Logo

Projekty domów z wizualizacją domu – prosty sposób by dobrze poznać swój przyszły dom

Kategorie: Blog

Budowa domu to inwestycja, która ma służyć nam oraz kolejnym pokoleniom w naszej rodzinie przez długie lata. Dlatego musi być dobrze przemyślana i zaplanowana. Proces budowy własnego lokum wymaga od przyszłych domowników pełnego zaangażowania, sprecyzowanego planu działania oraz sporo cierpliwości.

Wszystkie formalności, od zakupu odpowiedniej działki, poprzez uzyskanie niezbędnych pozwoleń, po wybór idealnego projektu domu są dość czasochłonne. Od pomysłu do jego realizacji, a w efekcie do momentu wprowadzenia się pod swój własny dach, daleka droga, w której łatwo się pogubić, jeśli nie będziemy odpowiednio przygotowani.

Projekt domu. Gotowy czy może na zamówienie?

Jednym z najważniejszych etapów budowy naszego nowego domu jest stworzenie jego projektu, który spełni wszystkie nasze oczekiwania i będzie wykonany w sposób zgodny z wymaganiami ustawy o prawie budowlanym, obowiązującymi aktualnie przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej. Tutaj również stajemy przed trudnym wyborem, czy zdecydować się na projekt indywidualny, zamówiony w wybranej pracowni architektonicznej, czy może kupić jedną z wielu, gotowych propozycji, dostępnych na rynku. Zarówno jedna, jak i druga z powyższych opcji, ma swoje wady i zalety.

Projekty gotowe dostajemy od ręki, podczas gdy w biurze architektonicznym na pierwszy szkic indywidualnego zamówienia często trzeba czekać przez wiele tygodni.

Największą zaletą gotowych projektów domów jest ich niższa cena. Ponadto, większość z nich zawiera informacje o szacowanych kosztach budowy, co jest szczególnie ważne gdy planujemy postawić dom tani w budowie. Jest to duże udogodnienie dla nas, jako inwestorów, pozwalające określić już na wstępie, na budowę jakiego typu nieruchomości jesteśmy w stanie sobie pozwolić. Dostępne katalogi projektów zawierają odpowiednio pogrupowane budynki. Znajdziemy tam takie kategorie jak domy parterowe, piętrowe, domy z poddaszem użytkowym, domy energooszczędne i wiele innych. Co najważniejsze, większość gotowych projektów może zostać poddana pewnym modyfikacjom, zgodnie z oczekiwaniami klienta. Pozwala to jeszcze lepiej dostosować plan budowy do potrzeb zamawiającego.

Po projekt indywidualny warto sięgnąć, kiedy dysponujemy odpowiednio wysokim budżetem lub kiedy wśród gotowych projektów nie uda nam się znaleźć takiego, który spełni wszystkie nasze założenia. Ponadto, jeśli dysponujemy działką o nietypowej budowie lub wymiarach, znalezienie gotowego projektu, który będzie możliwy do realizacji na danym terenie, może okazać się trudne. Wtedy pozostaje nam skorzystanie z usług biura architektonicznego.

Projekt domu Dom z usługą , wizualizacja 1

Jaki będzie nasz przyszły dom?

Bardzo trudno jest sobie wyobrazić, jak będzie wyglądał nasz nowy dom, kiedy mamy przed sobą jedynie rysunek architektoniczny. Firmy oferujące gotowe projekty domów wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, poszerzając każdą ofertę dodatkowo o wizualizacje wnętrz do projektów domów, zawierające zdjęcia, animacje, materiały video, a niekiedy nawet dają klientowi możliwość wirtualnego spaceru po przykładowym, w pełni już wykończonym i urządzonym domu. Jest to niewątpliwie duże udogodnienie, kiedy stoimy przed wyborem, na który projekt się zdecydować.

Projekty domów z wizualizacją elewacji pomogą nam z kolei wyobrazić sobie umiejscowienie drzwi i okien, a także innych elementów konstrukcyjnych naszego przyszłego lokum. Wizualizacja wnętrz natomiast stanie się źródłem inspiracji podczas ostatecznych prac wykończeniowych.

Gotowe projekty domów z wizualizacją wnętrz mogą również okazać się pomocne podczas zakupu działki. Widok 3D projektu pozwala nam zobaczyć, jak duży teren jest potrzebny do wybudowania wybranego przez nas modelu.

Projekt domu Alfa 6, wizualizacja 1

Innym, ciekawym rozwiązaniem są programy komputerowe oraz aplikacje online służące do projektowania wnętrz. Często są one zupełnie darmowe. Tego typu software pomoże nam dokładnie zaprojektować każde z pomieszczeń. Będziemy mogli wybrać kolor ścian, rodzaj podłogi, oświetlenia, a nawet meble i dodatki dekoracyjne. Większość programów posiada własne biblioteki produktów, które znajdziemy w sklepach partnerskich. Dzięki tej funkcji już w początkowym etapie budowy będziemy mogli wybrać konkretną farbę, jaką pomalujemy ściany, model paneli albo całą zabudowę kuchenną. I co najważniejsze, zobaczymy nasz przyszły dom w pełnej okazałości, a ponadto poznamy wszystkie jego zakamarki jeszcze przed dniem, w którym ekipa budowlana opuści jego mury. Pomoże nam to uniknąć pochopnych decyzji oraz będzie dobrą motywacją podczas trudnego i żmudnego procesu budowy.

Projekt domu jednorodzinnego, czyli o czym należy pamiętać przed jego zakupem?
Blog
13 Czerwiec 2024
Własny dom jednorodzinny to marzenie wielu osób. Każdy ma swoje wyobrażenia, jak ma wyglądać jego idealne miejsce do życia. Jednak wybudowanie swoich czterech ścian w Polsce wymaga posiadani
Projekty małych domów jako alternatywa dla mieszkania
Blog
13 Czerwiec 2024
Efektowne i stylowe rozwiązania na przyszłość W dzisiejszych czasach coraz więcej osób poszukuje alternatywnych rozwiązań mieszkaniowych, które są nie tylko funkcjonalne, ale również ekon
Projekty domów parterowych – doskonałe rozwiązanie dla komfortowego życia
Blog
30 Maj 2024
Planując budowę własnego domu, jednym z najważniejszych kroków jest wybór odpowiedniego projektu. Dla wielu osób, szczególnie tych ceniących wygodę i funkcjonalność, dom parterowy stanowi id
Wyjątkowe projekty domów szeregowych
Blog
17 Maj 2024
Szukają Państwo idealnego projektu domu, który wpisze się w państwa życie? A może zastanawiają się, dlaczego coraz więcej osób decyduje się na dom szeregowy? Jeżeli na którekolwiek z pytań o
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)
wyczyść