etapy budowy domu jednorodzinnego? Jak, krok po kroku, powstawać będzie nasz dom?

  Dodano: 2018-10-03 Czytaj więcej
 • Dom z basenem – jakie są koszty
  Dom z basenem – jakie są koszty

  Budowa własnego domu to dobry moment na spełnienie marzeń, które zawsze chodziły nam po głowie, ale nie było ani okazji, ani możliwości, aby je urzeczywistnić. Dom buduje się z reguły raz w życiu, więc nie ma w tym nic dziwnego, że chcemy, aby odpowiadał on naszym wizjom w stu procentach.

  Dodano: 2018-10-01 Czytaj więcej
 • Wykusz i ryzalit - dekoracyjne elementy elewacji nowoczesnego domu. Jak urozmaicić bryłę budynku
  Wykusz i ryzalit - dekoracyjne elementy elewacji nowoczesnego domu. Jak urozmaicić bryłę budynku

  Nowoczesne, energooszczędne domy, tak popularne w ostatnich latach, mają zazwyczaj zwarte bryły. Aby urozmaicić ich wygląd zewnętrzny, można zastosować różne, często wyjątkowo ozdobne elementy konstrukcyjne jak ryzalit i wykusz. Są to niezwykle dekoracyjne konstrukcje architektoniczne, wzbogacające sylwetkę budynku oraz wywierające zdecydowany wpływ na możliwości aranżacji pomieszczeń, w których występują.

  Dodano: 2018-09-20 Czytaj więcej
 • Garaż jedno a dwustanowiskowy. Jakie wymiary do odpowiedniej powierzchni użytkowej?
  Garaż jedno a dwustanowiskowy. Jakie wymiary do odpowiedniej powierzchni użytkowej?

  Kiedy planujemy budowę domu, staramy się, by był on nie tylko wygodny i stylowy, ale także jak najbardziej funkcjonalny. Jednym z elementów, które to gwarantują, jest odpowiednio przemyślany i dopasowany do naszych potrzeb garaż. Pomieszczenie to nie tylko zapewni bezpieczeństwo pojazdu, ale również i komfort jego użytkownikom.

  Dodano: 2018-09-19 Czytaj więcej
 • Jakie są wymagania dla kotłowni z kotłem na paliwo stałe? Kotły CO i armatura.
  Jakie są wymagania dla kotłowni z kotłem na paliwo stałe? Kotły CO i armatura.

  Budując dom, każdy właściciel musi zdecydować, jaki rodzaj ogrzewania będzie dla niego optymalny. Najlepszym momentem na planowanie w zakresie, jak i czym będzie ogrzewany budynek mieszkalny, jest właśnie powstawanie projektu domu. Uwzględni on dzięki temu od razu odpowiednią kotłownię, która spełni wszelkie normy.

  Dodano: 2018-09-19 Czytaj więcej
 • Czy opłaca się budowa basenu ogrodowego czy lepsze będzie oczko wodne?
  Czy opłaca się budowa basenu ogrodowego czy lepsze będzie oczko wodne?

  Basen czy oczko wodne – to pytanie, które często zadają sobie osoby planujące aranżację przestrzeni w ogrodzie. Jak ją zagospodarować? Które rozwiązanie będzie najlepsze, najbardziej efektowne? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zarówno basen, jak i oczko wodne mają bowiem swoje zalety oraz wady, a także pod wieloma względami bardzo się od siebie różnią. Z czym wiąże się ich budowa i późniejsza pielęgnacja?

  Dodano: 2018-09-04 Czytaj więcej
 • Nowoczesna kuchnia z wyspą. Czy to rozwiązanie się sprawdza?
  Nowoczesna kuchnia z wyspą. Czy to rozwiązanie się sprawdza?

  Przestronna kuchnia z wyspą to rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność wśród właścicieli nieruchomości. Wyspa pozwala nie tylko na urządzenie blatu roboczego, ale także zagospodarowanie dodatkowego miejsca do przechowywania sprzętów kuchennych. Jak urządzić nowoczesny aneks kuchenny? Co powinny uwzględniać projekty kuchni z wyspą? Prezentujemy inspiracje i wskazówki.

  Dodano: 2018-08-24 Czytaj więcej
 • Drzwi wewnętrzne do domu: na co zwrócić uwagę przed zakupem?
  Drzwi wewnętrzne do domu: na co zwrócić uwagę przed zakupem?

  Drzwi wewnętrzne oddzielają poszczególne pomieszczenia, przez co pozwalają domownikom zachować prywatność. Właśnie wykańczasz lub remontujesz nieruchomość i zastanawiasz się, jakimi kryteriami należy kierować się przy wyborze najlepszych drzwi wewnętrznych? Sprawdź nasze wskazówki!

  Dodano: 2018-08-24 Czytaj więcej
 • Czy warto decydować się na balkon w domu jednorodzinnym?
  Czy warto decydować się na balkon w domu jednorodzinnym?

  Dom z balkonem czy bez balkonu? – to dylemat, przed którym staje każdy, kto zamierza wybudować własny dom. Podjęcie decyzji nie należy jednak do najprostszych, a każde z rozwiązań ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Co warto wiedzieć, nim ostatecznie podejmiemy postanowienie o budowie lub rezygnacji z balkonu?

  Dodano: 2018-08-24 Czytaj więcej
 • Pierwsze wrażenie – jak urządzić wejście do domu. Pomysły na aranżację strefy wejścia.
  Pierwsze wrażenie – jak urządzić wejście do domu. Pomysły na aranżację strefy wejścia.

  Pierwsze wrażenie robi się tylko raz – to prawda stara jak świat, która odnosi się nie tylko do nas, ale także do naszych domów i wnętrz. W nich pierwsze wrażenie zależy przede wszystkim od tego, w jaki sposób zaprojektujemy i zaaranżujemy strefę wejścia, i co – jako pierwsze – ukaże się oczom naszych gości.

  Dodano: 2018-08-24 Czytaj więcej
 • Wolnostojący, bliźniak, a może szeregówka. Zalety i wady zabudowy bliźniaczej.
  Wolnostojący, bliźniak, a może szeregówka. Zalety i wady zabudowy bliźniaczej.

  Osoby decydujące się na budowę domu jednorodzinnego często stają przed dylematem dotyczącym formy budynku: lepszy dom wolnostojący, bliźniak czy nieruchomość w zabudowie szeregowej? Prezentujemy zalety i wady wybranych rozwiązań. Ile wynosi koszt budowy bliźniaka? Czy szeregówka to dobry kompromis pomiędzy mieszkaniem w bloku a domem wolnostojącym?

  Dodano: 2018-08-24 Czytaj więcej
 • Pomysły na oryginalne wejście do domu: Ganek czy zadaszony taras lub weranda - co wybrać w projekcie?
  Pomysły na oryginalne wejście do domu: Ganek czy zadaszony taras lub weranda - co wybrać w projekcie?

  Gdy budujemy i aranżujemy dom, chcemy, by w pełni odpowiadał naszym potrzebom i oczekiwaniom. Jednocześnie zależy nam na tym, by był inny niż wszystkie i podkreślał indywidualny charakter jego mieszkańców. Pragnienie to dotyczy nie tylko wystroju wnętrz, ale także wejścia do domu. Co zrobić, by było oryginalne? Co będzie dla nas lepsze: ganek, zadaszony taras czy weranda?

  Dodano: 2018-08-24 Czytaj więcej
 • Dom z piwnicą czy bez? Kiedy opłaca się budowa domu podpiwniczonego?
  Dom z piwnicą czy bez? Kiedy opłaca się budowa domu podpiwniczonego?

  Z piwnicą czy bez – oto jest pytanie! Zadają je sobie osoby zamierzające wybudować swój własny dom. Czy wybrać dom podpiwniczony? A może bardziej opłaca się dom bez piwnicy? By znaleźć na to pytanie odpowiedź, należy uważnie przeanalizować dostępne możliwości, każda z nich zawiera bowiem nie tylko zalety, ale także wady, z których warto zdawać sobie sprawę.

  Dodano: 2018-08-24 Czytaj więcej
 • Oświetlenie zewnętrzne domu: ogrodowe oświetlenie LED i lampy z czujnikiem ruchu
  Oświetlenie zewnętrzne domu: ogrodowe oświetlenie LED i lampy z czujnikiem ruchu

  Zewnętrzne lampy z czujnikiem ruchu pozwalają na oświetlenie podjazdu domu, drzwi wejściowych, ścieżki czy ogrodu. Czujnik ruchu to wygoda i poprawa jakości życia, ale także zwiększenie bezpieczeństwa. Jak działa taka lampa i jaką wybrać?

  Dodano: 2018-08-24 Czytaj więcej
 • Drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego: jak wybrać najlepsze?
  Drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego: jak wybrać najlepsze?

  Drzwi wejściowe do domu to jego wizytówka. W pewnym stopniu mówią o standardzie mieszkania. Dlatego powinny być estetyczne oraz pasować do stylistyki bryły domu. Oprócz funkcji dekoracyjnej pełnią również rolę praktyczną. Chronią nas przed warunkami atmosferycznymi, zapewniają prywatność i poczucie bezpieczeństwa.

  Dodano: 2018-08-23 Czytaj więcej
 • Mieszkaj w dobrym świetle, czyli jak odpowiednio rozplanować punkty oświetlenia w domu.
  Mieszkaj w dobrym świetle, czyli jak odpowiednio rozplanować punkty oświetlenia w domu.

  Oświetlenie to niezwykle ważny element każdego domu – może budować kameralny nastrój, sprzyjać koncentracji i nauce czy wprowadzać domowników w stan relaksu. Zastanawiasz się, w jaki sposób rozplanować oświetlenie w mieszkaniu, żeby było funkcjonalne i komfortowe? A może interesują Cię halogeny w salonie? Już teraz sprawdź nasze porady i inspiracje!

  Dodano: 2018-08-23 Czytaj więcej
 • Komunikacja w domu jednorodzinnym: rozwiązania i zalecenia.
  Komunikacja w domu jednorodzinnym: rozwiązania i zalecenia.

  Korytarz komunikacyjny to ważna, jednak często niedoceniana strefa domu – inwestorzy nie poświęcają mu tyle uwagi, co innym pomieszczeniom. Warto jednak wiedzieć, że dobrze urządzony korytarz znacząco podnosi komfort mieszkania. Jakie elementy wyposażenia wnętrza powinny znaleźć się w nowoczesnym przedpokoju lub hallu? Sprawdziliśmy to!

  Dodano: 2018-08-23 Czytaj więcej
 • Filtry antysmogowe do wentylacji w domu. Odpowiednie oczyszczanie powietrza i rośliny w domu.
  Filtry antysmogowe do wentylacji w domu. Odpowiednie oczyszczanie powietrza i rośliny w domu.

  Smog to poważny problem, przed którym bardzo trudno uciec. Zwłaszcza w sezonie grzewczym widoczny i wyczuwalny jest on w wielu miejscach naszego kraju. Wydawałoby się, że można się przed smogiem schronić we własnym domu. Niestety, dostaje się do niego powietrze z zewnątrz, warto więc dowiedzieć się, jak można wypowiedzieć wojnę smogowi, stosując odpowiednie oczyszczanie, i wygrać w ten sposób czyste powietrze w domowym zaciszu.

  Dodano: 2018-08-23 Czytaj więcej
 • Komfortowa sypialnia – jak zaprojektować i urządzić wygodną sypialnię?
  Komfortowa sypialnia – jak zaprojektować i urządzić wygodną sypialnię?

  Sypialnia to miejsce wyciszenia i odpoczynku po ciężkim dniu. Zależy Ci na tym, żeby urządzić w pełni funkcjonalne i komfortowe pomieszczenie, które zapewni optymalny poziom relaksu i spokojny sen? Sprawdź nasze porady dotyczące aranżacji wnętrza. W jakiej kolorystyce powinna być utrzymana sypialnia? Jak dobrać odpowiedni materac i ramę łóżka?

  Dodano: 2018-08-23 Czytaj więcej
 • Dom parterowy z antresolą. Kiedy warto zdecydować się na antresolę w domu?
  Dom parterowy z antresolą. Kiedy warto zdecydować się na antresolę w domu?

  W domu parterowym antresola pełni rolę nie tylko ozdobną, ale także praktyczną: pozwala na podział przestrzeni i uzyskanie dodatkowego miejsca do zagospodarowania. Zapewnia poczucie prywatności bez całkowitej izolacji od reszty domu. Odpowiednio zaprojektowana, nadaje wnętrzu oryginalności i wzbudza zachwyty gości.

  Dodano: 2018-08-23 Czytaj więcej
 • Projekt luksusowej rezydencji. Co powinna zawierać nowoczesna willa?
  Projekt luksusowej rezydencji. Co powinna zawierać nowoczesna willa?

  Współczesne wille wyróżniają się dużą powierzchnią oraz innowacyjnymi rozwiązaniami architektonicznymi, które gwarantują komfort mieszkania. Dysponujesz okazałą działką i marzysz o przestronnym domu urządzonym w klasycznym stylu? Uważasz, że budynek powinien być nie tylko funkcjonalny, ale również reprezentacyjny? Sprawdź, jakie elementy powinny zawierać projekty rezydencji!

  Dodano: 2018-08-23 Czytaj więcej
 • Jaki garaż wybrać – wolnostojący czy w bryle budynku?
  Jaki garaż wybrać – wolnostojący czy w bryle budynku?

  Gdy budujemy dom jednorodzinny lub jesteśmy już jego właścicielami, zwykle pragniemy mieć również własny garaż na terenie posesji. Możemy zdecydować się na taki, który wbudowany będzie w bryłę budynku lub wolnostojący, zlokalizowany w jego okolicy. Każdy z nich ma zarówno wady, jak i zalety. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zdać sobie z nich sprawę.

  Dodano: 2018-08-23 Czytaj więcej
 • Kiedy zamówić projekt domu?
  Kiedy zamówić projekt domu?

  Kiedy zamówić projekt domu? To pytanie niejednokrotnie zadają sobie osoby marzące o własnych czterech kątach. Formalności, których należy w pierwszej kolejności dopełnić, są dość czasochłonne i od zakupu działki do zakupu projektu domu długa droga, do której należy się dobrze przygotować. Od czego te przygotowania rozpocząć i jakich błędów nie popełnić po drodze?

  Dodano: 2018-08-22 Czytaj więcej
 • Na co zwrócić uwagę wybierając projekt domu?
  Na co zwrócić uwagę wybierając projekt domu?

  Decyzja o budowie własnego domu jest jedną z najpoważniejszych decyzji podejmowanych w życiu. Wszystkie prace poprzedza wybór odpowiedniego projektu, odpowiadającego potrzebom i wymaganiom mieszkańców. To właśnie projekt jest zrębem przyszłej inwestycji i od niego będzie zależało nie tylko wykonanie budynku ale i jego przyszła eksploatacja.

  Dodano: 2018-08-17 Czytaj więcej
 • Czym powinien charakteryzować się nowoczesny projekt domu w stylu skandynawskim?
  Czym powinien charakteryzować się nowoczesny projekt domu w stylu skandynawskim?

  Moda na skandynawskie wnętrza nie mija, a wręcz przeciwnie – na dobre zagościła w naszych domach. Styl właściwy Skandynawom pokochaliśmy jednak nie tylko wewnątrz pomieszczeń – coraz częściej stawiamy również na typowe dla Skandynawii budownictwo.

  Dodano: 2018-08-17 Czytaj więcej
 • Działka z wjazdem od południa: optymalne usytuowanie domu.
  Działka z wjazdem od południa: optymalne usytuowanie domu.

  Swoje marzenia o własnym domu najczęściej rozpoczynamy od kupna działki. Idealna przestrzeń do życia i wpasowany w nią budynek zazwyczaj muszą spełniać cały szereg warunków, aby nas zadowolić. Stawiamy na spokój, nowoczesność, funkcjonalność, piękno, łatwość dojazdu, właściwe usytuowanie domu.

  Dodano: 2018-08-17 Czytaj więcej
 • Planujesz budowę? Sprawdź, jak uzyskać kredyt na budowę domu.
  Planujesz budowę? Sprawdź, jak uzyskać kredyt na budowę domu.

  Kredyt na budowę domu to bardzo popularne rozwiązanie wśród inwestorów – nie każdego stać na postawienie budynku za własne fundusze, wielu posiłkuje się zatem zewnętrznymi źródłami finansowania. Chcesz wyprowadzić się z mieszkania do domu i zastanawiasz się nad zaciągnięciem na ten cel kredytu? Sprawdź nasze wskazówki, a z pewnością zwiększysz swoje szanse!

  Dodano: 2018-08-07 Czytaj więcej
 • Jak zaaranżować atrakcyjny salon z kuchnią w modelu otwartym?
  Jak zaaranżować atrakcyjny salon z kuchnią w modelu otwartym?

  Nowoczesna, funkcjonalna kuchnia połączona z przestronnym, przytulnym salonem to rozwiązanie aranżacyjne, na które w swoich mieszkaniach decyduje się coraz większa liczba Polaków. Ciasne, niepraktyczne kuchnie powoli odchodzą w zapomnienie, a wnętrzarskie trendy lansują otwartą przestrzeń, która zapewnia znakomite możliwości.

  Dodano: 2018-08-07 Czytaj więcej
 • Modne projekty garderoby – jak wykonać i dobrze zorganizować dom?
  Modne projekty garderoby – jak wykonać i dobrze zorganizować dom?

  Przestronna garderoba, w której na półkach i wieszakach swoje miejsce znajdują wszystkie ubrania, buty i dodatki: paski, torebki, apaszki i biżuteria, pięknie wyeksponowane i zorganizowane – to marzenie wielu kobiet. Jesteś na etapie wykańczania domu i zależy Ci na wygospodarowaniu przestrzeni na funkcjonalną garderobę? Sprawdź nasze wskazówki!

  Dodano: 2018-08-07 Czytaj więcej
 • Projekt domu w stylu amerykańskim
  Projekt domu w stylu amerykańskim

  Projekty domów w stylu amerykańskim przyciągają lekką konstrukcją, oryginalnym designem oraz niezwykłym urokiem, który sprawia, że również w Polsce coraz więcej inwestorów decyduje się wybudować dom inspirowany stylistyką zza oceanu. Jakie są najbardziej charakterystyczne elementy budynków w stylu amerykańskim? Na co należy zwrócić uwagę przy projektowaniu takiego domu?

  Dodano: 2018-08-06 Czytaj więcej
 • Łazienka małżeńska - panele szklane
  Łazienka małżeńska - panele szklane

  Wśród najnowszych trendów w urządzaniu łazienek królują panele szklane – rozwiązanie to jest nie tylko wyjątkowo estetyczne, ale również bardzo praktyczne. Dlaczego warto postawić na inne rozwiązania i zainwestować w panele szklane do łazienki? Gdzie można je zamontować? Czy wyprą tradycyjną glazurę i terakotę, od lat królujące w polskich łazienkach?

  Dodano: 2018-08-06 Czytaj więcej
 • Dach kopertowy – poznaj jego zalety i wady
  Dach kopertowy – poznaj jego zalety i wady

  Dach czterospadowy, zwany kopertowym, jest popularnym rozwiązaniem, wybieranym często przy budowie nowych domów jednorodzinnych, szczególnie jednokondygnacyjnych. Jego złożona z czterech skośnych połaci konstrukcja zapewnia lekkość bryły budynku i jej wyjątkowy charakter, ale ma także inne atrakcyjne cechy, które zostaną opisane poniżej.

  Dodano: 2018-08-02 Czytaj więcej
 • Projekt domu dla singla. Czym kierować się przy wyborze projektu małego domu?
  Projekt domu dla singla. Czym kierować się przy wyborze projektu małego domu?

  W ostatnich latach odchodzi się coraz częściej od budowania dużych, wielopokoleniowych domów. Dostępne obecnie projekty nastawione są na wygodę użytkowników i niskie koszty eksploatacji obiektu. Ponadto coraz więcej osób wybiera życie w pojedynkę. Nie wszyscy również chcą mieszkać w blokach – dla takich klientów dostępne są projekty wygodnych domów o niewielkiej powierzchni.

  Dodano: 2018-08-02 Czytaj więcej
 • Najczęściej zadawane pytania o izolację - wełna mineralna
  Najczęściej zadawane pytania o izolację - wełna mineralna

  W świetle coraz ostrzejszych norm, jakie spełniać muszą nowoprojektowane budynki, wielu inwestorów zwraca coraz baczniejszą uwagę na dobór izolacji. Odpowiadamy na najczęstsze pytania.

  Dodano: 2018-08-01 Czytaj więcej
 • Jak wybrać odpowiedni projekt domu do 100 metrów kwadratowych?
  Jak wybrać odpowiedni projekt domu do 100 metrów kwadratowych?

  Obecnie modne są różne rozwiązania typu eko: ekologiczne i ekonomiczne. W ten trend doskonale wpisują się domy o powierzchni do 100 metrów kwadratowych. Taka powierzchnia z jednej strony zapewnia wystarczająco dużo miejsca dla typowej rodziny, zaś z drugiej strony budynek tej wielkości nie generuje wysokich kosztów eksploatacji. Także koszty jego budowy nie będą rujnujące.

  Dodano: 2018-08-01 Czytaj więcej
 • Dlaczego warto wybrać sufit podwieszany - ile kosztuje m2 i jak je montować?
  Dlaczego warto wybrać sufit podwieszany - ile kosztuje m2 i jak je montować?

  Sufity podwieszane to coraz bardziej popularne rozwiązanie stosowane zarówno w budownictwie indywidualnym, jak i w budynkach użyteczności publicznej lub obiektach przemysłowych. Prawidłowo zainstalowany sufit podwieszany jest nie tylko estetyczny, ale pełni także funkcję izolacji akustycznej oraz może osłaniać zainstalowane pod sufitem przewody instalacji elektrycznej, sieci komputerowej, wentylacyjnej czy grzewczej.

  Dodano: 2018-08-01 Czytaj więcej
 • Gres, glazura a może terakota? Jakie płytki ceramiczne wybrać do domu?
  Gres, glazura a może terakota? Jakie płytki ceramiczne wybrać do domu?

  Płytki już od wielu lat są bardzo popularnym materiałem, wykorzystywanym do wykończenia podłóg i ścian. Świetnie sprawdzają się w łazience, kuchni oraz garażu. Stanowią również bardzo estetyczny i elegancki sposób na pokrycie podłogi w domu i na tarasie. Wybór kafelków na rynku jest ogromny. Celem dokonania udanego zakupu najlepiej jest wcześniej zapoznać się z właściwościami poszczególnych rodzajów płytek, aby ich właściwości dopasować do wymagań. Decyzja co do koloru i wzoru jest drugorzędna.

  Dodano: 2018-08-01 Czytaj więcej
 • Ogród - jak zabrać się za realizację
  Ogród - jak zabrać się za realizację

  Przed urządzeniem ogrodu należy najpierw zająć się jego odpowiednim zaprojektowaniem. Należy wziąć pod uwagę wielkość powierzchni, panujący klimat, rodzaj gleby, sąsiedztwo działki oraz, przede wszystkim, cel, jakiemu ma służyć. Osoby zapracowane z całą pewnością nie będą miały siły ani ochoty na spędzanie wielu godzin przy roślin. Projekt dla nich powinien opierać się na dużym trawniku oraz kwiatach i krzewach wieloletnich, łatwych w uprawie, ale o dużych walorach estetycznych.

  Dodano: 2018-07-31 Czytaj więcej
 • Taras drewniany – dobry pomysł czy ryzykowny wybór?
  Taras drewniany – dobry pomysł czy ryzykowny wybór?

  Dom z tarasem, wychodzącym na ogród lub z widokiem na morze, jezioro lub góry? Nawet bez widoku za milion dolarów, taras stanowi niezwykłe miejsce. Można się na nim opalać z dala od ciekawskich spojrzeń sąsiadów, leżeć w hamaku i czytać książkę, serwować posiłki na świeżym powietrzu, urządzać grilla, czy nawet przyjąć gości „na łonie natury”. Stanowi oazę spokoju, gdzie każdy może odpocząć i czuć się swobodnie.

  Dodano: 2018-07-31 Czytaj więcej
 • Panele ścienne – jak montować, do jakich wnętrz pasują i ile kosztują?
  Panele ścienne – jak montować, do jakich wnętrz pasują i ile kosztują?

  Eleganckie i efektowne wykończenie wnętrza świadczy o dobrym guście i wyczuciu estetycznym właściciela nieruchomości. Ciągle jeszcze nie wszystkich stać na zatrudnienie specjalisty do aranżacji. Coraz częściej do wykańczania ścian stosowne są panele. Wybór odpowiedniego modelu, wzoru i kolorystyki stanowi nie lada wyzwanie.

  Dodano: 2018-07-31 Czytaj więcej
 • Projektowanie kuchni a koszty jej wykończenia i wyposażenia
  Projektowanie kuchni a koszty jej wykończenia i wyposażenia

  Wykończenie i aranżacja kuchni stanowi duże wyzwanie. Czy warto zainwestować w indywidualny projekt i kiedy należy to zrobić? Czy jest to opłacalne? Gdy czeka nas remont tego pomieszczenia, zwykle zadajemy sobie te pytania. Jeżeli chcemy, by wnętrze spełniało nasze oczekiwania, było funkcjonalne, eleganckie, a każdy szczegół dopracowany, warto zgłosić się do projektanta.

  Dodano: 2018-07-31 Czytaj więcej
 • Montaż ocieplenia poddasza - poradnik
  Montaż ocieplenia poddasza - poradnik

  W poniższym artykule pokazujemy, jak powinien wyglądać poprawny montaż izolacji w poziomie poddasza.

  Dodano: 2018-07-30 Czytaj więcej
 • Czy wiata garażowa może być rozsądną alternatywą dla garażu?
  Czy wiata garażowa może być rozsądną alternatywą dla garażu?

  Murowany garaż to wygoda, ale też konieczność spełnienia wielu formalności. Dużym wydatkiem są koszty jego budowy, założenia instalacji elektrycznej oraz zapewnienia odpowiedniej wentylacji, w wielu przypadkach zatem wiata garażowa może być ciekawą alternatywą dla tradycyjnego garażu lub stanowić jego uzupełnienie. W zależności od jej rodzaju różna będzie jej konstrukcja oraz wykończenie nawierzchni, dlatego decydując się na wiatę, warto starannie przemyśleć, gdzie będzie ona zlokalizowana i jak wykonana.

  Dodano: 2018-07-30 Czytaj więcej
 • Łazienka na poddaszu – nowoczesne pomysły na aranżację
  Łazienka na poddaszu – nowoczesne pomysły na aranżację

  Poddasze jest trudną przestrzenią do zaprojektowania łazienki. Występowanie skosów i nierównej wysokości sprawia, że funkcjonalne ustawienie armatury może przysparzać problemów. Jednak dobry projekt zapewni niepowtarzalny klimat i spełni nasze oczekiwania.

  Dodano: 2018-07-30 Czytaj więcej
 • Beton architektoniczny – płyty betonowe do nowoczesnych wnętrz
  Beton architektoniczny – płyty betonowe do nowoczesnych wnętrz

  Beton architektoniczny najczęściej wykorzystywany jest w nowoczesnych obiektach budowanych w stylu industrialnym. Jego właściwości jednak czynią z niego materiał zdatny do wykorzystania także w innych stylach budowlanych. Odpowiednio przygotowane elementy z takiego betonu można wykorzystać zarówno do aranżacji wnętrz, jak i do pokrywania elewacji budynków. Wykonuje się z niego są także elementy małej architektury ogrodowej i różnego rodzaju ozdoby.

  Dodano: 2018-07-30 Czytaj więcej
 • Projekt domu - parterowy czy z poddaszem?
  Projekt domu - parterowy czy z poddaszem?

  Domy parterowe i z poddaszem to formy dominujące w podmiejskich miejscowościach czy dzielnicach w Polsce. Jakie argumenty przemawiają za wyborem jednego rodzaju względem drugiego? Który jest tańszy?

  Dodano: 2018-02-17 Czytaj więcej
 • Zmiany w Prawie Budowlanym - styczeń 2018
  Zmiany w Prawie Budowlanym - styczeń 2018

  Zmiany w prawie / Warunkach Technicznych A.D. 2018. Opisujemy je z perspektywy budujących domy jednorodzinne i ilustrujemy zmiany ku lepszemu zrozumieniu.

  Dodano: 2018-02-08 Czytaj więcej
 • Domy dwupokoleniowe - dlaczego je wybieramy?
  Domy dwupokoleniowe - dlaczego je wybieramy?

  Z czym wiąże się życie w domu dwupokoleniowym i dlaczego ludzie decydują się na takie rozwiązanie? O tym w artykule.

  Dodano: 2018-01-24 Czytaj więcej
 • Alfa – ile pomieści niewielkie poddasze po adaptacji?
  Alfa – ile pomieści niewielkie poddasze po adaptacji?

  Zaglądamy na poddasze jednego z naszych projektów, prezentując dwa możliwe rozwiązania jego adaptacji. Zanurz się w marzeniach i zdecyduj!

  Dodano: 2017-07-11 Czytaj więcej
 • Jakie są koszty ocieplenia domu?
  Jakie są koszty ocieplenia domu?

  Ocieplenie budynku - z tym tematem przyjdzie się zmierzyć każdemu, kto podejmuje decyzję o budowie własnego domu. Pomimo, że normy są coraz bardziej wyśrubowane, wielu zadaje sobie pytanie o opłacalność inwestycji.

  Dodano: 2017-04-14 Czytaj więcej
 • Klimatyzacja w domu i jej koszt
  Klimatyzacja w domu i jej koszt

  W czasie letnich upałów zapewne wiele osób zastanawia się nad instalacją klimatyzacji, marząc o strumieniu rześkiego powietrza przynoszącego wytchnienie. Jeszcze niedawno klimatyzowane pomieszczenia były kosztownym luksusem, podobnie jak samochody.

  Dodano: 2017-03-20 Czytaj więcej
 • Rozbudowa domu - co należy wiedzieć?
  Rozbudowa domu - co należy wiedzieć?

  Rozbudowa domu wiąże się zarówno z aspektami prawnymi, jak i technicznymi, które trzeba spełnić. Mimo to powiększenie domu jest bardzo dobrym rozwiązaniem w momencie, gdy planujemy rozrost rodziny, czy potrzebujemy dodatkowej przestrzeni, aby rozpocząć swoją działalność gospodarczą. Kiedy możliwa jest przebudowa domu? Jakich formalności należy dopełnić przy rozbudowie? Z jakimi kosztami się wiąże?

  Dodano: 2017-03-20 Czytaj więcej
 • Rozśpiewany ogród - jak chronić ptaki wokół domu?
  Rozśpiewany ogród - jak chronić ptaki wokół domu?

  Śpiewa ptaków to niezwykle stymulujący i romantyczny element, który towarzyszy mieszkaniu poza miastem. Dom i ogród może być jednak dla ptaków pułapką i zagrożeniem. Zebraliśmy kilka sposobów, które pozwolą ocalić życie niejednego skrzydlatego śpiewaka na naszej działce.

  Dodano: 2017-02-25 Czytaj więcej
 • Drops - dom za 100 tysięcy?
  Drops - dom za 100 tysięcy?

  Przez ostatnie dwadzieścia lat w polskim budownictwie jednorodzinnym zaszły niesamowite zmiany. Poszukując rozwiązań dostępnych cenowo oraz dopasowanych nawet do ciasnych działek, które pozostały niezabudowane w miastach i na przedmieściach, opracowaliśmy w Domowych Klimatach projekt Drops. Artykuł opisuje, jakimi rozwiązaniami dążyliśmy do zminimalizowania kosztów oraz co ma do zaoferowania tak mały domek.

  Dodano: 2017-02-02 Czytaj więcej
 • Nowe przepisy budowlane w 2017 roku – domy jednorodzinne
  Nowe przepisy budowlane w 2017 roku – domy jednorodzinne

  2017 to czas zmian dla wszystkich planujących budowę domów. Zapoznaj się z nimi koniecznie, zanim wybierzesz projekt swojego domu.

  Dodano: 2017-01-01 Czytaj więcej
 • Systemy bezokapowe - czy warto w nie inwestować?
  Systemy bezokapowe - czy warto w nie inwestować?

  Stylistyka domów bezokapowych dociera w coraz dalsze zakamarki kraju. Komentujemy oba rozwiązania i doradzamy, co wybrać. W tym celu przygotowaliśmy ten sam dom w dwóch wersjach z oraz bez okapu.

  Dodano: 2016-12-05 Czytaj więcej
 • MDM - Mieszkanie dla Młodych... i bogatych.
  MDM - Mieszkanie dla Młodych... i bogatych.

  Z początkiem roku 2014 ruszył rządowy projekt dopłat do mieszkań ,,Mieszkanie dla Młodych".

  Dodano: 2016-10-01 Czytaj więcej
 • Kuchnia ze spiżarnią - czy tego pragnie idealna pani domu?
  Kuchnia ze spiżarnią - czy tego pragnie idealna pani domu?

  W aranżacji wnętrz z roku na rok zachodzą powolne zmiany. Dobrych parę lat temu nikt nie pomyślałby, że wielkim zainteresowaniem zaczną cieszyć się kuchnie z wyspą. Sytuacja zmienia się pod wpływem mody i dyskursu, zaś oferta biur projektowych… Cóż, musi podążać za gustami.

  Dodano: 2016-08-03 Czytaj więcej
 • Ile kosztuje ogrzewanie i eksploatacja domu?
  Ile kosztuje ogrzewanie i eksploatacja domu?

  Komfortowy i nowoczesny, a zarazem nie generujący zbyt wielkich kosztów eksploatacji dom to marzenie...

  Dodano: 2016-06-09 Czytaj więcej
 • Adaptacja projektu gotowego
  Adaptacja projektu gotowego

  Lokalizacja budynku na konkretnej działce wymaga uwzględnienia lokalnych przepisów, uwarunkowań naturalnych oraz technicznych. Na tym właśnie w skrócie polega adaptacja projektu.

  Dodano: 2016-03-02 Czytaj więcej
 • Projektor - alternatywa dla telewizora? Radzimy, jak kupić
  Projektor - alternatywa dla telewizora? Radzimy, jak kupić

  Dawniej kominek, a nieco później telewizor ugruntowały swoją pozycję w wyobrażeniu salonu u większości mieszkańców domów jednorodzinnych. Tak jak kominek z czasem stracił znaczenie funkcjonalne i nieraz pełni rolę sporadycznej rozrywki, podobnie telewizor coraz częściej stoi nieużywany lub nawet jest traktowany jak tło, grający ale nie zwracający szczególnej uwagi domowników. Tymczasem na rynkach zachodnich swoją pozycję od lat powoli buduje inny wynalazek, starszy od samego telewizora - projektor.

  Dodano: 2016-01-25 Czytaj więcej
 • Zgłoszenie, czy pozwolenie na budowę domu
  Zgłoszenie, czy pozwolenie na budowę domu

  Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa wolno stojących budynków mieszkalnych jednorodzinnych, których obszar oddziaływania mieści się w całości na działce lub działkach, na których zostały zaprojektowane

  Dodano: 2015-10-13 Czytaj więcej
 • ZGŁOSZENIE i POZWOLENIE NA BUDOWĘ - KROK PO KROKU
  ZGŁOSZENIE i POZWOLENIE NA BUDOWĘ - KROK PO KROKU

  Zanim zaczniemy budowę wymarzonego domu niezbędne jest uzyskanie decyzji o Pozwoleniu na Budowę...

  Dodano: 2015-10-13 Czytaj więcej
 • Wapienno-cementowy kontra gipsowy – jaki tynk wewnętrzny wybrać
  Wapienno-cementowy kontra gipsowy – jaki tynk wewnętrzny wybrać

  Tynk wewnętrzny to po prostu warstwa określonego preparatu, którą pokrywane są powierzchnie w środku budynków, takie jak ściany, sufity, kolumny, filary itp. W tej roli najczęściej występują zaprawa tradycyjna (wapienno-cementowa) albo gips.

  Dodano: 2015-10-09 Czytaj więcej
 • Ile kosztuje budowa domu ?
  Ile kosztuje budowa domu ?

  Własne cztery kąty są marzeniem każdego z nas. Jednak wielu inwestorów...

  Dodano: 2015-08-08 Czytaj więcej
 • Budowa domu na zgłoszenie - nowelizacja prawa budowlanego
  Budowa domu na zgłoszenie - nowelizacja prawa budowlanego

  Od 28 czerwca 2015 zaczyna obowiązywać ustawa o zmianach w Prawie budowlanym. Nowelizacja dotyczy, między innymi, zniesienia wymogu uzyskania pozwolenia na budowę i zastosowania trybu zgłoszenia budowy na domy jednorodzinne.

  Dodano: 2015-06-29 Czytaj więcej
 • Elewacje – tynki imitujące inne materiały: drewno, kamień, klinkier
  Elewacje – tynki imitujące inne materiały: drewno, kamień, klinkier

  Koszty wykonania elewacji z drewna, kamienia lub cegły klinkierowej są o wiele wyższe w porównaniu do kosztów elewacji wykonanej z ozdobnych tynków elewacyjnych.

  Dodano: 2015-03-31 Czytaj więcej
 • Budowa domu systemem gospodarczym, czy zlecenie kompleksowego wykonania jednej firmie?
  Budowa domu systemem gospodarczym, czy zlecenie kompleksowego wykonania jednej firmie?

  Mimo, że budowa w systemie gospodarczym wymaga od inwestora sporego zaangażowania, to ten sposób stawiania domu cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością.

  Dodano: 2015-01-26 Czytaj więcej
 • Gaz ziemny na usługach domowników
  Gaz ziemny na usługach domowników

  Gaz ziemny uważany jest za najbardziej wygodne i czyste paliwo, dlatego – jako domowe źródło energii – cieszy się uznaniem wielu polskich rodzin.

  Dodano: 2015-01-17 Czytaj więcej
 • Nowelizacja prawa budowlanego. Czy można budować bez pozwolenia?
  Nowelizacja prawa budowlanego. Czy można budować bez pozwolenia?

  Pierwsza nowelizacja Prawa budowlanego w 2015 roku przynosi optymistyczne informacje o ułatwieniu procedury budowy. Czy można już budować domy na zgłoszenie? Przyglądamy się najświeższym zmianom.

  Dodano: 2015-01-16 Czytaj więcej
 • Czy warto instalować ogniwa fotowoltaniczne?
  Czy warto instalować ogniwa fotowoltaniczne?

  Ogniwa fotowoltaiczne służą do zamiany energii słonecznej w prąd elektryczny. Obecnie są one najczystszym ze znanych sposobów pozyskiwania energii

  Dodano: 2015-01-16 Czytaj więcej
 • Prosument bez tajemnic
  Prosument bez tajemnic

  Zapoznaj się z podstawami programu Prosument. Opisujemy, jak otrzymać dofinansowanie i od czego zależy jego wysokość.

  Dodano: 2014-12-03 Czytaj więcej
 • Energia odnawialna. O czym mowa? OZE i czy można sprzedawać energię do sieci?
  Energia odnawialna. O czym mowa? OZE i czy można sprzedawać energię do sieci?

  Dowiedz się, jakie zmiany w prawie przygotowują dla nas urzędnicy. Rynek energetyczny i jak ma się w nim odnaleźć posiadacz domu jednorodzinnego?

  Dodano: 2014-12-03 Czytaj więcej
 • Dom pod płaskim dachem
  Dom pod płaskim dachem

  Dach to niezwykle ważna część domu nie tylko z użytkowego, ale również estetycznego punktu widzenia. Choć w polskim krajobrazie płaskie dachy na domach jednorodzinnych nie należą do dominujących to przy wyborze projektu domu warto wziąć je pod uwagę. Wydaje się, że płaskie dachy mają więcej zalet niż wad, a do nowoczesnej architektury pasują idealnie.

  Dodano: 2014-11-26 Czytaj więcej
 • Styrodur czy styropian ?
  Styrodur czy styropian ?

  Nie ma jednej dobrej odpowiedzi na to pytanie. Niemal każdy projekt domu jest inny, działka posiada inne właściwościach wodno-gruntowe, a i świadomość, jak też zasobność portfeli inwestorów są różne. Obecnie najczęściej stosowanymi materiałami izolacyjnymi są znacznie styrodur (polistyren ekstrudowany XPS) oraz stosunkowo tani styropian (polistyren ekspandowany EPS).

  Dodano: 2014-11-26 Czytaj więcej
 • ZOBACZ, CO PRZYGOTOWALIŚMY WYŁĄCZNIE DLA NASZYCH INDYWIDUALNYCH KLIENTÓW
  ZOBACZ, CO PRZYGOTOWALIŚMY WYŁĄCZNIE DLA NASZYCH INDYWIDUALNYCH KLIENTÓW

  ZOBACZ, CO PRZYGOTOWALIŚMY WYŁĄCZNIE DLA NASZYCH INDYWIDUALNYCH KLIENTÓW ABY UŁATWIĆ DROGĘ DO WŁASNEGO DOMU. dodatki do projektów, projekty w promocji, obsługa posprzedażna

  Dodano: 2014-05-21 Czytaj więcej
 • Oczyszczalnia ścieków, czy szambo ?
  Oczyszczalnia ścieków, czy szambo ?

  Projekt domu określa m.in. sposób odprowadzania powstających w nim ścieków. Obecnie, jeśli w...

  Dodano: 2014-05-07 Czytaj więcej
 • Pielęgnacja ogrodu
  Pielęgnacja ogrodu

  Ładny projekt domu oraz zadbany ogród są spełnieniem marzeń większości z nas. O ile jednak kupując gotowy projekt domu, absorbuje on naszą...

  Dodano: 2014-04-25 Czytaj więcej
 • Tynk tradycyjny czy tynk gipsowy?
  Tynk tradycyjny czy tynk gipsowy?

  Projekt domu realizowany jest w kilku etapach. Po zamknięciu stanu surowego i zakończeniu robót...

  Dodano: 2014-04-23 Czytaj więcej
 • Więźba dachowa
  Więźba dachowa

  Więźba dachowa to ważny – zarówno estetyczny, jak i konstrukcyjny – element projektu domu. Nieodpowiedni materiał oraz błędy popełnione przy...

  Dodano: 2014-04-11 Czytaj więcej
 • Drenaż w domu jednorodzinnym
  Drenaż w domu jednorodzinnym

  Drenaż stanowi swoistą ochronę domu przed wodą oraz niszczącymi skutkami ewentualnych podmoknięć oraz zalań. Dobrze wykonana instalacja...

  Dodano: 2014-04-09 Czytaj więcej
 • Instalacja wodna i kanalizacyjna
  Instalacja wodna i kanalizacyjna

  Choć pełnią inne funkcje i mają inne wymagania, są ze sobą ściśle powiązane – z miejsc, do których zostaje doprowadzona woda, muszą...

  Dodano: 2014-04-04 Czytaj więcej
 • Strop w domu jednorodzinnym
  Strop w domu jednorodzinnym

  Każdy, kto w bliższej lub dalszej perspektywie zamierza kupić projekt domu i rozpocząć budowę, powinien posiadać przynajmniej...

  Dodano: 2014-04-02 Czytaj więcej
 • System centralnego odkurzania w domu jednorodzinnym
  System centralnego odkurzania w domu jednorodzinnym

  Nawet jeśli projekt domu tego nie przewiduje, warto rozważyć instalację systemu centralnego odkurzania. Jego zalety, a przede wszystkim...

  Dodano: 2014-03-31 Czytaj więcej
 • Kolejne Statuetki TOP Builder dla firmy FAKRO
  Kolejne Statuetki TOP Builder dla firmy FAKRO

  Dwa innowacyjne produkty FAKRO: okno typu F do dachów płaskich oraz markiza VMZ Solar do okien pion...

  Dodano: 2014-02-13 Czytaj więcej
 • Płyty tarasowe Trawertyn – właściwości i zasady układania
  Płyty tarasowe Trawertyn – właściwości i zasady układania

  Trawertyn to szczególne płyty tarasowe w ofercie firmy Libet. Uwagę przyciągają ich smukły, prostokątny kształt...

  Dodano: 2014-02-11 Czytaj więcej
 • Jak szybko i dobrze zbudować trwały taras?
  Jak szybko i dobrze zbudować trwały taras?

  Taras stał się nieodłączną częścią każdego nowobudowanego domu. To właśnie tam spędzamy większość wolnego czasu - organizujemy spotkania lub relaksujemy się w rodzinnym gronie.

  Dodano: 2014-02-07 Czytaj więcej
 • Ogród przyjazny zwierzętom
  Ogród przyjazny zwierzętom

  Ogród jest dla właścicieli miejscem szczególnym, podobnie jak dla psa czy kota. Zwierzęta jednak traktują to miejsce w odmienny...

  Dodano: 2013-10-21 Czytaj więcej
 • Dlaczego na kostce brukowej pojawia się biały nalot?
  Dlaczego na kostce brukowej pojawia się biały nalot?

  W powszechnym przekonaniu mało estetyczne wykwity, które pojawiają się na powierzchni kostki...

  Dodano: 2013-09-30 Czytaj więcej
 • Przepuszczalne nawierzchnie w ogrodzie.
  Przepuszczalne nawierzchnie w ogrodzie.

  Planując ułożenie nawierzchni w ogrodzie warto wziąć pod uwagę estetykę oraz względy praktyczne.

  Dodano: 2013-09-27 Czytaj więcej
 • Z jakich materiałów murować ściany zewnętrzne?
  Z jakich materiałów murować ściany zewnętrzne?

  To z jakiego materiału powstaną ściany zależy w głównej mierze od wybranej technologii...

  Dodano: 2013-09-25 Czytaj więcej
 • Co to są mostki termiczne i jak ich uniknąć?
  Co to są mostki termiczne i jak ich uniknąć?

  Mostkami termicznymi (lub cieplnymi) nazywamy te wszystkie miejsca w budynku, np. ...

  Dodano: 2013-09-24 Czytaj więcej
 • Jak usuwać plamy z kostki brukowej?
  Jak usuwać plamy z kostki brukowej?

  Plamy z oleju silnikowego czy pamiątka po grillowaniu z przyjaciółmi w postaci kleksów...

  Dodano: 2013-09-23 Czytaj więcej
 • Fugowanie nawierzchni z kostki brukowej.
  Fugowanie nawierzchni z kostki brukowej.

  Trwałość nawierzchni wykonanej z betonowej kostki brukowej lub płyt tarasowych zależy...

  Dodano: 2013-09-20 Czytaj więcej
 • Rolety – bezpieczeństwo i wygoda.
  Rolety – bezpieczeństwo i wygoda.

  Roleta obok funkcji dekoracyjnej pełnić może również rolę antywłamaniową czy nawet termoizolacyjną.

  Dodano: 2013-09-19 Czytaj więcej
 • System automatycznego podlewania ogrodu.
  System automatycznego podlewania ogrodu.

  Ogród wraz z roślinami i trawnik wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Pozbawione wody rośliny...

  Dodano: 2013-09-18 Czytaj więcej
 • Budowa ogrodzenia
  Budowa ogrodzenia

  Ogrodzenie posesji ma w pierwszej kolejności zapewnić domownikom dyskrecję i poczucie intymności. Ale projektując je...

  Dodano: 2013-09-17 Czytaj więcej
 • Montaż podłogi drewnianej
  Montaż podłogi drewnianej

  Drewniana podłoga może być ozdobą domu pod warunkiem, że jest dobrze zamontowana. Niewłaściwie położone deski...

  Dodano: 2013-09-16 Czytaj więcej
 • Jaki kominek wybrać do domu?
  Jaki kominek wybrać do domu?

  Zanim zdecydujemy się na zakup kominka musimy odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań...

  Dodano: 2013-09-13 Czytaj więcej
 • System kominowy.
  System kominowy.

  Budowa domu jest dużym wyzwaniem dla inwestora. W trakcie zakupów materiałów budowlanych pamiętamy o...

  Dodano: 2013-09-12 Czytaj więcej
 • Izolacja fundamentów.
  Izolacja fundamentów.

  Główną funkcją izolacji fundamentów jest ochrona ściany przed szkodliwym działaniem wilgoci. Skuteczność zabezpieczenia zależy od...

  Dodano: 2013-09-11 Czytaj więcej
 • Sterowanie ogrzewaniem w domu inteligentnym.
  Sterowanie ogrzewaniem w domu inteligentnym.

  Inteligentne systemy zarządzania domowymi instalacjami umożliwiają...

  Dodano: 2013-09-10 Czytaj więcej
 • Domofony – co warto wiedzieć?
  Domofony – co warto wiedzieć?

  Domofon przy furtce to doskonałe rozwiązanie zwiększające poczucie naszego bezpieczeństwa.

  Dodano: 2013-09-09 Czytaj więcej
 • Woda ze studni czy z sieci wodociągowej?
  Woda ze studni czy z sieci wodociągowej?

  Dostęp do sieci wodociągowej jest najwygodniejszym sposobem...

  Dodano: 2013-09-03 Czytaj więcej
 • Dlaczego warto kupować bezpośrednio w pracowni?
  Dlaczego warto kupować bezpośrednio w pracowni?

  KUP PROJEKT U AUTORA I ZOBACZ JAKIE KORZYŚCI ODNIESIESZ...

  Dodano: 2013-08-20 Czytaj więcej
 • Okno FAKRO do płaskich dachów typu F
  Okno FAKRO do płaskich dachów typu F

  W budynkach z płaskimi dachami często zdarza się, że wewnątrz...

  Dodano: 2013-08-07 Czytaj więcej
 • Jaka nawierzchnia do ogrodu?
  Jaka nawierzchnia do ogrodu?

  Nawierzchnia wokół domu i w ogrodzie kształtuje charakter posesji. Dzięki zastosowaniu...

  Dodano: 2013-07-10 Czytaj więcej
 • Koszt budowy domu
  Koszt budowy domu

  Zakres kosztorysów i jak je liczymy. Nasze kosztorysy przedstawiają koszty budowy domu w stanie deweloperskim czyli...

  Dodano: 2013-06-25 Czytaj więcej
 • Jak działa rekuperator?
  Jak działa rekuperator?

  Rekuperator jest urządzeniem, które ogrzewa świeże powietrze dostarczane do pomieszczeń energią cieplną powietrza wywiewanego.

  Dodano: 2013-06-24 Czytaj więcej
 • Jak urządzić wnętrze – czyli style we wnętrzu.
  Jak urządzić wnętrze – czyli style we wnętrzu.

  Każde wnętrze ma swój niepowtarzalny charakter. Na to, jak mieszkamy, jakimi otaczamy się...

  Dodano: 2013-06-21 Czytaj więcej
 • Co warto wiedzieć o nowej ustawie śmieciowej?
  Co warto wiedzieć o nowej ustawie śmieciowej?

  Nowe przepisy, dotyczące wywozu śmieci wejdą w życie 1 lipca 2013 r. Zgodnie ze zmianami...

  Dodano: 2013-06-20 Czytaj więcej
 • Kostka brukowa w ogrodzie.
  Kostka brukowa w ogrodzie.

  Ogrodowe ścieżki ogrodowe, tarasy, aleje czy podjazdy są traktowane jako elementy przestrzeni, które muszą być spójne z architekturą...

  Dodano: 2013-06-19 Czytaj więcej
 • Energooszczędna stolarka okienno-drzwiowa.
  Energooszczędna stolarka okienno-drzwiowa.

  Z pojęciem dom energooszczędny kojarzone są przede wszystkim takie pojęcia jak dobrze ocieplone...

  Dodano: 2013-06-18 Czytaj więcej
 • Okna dachowe – jak wybrać?
  Okna dachowe – jak wybrać?

  Okno na poddaszu doświetla pomieszczenia, jest również ciekawym elementem aranżacyjnym. Wybierając jednak okna...

  Dodano: 2013-06-17 Czytaj więcej
 • O co pytać przy zakupie okien?
  O co pytać przy zakupie okien?

  Decyzja o wyborze okien nie powinna być podejmowana pochopnie. Będą nam one służyły przez wiele lat, dlatego warto wiedzieć...

  Dodano: 2013-06-15 Czytaj więcej
 • Tynki dekoracyjne
  Tynki dekoracyjne

  Ciekawą grupę produktów do wykańczania wnętrz, po którą coraz częściej sięgają nie tylko architekci, ale i indywidualni inwestorzy są...

  Dodano: 2013-06-14 Czytaj więcej
 • Jak odrolnić ziemię?
  Jak odrolnić ziemię?

  Inwestorów planujących wybudować dom kuszą atrakcyjne ceny gruntów rolnych. Ale czy warto decydować się na zakup ziemi do...

  Dodano: 2013-06-13 Czytaj więcej
 • Panele laminowane
  Panele laminowane

  Panele laminowane przez długi czas postrzegane były jako tańsza alternatywa dla naturalnych pokryć podłogowych...

  Dodano: 2013-06-12 Czytaj więcej
 • Farby do wnętrz mieszkalnych.
  Farby do wnętrz mieszkalnych.

  Dobór materiałów wykończeniowych pod względem ich kolorystyki i efektów dekoracyjnych...

  Dodano: 2013-06-11 Czytaj więcej
 • Jak zabezpieczyć podłogi drewniane?
  Jak zabezpieczyć podłogi drewniane?

  Lakiery, oleje, woski – środków służących do zabezpieczenia drewnianej posadzki jest bez liku.

  Dodano: 2013-06-10 Czytaj więcej
 • Czym docieplić poddasze i na co zwrócić uwagę?
  Czym docieplić poddasze i na co zwrócić uwagę?

  Poddasze, nawet jeśli nie jest przestrzenią użytkową powinno być docieplone.

  Dodano: 2013-06-08 Czytaj więcej
 • Jak wybrać dobry styropian?
  Jak wybrać dobry styropian?

  Styropian jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów termoizolacyjnych. Nic więc dziwnego, że na rynku dostępnych jest...

  Dodano: 2013-06-07 Czytaj więcej
 • Z jakich materiałów można wykonać ogrodzenie?
  Z jakich materiałów można wykonać ogrodzenie?

  Ogrodzenie posesji nie tylko wyznacza granicę naszej działki i chroni przed intruzami...

  Dodano: 2013-06-06 Czytaj więcej
 • Dachówka ceramiczna czy cementowa?
  Dachówka ceramiczna czy cementowa?

  Wybór poszycia dachowego to decyzja na lata. Zanim więc zdecydujemy się wybór konkretnego rodzaju...

  Dodano: 2013-06-05 Czytaj więcej
 • Jakie okno wybrać - plastikowe czy drewniane?
  Jakie okno wybrać - plastikowe czy drewniane?

  Niezależnie z jakiego materiału została wykonana, każda stolarka okienna pochodząca od...

  Dodano: 2013-06-04 Czytaj więcej
 • Jak przygotować ścianę do malowania?
  Jak przygotować ścianę do malowania?

  Aby dobrze pomalować ścianę nie wystarczy wybranie odpowiedniej farby. Powierzchnię należy...

  Dodano: 2013-06-03 Czytaj więcej
 • Z jakich materiałów można wykonać ścianę działową?
  Z jakich materiałów można wykonać ścianę działową?

  Ściana działowa pełni we wnętrzu wiele funkcji. Nie tylko dzieli przestrzeń, ale stanowi również...

  Dodano: 2013-06-01 Czytaj więcej
 • Jak zabezpieczyć drewno na zewnątrz?
  Jak zabezpieczyć drewno na zewnątrz?

  Niekorzystne warunki atmosferyczne, grzyby, owady, promienie UV – wszystkie wymienione czynniku...

  Dodano: 2013-05-31 Czytaj więcej
 • Systemy inteligentnego sterowania domem.
  Systemy inteligentnego sterowania domem.

  Systemy inteligentnego sterowania domem stają się coraz bardziej popularne.

  Dodano: 2013-05-30 Czytaj więcej
 • Pompa ciepła – jak działa i jakie są rodzaje?
  Pompa ciepła – jak działa i jakie są rodzaje?

  Pompa ciepła idealnie wpisuje się w ideę energooszczędności. Nie wydziela spalin, a do jej działania...

  Dodano: 2013-05-29 Czytaj więcej
 • Jaki materiał zastosować na elewację?
  Jaki materiał zastosować na elewację?

  Prawidłowo i estetycznie wykonana elewacja stanowi nie tylko ozdobę domu, ale również...

  Dodano: 2013-05-28 Czytaj więcej
 • Kominek w domu - czy można go użyć do ogrzewania?
  Kominek w domu - czy można go użyć do ogrzewania?

  Kominek może być nie tylko estetycznym akcentem dekorującym wnętrz. Może również z powodzeniem...

  Dodano: 2013-05-27 Czytaj więcej
 • Jakie są rodzaje pokryć dachowych?
  Jakie są rodzaje pokryć dachowych?

  Biura architektoniczne posiadają w swojej ofercie tysiące projektów. Propozycje domów...

  Dodano: 2013-05-25 Czytaj więcej
 • Ogrzewanie podłogowe.
  Ogrzewanie podłogowe.

  Rezygnacja z tradycyjnych grzejników na rzecz ogrzewania podłogowego to coraz częściej spotykana postawa wśród indywidualnych inwestorów.

  Dodano: 2013-05-24 Czytaj więcej
 • Metody ocieplania ścian zewnętrznych – metoda lekka mokra.
  Metody ocieplania ścian zewnętrznych – metoda lekka mokra.

  Ściany zewnętrzne nie tylko chronią przed niekorzystnymi...

  Dodano: 2013-05-23 Czytaj więcej
 • Jakie są rodzaje ścian?
  Jakie są rodzaje ścian?

  Właściwy dobór materiałów oraz technologii wykonania ścian wpływa na energooszczędność i trwałość...

  Dodano: 2013-05-22 Czytaj więcej
 • Ogrzewanie gazowe czy olejowe?
  Ogrzewanie gazowe czy olejowe?

  Przyszły właściciel domu wybierając rodzaj paliwa służącego do ogrzewania domu kieruje się przede...

  Dodano: 2013-05-21 Czytaj więcej
 • Kotły z górnym i dolnym spalaniem.
  Kotły z górnym i dolnym spalaniem.

  Niższa w porównaniu do gazu czy oleju cena paliw stałych oraz wygodna obsługa pieców sprawiają, że...

  Dodano: 2013-05-20 Czytaj więcej
 • Jak zabezpieczyć łazienkę i kuchnię przed szkodliwym działaniem wilgoci?
  Jak zabezpieczyć łazienkę i kuchnię przed szkodliwym działaniem wilgoci?

  Kuchnia i łazienka ze względu na to, że są miejscami szczególnie...

  Dodano: 2013-05-18 Czytaj więcej
 • Najwyższy czas rozpocząć budowę domu.
  Najwyższy czas rozpocząć budowę domu.

  Jeszcze tylko do końca 2013 r. inwestorzy będą mogli skorzystać ze zwrotu VAT na zakup...

  Dodano: 2013-05-17 Czytaj więcej
 • Rodzaje fundamentów.
  Rodzaje fundamentów.

  Parametry fundamentu w katalogowych projektach domów określa się w oparciu o przeciętne warunki gruntowe. Zdarza się jednak...

  Dodano: 2013-05-16 Czytaj więcej
 • Co bardziej się opłaca, kupić mieszkanie czy wybudować dom?
  Co bardziej się opłaca, kupić mieszkanie czy wybudować dom?

  Czy kupić mieszkanie o powierzchni kilkudziesięciu metrów...

  Dodano: 2013-05-15 Czytaj więcej
 • Wszystko o systemie solarnym.
  Wszystko o systemie solarnym.

  Czy warto stosować? Do czego służy? Jak wybrać najlepszy system paneli słonecznych?

  Dodano: 2013-05-14 Czytaj więcej
 • Program dopłat do domów energooszczędnych.
  Program dopłat do domów energooszczędnych.

  Nawet 50 tysięcy złotych dopłaty mogą otrzymać inwestorzy, którzy zdecydują się zainwestować w dom...

  Dodano: 2013-05-13 Czytaj więcej
 • Automatyczna roleta ARZ to kolejny produkt sądeckiej firmy.
  Automatyczna roleta ARZ to kolejny produkt sądeckiej firmy.

  Kolejny produkt FAKRO dołączył do ogromnej "rodziny"...

  Dodano: 2013-05-11 Czytaj więcej
 • Jakich formalności powinniśmy dopełnić po zakończeniu budowy?
  Jakich formalności powinniśmy dopełnić po zakończeniu budowy?

  Zakończenie budowy wymarzonego domu oznacza, że będziemy...

  Dodano: 2013-05-10 Czytaj więcej
 • Jakie formalności czekają nas przed budową domu?
  Jakie formalności czekają nas przed budową domu?

  Budowa domu jest dla inwestora nie lada wyzwaniem. Zanim przystąpimy do prac musimy dopełnić...

  Dodano: 2013-05-09 Czytaj więcej
 • Jakie okna wybrać do domu energooszczędnego?
  Jakie okna wybrać do domu energooszczędnego?

  Dom energooszczędny to nie tylko świetnie ocieplone ściany i instalacje. Musimy również zadbać o odpowiednie okna...

  Dodano: 2013-05-08 Czytaj więcej
 • Termoizolacja dachu - dlaczego jest taka ważna?
  Termoizolacja dachu - dlaczego jest taka ważna?

  Niewłaściwie ocieplony dach może być źródłem bardzo dużych strat ciepła. A to oznacza straty finansowe.

  Dodano: 2013-05-07 Czytaj więcej
 • Czy na wąskiej działce można postawić dom?
  Czy na wąskiej działce można postawić dom?

  Na długiej i wąskiej działce można wybudować całkiem komfortowy dom. I wcale nie musi być to "jamnik".

  Dodano: 2013-05-06 Czytaj więcej
 • Na co zwrócić uwagę wybierając działkę?
  Na co zwrócić uwagę wybierając działkę?

  Decyzja o budowie domu została podjęta. Ale jaką działkę wybrać? Podpowiadamy jakimi...

  Dodano: 2013-05-05 Czytaj więcej
 • Czym kierować się wybierając gotowy projekt katalogowy?
  Czym kierować się wybierając gotowy projekt katalogowy?

  Tysiące projektów, setki biur architektonicznych. Oferta pracowni projektowych jest bardzo...

  Dodano: 2013-05-04 Czytaj więcej
 • ENERGOOSZCZĘDNE DOMY Z DOPŁATĄ
  ENERGOOSZCZĘDNE DOMY Z DOPŁATĄ

  Pracownia DOMOWE KLIMATY przygotowała dla swoich klientów specjalny PAKIET ENERGO...

  Dodano: 2013-05-03 Czytaj więcej
 • Program dopłat do kolektorów słonecznych.
  Program dopłat do kolektorów słonecznych.

  Systemy solarne stają się coraz bardziej popularne wśród indywidualnych inwestorów.

  Dodano: 2013-05-02 Czytaj więcej
 • Aż dwa produkty FAKRO nagrodzone Złotym Medalem Budma 2013!
  Aż dwa produkty FAKRO nagrodzone Złotym Medalem Budma 2013!

  Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich po raz kolejny...

  Dodano: 2013-05-01 Czytaj więcej