Logo

Projekty domów z usługą - projekty domów z gabinetem na parterze

 (4)
zwiń

Domy z usługą skierowane są do osób, które w miejscu swojego zamieszkania chcą prowadzić dodatkową działalność, np. usługową. Nazwa ta nie ogranicza jednak użyteczności dodatkowego, wydzielonego z właściwego mieszkania lokalu do tzw. "usług". Do inwestora należy decyzja, czy na dodatkowej przestrzeni zorganizuje gabinet dentystyczny, szkołę języków obcych czy pracownię modelarską.

Filtry
wyczyść filtry
Parametry podstawowe
Parametry podstawowe

Nazwa projektu

Powierzchnia użytkowa (m²)

od do

Typy budynków

Jednorodzinny
Bliźniak
Szeregowy
Altany
Garaże
Letniskowy
Inne

L. Kondygnacji

parterowy
z poddaszem
piętrowy

Ilość stanowisk garażowych

0
1
2
3
4 i więcej
Dom

Piwnica

Nie
Tak

Liczba pokoi (bez salonu)

1
2
3
4
5 i więcej

Liczba pokoi na parterze (bez salonu)

1
2
3
4
5 i więcej

Typy dachu

Jednospadowy
Dwuspadowy
Wielospadowy
Płaski

Kąt dachu

od do

Ogrzewanie

Ogrzewanie gazowe
Gazowe z możliwością adaptacji na paliwo stałe
Ogrzewanie elektryczne
Pompa ciepła
Paliwo stałe

Technologia

Murowane
Szkielet drewniany
Stalowe
Drewniane
Inne
Działka

Maksymalne wymiary działki (m)

szerokość głębokość

Maksymalne wymiary domu (m)

szerokość wysokość

Powierzchnia całkowita (m²)

od do

Powierzchnia zabudowy (m²)

od do

Wejście od..

od północy i wschodu
od południa i zachodu

Rodzaje działki

Na płytką działkę
Na wąską działkę
Na stoku
Standardowa działka
Dodatkowe

Projekty w przygotowaniu

Pomiń

Dodatkowe parametry

Tanie w budowie
Bestsellery 2023
Nowości
Z wizualizacją wnętrz
Otrzymasz: 4 wyniki
Liczba pokoi (bez salonu)
3
Powierzchnia użytkowa
132.36 m2
Powierzchnia zabudowy
160.72 m2
Szerokość budynku
14.25 m
Z garażem
Tak
Liczba pokoi (bez salonu)
5
Powierzchnia użytkowa
166.1 m2
Powierzchnia zabudowy
193.6 m2
Szerokość budynku
15.65 m
Z garażem
Tak
Liczba pokoi (bez salonu)
4
Powierzchnia użytkowa
149.18 m2
Powierzchnia zabudowy
237.28 m2
Szerokość budynku
15.95 m
Z garażem
Tak
Liczba pokoi (bez salonu)
4
Powierzchnia użytkowa
172.17 m2
Powierzchnia zabudowy
241.99 m2
Szerokość budynku
18.75 m
Z garażem
Nie
  • 1

O projektach domów z usługą

Dla wielu osób dom jest nie tylko miejscem odpoczynku i regeneracji sił . Coraz częściej staje się też miejscem pracy, której niekiedy nieodłącznym elementem jest obsługa klientów. Z myślą o takich osobach proponujemy domy z usługą, które umożliwiają prowadzenie działalności w miejscu zamieszkania. W kategorii tej znajdą Państwo zarówno projekty z gabinetem w formie pokoju, zwykle dostępnego z holu wejściowego, jak i propozycje łączące przestrzeń zamieszkania z pełnoprawnym, wydzielonym lokalem. Oczywiście przestrzeń ta może zostać przeznaczona nie tylko na działalność usługową – finalnie to od inwestora zależy, jak zechce ją zorganizować.

Projekty domów z gabinetem na parterze

Projekty domów z częścią usługową to świetna propozycja dla osób, które planują budowę domu, a jednocześnie prowadzą działalność gospodarczą. Zainteresują zarówno tych inwestorów, którzy już od jakiegoś czasu prowadzą firmę, jak i tych, którzy dopiero zamierzają ją otworzyć. Dlaczego jednak tak właściwie warto się na nie zdecydować? Dom z wydzielonym pokojem do pracy lub gabinetem usługowym to przede wszystkim ogromna wygoda oraz oszczędność czasu i pieniędzy. Brak codziennych dojazdów do pracy czy konieczności wynajmu lokalu usługowego to najważniejsze korzyści, jakie wskazują przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na ten wariant. Budynek o przeznaczeniu mieszkalno-usługowym to znakomity wybór także dla tych, którzy szukają najlepszego sposobu na pogodzenie życia zawodowego z prywatnym.

Projekty domów z gabinetem – co należy o nich wiedzieć?

Projekt domu z gabinetem przy wejściu może być utrzymany w różnym stylu. W ofercie naszej pracowni można znaleźć domy jednorodzinne zarówno o nowoczesnym wykończeniu, jak i utrzymane w tradycyjnym stylu. Dzięki temu możliwy jest dobór projektu do indywidualnych wymagań oraz preferencji inwestora – w końcu dom stanie się również jego biznesową wizytówką. Jednak różnorodność stworzonych przez nas projektów odnosi się nie tylko do stylistyki budynków. Ciekawą propozycją może być projekt domu parterowego z gabinetem, który będzie stanowić jednocześnie siedzibę firmy lub miejsce przyjmowania kontrahentów, klientów czy pacjentów. Dla osób, których działalność nie wymaga spotkań z klientami czy partnerami biznesowymi w miejscu pracy, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się projekty domów parterowych z możliwością adaptacji poddasza. W takim przypadku z myślą o prowadzeniu działalności wydzielić można przestrzeń pod dachem, a następnie dowolnie zaaranżować. Z kolei projekty domów piętrowych zainteresują osoby, którym zależy na bardzo wyraźnym oddzieleniu poszczególnych części budynku.

Wielofunkcyjne rozwiązania w projektach domu z gabinetem

Projekty domów, w których uwzględniono dodatkowy pokój na parterze, dają bardzo szerokie możliwości aranżacyjne. Dzięki temu przeznaczenie tej przestrzeni łatwo dostosowywać do zmieniających się potrzeb mieszkańców. Wielofunkcyjność stosowanych rozwiązań sprawia, że projekt domu jednorodzinnego z gabinetem może przeobrazić się w projekt budynku z sypialnią gościnną, domową biblioteką czy bawialnią dla dzieci. Dodatkowy pokój z biegiem czasu zmieni zarówno swoją funkcję, jak i wystrój, w zależności od aktualnej liczby mieszkańców i prowadzonego przez nich stylu życia. Tym samym projekt domu z gabinetem będzie wartą rozważenia propozycją dla rodzin wielopokoleniowych. Pokój na parterze świetnie nadaje się na przykład na sypialnię dziadków czy rodziców, którzy mogą swobodnie korzystać z dostępnej przestrzeni bez konieczności chodzenia po schodach, co jest dla nich nie tylko wygodniejsze, ale i bezpieczniejsze.

Dla kogo projekt domu z dodatkowym pokojem będzie odpowiednim rozwiązaniem?

Projekt domu z dodatkowym pokojem sprawdzi się w przypadku wielu rodzajów działalności. Projekt małego domu z gabinetem oddzielonym od części mieszkalnej spełni oczekiwania freelancerów oraz osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które chcą wygospodarować przestrzeń do spokojnej, efektywnej pracy. W dodatkowym pomieszczeniu uwzględnionym w bryle budynku można też urządzić lokal usługowy, sklep czy warsztat. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza projekty domów z gabinetem usługowym. Oferują one większą przestrzeń niż pojedynczy pokój, często ulokowaną w reprezentacyjnej części budynku z odpowiednio wyeksponowanym wejściem. W zależności od charakteru prowadzonej działalności można zdecydować się na projekt domu z gabinetem lekarskim czy projekt domu z gabinetem stomatologicznym. Zlokalizowany w pobliżu wejścia lokal będzie optymalnym miejscem do przyjmowania pacjentów. W korytarzu można zaaranżować komfortową poczekalnię, którą od reszty domu wystarczy oddzielić drzwiami. Choć aranżacja wnętrza na potrzeby konkretnej działalności jest dosyć dowolna i nie jest objęta projektem budowlanym, warto sprawdzić takie parametry, jak wysokość kondygnacji czy szerokość wejścia. Wielkości te mogą okazać się kluczowe przy dostosowywaniu lokalu. W projekcie domu może zostać uwzględniona także znacznie większa przestrzeń przeznaczona na działalność usługową. Taka możliwość zainteresuje przede wszystkim tych przedsiębiorców, którzy w miejscu zamieszkania chcą otworzyć na przykład warsztat samochodowy czy sklep. Często by rozszerzyć powierzchnię usługową, w tym celu wykorzystywany jest np. garaż.

Projekty domów z biurem na parterze – zalety i wady

Budowa domu z biurem na parterze to rozwiązanie, które ma szereg niekwestionowanych zalet. Wśród nich należy wymienić między innymi wspomnianą już oszczędność czasu i pieniędzy, których nie trzeba poświęcać ani na dojazdy do biura, ani na wynajem odrębnego lokalu. Nie bez znaczenia pozostaje również wygoda – wystarczy kilka kroków, by ze strefy mieszkalnej domu dostać się do części zaprojektowanej i zaaranżowanej z myślą o działalności biznesowej. Tym samym łatwiejsze staje się też połączenie życia prywatnego z zawodowym, a prowadzenie firmy nie musi już odbywać się kosztem relacji z bliskimi. Czy budynki o przeznaczeniu mieszkalno-usługowym mają więc jakiekolwiek wady? Tylko wtedy, jeśli projekt domu z biurem na parterze zostanie niewłaściwie wykonany. Kluczowym aspektem jest umiejętne połączenie obu części domu, by można było z nich korzystać niezależnie od siebie. Tylko w takiej sytuacji w jednym budynku możliwe będzie zarówno codzienne funkcjonowanie, jak i praca zarobkowa. Fakt prowadzenia firmy nie może bowiem odbijać się na komforcie życia domowników i na odwrót – by rozwiązanie to rzeczywiście się sprawdziło, mieszkańcy nie mogą przeszkadzać pracownikom w wykonywaniu obowiązków. W przypadku zaś lokalu w którym obsługiwani są klienci – bryła i otoczenie budynku powinny jasno komunikować, gdzie znajduje się część „publiczna” oraz wejście dla klientów.

Wymagania działki pod budowę domu z częścią usługową

Wybierając projekt domu z częścią usługową, należy mieć na uwadze nie tylko komfort mieszkańców i klientów – lokal przeznaczony do prowadzenia działalności gospodarczej musi także spełniać warunki wynikające z przepisów prawa. Rodzaj usług, jakie można świadczyć w domu jednorodzinnym, jest uzależniony przede wszystkim od postanowień miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Często znajdują się w nich zapisy mówiące o tym, że na terenie zabudowy jednorodzinnej mogą być wykonywane wyłącznie usługi nieuciążliwe. Choć nie zostały one zdefiniowane w przepisach ogólnych, istotnymi kryteriami będą w tym przypadku stopień oddziaływania na środowisko czy normy ustalające normy hałasu. W większości przypadków „usługi nieuciążliwe” są zdefiniowane w MPZP oraz WZ. Dokumenty te opisują też na ogół, jaką dużą część budynku może zajmować funkcja usługowa (najczęściej spotykany zapis ogranicza ją do 30% powierzchni użytkowej budynku). Nie ma większego znaczenia, czy inwestor jest zainteresowany projektem domu z gabinetem fizjoterapii, kosmetycznym, czy innym lokalem. Część usługowa domu musi być zgodna z przepisami Rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Najważniejsze wymogi to:
  • doprowadzenie do wejścia do lokalu usługowego utwardzonego dojścia o szerokości minimalnej 1,5 m. Co najmniej jedno dojście powinno zapewniać osobom niepełnosprawnym dostęp do całego lokalu lub jego części, z których mogą one korzystać;
  • furtka w ogrodzeniu nie może utrudniać dostępu do lokalu osobom niepełnosprawnym, które poruszają się na wózkach inwalidzkich;
  • jeżeli do lokalu usługowego prowadzą schody, szerokość stopni powinna wynosić nie mniej niż 0,35 m;
  • jeśli w lokalu znajdują się schody, krawędzie stopni powinny wyróżniać się kolorem kontrastującym z kolorem posadzki;
  • odległość od najdalszego wejścia do lokalu usługowego do miejsca gromadzenia odpadów stałych nie powinna wynosić więcej niż 80 m;
  • w lokalu usługowym powinna znajdować się instalacja telekomunikacyjna, a w miarę możliwości również telewizja przemysłowa, sygnalizacja dzwonkowa lub domofonowa;
  • drzwi wewnętrzne w lokalu, oprócz drzwi do pomieszczeń technicznych i gospodarczych, powinny mieć co najmniej szerokość 0,9 m i wysokość 2 m w świetle ościeżnicy.

Projekty domów z dodatkowym pokojem na parterze

Gotowe projekty domów z gabinetem na parterze są bardzo różnorodne. Przy wyborze tego odpowiedniego należy więc zwrócić uwagę, by część usługowa była dostosowana do konkretnego rodzaju działalności oraz liczby zatrudnionych osób – aspekty te wpływają między innymi na minimalną powierzchnię, jaką powinien mieć lokal, czy wymagania przeciwpożarowe i sanitarne, które musi on spełnić. Wiele projektów domów z dodatkowym pokojem na parterze czy przestronniejszą częścią usługową można jednak modyfikować i przekształcać w taki sposób, by jak najlepiej odpowiadał indywidualnym potrzebom. Zmiany w projekcie można wprowadzać na etapie jego adaptacji do warunków zabudowy.

Przegląd najlepszych projektów domów z częścią usługową

Spośród polecanych projektów budynków z częścią usługową uwagę warto zwrócić przede wszystkim na Dom z usługą. To projekt domu o powierzchni użytkowej 132,36 m2 z możliwością adaptacji poddasza oraz pomieszczeniem usługowym. To świetny projekt do budowy domu z gabinetem kosmetycznym lub sklepem, do którego prowadzi oddzielne, dobrze widoczne od frontu wejście. Część mieszkalna jest wyraźnie oddzielona od usługowej i dodatkowo podzielona na strefy dzienną i nocną. Nowoczesna, a zarazem prosta bryła budynku w połączeniu ze stosunkowo niewielkim metrażem sprawiają, że to doskonała propozycja dla osób, które są zainteresowane projektami domów tanich w budowie. Funkcjonalność cechuje także Duet – projekt piętrowego domu o powierzchni użytkowej 166,1 m2. Dodatkowe pomieszczenia zostały umieszczone od frontu budynku, dzięki czemu mogą one służyć zarówno jako przestrzeń biurowa, jak i lokal usługowy. Mają one oddzielne wejście i węzeł sanitarny, ale zostały wygodnie połączone z pozostałą częścią domu. Projekt przewiduje zastosowanie bardzo skutecznej izolacji termicznej i wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – stanowi więc znakomite rozwiązanie dla osób poszukujących projektów domów energooszczędnych.

Obsługa posprzedażna

  • Wizualizacje
    Zleć dodatkowe wizualizacje do projektu.
  • Charakterystyki energetyczne

    Zmień system ogrzewania. Dokumentacja do banku lub urzędu. Zamów >

     

  • Adaptacje
    Przygotujemy PZT i dokumentację do urzędu.
Projekt to dopiero początek drogi. Nasi bezpośredni klienci mogą liczyć na autorskie wsparcie i preferencyjną ofertę na dodatkowe usługi.
Projekt to dopiero początek drogi. Nasi bezpośredni klienci mogą liczyć na autorskie wsparcie i preferencyjną ofertę na dodatkowe usługi.
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)
wyczyść