Konstrukcja - Stropy

 • Jak zorganizować plac budowy i przerwy technologiczne?
  Jak zorganizować plac budowy i przerwy technologiczne?

  Każdy inwestor wie, że budowa domu właściwie nigdy nie przebiega w stu procentach zgodnie z założeniami. Podczas planowania poszczególnych etapów trzeba wziąć pod uwagę zarówno niespodziewane opóźnienia, jak i przewidywane przerwy technologiczne. Dlaczego przestój w pracach jest tak ważny dla całej inwestycji?

  Dodano: 2020-05-26 Czytaj więcej
 • Rodzaje nadproży – do czego służą? Jak umiejętnie wykonać nadproża i gdzie stosować je podczas budowy, czyli budowa stanu surowego bez błędów
  Rodzaje nadproży – do czego służą? Jak umiejętnie wykonać nadproża i gdzie stosować je podczas budowy, czyli budowa stanu surowego bez błędów

  W czasie projektowania domu należy wziąć pod uwagę solidność całej konstrukcji. Nie będzie to możliwe bez uwzględnienia obecności nadproży, które stanowią ważny element w otworach drzwiowych i okiennych. Jaką pełnią funkcję i dlaczego są aż tak istotne?

  Dodano: 2019-07-25 Czytaj więcej
 • Tarcica dębowa czy bukowa? Zastosowanie tarcicy w budowlance
  Tarcica dębowa czy bukowa? Zastosowanie tarcicy w budowlance

  Tarcica to podstawowy surowiec drzewny o szerokim zakresie zastosowań. W budownictwie zazwyczaj używana jest tarcica z drzew iglastych, jako tańsza i łatwiejsza w obróbce. Jednak to tarcica dębowa lub bukowa jest surowcem zazwyczaj wykorzystywanym do wykańczania wnętrz i produkcji wysokiej klasy mebli oraz elementów wyposażenia wnętrz.

  Dodano: 2019-05-27 Czytaj więcej
 • Nowoczesne konstrukcje energooszczędnych domów piętrowych - Wieniec stropowy - dlaczego jest tak ważny?
  Nowoczesne konstrukcje energooszczędnych domów piętrowych - Wieniec stropowy - dlaczego jest tak ważny?

  Polacy coraz chętniej stawiają w swoich domach na nowoczesne rozwiązania. Inteligentne lodówki oraz pralki powoli staja się standardem. Dlaczego nie pójść krok dalej i nie postawić na nowoczesny, energooszczędny dom?

  Dodano: 2019-04-01 Czytaj więcej
 • Koszty wykonania stropu – rodzaje i wybór odpowiedniego systemu stropowego domu jednorodzinnego
  Koszty wykonania stropu – rodzaje i wybór odpowiedniego systemu stropowego domu jednorodzinnego

  Strop jest jednym z kluczowych elementów konstrukcyjnych budynku. Projektant konstrukcji ma do wyboru kilka systemów, różniących się zarówno ceną, jak i parametrami. Czym charakteryzują się poszczególne systemu stropowe i jaki strop jest najtańszy?

  Dodano: 2019-04-01 Czytaj więcej
 • Składane schody strychowe – wybór i montaż
  Składane schody strychowe – wybór i montaż

  Mając do dyspozycji dodatkową przestrzeń nad głową w postaci poddasza nieużytkowego, warto postarać się o możliwość, choćby sporadyczną, odwiedzania tej lokalizacji. Dostęp do strychu, nawet jeżeli jest to niewielka przestrzeń pomiędzy sufitem a dachem domu, bywa czasem niezbędny.

  Dodano: 2018-10-26 Czytaj więcej
 • Klasy betonu i jego rodzaje – kompendium wiedzy
  Klasy betonu i jego rodzaje – kompendium wiedzy

  Na rynku dostępne są różne rodzaje i klasy betonu. Co warto na ich temat wiedzieć? Czym się kierować, wybierając beton? Jakie parametry wziąć pod uwagę? Wreszcie: czym jest i jak powstaje beton? Odpowiedź na te i wiele innych pytań zamieszczone zostały poniżej – oto kompendium wiedzy na temat klasy i rodzajów betonu!

  Dodano: 2018-10-10 Czytaj więcej
 • Dom parterowy z antresolą. Kiedy warto zdecydować się na antresolę w domu?
  Dom parterowy z antresolą. Kiedy warto zdecydować się na antresolę w domu?

  W domu parterowym antresola pełni rolę nie tylko ozdobną, ale także praktyczną: pozwala na podział przestrzeni i uzyskanie dodatkowego miejsca do zagospodarowania. Zapewnia poczucie prywatności bez całkowitej izolacji od reszty domu. Odpowiednio zaprojektowana, nadaje wnętrzu oryginalności i wzbudza zachwyty gości.

  Dodano: 2018-08-23 Czytaj więcej
 • Strop w domu jednorodzinnym
  Strop w domu jednorodzinnym

  Każdy, kto w bliższej lub dalszej perspektywie zamierza kupić projekt domu i rozpocząć budowę, powinien posiadać przynajmniej...

  Dodano: 2014-04-02 Czytaj więcej