Logo

Drzwi wewnętrzne do domu: na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Drzwi wewnętrzne oddzielają poszczególne pomieszczenia, przez co pozwalają domownikom zachować prywatność. Właśnie wykańczasz lub remontujesz nieruchomość i zastanawiasz się, jakimi kryteriami należy kierować się przy wyborze najlepszych drzwi wewnętrznych? Sprawdź nasze wskazówki!

Drzwi wewnętrzne w domu jednorodzinnym

Drzwi pokojowe – jak wybrać idealny model?

Urządzasz mieszkanie i chcesz zainwestować w drzwi, które będą nie tylko estetyczne, ale również wytrzymałe? W sklepach i bezpośrednio u producentów dostępne są różne rodzaje drzwi wewnętrznych: skrzydła pełne, z szybą, drewniane, okleinowane, z płyty MDF, fornirowane, malowane itd. Drzwi drewniane mogą być pokryte transparentnym lakierem, farbą lub bejcą. Z kolei skrzydła wykonane z płyty MDF mają gęstą strukturę i dlatego są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Mogą być pokryte fornirem, czyli cienkimi płatami drewna. Przed wyborem odpowiedniego modelu należy zmierzyć otwór na drzwi, a także zastanowić się, czy potrzebne będą drzwi lewe – otwierane do siebie i mające zawiasy po lewej stronie, czy prawe – z zawiasami po prawej. Warto też zdecydować się na zamówienie skrzydła z usługą autoryzowanego montażu, wówczas przedstawiciel producenta sam pobierze potrzebne wymiary.

Parametry techniczne to oczywiście niejedyny czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy wybieraniu drzwi do mieszkania. Kolejnym ważnym aspektem jest estetyka ich wykonania, kolor czy styl, w którym zostały wykończone. Obecnie szczególnie modne sądrzwi wewnętrzne z ościeżnicąw kolorze białym. Sprawdzą się one w domach urządzonych w stylu klasycznym, skandynawskim, prowansalskim i nie tylko.Drzwi wewnętrzne białe,niezależnie od tego, czy jest to model pełny, czy oszklony, są wyjątkowo uniwersalne i dlatego tak chętnie wybierają je klienci. Popularność zyskują również minimalistyczne, szare lub beżowe drzwi. Niezależnie od tego, jaki kolor drzwi wybierzemy, warto zdecydować się na ten sam model w całym mieszkaniu – dzięki temu przestrzeń zyska spójność i będzie bardziej jednolita.

Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą regulowaną – kiedy warto w nie zainwestować?

Ościeżnica jest ramą umieszczoną w wewnętrznej krawędzi otworu drzwiowego, w której montuje się skrzydło. Ościeżnica drzwiowa powinna być dobrana nie tylko do koloru i rodzaju drzwi, ale również dostosowana do grubości muru. Na rynku dostępne są dwa rodzaje ościeżnic: stałe i regulowane. W pierwszym przypadku ościeżnice nie posiadają opasek zakładanych na ścianę, a ich szerokość dopasowuje się do najczęściej występujących wymiarów otworów drzwiowych. Z koleidrzwi wewnętrzne z ościeżnicą regulowanąsprawdzą się w przypadku domów o niestandardowej grubości muru. Są one łatwiejsze w montażu i wyglądają bardzo efektownie, nie zawsze jednak można je zamontować, regulowana ościeżnica wymaga bowiem więcej przestrzeni niż stała. Wybór odpowiedniego rozwiązania powinien zatem być podyktowany nie tylko walorami estetycznymi, ale również specyfiką danego mieszkania.

Drzwi wewnętrzne – postaw na funkcjonalność

Drzwi wewnętrzne służą nie tylko wydzielaniu pomieszczeń, ale mogą też poprawiać komfort domowników oraz pełnić inne funkcje. Chcesz, żeby Twoje wnętrze było dobrze oświetlone i jasne? Możesz zainwestować w oszklone skrzydła, które wpuszczą do pomieszczenia naturalne światło z innych pokojów. Drzwi z szybą znajdą zastosowanie między innymi w ciasnych mieszkaniach znajdujących się w blokach, których właściciele nie chcą niepotrzebnie zaciemniać przedpokoju, oraz w niewielkich domach. Na rynku znajdują się również drzwi wyciszające, które można zastosować w pomieszczeniach wymagających izolacji dźwiękowej. A może zależy Ci na optycznym powiększeniu pomieszczenia? Jeśli chcesz stworzyć iluzję większej przestrzeni w domu, zainwestuj w drzwi z lustrem. Mogą one być zamontowane np. w niewielkiej łazience. Tego typudrzwi łazienkowestają się w ostatnim czasie bardzo popularne, bowiem są eleganckie, praktyczne i nowoczesne.

Drzwi wewnątrzklatkowe – na co należy zwrócić uwagę?

Osoby mieszkające w blokach, kamienicach lub innych budynkach wielorodzinnych powinny zainwestować w solidnedrzwi wewnątrzklatkowe,które nie tylko będą estetyczne, ale przede wszystkim zapewnią maksymalne bezpieczeństwo, a także izolację przed hałasami z zewnątrz. Warto postawić na wytrzymałe drzwi wyposażone w haki lub bolce antywyważeniowe. Drzwi tego typu mają wzmocnioną konstrukcję, ponieważ wewnątrz często znajduje się specjalna rama i kratownica, dzięki którym skrzydło jest odporne na rozbicie. Dostępne na rynku antywłamaniowe drzwi wewnątrzklatkowe wzmacnia się również blachą, a specjalne zamki zabezpieczają przed wtargnięciem osób niepowołanych do mieszkania.

W bloku lub kamienicy warto również postawić na drzwi z dodatkową warstwą izolacyjną, która zapobiegnie utracie ciepła i w konsekwencji wyziębianiu się pomieszczeń. Bardzo popularne są takżedrzwi wewnątrzklatkowez izolacją akustyczną – to propozycja dla osób, którym zależy na wyciszeniu wnętrza mieszkania i zabezpieczeniu pomieszczeń przed hałasami dobiegającymi z klatki schodowej, np. odgłosami windy itd.

Pozwolenie na budowę – wszystko, co powinieneś wiedzieć
Blog
20 Wrzesień 2022
Budowa domu jednorodzinnego jest procesem nie tylko czasochłonnym, ale również wymagającym konkretnych formalności. Najważniejszą z nich jest uzyskanie pozwolenia na budowę, dzięki któremu m
Prefabrykowane domy stalowe - ciekawostka czy przyszłość?
Blog
22 Lipiec 2022
Budynki posiadające konstrukcję w postaci stalowego szkieletu to stosunkowo nowa propozycja na naszym rynku domów jednorodzinnych. W budownictwie szkielet stalowy jest jednak stosowany już od wie
Wsparcie inwestycji deweloperskiej
Blog
13 Lipiec 2022
Projekt i działka to pierwszy etap inwestycji deweloperskiej. Następne to organizacja budowy oraz marketing! Wykorzystujemy już istniejące zaplecze techniczne i doświadczenie, by inwestycje de
Decyzja o warunkach zabudowy - wzór wniosku i jak je uzyskać?
Prawo
08 Styczeń 2022
Pisalismy już o tym, kiedy potrzebne są warunki zabudowy i do czego one służą. Procedura ich uzyskania nie jest skomplikowana, choć potrafi być nieoczekiwanie czasochłonna i opóźnić tym samym
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)
wyczyść
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ