Projekt domu  Sielanka

Powierzchnia użytkowa 125,94 m2
Powierzchnia zabudowy 113,77 m2
Wysokość budynku 8,45 m
Szerokość budynku 13,65 m
Kąt dachu 42 °
Ilość stanowisk garażowych 1 miejsce

Cena 2,700.00 
Zmiany w projekcie
Wsparcie konsultanta

Masz pytania?

Powierzchnia całkowita

244,73 m2

Powierzchnia użytkowa

125,94 m2

Powierzchnia zabudowy

113,77 m2

Wysokość budynku

8,45 m

Ilość stanowisk garażowych

1 miejsce

Dach

Kąt dachu 42 ° , Dwuspadowy

Ilość pokoi (bez salonu)

5

Wejście od...

od północy i wschodu

Minimalne wymiary działki
Rzut działki
Parter
Powierzchnia użytkowa: 70,82 m2 + garaż 17,70 m2
Poddasze
Powierzchnia użytkowa: 55,12 m2
Informacje szczegółowe o projekcie Sielanka
Elewacje

Tynk mineralny

Stropy

żelbetowy

Ściany

Ściany zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe
ściany wewnętrzne: murowane

Dach

dachówka ceramiczna lub cementowa

Technologia więźby

tradycyjna krokwiowa

Opis

Sielanka to malowniczy domek z przytulnym gankiem, nad którym góruje śmiało zarysowany dach. Ten tradycyjny dom przywołuje klimat wiejskiego siedliska zanurzonego w zieleni i kwiatach. Jest uosobieniem ciepłego, bezpiecznego domu.

 

Sielanka to mały i prosty dom dla 4-5 osobowej rodziny. Dzięki prostej konstrukcji i niewielkim gabarytom jest ekonomiczny w budowie.

Architekt projektujący Sielankę zdając sobie sprawę z niewielkich gabarytów zdecydował się postawić na otwarty układ pomieszczeń parteru. Daje to użytkownikom wrażenie dużej przestrzeni na małej powierzchni. Na parterze oprócz otwartego hallu salonu i kuchni znalazło się miejsce na gabinet z zapleczem sanitarnym.

Poddasze to aż cztery wygodne sypialnie (wejście do jednej z nich znajduje się na spoczniku). Plan poddasza oferuje mieszkańcom również dużą łazienkę i ograniczoną do minimum komunikację.

Jedną z wielu zalet tego projektu domu jest możliwość wyjścia na duży, zadaszony taras, ginący w zieleni ogrodu. Spodoba się to z pewnością miłośnikom posiłków na świeżym powietrzu.

Projekt domu Sielanka skierowany jest do rodziny posiadającej niewielką działkę.

Decydując się na ten projekt zyskują Państwo dom o uroczym charakterze i ciepłym wnętrzu.

Szacunkowe koszty budowy domu

Jak liczymy kosztorysy?
Lp.Etap robótKoszt budowy metodą gospodarcząSystem zlecony koszt minimalnySystem zlecony koszt średni
1Roboty ziemne2,3092,7144,091
2Fundamenty21,02022,91927,190
3Konstrukcja przyziemia50,38355,95568,971
4Dach74,17878,88691,772
5Podkłady, posadzki, śc dział.24,15426,90533,089
6Okna i drzwi zewnętrzne24,85725,30627,453
7Tynki wewnętrzne22,30425,84433,738
8Elewacje29,55134,67546,143
9Instalacje sanitarne27,40028,06133,012
10Instalacje elektryczne10,03410,66115,677
11Razem286,190311,926381,136
w tym stan surowy zamknięty:w tym stan surowy zamknięty:w tym stan surowy zamknięty:
172,747185,780219,478

* Wielkości szacowane

Komentarze (5)
Oceń produkt
ryba123
21 lutego, 2011 15:46:26
witam sielankowiczów ja tez chce budowac sielanke, mysle o wydluzeniu garazu do granicy domu i troche z przodu, zeby na koncu garazu zrobic kotlownie a Wy jakie zmiany wprowadzacie w projekcie? jaki jest rzeczywisty
grzegorz
10 września, 2010 14:13:26
Witam! Jestem na etapie wykańczania "mojej sielanki". Jeśli macie Państwo jakieś pytania służą pomocą - grzegorz.breska@interia.pl
wycinki
19 sierpnia, 2010 12:10:34
My tez wybraliśmy ten projekt, i choć bardziej podobał nam się Jantar, ze względów ekonomicznych zdecydowalismy sie na jego młodszą siostrę - Sielankę :) . We wrześniu tego roku zamierzamy
admin
12 stycznia, 2010 11:51:00
Przeniesione z komentarzy projektu. Grzegorz 2010-01-02 18:03:23 Wybrałem ten projekt, początek budowy na wiosnę 2010 roku. Bardzo przemyślany i funkcjonalny domek. Jest wszystko co potrzeba do szczęścia dla 3-4 osobowej rodziny.
admin
21 grudnia, 2009 07:53:51

Sprawdź korzyści

FAQ

  • Umożliwiamy naszym klientom wprowadzanie we własnym zakresie zmian w naszych projektach. Muszą być one jednak naniesione przez uprawnionego projektanta. Dlatego najprostszym sposobem jest wykonanie ich wraz z procesem adaptacji. By znaleźć projektanta, który podejmie się tych zadań – udostępniamy wyszukiwarkę pod tym linkiem. Więcej o wprowadzaniu zmian w projekcie piszemy tutaj.

  • Oprócz gabarytów działki, na możliwość budowy domu wpływają także regulacje prawne oraz miejscowe, takie jak Warunki Zabudowy lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. O tym, czym są oraz jak je uzyskać piszemy dokładniej tutaj. Jeżeli masz wątpliwości co do zapisów dokumentów prawnych dotyczących Twojej działki, zapraszamy do kontaktu!

  • Przed uzyskaniem Pozwolenia na Budowę, niezbędne jest wykonanie Projektu Zagospodarowania Terenu oraz dostosowanie projektu budowlanego do konkretnej działki. Te indywidualne dla każdej działki prace wykonać musi projektant pracujący w danym regionie. Żeby ułatwić znalezienie osób zajmujących się adaptacją, na naszej stronie udostępniamy ich listę.

  • Większość projektów z naszej pracowni posłużyła już do budowy domu. Nie udostępniamy danych naszych inwestorów, jednak ci którzy zainteresowani są kontaktem z innymi budującymi mogą nawiązać go za pośrednictwem naszego forum.

Nasi partnerzy

    Termo Organika
Podejmujemy starania, aby zawartość naszej strony internetowej jak najlepiej odzwierciedlała cechy oferowanych projektów. Z uwagi jednak na stały rozwój i konieczność aktualizacji, prezentowane materiały mogą odbiegać od szczegółowych rozwiązań zawartych w dokumentacji.
Wybrano: projektów (max: 4)
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)

Zapisz się do newslettera aby otrzymać katalog