Logo

Porównanie ofert gotowych projektów domów z garażem dwustanowiskowym

Kategorie: Finanse

Rodzina mieszkająca daleko od centrum miasta potrzebuje auta, by dotrzeć do pracy, zawieźć dzieci do szkoły, czy zrobić zakupy. Standardem są dwa samochody w jednym gospodarstwie domowym. Potrzebne jest dla nich miejsce parkingowe i dwustanowiskowy garaż. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż oprócz miejsca postojowego zyskujemy powierzchnię dodatkową, którą możemy wykorzystać do przechowywania rowerów czy sprzętów sportowych.

Nowoczesny dom z garażem dwustanowiskowym

Komfort użytkowania domów z garażem na 2 samochody

Domy jednorodzinne z garażem dwustanowiskowym to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla rodzin posiadających dwa auta. Niewykorzystaną powierzchnię można przeznaczyć na warsztat, przechowalnię rzeczy i sprzętów używanych sezonowo. Posiadacze dwóch samochodów docenią możliwość przejścia z części mieszkalnej bezpośrednio do garażu, bez narażania się na kaprysy pogody. Aby przejść do samochodu, nie trzeba zakładać kurtki i zabierać parasola. Dom z garażem w bryle domu to oszczędność miejsca na działce. Można je przeznaczyć na ogród, czy taras. Dom z dwustanowiskowym garażem ma także tę zaletę, że w przypadku zmiany potrzeb rodziny, dostępną przestrzeń można dowolnie zaadoptować. Jest to także tańsze rozwiązanie niż budowa oddzielnego garażu. Równie ważną rolę odgrywa bezpieczeństwo. Osoba wysiadająca z auta w garażu nie musi wychodzić na zewnątrz budynku. Dzięki temu nie jest wystawiona na atak czy próbę rabunku. Auta garażowane nie są narażone na czynniki atmosferyczne, co wydłuża ich żywotność.

Garaż w bryle budynku – wygoda i jasny podział całości domu

Domy parterowe z garażem dwustanowiskowym powinny mieć wyraźny podział. Aby spaliny i hałas nie przenikały do części mieszkalnej, musi oddzielać je strefa przejściowa. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest ograniczenie przenoszenia zabrudzeń do części mieszkalnej. Projekty domów z poddaszem użytkowym i garażem umożliwiają zlokalizowanie nad garażem pralni z suszarnią, pokoju zabaw, a nawet dużego pokoju kąpielowego. Dodatkowe pomieszczenia dają możliwość dowolnej aranżacji. Garaż wysunięty z bryły budynku umożliwia stworzenie dodatkowego tarasu. Usytuowanie garażu w bryle to spora oszczędność na kosztach budowy i utrzymania. Ilość przegród zewnętrznych w budynku jest mniejsza, zatem rachunki za ogrzewanie na tym skorzystają. Warunkiem jest oddzielenie termiczne garażu od pomieszczeń mieszkalnych i wyposażenie go w energooszczędną bramę i ciepłe drzwi łączące go z mieszkaniem.

Garaż jako integralna część domu – jakie rozwiązanie wybrać z garażem dwustanowiskowym?

Garaż będący integralną częścią budynku tworzy z nim spójną całość. Projekty domów parterowych z garażem wyróżniają się przemyślaną konstrukcją i przestronnością. Cechuje je atrakcyjny design i wygoda użytkowania. W przeciwieństwie do domów piętrowych wymagają jednak obszerniejszej działki i większej powierzchni dachu. Ciekawą architektoniczną propozycją są domy z garażem z przodu. Jest on jakby doklejony do frontowej elewacji lub częściowo wysunięty, nie poszerzając bryły budynku. Jest to doskonałe rozwiązanie na wąską działkę. Takie niebanalne połączenie stanowi urozmaicenie i daje wiele możliwości wzbogacenia wyglądu budynku. Innym, ciekawym rozwiązaniem jest dom z garażem z boku. Również i w tym przypadku może on być częściowo wysunięty lub przylegać do bryły budynku. Lokalizacja garażu zależy przede wszystkim od kształtu i rozmiaru działki. To główny aspekt wyboru projektu, dopiero po nim decydują nasze marzenia i wyobrażenia. Nie należy zapominać o stronach świata, by zapewnić optymalne nasłonecznienie budynku.

Przegląd TOP 5 najczęściej wybieranych projektów z garażem dwustanowiskowym

Najczęściej wybierane projekty to budynki z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem w bryle domu. Równie dużą popularnością cieszą się domy z garażem przyklejonym do bryły budynku z boku.

Dobrym przykładem takiej adaptacji jest projekt domu Akord 10, którego więcej wizualizacji znajdziemy na stronie: projektu Akord 10.

Projekt domu Akord 10, wizualizacja 1

Chociaż jest to dom na wąską działkę, jest przestronny i funkcjonalny. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszy się projekt domu na wąską działkę z poddaszem użytkowym i również dwustanowiskowym, poszerzonym garażem, zlokalizowanym z boku.

Jego wizualizację znajdziemy na stronie:projektu Akord II.

Projekt domu Akord II, wizualizacja 1

Kolejnym projektem jest nowoczesny, parterowy dom z możliwością adaptacji poddasza i garażem z przodu.

Projekt domu Origami IV G2, wizualizacja 1

Wizualizację znajdziemy na stronie: projektu Origami IV G.

Energooszczędny dom nowoczesny z garażem z przodu, obejrzymy na stronie: projektu Goliat III.

Projekt domu Goliat III , wizualizacja 1

Ten komfortowy projekt wybierają rodziny pięcioosobowe rodziny.

Czteroosobowe preferują dom parterowy z dachem wielospadowym, taki jak: projekt Wiesiołek II G2.

Projekt domu Wiesiołek II G2, wizualizacja 1

Projekty domów z garażem dwustanowiskowym dają możliwość różnego połączenia z bryłą budynku. Zawsze należy wziąć pod uwagę kształt i rozmiar działki – to komfortowe w użytkowaniu rozwiązanie, które może być dodatkowym atutem estetycznym. Garaż stanowi wówczas urozmaicenie prostej bryły budynku.

Wyjątkowe projekty domów szeregowych
Blog
17 Maj 2024
Szukają Państwo idealnego projektu domu, który wpisze się w państwa życie? A może zastanawiają się, dlaczego coraz więcej osób decyduje się na dom szeregowy? Jeżeli na którekolwiek z pytań o
Duży dom, czyli kiedy warto wybrać projekt domu dwupokoleniowego?
Blog
22 Kwiecień 2024
W dzisiejszych czasach coraz więcej rodzin zastanawia się nad wyborem domu, który będzie odpowiadał ich zmieniającym się potrzebom i stylowi życia. Mimo że projekt domów dwupokoleniowych nie
Projekty domów z piwnicą, czyli jak wybrać najlepszy?
Blog
11 Kwiecień 2024
Marzenia o własnym domu często zawierają w sobie wiele elementów: piękną architekturę, wygodne przestrzenie życiowe i oczywiście, funkcjonalność.  Obojętnie od naszej wizji, piwnica moż
Domek letniskowy, czy warto? Projekty domków letniskowych
Blog
01 Kwiecień 2024
Domy letniskowe, od zawsze były symbolem letnich wakacji, relaksu i spokoju a obecnie coraz częściej stają się obiektem zainteresowania inwestorów poszukujących zarówno spersonalizowanego mi
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)
wyczyść