Logo

Nowoczesna sypialnia warianty prywatnej strefy w projekcie domu. Jaki wariant aranżacji wybrać sypialnia z garderobą czy łazienką

Planując budowę domu, przeglądamy wiele projektów w poszukiwaniu idealnych rozwiązań. Przed podjęciem decyzji musimy jednak ustalić, jakie warianty są przez nas pożądane. Czy chcemy mieć sypialnię z garderobą, czy z łazienką? A może zaprojektować sypialnię marzeń, spełniającą wszystkie nasze oczekiwania?

Łazienka z połączoną sypialnią

Czy warto zaprojektować własną łazienkę przy sypialni?

Połączenie łazienki z sypialnią to bardzo komfortowe rozwiązanie, zapewniające prywatność i intymność. Jest to także wygodna opcja w przypadku nieregularnego trybu życia. Łazienka przy sypialni pozwala na nie zakłócanie spokoju innych domowników. Nie przeszkadzamy nikomu w czasie ciszy nocnej i nie ryzykujemy spotkania z naszymi gośćmi, czy dziećmi, podążającymi w tym samym kierunku. Nocne wstawanie do WC nie zmusza nas do wędrówki przez całe mieszkanie. Własny projekt łazienki przy sypialni daje nam szansę na zrealizowanie naszych oczekiwań i wdrożenie nawet najbardziej oryginalnych pomysłów. Mamy możliwość zdecydowania, czy ma ona być oddzielnym pomieszczeniem, do którego wchodzimy bezpośrednio z sypialni, czy też jej integralną częścią. Łazienka przy sypialni zyskuje miano salonu kąpielowego i ułatwia dbanie o higienę i urodę. Tak zaprojektowany dom zyskuje na atrakcyjności i sprawia wrażenie luksusowego. Gdy zastanawiamy się, jak urządzić pokój dziecka, również powinniśmy rozważyć lokalizację łazienki przy sypialni. Dzieci nie będą wtedy okupować wówczas wspólnej toalety – docenią to wszyscy rodzice nastolatek.

Projekty domów z łazienką przy sypialni

Łazienka z połączoną sypialniąekty domów jednorodzinnych, w których łazienka umieszczona jest przy sypialni, cieszą się coraz większą popularnością. Dlatego architekci proponują wiele rozwiązań. Najczęściej wybieramy projekt, w którym małżeńska sypialnia posiada indywidualny dostęp do łazienki. Coraz częściej decydujemy się na lokalizację sypialni na poddaszu, z łazienką zajmującą największe pomieszczenie. To prawdziwy pokój kąpielowy, w którym mamy możliwość poczuć się niczym w luksusowym spa. Dodając do tego garderobę, zyskujemy osobisty apartament. W domach parterowych najczęściej lokalizuje się łazienkę z sypialnią w centrum budynku lub na uboczu.

Nowoczesne rozwiązania proponują umieszczenie łazienki w sypialni. To już nie oddzielne pomieszczenie, lecz wydzielona strefa w sypialni. Wymaga to odpowiednio dużej przestrzeni. Toaleta może zostać przesłonięta szklaną ścianą lub niewysoką przegrodą, zapewniającą intymność, lecz nie ograniczającą optycznie przestrzeni. Mniej odważni mogą zdecydować się na oddzielenie stref przesuwanymi drzwiami. Stylistyka, kolorystyka i zastosowane materiały muszą być spójne, zarówno w połączonych wnętrzach, jak też w tych w oddzielonych od siebie.

Projekt domu Solaris III B, wizualizacja 1 Projekt domu Solaris III B

Mała łazienka przy sypialni

Mała łazienka obok sypialni nie jest łatwa do aranżacji, jednak warto ją zaplanować, gdy dysponujemy powierzchnią minimum 2,5m kwadratowego. Nawet niewielka może być efektowna. Jej plan musi być jednak dokładny i wykorzystujący każdy centymetr. Warto w tym przypadku postawić na minimalizm. Kabina prysznicowa może stanowić równocześnie ściankę przesłaniającą toaletę. Zamiast brodzika lepiej będzie prezentować się odpływ w podłodze. Zamiast szafek łazienkowych powieśmy eleganckie półki, a kaloryfer zamieńmy na ogrzewanie podłogowe. Pralkę zostawmy w łazience rodzinnej. Ta niewielka przestrzeń ma nam dostarczać komfortu. Jasna kolorystyka w połączeniu z dobrym oświetleniem i dużym lustrem powiększy optycznie wnętrze. Każdy kąt musi być dobrze doświetlony, dlatego odpowiednie będzie światło punktowe. Jasne barwy sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądało na eleganckie i czyste.

Garderoba w sypialni

Garderoba w sypialni staje się normą w nowo budowanych budynkach. Dzięki niej łatwiej utrzymać porządek w sypialni, a ubrania nie są rozrzucane po całym domu. Idealnym rozwiązaniem jest oddzielny pokój pełniący funkcję garderoby. Nie w każdym domu istnieje jednak taka możliwość, dlatego warto pomyśleć chociaż o niewielkiej garderobie przy sypialni. Jeżeli mamy oddzielną garderobę, wskazane jest ustawienie w niej ławeczki lub wygodnego siedziska oraz zawieszenie dużego lustra. Drążki do wieszaków oraz półki mogą zajmować większość pokoju, jednak musi być dość wolnej przestrzeni, by móc swobodnie się ubrać. W małej sypialni można zagospodarować całą ścianę na wydzielenie garderoby. Najlepszym sposobem będzie zabudowa pod wymiar z przesuwnymi drzwiami, które nie będą zajmowały dodatkowej przestrzeni. Na samej górze można przechowywać rzadko używane rzeczy oraz ubrania noszone w innym sezonie. Również narożnik, czy skos pod dachem może zostać przeznaczony na garderobę. Garderoba w sypialni może się w nią wtapiać. Wystarczy do tego pokryć jej drzwi lustrem lub farbą o barwie ścian. Jeżeli chcemy, by była elementem dekoracyjnym, może zostać wykończona efektownym, kolorowym materiałem, pasującym do aranżacji sypialni.

Garderoba i łazienka zlokalizowane przy sypialni lub bezpośrednio w niej, podnoszą standard domu i komfort mieszkańców. To nowoczesne, praktyczne rozwiązania, które równocześnie zwiększają estetykę. Mogą zostać zaprojektowane w taki sposób, by sprawiały nam radość i zapewniały wygodę.

Pozwolenie na budowę – wszystko, co powinieneś wiedzieć
Blog
20 Wrzesień 2022
Budowa domu jednorodzinnego jest procesem nie tylko czasochłonnym, ale również wymagającym konkretnych formalności. Najważniejszą z nich jest uzyskanie pozwolenia na budowę, dzięki któremu m
Prefabrykowane domy stalowe - ciekawostka czy przyszłość?
Blog
22 Lipiec 2022
Budynki posiadające konstrukcję w postaci stalowego szkieletu to stosunkowo nowa propozycja na naszym rynku domów jednorodzinnych. W budownictwie szkielet stalowy jest jednak stosowany już od wie
Wsparcie inwestycji deweloperskiej
Blog
13 Lipiec 2022
Projekt i działka to pierwszy etap inwestycji deweloperskiej. Następne to organizacja budowy oraz marketing! Wykorzystujemy już istniejące zaplecze techniczne i doświadczenie, by inwestycje de
Decyzja o warunkach zabudowy - wzór wniosku i jak je uzyskać?
Prawo
08 Styczeń 2022
Pisalismy już o tym, kiedy potrzebne są warunki zabudowy i do czego one służą. Procedura ich uzyskania nie jest skomplikowana, choć potrafi być nieoczekiwanie czasochłonna i opóźnić tym samym
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)
wyczyść
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ