Projekty domów szeregowych

(18)
Więcej

Projekty domów szeregowych przeznaczone są do bardziej intensywnej zabudowy na mniejszych działkach – często w formie nowoczesnych, niedużych osiedli. Ich zalety sprawiają, że są szczególnie chętnie budowane bliżej centrów miast, na terenach o bogatszej infrastrukturze i dobrym dostępie do usług, ale charakteryzujących się za to wyższymi cenami działek. Mniejsza działka oznacza zatem znaczące obniżenie kosztu całej inwestycji. Przyszli mieszkańcy mogą cieszyć się urokami życia we własnym domu i korzystania z udogodnień oferowanych przez miasto bez ponoszenia nadmiernych obciążeń finansowych.

Domy szeregowe w dużej mierze przeznaczone są do zabudowy działek wąskich. Posiadają najczęściej dwie kondygnacje, posiadamy w ofercie również projekty z poddaszem użytkowym. Zdając sobie sprawę z powszechności transportu kołowego, większość naszych projektów posiada wygodny garaż z podjazdem. Pomimo ograniczonej powierzchni działek i niewielkich gabarytów tego typu budynków (wiele segmentów mieści się w przedziale powierzchni do 100m²), nasze szeregówki oferują w pełni funkcjonalne, ergonomiczne wnętrza. 

Stylistyka naszych domów szeregowych jest zróżnicowana. Oscyluje pomiędzy oszczędną, zwartą architekturą nowoczesną, tak chętnie stosowaną we współczesnych osiedlach, a ciepłym, bardziej tradycyjnym, domowym klimatem. Poszczególne segmenty mają odrębną konstrukcję, wydzielone osobno balkony lub tarasy, a także przestrzeń stanowiącą ogród.W naszych projektach uwzględniamy (niebezkrytycznie) najnowsze technologie i innowacyjne rozwiązania,  starając się planować domy ekologiczne i ekonomiczne (w budowie i użytkowaniu). Standardowo zapewniamy też pełne projekty branżowe instalacji (elektrycznych, c.o. i innych), by umożliwić inwestorowi optymalną aranżację wnętrza budynku.

Każdy segment szeregu wyposażony jest w niewielki ogród. Projektując szeregówki mamy zawsze na uwadze to, by możliwe było wykorzystanie tej przestrzeni w ramach całosezonowej rekreacji. Ogródki pomiędzy segmentami mogą być z łatwością podzielone w sposób zapewniający intymność i wytchnienie od intensywnego życia.

 Rozmieszczenie pomieszczeń wewnątrz domu jest przemyślane i praktyczne. Do dyspozycji jest odpowiednia ilość pokoi sypialnych i wypoczynkowych, kuchnia, łazienki najczęściej połączone z pokojami, hol, jadalnia oraz salon. Uwzględniono też niewielkie pomieszczenie gospodarcze w postaci kotłowni. 

Wszystkie projekty dają pewną możliwość modyfikacji (w procesie adaptacji), co warto skonsultować z naszymi doradcami. Pomogą oni w wyborze właściwego projektu, zasugerują materiały z jakich należy budować domy szeregowe oraz powiedzą o możliwości dokonania zmian wedle indywidualnych wymagań i potrzeb. Oferta domów szeregowych jest również skierowana do deweloperów, którzy planują inwestycję związaną z budową osiedli. Gotowe projekty umożliwią szybką i sprawną budowę. Wybór projektu zależy od wielu czynników. Trzeba wziąć pod uwagę teren, jaki jest do dyspozycji, jego ukształtowanie oraz wielkość pojedynczych działek. Istotne są też normy i standardy wynikające z Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunków Zabudowy. Inną kwestią decydującą o wyborze jest to, czy osiedle będzie zlokalizowane w zacisznej i kameralnej dzielnicy, czy raczej w okolicach ruchliwych ulic. Można bowiem dopasować rodzaj segmentów tak, by zapewnić spokój i ciszę ich mieszkańcom. 

Szeregówki – Projekty domów szeregowych

Projekty domów szeregowych tanich w budowie od lat cieszą się sporym zainteresowaniem. Osiedla szeregowe prezentują się nowocześnie, oferują wiele udogodnień, a inwestycje tego typu często są bardzo opłacalne.

Domy szeregowe – co warto o nich wiedzieć?

Projekt szeregówki, czyli domu wykonanego w zabudowie szeregowej, to coraz popularniejsze rozwiązanie. Tego typu budynki konstruowane są bezpośrednio przy sobie – często dzielą wspólne elementy konstrukcyjne. Różnią się tym samym od bliźniaków, w przypadku których (zgodnie z rozumieniem prawnym) nie jest to jednoznaczne, czy możliwe jest dzielenie przez nie jednej ściany. Zabudowa jednorodzinna szeregowa stawiana jest często na wąskich działkach, a różnorodność projektów pozwala na zachowanie prywatności i stworzenie przyjaznych warunków do życia dla wielu osób. Tego typu budynki oferują mieszkania o sporej powierzchni, przeważnie większej od tych w blokach mieszkalnych. Ponadto, skupiają się na oferowaniu poczucia mieszkania we własnym domu z zaletami ulokowania w atrakcyjnej okolicy. Warto jednak mieć na uwadze, że domy segmentowe nie są zbyt dobrze usankcjonowane prawnie jako kategoria budowli. Niestety polskie prawo budowlane ma duży problem ze zdefiniowaniem, o jaką konkretnie konstrukcję chodzi. Miejmy nadzieję, że w przyszłości się to zmieni.

Jeśli chodzi o projekty domów szeregowych dla deweloperów i indywidualnych inwestorów, które spełniają normy na rok 2021, polecamy zapoznać się z projektami domów energooszczędnych. Znajdują się na niej wszelkie polecane projekty domów energooszczędnych, w tym szeregowych.

Zabudowa szeregowa – charakterystyka i zalety szeregowców

Nowoczesne szeregówki wyglądają zjawiskowo – są estetyczne, nawiązują do aktualnych stylów i oferują podstawowe udogodnienia. Jednocześnie sprzyjają one efektywnemu ogrzewaniu – dom szeregowy posiadający kilka mieszkań sprawia, że łatwiej jest dysponować ciepłem w obszarze konstrukcji, co przekłada się na niskie koszty eksploatacji. Również koszt nabycia domu szeregowca jest znacznie niższy niż np. domu wolnostojącego. Mieszkania w zabudowie szeregowej są bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla rodzin, które celują w możliwość zagospodarowania dużej przestrzeni, bez konieczności inwestowania dużych kwot – więcej na temat zalet i wad szeregowców, przeczytasz w naszym artykule artykuł.

Zabudowa szeregowa a własne cztery kąty i odrobina prywatności

Wiele osób decyduje się ba budowę domu segmentowego ze względu na kompromis pomiędzy poczuciem intymności a szansą na posiadanie dużego lokum. Nowoczesny projekt domu szeregowego oferuje nam przyjazne warunki przestrzenne – mamy tu do czynienia z metrażem powyżej 80 m2, a więc daje nam to szansę na życie w naprawdę przestronnym miejscu.

Decyzja o budowie domu na osobnej działce poza miastem jest sporym krokiem ku naszej prywatności. Jednak przeważnie musimy się wówczas liczyć ze znacznie gorszą lokalizacją, a niekiedy i wyższą ceną.

Względy ekonomiczne przemawiają za szeregowcami

Analizując projekty domów szeregowych z kosztorysem, szybko dojdziemy do konkluzji, że jest to propozycja bardzo opłacalna. Postawione w atrakcyjnej okolicy osiedle domów szeregowych oferuje wszystko, czego potrzebują mieszkańcy, jednocześnie gwarantując im bardzo korzystne stawki za metr kwadratowy. Inwestycja w tego typu budynek jest więc niezwykle dobrym pomysłem stanowią je tanie, nowoczesne i doskonale prezentujące się projekty domów parterowych.

Czym się różnią domy bliźniacze i szeregówki od domów budowanych w granicy działki?

Aktualnie domy muszą być wznoszone w odpowiedniej odległości od sąsiedniej działki. W przypadku ścian, na których znajduje się okno, odległość ta powinna wynosić 4 metry. Jeśli natomiast ściana, która znajduje się blisko sąsiedniej działki, nie posiada okien, odległość ta może wynieść 3 metry. Domy w zabudowie szeregowej nie podlegają jednak tego typu wymaganiom. Istnieje możliwość budowy domu, który przylega do granicy działki, jeśli wcześniej wybudowana zabudowa (kiedy nie obowiązywały powyższe wytyczne) została wzniesiona na granicy działki. Warto mieć także na uwadze, że istnieje możliwość budowania domu w granicy działki, który znajduje się bliżej granicy niż 3 lub 4 metry, jeśli szerokość działki nie przekracza 16 metrów. Projekty domów szeregowych dla deweloperów prezentują więc kolejną wartość – można je wnosić na bardzo wąskich działkach.

Jak urządzić dom w zabudowie szeregowej – najważniejsze kwestie

Urządzanie domu z projektu szeregowca jest wdzięcznym zajęciem. W przeciwieństwie do niewielkich mieszkań mamy tu możliwość wykazania się zdolnością do aranżowania dużej przestrzeni. Tworzenie odpowiedniej stylistyki łatwiej odbywa się, gdy mamy do dyspozycji pokaźny metraż. Projekty szeregówek często uwzględniają salon jako centralny punkt domowego życia. Jeśli więc chodzi o podstawowe zasady – dom segmentowy daje szansę na wykorzystanie naszego dobrego gustu i ciekawych inspiracji.

Jak powinien wyglądać idealny projekt domu szeregowego – miejsce ma znaczenie

Projekty domów szeregowych tanich w budowie pozwalają na zagospodarowanie powierzchni o różnym metrażu. Mamy tu do czynienia zarówno z projektami 3-pokojowymi, które oferują dostęp do powierzchni użytkowej około 90 m2, jak i znacznie większe, przestronniejsze konstrukcje, których metraż sięga do 130 m2. Wybór odpowiedniego projektu jest jednak zależny od indywidualnych preferencji i oczekiwań mieszkańców. Dom segmentowy powinien przede wszystkim spełniać funkcję mieszkalną.

Funkcjonalność decyduje o komforcie

Skoro mowa o funkcji mieszkalnej, zdecydowanie warto postawić na taką konstrukcję, która będzie najlepiej odpowiadała na nasze potrzeby. Małe szeregowe domki oferują spory komfort użytkowania. Ich ergonomiczne zagospodarowanie jest łatwiejsze, gdyż często są to budynki posiadające sporą powierzchnię użytkową. Dobry projekt domu szeregowego dostarcza wszelkich informacji na temat zagospodarowania instalacji elektrycznej i C.O. Warto zwrócić uwagę na ten aspekt, ponieważ od tych kwestii zależy późniejszy komfort użytkowania lokum. Przy wyborze idealnej opcji warto zastanowić się także nad tym, czy budynek dysponuje garażem, piwnicą i poddaszem użytkowym.

Niektóre projekty domów szeregowych z kosztorysem uwzględniają jedno pomieszczenie gospodarcze, które ma pełnić podstawowe funkcje związane z zachowaniem czystości i stanowiące jednocześnie składzik na podstawowe narzędzia. Gdy przeanalizujemy popularne projekty segmentów, możemy spotkać zarówno takie, które stawiają na odrębne pomieszczenie gospodarcze, jak i takie, w których rolę tę odgrywa np. piwnica.

Twoja własna działka z ogródkiem

Jedną z zalet posiadania domu w segmencie jest szansa na zagospodarowanie własnego ogródka. Wiele tu zależy od indywidualnych cech osiedla szeregowego – tego, ile przestrzeni poświęcone jest na zabudowę, ile na ogródki, a ile np. na drogę, czy infrastrukturę. Jednak nawet mały domek szeregowy może zagwarantować nam dostęp do nawet niewielkiego ogródka, czyli do czegoś, na co nie moglibyśmy liczyć w bloku mieszkalnym. Mały ogródek w zabudowie szeregowej daje możliwość prowadzenia niewielkiej uprawy warzyw oraz spędzania czasu na świeżym powietrzu z bliskimi.

Małe domki szeregowe – projekty od 70 do 140 m2

Budynek szeregowy może oferować naprawdę zróżnicowany metraż. Nie każda z tego typu konstrukcji zagospodarowana jest symetrycznie. Sporadycznie możemy się spotkać z projektami podwójnych równoległych szeregów, w których mamy do czynienia z mieszkaniami o różnej wielkości. Wciąż najpopularniejszym przedziałem jest jednak ten od 70 do 140 m2. To w nim mieszczą się popularne konstrukcje, takie jak Fagot 2, Leon, Leon S. Nieco większe przestrzenie oferuje np. Leon 2.

Omówione projekty stanowią ciekawą alternatywę które uda się zrealizować na wąskiej działce.

Projekty domów szeregowych – gotowe plany nowoczesnych budynków

Nowoczesne projekty domów szeregowych dwulokalowych dają szansę na wzniesienie osiedli szeregowych, które oferują wygodny dostęp do infrastruktury, przestronne ogródki i warunki intymności oraz prywatności. Projekty gotowej zabudowy szeregowej na naszej stronie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Renomowane serie projektów – Orka, Szpinak, Mrówka, dają szansę na tworzenie bardzo estetycznej, unikatowej zabudowy, która cieszy oko i zapewnia świetną ergonomię użytkowania.

Powyższe propozycje domów tanich w budowie to także bardzo często poszukiwana kategoria projektów które uda się zrealizować w optymalnym koszcie mimo podwyżek cen jakie ostatnio notujemy.

Projekty domów do intensywnej zabudowy jednorodzinnej

Projekt domów szeregowych do intensywnej zabudowy jednorodzinnej powinien cechować się przede wszystkim łagodną stylistyką, atrakcyjnym zagospodarowaniem działki i szansą na jak najlepsze wykorzystanie zasobów dostępnej przestrzeni. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na metraż, który najbardziej wpasuje się w potrzeby grupy docelowej, czyli mieszkańców. Wśród projektów, które dobrze spełniają swoje funkcje w intensywnej zabudowie, warto wyszczególnić Taurus 6 G, Szpinak 2G (T), Orka 5 i klasyczny projekt zabudowy szeregowej Szpinak.

Projekty domków szeregowych piętrowych do intensywnej zabudowy dostępne są na stronie.

Projekty pod inwestycje ze szczegółowym kosztorysem

Podwójny równoległy szereg daje nam szansę na bardzo efektywne zagospodarowanie przestrzeni do zabudowy. Projekty szeregowców, które zostały stworzone z myślą o inwestycjach, to przede wszystkim projekty Fagot 2, Leon G, Szarotka 8. W trakcie analizowania projektów zabudowy szeregowej polecamy zapoznać się ze wstępnym kosztorysem wykonania tego typu konstrukcji. Pomoże to w ocenie opłacalności danej konstrukcji i potencjalnego zysku z inwestycji. Wśród projektów na naszej stronie dostępne są zarówno te skierowane dla indywidualnych inwestorów, jak i deweloperów.

Parametry podstawowe
Nazwa projektu
Powierzchnia użytkowa (m2)
od do
Typy budynków
Jednorodzinny
Bliźniak
Szeregowy
Altany
Garaże
Letniskowy
Inne
L. kondygnacji
parterowy
z poddaszem
piętrowy
Ilość stanowisk garażowych
0
1
2
3
4 i więcej
Dom
Piwnica
Nie
Tak
Liczba pokoi (bez salonu)
1
2
3
4
5 i więcej
Liczba pokoi na parterze (bez salonu)
1
2
3
4
5 i więcej
Typ dachu
Jednospadowy
Dwuspadowy
Wielospadowy
Płaski
Kąt dachu
od do
Ogrzewanie
Ogrzewanie gazowe
Gazowe z możliwością adaptacji na paliwo stałe
Ogrzewanie elektryczne
Pompa ciepła
Technologia
Murowane
Szkielet drewniany
Działka
Maksymalne wymiary działki (m)
szerokość głębokość
Maksymalne wymiary domu (m)
szerokość wysokość
Powierzchnia całkowita (m2)
od do
Teren budowy (m2)
od do
Wejście od...
od północy i wschodu
od południa i zachodu
Rodzaj działki
Na płytką działkę
Na wąską działkę
Na stoku
Standardowa działka
Dodatkowe
Projekty w przygotowaniu
Pomiń
Dodatkowe parametry
Dworki
Bestsellery 2021
Nowości
Energooszczędne
Tanie w budowie
Z możliwością adaptacji
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  4
  Powierzchnia użytkowa
  99,93 m2
  Powierzchnia zabudowy
  75,69 m2
  Szerokość budynku
  8,01 m
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  3
  Powierzchnia użytkowa
  123,62 m2
  Powierzchnia zabudowy
  109,51 m2
  Szerokość budynku
  8,97 m
  Z garażem
  Tak
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  3
  Powierzchnia użytkowa
  86,71 m2
  Powierzchnia zabudowy
  67,13 m2
  Szerokość budynku
  6,27 m
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  2
  Powierzchnia użytkowa
  142,69 m2
  Powierzchnia zabudowy
  95,14 m2
  Szerokość budynku
  8,69 m
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  3
  Powierzchnia użytkowa
  105,75 m2
  Powierzchnia zabudowy
  66,13 m2
  Szerokość budynku
  6,27 m
  Z garażem
  Tak
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  3
  Powierzchnia użytkowa
  89,74 m2
  Powierzchnia zabudowy
  67,13 m2
  Szerokość budynku
  6,27 m
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  3
  Powierzchnia użytkowa
  79,66 m2
  Powierzchnia zabudowy
  61,22 m2
  Szerokość budynku
  7,19 m
  Z garażem
  Tak
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  3
  Powierzchnia użytkowa
  73,56 m2
  Powierzchnia zabudowy
  57,52 m2
  Szerokość budynku
  7,24 m
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  4
  Powierzchnia użytkowa
  116,01 m2
  Powierzchnia zabudowy
  94,70 m2
  Szerokość budynku
  9,17 m
  Z garażem
  Tak
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  3
  Powierzchnia użytkowa
  113,05 m2
  Powierzchnia zabudowy
  118,86 m2
  Szerokość budynku
  7,49 m
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  3
  Powierzchnia użytkowa
  91,85 m2
  Powierzchnia zabudowy
  67,92 m2
  Szerokość budynku
  6,71 m
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  3
  Powierzchnia użytkowa
  102,87 m2
  Powierzchnia zabudowy
  99,04 m2
  Szerokość budynku
  9,47 m
  Z garażem
  Tak
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  4
  Powierzchnia użytkowa
  112,08 m2
  Powierzchnia zabudowy
  111,32 m2
  Szerokość budynku
  11,40 m
  Z garażem
  Tak
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  3
  Powierzchnia użytkowa
  96,16 m2
  Powierzchnia zabudowy
  94,94 m2
  Szerokość budynku
  10,05 m
  Z garażem
  Tak
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  3
  Powierzchnia użytkowa
  109,78 m2
  Powierzchnia zabudowy
  105,13 m2
  Szerokość budynku
  9,90 m
  Z garażem
  Tak

Nasi partnerzy

  Termo Organika
Wybrano: projektów (max: 4)
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)

Zapisz się do newslettera aby otrzymać katalog