Projekt domu  Świetlik

Powierzchnia użytkowa 123,68 m2
Powierzchnia zabudowy 99,41 m2
Wysokość budynku 9,92 m
Szerokość budynku 11,08 m
Kąt dachu 25 °
Ilość stanowisk garażowych 1 miejsce

Cena 3,850.00 
Cena dla projektu szeregowego Zmiany w projekcie
Wsparcie konsultanta

Jakieś pytania?

Powierzchnia całkowita

202,45 m2

Powierzchnia użytkowa

123,68 m2

Powierzchnia zabudowy

99,41 m2

Wysokość budynku

9,92 m

Powierzchnia dachu

105,00

Kondygnacje

piętrowy

Ilość stanowisk garażowych

1 miejsce

Dach

Kąt dachu 25 ° , Wielospadowy

Liczba pokoi (bez salonu)

3

Wejście od...

od północy i wschodu

Minimalne wymiary działki

* - dla działki o szerokości do 16 m

Rzut działki
Parter (jeden lokal)
Powierzchnia użytkowa: 54,87 m2 + garaż 19,06 m2
Pokaż wymiary ścian
Pokaż powierzchnie pokoi
Rzut kondygnacji - zaawansowane Rzut kondygnacji - powierzchnie pomieszczeń
Piętro (jeden lokal)
Powierzchnia użytkowa: 68,81 m2
Pokaż wymiary ścian
Pokaż powierzchnie pokoi
Rzut kondygnacji - zaawansowane Rzut kondygnacji - powierzchnie pomieszczeń
Informacje szczegółowe Świetlik
Elewacje

Tynk mineralny

Stropy

żelbetowy

Ściany

Ściany zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe
ściany wewnętrzne: murowane

Dach

dachówka ceramiczna lub cementowa

Technologia więźby

tradycyjna krokwiowa

Opis

Projekt domu Świetlik to innowacyjna propozycja “dwustronnej szeregówki”, oferująca 3 sypialnie, zaskakująca ilością przestrzeni oraz komfortem.

Projekt wpisuje się w powszechnie akceptowaną formę domu w standardzie najwyższej klasy mieszkania, oferując jednocześnie możliwość intensywniejszej zabudowy zwłaszcza dużych działek.

Dynamiczna forma i hojnie doświetlone pomieszczenia zaczerpnięte są z myśli modernistycznej. Jednocześnie dzięki ciepłym materiałom i przytulnie ocienionej strefie wejściowej budynek nie jest pozbawiony ciepła i domowego charakteru. Dwuspadowa bryła głównego dachu - oprócz estetyki zapewnia też elastyczność w zakresie spełnienia warunków zabudowy czy zapisów MPZP.

Przeniesienie całej strefy zielonej na jedną stronę lokalu pozwala przede wszystkim na komfort jej utrzymania. Dostęp do przestronnego garażu to między innymi wygoda w zajmowaniu się swoim dobytkiem - rozwiązuje problem przechowywania sprzętu ogrodowego, co bywa kłopotliwe przy tradycyjnym układzie szeregowym.

Na uwagę zasługuje wnętrze domu. Prawdziwie jednoprzestrzenna strefa dzienna gwarantuje dobre wykorzystanie naturalnego oświetlenia wnętrza przez duże, panoramiczne okno balkonowe salonu. Układ ten jednocześnie pozwala na niezwykle widowiskowe aranżacje. Kuchnia równie dobrze sprawdzi się zamknięta barkiem lub ścianką, jak i w pełni otwarta, wyposażona np. w wyspę. Miejsce na duży stół - jeżeli stanowi on jedynie czasowy element wyposażenia - można wykorzystać jako poszerzenie salonu. Funkcjonalnym dopełnieniem na parterze są spiżarnia oraz niewielkie, ustronnie zlokalizowane WC.

Zaplecze techniczne w projekcie składa się z dużego garażu jednostanowiskowego (pomieści też sprzęt ogrodowy czy rowery) oraz dostępnej z niego wielozadaniowej kotłowni.

Piętro budynku to dwa “solidarne” pokoje o podobnej powierzchni. Dodatkowa, duża sypialnia ma wyjście na duży balkon oraz wydzieloną łazienkę (którą można też przerobić na garderobę).

Główna łazienka jest przestronna i dobrze wyposażona. Ulokowanie łazienki, pralni oraz schodów od wewnętrznej strony jest rozwiązaniem korzystnym energetycznie oraz akustycznie. Pomieszczenia sanitarne, ogrzewane zwykle do wyższych temperatur emitują bowiem ciepło na resztę budynku, zamiast przez ścianę zewnętrzną.

W połączeniu z nowoczesnymi instalacjami (rekuperacja) oraz dobrej jakości izolacjami zastosowanymi w projekcie, sprawi to że budynek będzie szczycił się bardzo niskimi kosztami użytkowania.

Sprawdź korzyści

FAQ

  • Umożliwiamy naszym klientom wprowadzanie we własnym zakresie zmian w naszych projektach. Muszą być one jednak naniesione przez uprawnionego projektanta. Dlatego najprostszym sposobem jest wykonanie ich wraz z procesem adaptacji. By znaleźć projektanta, który podejmie się tych zadań – udostępniamy wyszukiwarkę pod tym linkiem. Więcej o wprowadzaniu zmian w projekcie piszemy tutaj.

  • Oprócz gabarytów działki, na możliwość budowy domu wpływają także regulacje prawne oraz miejscowe, takie jak Warunki Zabudowy lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. O tym, czym są oraz jak je uzyskać piszemy dokładniej tutaj. Jeżeli masz wątpliwości co do zapisów dokumentów prawnych dotyczących Twojej działki, zapraszamy do kontaktu!

  • Przed uzyskaniem Pozwolenia na Budowę, niezbędne jest wykonanie Projektu Zagospodarowania Terenu oraz dostosowanie projektu budowlanego do konkretnej działki. Te indywidualne dla każdej działki prace wykonać musi projektant pracujący w danym regionie. Żeby ułatwić znalezienie osób zajmujących się adaptacją, na naszej stronie udostępniamy ich listę.

  • Większość projektów z naszej pracowni posłużyła już do budowy domu. Nie udostępniamy danych naszych inwestorów, jednak ci którzy zainteresowani są kontaktem z innymi budującymi mogą nawiązać go za pośrednictwem naszego forum.

Nasi partnerzy

    Termo Organika
Podejmujemy starania, aby zawartość naszej strony internetowej jak najlepiej odzwierciedlała cechy oferowanych projektów. Z uwagi jednak na stały rozwój i konieczność aktualizacji, prezentowane materiały mogą odbiegać od szczegółowych rozwiązań zawartych w dokumentacji.
Wybrano: projektów (max: 4)
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)

Zapisz się do newslettera aby otrzymać katalog