Logo

Alfa – ile pomieści niewielkie poddasze po adaptacji?

Domy z poddaszem - to forma, która w przeróżnych odsłonach wybierana jest w naszym i innych regionach wyjątkowo chętnie. Pomimo rosnącej od kilku lat, niespotykanej popularności nowoczesnych parterówek, nadal wyobrażając sobie swój dom nieraz ciężko uciec od wizji aranżacji poddasza. I trudno się dziwić - jest to przestrzeń klimatyczna, ciepła, będąca wręcz archetypem domowego klimatu. W dodatku jego istnienie często wymuszają lokalne przepisy. Co czeka inwestora adaptującego poddasze na cele użytkowe?

Projekt domu Alfa jest jedną z naszych propozycji maleńkiego, bo do 90 m², domu o minimalnym programie funkcjonalnym. Jego cechą szczególną jest podatność na aranżację poddasza. Zabieg ten zwiększy powierzchnię użytkową domu, poszerzając tym samym jego pojemność i możliwości.

Alfa - propozycja aranżacji pokoju na poddaszu

Pokój zaaranżowany na poddaszu w projekcie Alfa. Niewielka, przytulna sypialnia zapewni przyjemny sen lub wieczorny relaks.

Naturalnym założeniem jest zaplanowanie na poddaszu dwóch pokojów. Takie rozwiązanie prezentujemy na naszej stronie internetowej. W małym domu może się to wydawać ryzykowne. Inwestorzy często zachodzą w głowę, czy pomieszczenia okażą się wygodne. Często rozważają podwyższanie ścianek kolankowych. Oczywiście, pozwala to podwyższyć pokoje, kosztem zmiany wyglądu zewnętrznego budynku. Czy jest konieczne - warto zdecydować oglądając wizualizacje.

Planując przestrzeń poddasza, warto poświęcić więcej uwagi szczegółom. Odpowiednio dopasowane meble pozwolą zaoszczędzić miejsce, podkreślając wyjątkową formę tej przestrzeni.

Alfa - propozycja aranżacji poddasza (korytarz)

Odpowiednio dopasowane meble pozwolą zaoszczędzić miejsce, podkreślając jednocześnie wyjątkową formę tej przestrzeni

Powyższe rozwiązanie może zainteresować przede wszystkim osoby, które wprowadzają się do domu z dziećmi. Często mają one świadomość, że pociechy kiedyś opuszczą rodzinne gniazdo. Co jednak zrobić ze zwolnioną w ten sposób przestrzenią?
Pokoje można naturalnie użytkować na przeróżne sposoby. Kuszące jednak wydaje się wykorzystanie całej powierzchni poddasza. Rezygnacja z dzielenia go na mniejsze, zamknięte kawałki pozwoli odczuć, jak wielką przestrzenią naprawdę dysponujemy.

Przykładowa aranżacja poddasza na pokój kinowy. Możliwości jest bez liku - jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.
Planując otwarte poddasze, warto maksymalnie wykorzystać efekt przestrzenności. Jasne ściany i ażurowe bądź szklane wykończenie pozwolą w wyrafinowany sposób zróżnicować funkcję, zachowując uczucie otwartości.

Alfa - porpozycja aranzacji poddasza z otwartą sypialnią

Ażurowe oddzielenie nie zmniejsza przestrzeni, zapewniając nieco intymności np. w sypialni czy pokoju gościnnym.

Aranżacja poddasza to z pewnością ciekawy sposób na wykorzystanie przestrzeni, którą siłą rzeczy otrzymują osoby decydujące się na przekryte stromym dachem domy parterowe. Jest to sposób na rozszerzenie programu domostwa o kilka dodatkowych pomieszczeń, które wymagają jednak pieczołowitej aranżacji. Dla tych, którzy podejmą się przekształcenia przestrzeni pod dachem na cele użytkowe, nagrodą będą ciekawe i klimatyczne wnętrza.

Alfa - propozycja aranzacji poddasza na salę kinową

Przykładowa aranżacja poddasza w Alfie na salę kinową

domoweklimaty.pl

Co to jest służebność przesyłu?
Blog
29 Sierpień 2023
Służebność przesyłu jest zapisem, który w polskim prawie pojawił się dopiero w 2008 roku – wcześniej obowiązywały tylko dwie odmiany służebności: gruntowa i osobista. Opisuje ona kwestie dot
Co to jest powierzchnia zabudowy?
Blog
29 Sierpień 2023
Przygotowując się do budowy domu jednorodzinnego i przeglądając gotowe projekty w ofertach różnych pracowni architektonicznych, można spotkać się z różnymi terminami, które u mniej zorientow
Podział działki – jak to zrobić krok po kroku?
Blog
29 Sierpień 2023
Chęć utworzenia nowej działki budowlanej, zamiar przyłączenia wydzielonej części działki do sąsiedniej nieruchomości czy przygotowanie do sprzedaży części działki… to tylko kilka sytuacji, w
Od kiedy zakaz palenia drewnem?
Blog
29 Sierpień 2023
Wprowadzony w 2015 roku rządowy „Krajowy Program Ochrony Powietrza” postawił na nogi wielu właścicieli domów jednorodzinnych, którzy zostali postawieni przed koniecznością wymiany bezklasowy
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)
wyczyść