Logo

Elektronarzędzia na jeden akumulator – polecane narzędzia dla wykończeniowca

Skręcenie mebli, przymocowanie lamp i półek do ścian, wykończenie przeciętej deski – wiele czynności, które wykonujemy w życiu codziennych, możemy robić szybciej i łatwiej, jeśli mamy odpowiedni zestaw narzędzi akumulatorowych. Które z nich warto mieć w domu i co trzeba o nich wiedzieć?

Narzędzia wkrętarki akumulatorowe

Czy warto postawić na elektronarzędzia akumulatorowe?

Elektronarzędzia na dobre zadomowiły się w naszych warsztatach i pomieszczeniach gospodarczych – dzięki nim wykonywanie wszelkich prac naprawczych, remontowych, montażowych i konstrukcyjnych staje się o wiele prostsze. Jednak wszystkie zadania możemy dodatkowo usprawnić, wybierając zestaw narzędzi akumulatorowych.

Dzięki zewnętrznej baterii możemy używać takich narzędzi z dala od gniazdek elektrycznych, bez konieczności stosowania przedłużaczy i innych, mało komfortowych rozwiązań. Wiertarkę akumulatorową wykorzystamy podczas składania piaskownicy w ogrodzie, a szlifierką akumulatorową będziemy komfortowo operować nawet w przypadku wygładzania sporych powierzchni.

To, co jednak ogranicza nas w przypadku elektronarzędzi akumulatorowych, to czas pracy na jednym naładowaniu baterii. Akumulator może wyczerpać się już po kilkudziesięciu minutach używania, co często okazuje się zdecydowanie niewystarczające do naszych potrzeb. Czas ten można wydłużyć, zaopatrując się w zapasowe baterie. Tutaj znaczącą przewagę mają narzędzia sieciowe, z których możemy korzystać tak długo, jak tylko potrzebujemy. Cechują się także niższą od narzędzi akumulatorowych wagą. Warto się więc zastanowić, które elektronarzędzia lepiej spełnią nasze oczekiwania.

Narzędzia dla majsterkowicza akumulatorowe

Podstawowe elektronarzędzia – jaki zestaw narzędzi akumulatorowych przyda się w każdym domu?

Szeroki wybór elektronarzędzi w sklepach sprawia, że powinniśmy się zastanowić, które z nich znajdą zastosowanie w naszym gospodarstwie domowym. Rzecz jasna zależy to od indywidualnych potrzeb i zainteresowań każdego z nas, jednak w każdym mieszkaniu powinien się znaleźć choćby podstawowy zestaw narzędzi akumulatorowychCo wchodzi w jego skład?

  • Wiertarka akumulatorowa – zrobienie otworu w ścianie, desce lub kafelkach, a nawet mocowanie ścianki działowej w celu oddzielenia przestrzeni w otwartych pomieszczeniach nie będzie problemem, jeśli w naszym warsztacie znajdzie się miejsce dla wiertarki akumulatorowej. To niezbędne narzędzie do wszelkich prac montażowych, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć na co dzień.
  • Wkrętarka akumulatorowa – dużą popularnością obecnie cieszą się meble do samodzielnego składania. Można je co prawda skręcić, używając ręcznych imbusów i wkrętaków, jednak prace pójdą nam o wiele szybciej, jeśli wykorzystamy do tego celu wkrętarkę akumulatorową.
  • Szlifierka akumulatorowa– można ją nazwać narzędziem wielofunkcyjnym, ponieważ za jej pomocą możemy wyszlifować rozmaite powierzchnie, a po zmianie tarczy na inną także przecinać drewniane i metalowe elementy.

Te trzy najważniejsze elektronarzędzia to podstawa w każdym domu. Dzięki nim będziemy w stanie sprostać wielu wyzwaniom w naszych domach i szybko się z nimi uporać.

Szlifierka kątowka na akumulator

Elektronarzędzia niezbędne w budownictwie – młotowiertarka akumulatorowa

Bardziej zaawansowanym elektronarzędziem jest młotowiertarka akumulatorowa. Choć zastosowanie znajduje przede wszystkim w budownictwie, przyda się także w wielu sytuacjach domowych. Dzięki niej możemy łatwiej wyburzyć ściany, zedrzeć okładziny ceramiczne lub przygotować otwory pod kotwy i inne złącza w bardzo twardych podłożach. Jeśli zatem planujemy generalny remont, możemy rozważyć zaopatrzenie się w to narzędzie akumulatorowe, z którym liczne zadania staną się łatwiejsze do wykonania.

Narzędzia motoryzacyjne – klucze akumulatorowe

Każdy profesjonalny lub domorosły mechanik doskonale wie, jak ważny przy pracy z samochodami jest dobry zestaw kluczy. Jednak w przypadku długotrwałych napraw korzystanie z nich może być męczące i nieefektywne, dlatego warto zastąpić je kluczami udarowymi akumulatorowymi.

Za pomocą tego elektronarzędzia będziemy w stanie solidnie przykręcić dowolną śrubę (zestawy wyposażone są bowiem zazwyczaj w szereg zróżnicowanych końcówek), a także poradzić sobie z odkręceniem zapieczonych i mocno zakręconych śrub. I to wszystko bez wysiłku! Z kluczem udarowym akumulatorowym będziemy pracować szybciej i wygodniej.

Stolarskie narzędzia akumulatorowe

Nasze domowe prace w warsztacie i pomieszczeniach gospodarczych często skupiają się na robieniu mebli, skrzyń i innych drewnianych konstrukcji? To właśnie dla nas zostały stworzonestolarskie narzędzia akumulatorowe. Wśród nich znajdziemy:

  • Pilarki akumulatorowe – dzięki nim poradzimy sobie z przecinaniem belek, kłód, a także cięciem grubych gałęzi czy ścinaniem drzew.
  • Wyrzynarki akumulatorowe – kolejne elektronarzędzie do cięcia drewna. Przydaje się przy pracach wymagających precyzji i równego cięcia. Profesjonalne wyrzynarki akumulatorowe posłużą nam tak do drewna, jak i metalu.
  • Strugi akumulatorowe – za pomocą tego urządzenia możemy skrawać i heblować drewno, a zatem przydaje się do nadawania materiałom pożądanego kształtu.
  • Frezarki akumulatorowe – to elektronarzędzie wykorzystamy z kolei do rowkowania, wykonywania ozdobnych profili na krawędziach drewna lub do żłobienia.
  • Zszywacze akumulatorowe – niezbędne w czasie tapicerowania wykonanych przez nas mebli.
Narzędzia na akumulator z neseserem

Narzędzia w kompatybilnym systemie akumulatorów

Jeśli chcemy, by nasz zestaw narzędzi akumulatorowych był możliwie najbardziej funkcjonalny, pomyślmy o zakupie kompletu w wersji BODY. Na czym to polega? Do wszystkich wybranych przez nas urządzeń pasować będą te same akumulatory i ładowarki do elektronarzędzi.

Dzięki temu możemy najpierw kupić zestaw bazowy składający się z baterii, zasilacza i wybranego elektronarzędzia, a następnie sukcesywnie dokupywać potrzebne nam wiertarki, wkrętarki, szlifierki itd. Takie rozwiązanie niesie za sobą sporą oszczędność – spora część ceny elektronarzędzi to właśnie akumulatory.

Narzędzia akumulatorowe makita

W wersji BODY znajdziemy elektronarzędzia cenionych marek, np. MakitaMilwaukee ToolDeWALTAEGFLEXBosch czy Festool.

Wyjątkowe projekty domów szeregowych
Blog
17 Maj 2024
Szukają Państwo idealnego projektu domu, który wpisze się w państwa życie? A może zastanawiają się, dlaczego coraz więcej osób decyduje się na dom szeregowy? Jeżeli na którekolwiek z pytań o
Duży dom, czyli kiedy warto wybrać projekt domu dwupokoleniowego?
Blog
22 Kwiecień 2024
W dzisiejszych czasach coraz więcej rodzin zastanawia się nad wyborem domu, który będzie odpowiadał ich zmieniającym się potrzebom i stylowi życia. Mimo że projekt domów dwupokoleniowych nie
Projekty domów z piwnicą, czyli jak wybrać najlepszy?
Blog
11 Kwiecień 2024
Marzenia o własnym domu często zawierają w sobie wiele elementów: piękną architekturę, wygodne przestrzenie życiowe i oczywiście, funkcjonalność.  Obojętnie od naszej wizji, piwnica moż
Domek letniskowy, czy warto? Projekty domków letniskowych
Blog
01 Kwiecień 2024
Domy letniskowe, od zawsze były symbolem letnich wakacji, relaksu i spokoju a obecnie coraz częściej stają się obiektem zainteresowania inwestorów poszukujących zarówno spersonalizowanego mi
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)
wyczyść