Logo

Automatyczna roleta ARZ to kolejny produkt sądeckiej firmy.

Kolejny produkt FAKRO dołączył do ogromnej "rodziny" produktów zintegrowanych w systemie bezprzewodowej obsługi Z-Wave.

Produkowana przez FAKRO automatyczna roleta ARZ to kolejny produkt sądeckiej firmy, który dołączył do znanego na całym świecie systemu Z-Wave, bezprzewodowego systemu umożliwiającego połączenie w jedną sieć sprzętu elektrycznego, takiego jak oświetlenie, termostaty, alarmy, komputery, telefony, klimatyzacja oraz sterowanie elektrycznymi oknami i roletami. Skomunikowane ze sobą urządzenia można zdalnie obsługiwać za pomocą jednego pilota.

Przyznania rolecie ARZ certyfikatu produktu należącego do systemu Z-Wave, stało się okazją do uhonorowania FAKRO specjalnym wyróżnieniem podczas kongresu Z-Wave Alliance, międzynarodowej organizacji branżowej zrzeszającej ponad dwustu producentów wykorzystujących w swojej ofercie tę bezprzewodową technologię. Doroczne spotkanie delegatów, wśród których FAKRO ma status głównego członka stowarzyszenia, odbyło się w Stanach Zjednoczonych, w Edison koło Nowego Jorku. Nagrodę w imieniu FAKRO odebrał Michał Hajduga menadżer z sekcji automatyki, jednak innowacyjny produkt sądeckiego przedsiębiorstwa rekomendował uczestnikom kongresu sam prezes Z-Wave Alliance Mark Walters.

Roleta ARZ Z-Wave, zainstalowana na zewnątrz okna dachowego, stanowi nie tylko doskonałą ochronę poddasza przed upałem, ale także zapobiega przed wychłodzeniem szyby w okresie zimowym – podkreślał Mark Walters. Jej zastosowanie zmniejsza rachunki za energię i przyczynia się do bardziej ekonomicznego użytkownika budynków. To idealny produkt dla budownictwa pasywnego.

Roleta ARZ stała się siedemsetnym certyfikowanym produktem systemu Z-Wave. W ten sposób kolejny produkt FAKRO dołączył do ogromnej „rodziny” produktów zintegrowanych w systemie bezprzewodowej obsługi Z-Wave.

Kongres Z-Wave Alliance przyciągnął do amerykańskiego Edison producentów urządzeń elektrycznych domowego użytku zintegrowanych z systemem Z-Wave z takich krajów jak Singapur, Brazylia, Honkong, Dania, Polska, USA, Chiny i Australia.

Uczestnicy obrad dyskutowali między innymi na temat strategii marketingowej systemu Z-Wave na terenie Europy, gdzie bezprzewodowe połączenie systemu stosowanego do komunikacji domowych urządzeń elektrycznych wciąż jeszcze nie jest tak popularne jak w Stanach Zjednoczonych.

Ostatnie lata pokazują jednak, że europejscy klienci stają się coraz bardziej otwarci na stosowanie w swoich mieszkaniach zintegrowanego systemu do komunikacji domowych urządzeń elektrycznych. Jego możliwości w specjalnym laboratorium prezentowała firma Sigma Design – właściciel systemu Z-Wave.

Dom szkieletowy jako dom pasywny – jak to osiągnąć?
Blog
13 Marzec 2025
Domy szkieletowe coraz częściej przyciągają uwagę inwestorów ze względu na szybki czas budowy, mniejsze koszty inwestycji oraz ekologiczną charakterystykę. Jednak nadal wiele osób zastanawia
Błędy w budowie domów szkieletowych, których należy unikać
Blog
13 Marzec 2025
Budowa domu szkieletowego to proces, który wymaga precyzji, odpowiedniej wiedzy i właściwego podejścia na każdym etapie jego realizacji. Choć technologia ta ma wiele zalet, o których pisaliś
Fakty i mity o projektach domów szkieletowych
Blog
05 Luty 2025
Domy szkieletowe stają się coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnych budynków murowanych. Jednak wokół tej technologii krąży wiele mitów i półprawd, które często zniechęcają do ich b
Dom szkieletowy a murowany – które rozwiązanie jest bardziej opłacalne?
Blog
05 Luty 2025
Planując budowę własnego domu, stajemy przed wieloma ważnymi decyzjami. Jedną z kluczowych jest wybór technologii budowy: dom szkieletowy czy murowany? Oba rozwiązania mają swoje zalety i wa
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)
wyczyść