Projekt domu Dobrochna 127.87m²

Kategorie: Nowości   Nowoczesne   Energooszczędne   W przygotowaniu   Z poddaszem użytkowym  

Parametry projektu
  • Pow. użytk. 127.87 m²
  • Pow. zabudowy 105.68 m²
  • Wysokość budynku 7.65 m
  • Kąt nachylenia dachu 40°
2 700 zł
Kup projekt

Rzuty dla projektu: Dobrochna

Parter 76.39 m²
Poddasze 51.48 m²

Opis i dodatkowe informacje o projekcie

Dobrochna to projekt domu łączący styl domu podlaskiego ze współczesnym budownictwem.
Projekt czerpie garściami z tradycyjnej architektury drewnianej typowej dla Polski wschodniej, wplatjąc jej naturalistyczny i surowy charakter w nowoczesną technologię budowlaną (np. murowane ściany). Dzięki dużej powierzchni przeszkleń w salonie i jadalni, pozwala na odczuwanie otaczającej dom natury w sposób niedostępny mieszkańcom domów tradycyjnych - ograniczonych technologią oraz traktujących dom raczej jako schronienie, niż przestrzeń życia.
Pomimo stylizowanej formy, układ funkcjonalny wnętrza jest bardzo pragmatyczny. Strefa dzienna to otwarta przestrzeń ciągu kuchnia-jadalnia-salon. Zapleczem gospodarczym parteru jest przestronna kotłownia oraz spiżarnia w kuchni. Dodatkowy atut stanowi tutaj niewielki gabinet, zlokalizowany w sąsiedztwie dyskretnie cofniętej łazienki. Poddasze gości domowników trzema ustawnymi pokojami oraz dodatkowym pomieszczeniem gospodarczym do wykorzystania na schowek bądź pralnię.
Projekt zrealizowany został w technologii murowanej i wyposażony w nowoczesne instalacje, w tym wentylację mechaniczną z rekuperacją. Nieskomplikowana, oparta na prostokątnym planie bryła przekryta dwuspadowym dachem odnajdzie się idealnie pośród zarówno starej, jak i nowej zabudowy wiejskiej. Prosta konstrukcja jest jednocześnie gwarancją energooczędności oraz niskich kosztów budowy.

Ilość wszystkich pokoi (bez salonu): 4
Ilość pokoi na parterze (bez salonu): 1
Wejście do domu od: północy i wschodu
Rozwiązania materiałowe:

dach: dachówka ceramiczna lub cementowa, kąt 30 i 40°; powierzchnia dachu ok. 169 m2
elewacje: tynk mineralny
strop: żelbetowy monolityczny
ściany: zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe
wewnętrzne: murowane