Logo

Porównanie ofert gotowych projektów domów z garażem dwustanowiskowym

Kategorie: Finanse

Rodzina mieszkająca daleko od centrum miasta potrzebuje auta, by dotrzeć do pracy, zawieźć dzieci do szkoły, czy zrobić zakupy. Standardem są dwa samochody w jednym gospodarstwie domowym. Potrzebne jest dla nich miejsce parkingowe i dwustanowiskowy garaż. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż oprócz miejsca postojowego zyskujemy powierzchnię dodatkową, którą możemy wykorzystać do przechowywania rowerów czy sprzętów sportowych.

Nowoczesny dom z garażem dwustanowiskowym

Komfort użytkowania domów z garażem na 2 samochody

Domy jednorodzinne z garażem dwustanowiskowym to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla rodzin posiadających dwa auta. Niewykorzystaną powierzchnię można przeznaczyć na warsztat, przechowalnię rzeczy i sprzętów używanych sezonowo. Posiadacze dwóch samochodów docenią możliwość przejścia z części mieszkalnej bezpośrednio do garażu, bez narażania się na kaprysy pogody. Aby przejść do samochodu, nie trzeba zakładać kurtki i zabierać parasola. Dom z garażem w bryle domu to oszczędność miejsca na działce. Można je przeznaczyć na ogród, czy taras. Dom z dwustanowiskowym garażem ma także tę zaletę, że w przypadku zmiany potrzeb rodziny, dostępną przestrzeń można dowolnie zaadoptować. Jest to także tańsze rozwiązanie niż budowa oddzielnego garażu. Równie ważną rolę odgrywa bezpieczeństwo. Osoba wysiadająca z auta w garażu nie musi wychodzić na zewnątrz budynku. Dzięki temu nie jest wystawiona na atak czy próbę rabunku. Auta garażowane nie są narażone na czynniki atmosferyczne, co wydłuża ich żywotność.

Garaż w bryle budynku – wygoda i jasny podział całości domu

Domy parterowe z garażem dwustanowiskowym powinny mieć wyraźny podział. Aby spaliny i hałas nie przenikały do części mieszkalnej, musi oddzielać je strefa przejściowa. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest ograniczenie przenoszenia zabrudzeń do części mieszkalnej. Projekty domów z poddaszem użytkowym i garażem umożliwiają zlokalizowanie nad garażem pralni z suszarnią, pokoju zabaw, a nawet dużego pokoju kąpielowego. Dodatkowe pomieszczenia dają możliwość dowolnej aranżacji. Garaż wysunięty z bryły budynku umożliwia stworzenie dodatkowego tarasu. Usytuowanie garażu w bryle to spora oszczędność na kosztach budowy i utrzymania. Ilość przegród zewnętrznych w budynku jest mniejsza, zatem rachunki za ogrzewanie na tym skorzystają. Warunkiem jest oddzielenie termiczne garażu od pomieszczeń mieszkalnych i wyposażenie go w energooszczędną bramę i ciepłe drzwi łączące go z mieszkaniem.

Garaż jako integralna część domu – jakie rozwiązanie wybrać z garażem dwustanowiskowym?

Garaż będący integralną częścią budynku tworzy z nim spójną całość. Projekty domów parterowych z garażem wyróżniają się przemyślaną konstrukcją i przestronnością. Cechuje je atrakcyjny design i wygoda użytkowania. W przeciwieństwie do domów piętrowych wymagają jednak obszerniejszej działki i większej powierzchni dachu. Ciekawą architektoniczną propozycją są domy z garażem z przodu. Jest on jakby doklejony do frontowej elewacji lub częściowo wysunięty, nie poszerzając bryły budynku. Jest to doskonałe rozwiązanie na wąską działkę. Takie niebanalne połączenie stanowi urozmaicenie i daje wiele możliwości wzbogacenia wyglądu budynku. Innym, ciekawym rozwiązaniem jest dom z garażem z boku. Również i w tym przypadku może on być częściowo wysunięty lub przylegać do bryły budynku. Lokalizacja garażu zależy przede wszystkim od kształtu i rozmiaru działki. To główny aspekt wyboru projektu, dopiero po nim decydują nasze marzenia i wyobrażenia. Nie należy zapominać o stronach świata, by zapewnić optymalne nasłonecznienie budynku.

Przegląd TOP 5 najczęściej wybieranych projektów z garażem dwustanowiskowym

Najczęściej wybierane projekty to budynki z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem w bryle domu. Równie dużą popularnością cieszą się domy z garażem przyklejonym do bryły budynku z boku.

Dobrym przykładem takiej adaptacji jest projekt domu Akord 10, którego więcej wizualizacji znajdziemy na stronie: projektu Akord 10.

Projekt domu Akord 10, wizualizacja 1

Chociaż jest to dom na wąską działkę, jest przestronny i funkcjonalny. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszy się projekt domu na wąską działkę z poddaszem użytkowym i również dwustanowiskowym, poszerzonym garażem, zlokalizowanym z boku.

Jego wizualizację znajdziemy na stronie:projektu Akord II.

Projekt domu Akord II, wizualizacja 1

Kolejnym projektem jest nowoczesny, parterowy dom z możliwością adaptacji poddasza i garażem z przodu.

Projekt domu Origami IV G2, wizualizacja 1

Wizualizację znajdziemy na stronie: projektu Origami IV G.

Energooszczędny dom nowoczesny z garażem z przodu, obejrzymy na stronie: projektu Goliat III.

Projekt domu Goliat III , wizualizacja 1

Ten komfortowy projekt wybierają rodziny pięcioosobowe rodziny.

Czteroosobowe preferują dom parterowy z dachem wielospadowym, taki jak: projekt Wiesiołek II G2.

Projekt domu Wiesiołek II G2, wizualizacja 1

Projekty domów z garażem dwustanowiskowym dają możliwość różnego połączenia z bryłą budynku. Zawsze należy wziąć pod uwagę kształt i rozmiar działki – to komfortowe w użytkowaniu rozwiązanie, które może być dodatkowym atutem estetycznym. Garaż stanowi wówczas urozmaicenie prostej bryły budynku.

Pozwolenie na budowę – wszystko, co powinieneś wiedzieć
Blog
20 Wrzesień 2022
Budowa domu jednorodzinnego jest procesem nie tylko czasochłonnym, ale również wymagającym konkretnych formalności. Najważniejszą z nich jest uzyskanie pozwolenia na budowę, dzięki któremu m
Prefabrykowane domy stalowe - ciekawostka czy przyszłość?
Blog
22 Lipiec 2022
Budynki posiadające konstrukcję w postaci stalowego szkieletu to stosunkowo nowa propozycja na naszym rynku domów jednorodzinnych. W budownictwie szkielet stalowy jest jednak stosowany już od wie
Wsparcie inwestycji deweloperskiej
Blog
13 Lipiec 2022
Projekt i działka to pierwszy etap inwestycji deweloperskiej. Następne to organizacja budowy oraz marketing! Wykorzystujemy już istniejące zaplecze techniczne i doświadczenie, by inwestycje de
Decyzja o warunkach zabudowy - wzór wniosku i jak je uzyskać?
Prawo
08 Styczeń 2022
Pisalismy już o tym, kiedy potrzebne są warunki zabudowy i do czego one służą. Procedura ich uzyskania nie jest skomplikowana, choć potrafi być nieoczekiwanie czasochłonna i opóźnić tym samym
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)
wyczyść
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ