Projekt domu Modraszek 127.39m²

Kategorie: Z możliwością adaptacji poddasza  Nowości  Nowoczesne  Energooszczędne  Parterowe 

Parametry projektu
  • Pow. użytk. 127.39 m²
  • Pow. zabudowy 210.45 m²
  • Wysokość budynku 7.66 m
  • Kąt nachylenia dachu 35°
2 900 zł
Kup projekt

Rzuty dla projektu: Modraszek

Parter 127.39 m² + garaż 36.10 m²
Poddasze 73.13 m² strych (przykładowa adaptacja)

Opis i dodatkowe informacje o projekcie

Projekt parterowego domu z dwustanowiskowym garażem oraz możliwym do adaptacji poddaszem.

Prosta bryła budynku przykryta jest dwuspadowym dachem z podcieniem przy wejściu głównym oraz dużym, zadaszonym tarasem. Przestrzeń domu funkcjonalnie dzieli się na trzy strefy: dzienną, sypialnianą / nocną oraz gospodarczą. Cechą wyróżniającą ten dom jest usytuowanie części dziennej wraz z kuchnią od strony ogrodu. Radość obcowania z naturą umożliwiają duże przeszklenia oraz wyjścia na taras zarówno z salonu jak i bezpośrednio z kuchni. Część tarasu sąsiadująca z kuchnią i jadalnią posiada obszerne zadaszenie tworzące dodatkową jadalnię na świeżym powietrzu. Ponadto kuchnia położona jest tuż przy strefie gospodarczej zatem pod ręką są spiżarnia, pomieszczenie pralni i kotłowni oraz z garaż. Warto też zwrócić uwagę, że garaż posiada długość 6,4 m zatem oprócz samochodów można w nim przechowywać rowery czy sprzęt ogrodowy.
Kolejną zaletą projektu są schody na strych prowadzące z przedsionka, które umożliwiają w zagospodarowanie poddasza. Dostęp do schodów od strony przedsionka ułatwia przeprowadzenie takego zabiegu w dowolnym czasie.

W strefie nocnej przyszli mieszkańcy z pewnością docenią dużą garderobę oraz sypialnię gospodarzy z wyjściem do ogrodu.
Niskie koszty eksploatacji budynku zapewnią zaprojektowane izolacje termiczne oraz system wentylacji z odzyskiem ciepła (rekuperacji). W projekcie przewidziano ogrzewanie na bazie pieca zasilanego gazem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby w trakcie adaptacji projektu do wymagań inwestora przeprowadzić zmianę źródła ciepła. Przewidziany w dokumentacji uniwersalny komin umożliwia nawet zastosowanie pieca na paliwo stałe.

Ilość wszystkich pokoi (bez salonu): 3
Ilość pokoi na parterze (bez salonu): 3
Wejście do domu od: północy i wschodu
Rozwiązania materiałowe:

dach: dachówka ceramiczna lub cementowa, kąt 35°; powierzchnia dachu 35° - ok. 310 m2, powierzchnia dachu płaskiego - ok. 28 m2
elewacje: tynk mineralny
strop: żelbetowy monolityczny
ściany: zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe
wewnętrzne: murowane

Pliki do pobrania