Projekt domu Zacisze 7 T 86.34m²

Kategorie: Z możliwością adaptacji poddasza  Nowości  Nowoczesne  Energooszczędne  W przygotowaniu  Parterowe 

Parametry projektu
  • Pow. użytk. 86.34 m²
  • Pow. zabudowy 119.29 m²
  • Wysokość budynku 6.85 m
  • Kąt nachylenia dachu 30°
2 500 zł
Kup projekt

Rzuty dla projektu: Zacisze 7 T

Parter 86.34 m²
Poddasze 9.51 m² antresola + strych 15.66 m² (przykładowa adaptacja)

Opis i dodatkowe informacje o projekcie

Zacisze 7 T to propozycja niewielkiego, nowoczesnego domu z odrobinę niecodziennym układem wnętrza. Atutem budynku jest jego prosta, choć nie pozbawiona kilku frywolnych akcentów bryła.
Dom wita wchodzącego przestronną strefą wejściową, którą kontynuuje foremny hol. Stanowiąc skrzyżowanie stref nocnej i dziennej budynku, prowadzi on otwartym korytarzem do kuchni i salonu. Ta nowoczesna, pozbawiona barier i podziałów przestrzeń  przenika się z otoczeniem dzięki dużym przeszkleniom, otwierającym się na 3 strony działki. Przejście między kuchnią a jadalnią daje niezobowiązujący "skrót" pomiędzy strefą dzienną a podjazdem frontowym, zaś niskie okno w kuchni daje widok na otoczenie, jednocześnie zostawiając miejsce na montaż szafek wiszących. Wejście do salonu zaakcentowane jest antresolą, która w przypadku zagospodarowania strychu może zostać zwieńczona wewnętrznym balkonem. Salon zwieńcza zaś intymny podcień, który pozwoli korzystać z tarasu nawet w najbardziej upalne dni.
Dwie ustawne łazienki pozwalają zachować rozdzielność stref, zaś zmniejszając nieco pojemność spiżarki możliwe staje się ulokowanie schodów na strych, co dodatkowo zwiększy "ładowność" budynku.
Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii - izolacji czy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła - budynek spełni wysokie normny energooszczędności. Sprawia to, że jego użytkowanie staje się tanie i niemal bezobsługowe.

Ilość wszystkich pokoi (bez salonu): 2
Ilość pokoi na parterze (bez salonu): 2
Wejście do domu od: północy i wschodu
Rozwiązania materiałowe:

dach: blacha na rąbek, kąt 30°, pow. dachu ok. 121 m2
elewacje: tynk mineralny
strop: żelbetowy monolityczny
ściany: wewnętrzne: murowane
zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe