Projekty domów w zabudowie bliźniaczej: dwulokalowe, bliźniaki

(34)
Więcej

Projekty domów bliźniaczych obejmują budynki przeznaczone przede wszystkim dla dwóch rodzin oraz dla rodzin wielopokoleniowych. Są to domy o zróżnicowanej powierzchni użytkowej od 90 m² do nawet 200 m². Tego typu projekty charakteryzują się na ogół zwartą i symetryczną bryłą, z identyczną ilością pomieszczeń w każdej z części. 

W ofercie znajdują się zarówno trochę oszczędniejsze domy piętrowe/z poddaszem jak i rozłożyste bliźniaki parterowe (z możliwością adaptacji poddasza). Staramy się zaprezentować ofertę zróżnicowaną pod względem wzornictwa. Owocuje to dostępnością zarówno projektów domów tradycyjnych, o kameralnym charakterze, jak i pomysłów na odważne, nowoczesne połączenia brył.

W celu zapewnienia najwyższego komfortu użytkowania, poza podstawowymi pomieszczeniami, takimi jak kuchnia, łazienka, salon, planujemy w naszych projektach odpowiednią liczbę pokoi wypoczynkowych i sypialnych. O funkcjonalności projektów dostępnych w naszej Pracowni świadczy również odpowiednia ilość pomieszczeń gospodarczych. 

Zdajemy sobie sprawę z wpływu natury, nie tylko na wygląd ale i na jakość życia we wnętrzu budynku. Staramy się zatem wzmocnić oddziaływanie ogrodu na wnętrze, stosując przeszklenia, różnorodne formy tarasów czy balkony.   Projekty domów bliźniaczych, podobnie jak szeregówki, bardzo często powstają na obszarach zurbanizowanych. Dlatego na ogół wyposażone są w garaż, stanowiący schronienie dla nieraz nieodłącznego elementu współczesnego życia, jakim jest samochód.

Poza aspektami  funkcjonalnymi i estetycznymi domu, pamiętamy o wysokiej klasy technologiach i materiałach budowlanych, które sprawiają, że domy są ekonomiczne i energooszczędne. Proponujemy wysokiej klasy okna, drzwi i inne niezbędne elementy, dzięki którym domownicy będą mogli cieszyć się wygodą i niskimi cenami eksploatacji. Wykorzystujemy optymalne i maksymalnie praktyczne rozwiązania techniczne, idąc za najnowszymi trendami w budownictwie. 

O czym trzeba pamiętać, wybierając właściwy projekt domu? Na pewno o funduszach. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, większość naszych projektów wyposażona jest w kosztorys, którego skróconą wersję można znaleźć na stronie projektu. Następna kwestia to wielkość działki. To, jaką odległość domu od jej granicy należy zachować i inne kwestie prawne wynikają z dokumentów, takich jak Plan zagospodarowania przestrzennego czy Warunki Zabudowy. Nie zapominajmy przy tym naturalnie o zaplanowaniu wokół domu miejsca na ogród – tego nie regulują żadne przepisy. Trzeba pamiętać o odpowiednim ustawieniu domu w stosunku do ulicy oraz w stosunku do stron świata po to, by zapewnić jak najlepsze doświetlenie poszczególnych pomieszczeń. To ostatnie wiąże się z ilością okien i usytuowaniem ich na prawidłowych ścianach budynku. Jeżeli wymienione czynniki będą wzięte pod uwagę, budowa przebiegnie sprawnie i pomyślnie. Warto skorzystać z porad naszych doradców, którzy udzielą pomocy przy wyborze najlepszego projektu.
Bliźniaki – Projekty domów w zabudowie bliźniaczej

Zabudowa bliźniacza cieszy się sporym zainteresowaniem wśród inwestorów i klientów indywidualnych. Projekty bliźniaków z garażem, piwnicą i pełnym wyposażeniem w ekologiczne standardy, sprzyjającym spełnianiu norm WT 2021, to zdecydowanie coś, na co powinny zwrócić uwagę osoby pragnące mieć poczucie życia w domu, z dogodnościami miejskiej infrastruktury.

Projekty domów do zabudowy bliźniaczej polecane Deweloperom

Nowoczesne projekty bliźniaków bardzo często znajdują uznanie deweloperów. Kiedy myślimy o inwestycjach takich jak zamknięte osiedla przyjazne rodzinom, zdecydowanie warto postawić na tego typu rozwiązanie. Projekty domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej popularne są nie tylko wśród osób, które planują budowę tego typu osiedla, ale także potencjalnych mieszkańców. Zainteresowanie bliźniakami jest spore. Jeśli chodzi o projekty, które zdecydowanie powinny zwrócić uwagę deweloperów, polecamy m.in.:

Projekty zabudowy szeregowej, które wyróżniają się bardzo nowoczesnym designem i prezentują się bardzo atrakcyjne w oczach współczesnych klientów.

Czym wyróżniają się projekty domów bliźniaczych?

Gotowe projekty domów w zabudowie bliźniaczej wykorzystywane były przede wszystkim przez rodziny wielopokoleniowe, którym zależało na mieszkaniu w odrębnych budynkach, jednak z zachowaniem rodzinnej bliskości. Aktualnie jednak tego typu budynki powstają także w ramach zabudowy szeregowej. Ich różnorodność jest bardzo szeroka, w tym momencie dostępnych jest wiele opcji o różnej specyfikacji, które odpowiadają potrzebom różnych rodzin. Na rynku można znaleźć projekty bliźniaków z podpiwniczeniem, z garażem, z płaskim dachem (w istniejącej zabudowie tego typu łatwiej jest spełnić wytyczne Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego), z dachem spadzistym i cały szeroki przekrój różnych propozycji. Są to konstrukcje wielopiętrowe, jak i parterowe.

Projekty domów bliźniaków – atrakcyjna oferta dla rodzin wielopokoleniowych

Wcześniej wspomnieliśmy, że projekty domów do zabudowy bliźniaczej na wąską działkę i projekty domów jednorodzinnych bliźniaków cieszą się sporym zainteresowaniem wśród różnych grup. Zarówno wśród osób, którym zależy na wybudowaniu w pełni funkcjonalnego osiedla dla dużej liczby osób, jak i rodzin wielopokoleniowych. To właśnie rodziny wielopokoleniowe bardzo często inwestują w taką zabudowę. Po części wynika to z funkcjonalności takiego rozwiązania oraz szansy na ograniczenie kosztów inwestycji. Dzięki projektom domów w zabudowie bliźniaczej możliwe jest tworzenie odrębnej zabudowy na wspólnej nieruchomości. Rodziny wielopokoleniowe, którym zależy na utrzymywaniu bliskich kontaktów i wspólnych inwestycjach, zdecydowanie powinny przyjrzeć się projektom domów w zabudowie bliźniaczej.

Zabudowa bliźniacza – dwa osobne budynki przylegające do siebie – najważniejsze kwestie techniczne

Jeśli chodzi o kwestie techniczne związane z zabudową bliźniaczą, określone są one w Ustawie o prawie budowlanym. Bliźniaki są traktowane jako budynki mieszkalne jednorodzinne. Ich specyfikacja to:

Art. 3. 2a) „[…] budynku mieszkalnym jednorodzinnym – należy przez to rozumieć budynek wolno stojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych, albo jednego lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni całkowitej nieprzekraczającej 30% powierzchni całkowitej budynku”.

Oznacza to, że budynki powinny być oddzielone od siebie i nie mogą dzielić ze sobą wspólnej infrastruktury. W takiej sytuacji mówimy o budynku wielolokalowym. W języku powszechnym różnica jest znacząca, a samo prawo niezbyt dobrze określa, czym w zasadzie bliźniaki są.

Projekty domów dwulokalowych – jeden dom dla dwóch rodzin

Projekty domów bliźniaków dwurodzinnych cieszą się sporym zainteresowaniem. Tego typu rozwiązanie sprzyja tworzeniu spójnej zabudowy i odpowiedniemu zabudowaniu wąskiej działki. W przypadku chęci budowy tego typu budynków dla dwóch rodzin zachęcamy do zapoznania się z popularnymi projektami. Nowoczesne projekty bliźniaków dwurodzinnych dostępne są na stronie.

Projekty domów jednorodzinnych typu bliźniak – dla kogo?

Projekty małych domów w zabudowie bliźniaczej to rozwiązanie dla każdego, kto chce korzystać z uroków posiadania własnego domu, jednocześnie nie mieszkając w zupełnym odosobnieniu, na uboczu. To także dobre rozwiązanie dla inwestycji, np. osiedli, gdzie liczy się zachowanie spójności wizualnej.

W przypadku nowoczesnych osiedli, które tworzone są od podstaw, domy jednorodzinne tego typu cieszą się sporym zainteresowaniem. Natomiast w przypadku indywidualnych inwestycji pamiętajmy, że decyzja o budowie bliźniaka wiąże się z pewnym wyrzeczeniem względem prywatności. Musimy być osobami zdolnymi do życia w zgodzie z sąsiadami lub rodziną.

Projekty bliźniaków jak odpowiednio zaaranżować wnętrze?

Aranżacja wnętrza w bliźniaku nie odbiega znacząco od aranżacji wnętrza w standardowym domu. Jest to budynek dający poczucie odrębności, możemy pokusić się więc o wdrożenie własnych inspiracji, nawet tych bardziej odważnych. W zależności od specyfiki danego projektu domu w zabudowie bliźniaczej i powierzchni budynku można zdecydować się na różne rozwiązania.

Projekty domów w zabudowie bliźniaczej z kosztorysem – jak wyglądają koszty budowy domu?

Nowoczesne projekty domów w zabudowie bliźniaczej są bardzo zróżnicowane. Jeśli jednak myślimy o budowie tego typu budynku, który dysponować będzie dwoma mieszkaniami o powierzchni około 100m2, kwota, którą przyjdzie nam zapłacić, waha się w przedziale od 400 000 do 800 000 złotych. Wiele zależy tu od aktualnych cen materiałów, a także lokalizacji takiej budowy i indywidualnych cech projektu domu.

Gotowe projekty domów energooszczędne z poddaszem użytkowym i pojedynczym garażem w zabudowie bliźniaczej

Projekty domów w zabudowie bliźniaczej są bardzo zróżnicowane. Na naszej stronie dostępne są gotowe projekty, które uwzględniają wiele zmiennych, takich jak wielkość działki czy szczegółowe preferencje inwestorów.

Zapraszamy do zapoznania się z szerszą ofertą projektów domów energooszczędnych w zabudowie bliźniaczej. Jeśli natomiast chodzi o projekty domów z poddaszem użytkowym w zabudowie bliźniaczej. Wśród dostępnych gotowych projektów domów w zabudowie bliźniaczej nie brakuje tych z garażem, bez garażu, ze spadzistym dachem czy z płaskim dachem.

Czym się różni dom dwulokalowy od bliźniaka?

Podstawową różnicą pomiędzy domem dwulokalowym a bliźniakiem jest odrębna infrastruktura. Dom dwulokalowy może stanowić konstrukcyjną całość. Natomiast bliźniaki w rozumieniu prawnym nie powinny dzielić ze sobą poszczególnych części konstrukcji, czy to ścian, czy dachów. Oczywiście w języku powszechnym utrwaliło się rozumienie domów dwulokalowych jako bliźniaków.

Projekty bliźniaków parterowych i piętrowych – zalety

Głównymi zaletami projektów domów dwurodzinnych bliźniaków jest ograniczenie kosztów inwestycji, możliwość budowy domu na mniejszej działce, a także poczucie bezpieczeństwa w codziennym użytkowaniu domu. Bliskość sąsiadów daje nam szansę na uniknięcie włamań i kradzieży.

Jeśli natomiast chodzi o wady projektów bliźniaków, warto zapoznać się z artykułem na stronie. Poruszone w nim zostały wszelkie plusy i minusy mieszkania w zabudowie bliźniaczej, które mogą wpłynąć na podjęcie ostatecznej decyzji o wyborze domu.

Małe domy dwurodzinne w zabudowie bliźniaczej – metraż

Projekty domów bliźniaczych na wąską działkę przewidują naprawdę różnorodny metraż. Możemy spotkać się zarówno z budynkami o powierzchni zabudowy powyżej 100 metrów (dla jednej rodziny), jak i mniejszymi konstrukcjami. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się projekty bliźniaków do 90 m. Biorąc pod uwagę, że tego typu budynki powstają zarówno w ramach dużych inwestycji, jak i indywidualnych inicjatyw, metraż jest bardzo zróżnicowany. Projekty domów bliźniaków na bardzo wąską działkę oferują często kilka kondygnacji, co zapewnia doskonałe zagospodarowanie przestrzeni naszej nieruchomości.

Nowoczesne projekty domów na wąską działkę można znaleźć pod adresem.

Nowoczesne domy dwulokalowe – kogo może zainteresować?

Projekty nowoczesnych domów w zabudowie bliźniaczej to obiekty zainteresowania osób, które chcą mieć dostęp do domowych warunków w miejskiej zabudowie. W wielu krajach tego typu rozwiązania zdominowały przedmieścia. W Polsce taki trend zdobywa również coraz większą popularność.

Dom bliźniak projekt dla osoby prywatnej – w zgodzie z sąsiadem

Projekty domów w zabudowie bliźniaczej z kosztorysem to propozycja zarówno dla rodzin wielopokoleniowych, jak i osób prywatnych, pragnących stworzyć nową inwestycję z kimś spoza rodziny. Pamiętajmy o tym, że bliźniak oferuje nam przeważnie wysoki poziom prywatności i autonomii, jednak przy realizacji projektów tego typu ważne jest to, żeby pozostawać z sąsiadami w dobrych relacjach. Choć nie da się ukryć, że projekty domów parterowych w zabudowie bliźniaczej oferują nam więcej prywatności niż np. mieszkania, gdzie liczba sąsiadów jest znacznie bardziej ograniczona.

Stylistyka i aranżacja projektów domów bliźniaczych

Aktualnie na rynku dostępne są projekty tanich domów w zabudowie bliźniaczej, które czerpią z różnych nurtów stylistycznych. Spotkać możemy zarówno bardziej klasyczne, eleganckie bryły bliźniaków, jak i konstrukcje o bardzo nowoczesnym, minimalistycznym wzornictwie. Wiele zależy tu od indywidualnych gustów mieszkańców. Bardzo interesującą opcją są projekty bliźniaków niesymetrycznych, które są znacznie bardziej atrakcyjne od symetrycznych i tradycyjnych odpowiedników.

Wybieramy najlepszy projekt domu do bliźniaczej zabudowy?

Projekty domów bliźniaków do 100m2 i większych to bardzo szeroka kategoria. Polecamy dobrać taki projekt, który odpowiada indywidualnym potrzebom lokatorów. W naszej ofercie jest wiele wysokiej klasy projektów domów do bliźniaczej zabudowy, które od lat cieszą się sporym zainteresowaniem. Warto zwrócić szczególną uwagę na projekty Miki III B, Kasjopea II B, Leon 2, a także Aster 3.

Parametry podstawowe
Nazwa projektu
Powierzchnia użytkowa (m2)
od do
Typy budynków
Jednorodzinny
Bliźniak
Szeregowy
Altany
Garaże
Letniskowy
Inne
L. kondygnacji
parterowy
z poddaszem
piętrowy
Ilość stanowisk garażowych
0
1
2
3
4 i więcej
Dom
Piwnica
Nie
Tak
Liczba pokoi (bez salonu)
1
2
3
4
5 i więcej
Liczba pokoi na parterze (bez salonu)
1
2
3
4
5 i więcej
Typ dachu
Jednospadowy
Dwuspadowy
Wielospadowy
Płaski
Kąt dachu
od do
Ogrzewanie
Ogrzewanie gazowe
Gazowe z możliwością adaptacji na paliwo stałe
Ogrzewanie elektryczne
Pompa ciepła
Technologia
Murowane
Szkielet drewniany
Działka
Maksymalne wymiary działki (m)
szerokość głębokość
Maksymalne wymiary domu (m)
szerokość wysokość
Powierzchnia całkowita (m2)
od do
Teren budowy (m2)
od do
Wejście od...
od północy i wschodu
od południa i zachodu
Rodzaj działki
Na płytką działkę
Na wąską działkę
Na stoku
Standardowa działka
Dodatkowe
Projekty w przygotowaniu
Pomiń
Dodatkowe parametry
Dworki
Bestsellery 2021
Nowości
Energooszczędne
Tanie w budowie
Z możliwością adaptacji
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  2
  Powierzchnia użytkowa
  104,61 m2
  Powierzchnia zabudowy
  159,73 m2
  Szerokość budynku
  11,42 m
  Z garażem
  Tak
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  4
  Powierzchnia użytkowa
  93,70 m2
  Powierzchnia zabudowy
  81,87 m2
  Szerokość budynku
  9,21 m
  Z garażem
  Tak
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  3
  Powierzchnia użytkowa
  123,62 m2
  Powierzchnia zabudowy
  109,51 m2
  Szerokość budynku
  8,97 m
  Z garażem
  Tak
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  3
  Powierzchnia użytkowa
  110,25 m2
  Powierzchnia zabudowy
  117,44 m2
  Szerokość budynku
  11,91 m
  Z garażem
  Tak
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  2
  Powierzchnia użytkowa
  59,01 m2
  Powierzchnia zabudowy
  77,97 m2
  Szerokość budynku
  9,58 m
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  2
  Powierzchnia użytkowa
  142,69 m2
  Powierzchnia zabudowy
  95,14 m2
  Szerokość budynku
  8,69 m
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  2
  Powierzchnia użytkowa
  98,16 m2
  Powierzchnia zabudowy
  142,55 m2
  Szerokość budynku
  14,62 m
  Z garażem
  Tak
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  4
  Powierzchnia użytkowa
  119,83 m2
  Powierzchnia zabudowy
  107,85 m2
  Szerokość budynku
  10,71 m
  Z garażem
  Tak
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  3
  Powierzchnia użytkowa
  84,06 m2
  Powierzchnia zabudowy
  61,12 m2
  Szerokość budynku
  7,32 m
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  3
  Powierzchnia użytkowa
  79,66 m2
  Powierzchnia zabudowy
  61,22 m2
  Szerokość budynku
  7,42 m
  Z garażem
  Tak
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  4
  Powierzchnia użytkowa
  98,69 m2
  Powierzchnia zabudowy
  83,25 m2
  Szerokość budynku
  8,98 m
  Z garażem
  Tak
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  3
  Powierzchnia użytkowa
  73,56 m2
  Powierzchnia zabudowy
  57,52 m2
  Szerokość budynku
  7,47 m
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  3
  Powierzchnia użytkowa
  97,48 m2
  Powierzchnia zabudowy
  71,95 m2
  Szerokość budynku
  6,52 m
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  5
  Powierzchnia użytkowa
  129,41 m2
  Powierzchnia zabudowy
  212,86 m2
  Szerokość budynku
  17,13 m
  Z garażem
  Tak
 • Liczba pokoi (bez salonu)
  4
  Powierzchnia użytkowa
  115,44 m2
  Powierzchnia zabudowy
  93,11 m2
  Szerokość budynku
  8,61 m
  Z garażem
  Tak

Nasi partnerzy

  Termo Organika
Wybrano: projektów (max: 4)
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)

Zapisz się do newslettera aby otrzymać katalog