Logo

Alfa – ile pomieści niewielkie poddasze po adaptacji?

Domy z poddaszem - to forma, która w przeróżnych odsłonach wybierana jest w naszym i innych regionach wyjątkowo chętnie. Pomimo rosnącej od kilku lat, niespotykanej popularności nowoczesnych parterówek, nadal wyobrażając sobie swój dom nieraz ciężko uciec od wizji aranżacji poddasza. I trudno się dziwić - jest to przestrzeń klimatyczna, ciepła, będąca wręcz archetypem domowego klimatu. W dodatku jego istnienie często wymuszają lokalne przepisy. Co czeka inwestora adaptującego poddasze na cele użytkowe?

Projekt domu Alfa jest jedną z naszych propozycji maleńkiego, bo do 90 m², domu o minimalnym programie funkcjonalnym. Jego cechą szczególną jest podatność na aranżację poddasza. Zabieg ten zwiększy powierzchnię użytkową domu, poszerzając tym samym jego pojemność i możliwości.

Alfa - propozycja aranżacji pokoju na poddaszu

Pokój zaaranżowany na poddaszu w projekcie Alfa. Niewielka, przytulna sypialnia zapewni przyjemny sen lub wieczorny relaks.

Naturalnym założeniem jest zaplanowanie na poddaszu dwóch pokojów. Takie rozwiązanie prezentujemy na naszej stronie internetowej. W małym domu może się to wydawać ryzykowne. Inwestorzy często zachodzą w głowę, czy pomieszczenia okażą się wygodne. Często rozważają podwyższanie ścianek kolankowych. Oczywiście, pozwala to podwyższyć pokoje, kosztem zmiany wyglądu zewnętrznego budynku. Czy jest konieczne - warto zdecydować oglądając wizualizacje.

Planując przestrzeń poddasza, warto poświęcić więcej uwagi szczegółom. Odpowiednio dopasowane meble pozwolą zaoszczędzić miejsce, podkreślając wyjątkową formę tej przestrzeni.

Alfa - propozycja aranżacji poddasza (korytarz)

Odpowiednio dopasowane meble pozwolą zaoszczędzić miejsce, podkreślając jednocześnie wyjątkową formę tej przestrzeni

Powyższe rozwiązanie może zainteresować przede wszystkim osoby, które wprowadzają się do domu z dziećmi. Często mają one świadomość, że pociechy kiedyś opuszczą rodzinne gniazdo. Co jednak zrobić ze zwolnioną w ten sposób przestrzenią?
Pokoje można naturalnie użytkować na przeróżne sposoby. Kuszące jednak wydaje się wykorzystanie całej powierzchni poddasza. Rezygnacja z dzielenia go na mniejsze, zamknięte kawałki pozwoli odczuć, jak wielką przestrzenią naprawdę dysponujemy.

Przykładowa aranżacja poddasza na pokój kinowy. Możliwości jest bez liku - jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.
Planując otwarte poddasze, warto maksymalnie wykorzystać efekt przestrzenności. Jasne ściany i ażurowe bądź szklane wykończenie pozwolą w wyrafinowany sposób zróżnicować funkcję, zachowując uczucie otwartości.

Alfa - porpozycja aranzacji poddasza z otwartą sypialnią

Ażurowe oddzielenie nie zmniejsza przestrzeni, zapewniając nieco intymności np. w sypialni czy pokoju gościnnym.

Aranżacja poddasza to z pewnością ciekawy sposób na wykorzystanie przestrzeni, którą siłą rzeczy otrzymują osoby decydujące się na przekryte stromym dachem domy parterowe. Jest to sposób na rozszerzenie programu domostwa o kilka dodatkowych pomieszczeń, które wymagają jednak pieczołowitej aranżacji. Dla tych, którzy podejmą się przekształcenia przestrzeni pod dachem na cele użytkowe, nagrodą będą ciekawe i klimatyczne wnętrza.

Alfa - propozycja aranzacji poddasza na salę kinową

Przykładowa aranżacja poddasza w Alfie na salę kinową

domoweklimaty.pl

Wyjątkowe projekty domów szeregowych
Blog
17 Maj 2024
Szukają Państwo idealnego projektu domu, który wpisze się w państwa życie? A może zastanawiają się, dlaczego coraz więcej osób decyduje się na dom szeregowy? Jeżeli na którekolwiek z pytań o
Duży dom, czyli kiedy warto wybrać projekt domu dwupokoleniowego?
Blog
22 Kwiecień 2024
W dzisiejszych czasach coraz więcej rodzin zastanawia się nad wyborem domu, który będzie odpowiadał ich zmieniającym się potrzebom i stylowi życia. Mimo że projekt domów dwupokoleniowych nie
Projekty domów z piwnicą, czyli jak wybrać najlepszy?
Blog
11 Kwiecień 2024
Marzenia o własnym domu często zawierają w sobie wiele elementów: piękną architekturę, wygodne przestrzenie życiowe i oczywiście, funkcjonalność.  Obojętnie od naszej wizji, piwnica moż
Domek letniskowy, czy warto? Projekty domków letniskowych
Blog
01 Kwiecień 2024
Domy letniskowe, od zawsze były symbolem letnich wakacji, relaksu i spokoju a obecnie coraz częściej stają się obiektem zainteresowania inwestorów poszukujących zarówno spersonalizowanego mi
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)
wyczyść