Projekt domu Klimek 2 135.69m²

Kategorie: Z aranżacją wnętrz   Z możliwością adaptacji poddasza   Nowości   Nowoczesne   Energooszczędne   W przygotowaniu   Parterowe  

Parametry projektu
  • Pow. użytk. 135.69 m²
  • Pow. zabudowy 223.72 m²
  • Wysokość budynku 6.87 m
  • Kąt nachylenia dachu 35°
2 700 zł
Kup projekt

Rzuty dla projektu: Klimek 2

Parter 135.69 m² + garaż 38.23 m²
Poddasze 20.73 m² antresola + 34.05 m2 strych (PRZYKŁADOWA ARANŻACJA)

Opis i dodatkowe informacje o projekcie

Projekt parterowego domu z dwustanowiskowym garażem, poddaszem do adaptacji oraz antresolą nad salonem.
Budynek posiada bardzo atrakcyjne wnętrze zarówno pod względem wyglądu jak i rozwiązań funkcjonalnych. Szczególne wrażenie wywołuje część dzienna domu. Przestrzeń salonu i jadalni wypełniona jest światłem wpadającym przez duże przeszklenia od strony ogrodu, a od góry nie ogranicza jej sufit lecz jest otwarta aż dopołaci dachu. Nad salonem umieszczono antresolę, gdzie można urządzić miejsce do pracy, czy domową biblioteczkę. Tak zaprojektowana przestrzeń dzienna stanowi znakomitą oprawę do codziennego wypoczynku oraz spędzania czasu w gronie przyjaciół.
Warto zwrócić uwagę na pozostałe zalety domu: wejście główne zaopatrzone jest w duży przedsionek z przejściem do garażu. Po przejściu do wnętrza mamy widok na ogród, a tuż obok korytarzyk z szafami na garderobę i dyskretnie umieszczoną łazienką. Przylegająca do jadalni kuchnia nie dość, że jest duża, to jeszcze posiada praktyczną spiżarnię.
Starannie przemyślana jest również strefa sypialni. Znajdziemy tam 3 ustawne pokoje, wystarczająco dużą łazienkę dla domowników, oraz garderobę.
Dodatkową powierzchnię użytkową, około 35 m2, można wygospodarować na poddaszu (w dokumentacji jest ona opisana jako strych). Przykładowe rozwiązanie pokazano na rzucie poddasza. Można tam urządzić przynajmniej dwa duże pokoje oraz łazienkę, oprócz wspomnianej wcześniej antresoli nad salonem.
Całości domu dopełnia dwustanowiskowy garaż z dodatkową strefą na sprzęt ogrodowy i turystyczny oraz kotłownią.
Niskie koszty eksploatacji budynku zapewnią zaprojektowane izolacje termiczne oraz system wentylacji z odzyskiem ciepła (rekuperacji).
W projekcie przewidziano ogrzewanie na bazie pieca zasilanego gazem. Dzięki rozmiarom kotłowni i zastosowaniu uniwersalnego przewodu spalinowego, łatwo można zmienić źródło ciepła na piec zasilany np. paliwem stałym.

Ilość wszystkich pokoi (bez salonu): 3
Ilość pokoi na parterze (bez salonu): 3
Wejście do domu od: północy i wschodu
Rozwiązania materiałowe:

dach: dachówka cementowa lub ceramiczna, kąt 35°, pow. dachu ok. 338 m2
elewacje: tynk mineralny
strop: żelbetowy monolityczny
ściany: wewnętrzne: murowane
zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe