Projekt domu  Absynt

Powierzchnia użytkowa 127,64 m2
Powierzchnia zabudowy 203,31 m2
Wysokość budynku 7,72 m
Szerokość budynku 22,75 m
Kąt dachu 35 °
Ilość stanowisk garażowych 2 miejsca

Cena 2,800.00 
Zmiany w projekcie
Wsparcie konsultanta

Masz pytania?

Powierzchnia całkowita

271,39 m2

Powierzchnia użytkowa

127,64 m2

Powierzchnia zabudowy

203,31 m2

Wysokość budynku

7,72 m

Ilość stanowisk garażowych

2 miejsca

Dach

Kąt dachu 35 ° , Wielospadowy

Ilość pokoi (bez salonu)

3

Wejście od...

od północy i wschodu

Minimalne wymiary działki
Rzut działki
Parter
Powierzchnia użytkowa: 127,64 m2 + garaż 31,68 m2
Informacje szczegółowe o projekcie Absynt
Elewacje

Tynk mineralny

Stropy

żelbetowy

Ściany

Ściany zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe
ściany wewnętrzne: murowane

Dach

dachówka ceramiczna lub cementowa

Technologia więźby

tradycyjna krokwiowa

Opis

Projekt domu parterowego w stylu dworkowym z garażem dwustanowiskowym i dachem wielospadowym.

Ten absynt to lekarstwo na troski dnia codziennego. Może mieć działanie lekko podniecające dla kogoś, kto odetchnie świeżym wiejskim powietrzem stojąc w cieniu klasycznego portyku wejściowego. Robi wrażenie!

Projekt domu "Absynt" jest utrzymany w klimacie polskiego dworu. Rozłożysta sylwetka, symetria ganków, wyznaczających symboliczną oś domu od wejścia głównego w kierunku ogrodu, tchną spokojem z nutką nostalgii.

Za okazałym wejściem otwiera się równie bogate i praktyczne wnętrze. Przestrzenie salonu i jadalni swobodnie wpisują się w otaczający ogród. Przewidziano tu wystarczająco dużo miejsca zarówno na wygodny, komfortowy wypoczynek, jak też biesiadowanie przy dużym stole. W sercu domu płonie kominek. Za nim dyskretnie skrywa się kuchnia posiadająca dostęp zarówno od strony przedsionka jak i jadalni.

Po przeciwnej stronie głównego holu znajduje się strefa nocnego wypoczynku z trzema sypialniami i łazienką. Krótki korytarz kończy się pomieszczeniem gospodarczym, przez które prowadzi przejście do dwustanowiskowego garażu. Od strony ogrodowej garażu usytuowano kotłownię i dodatkowe pomieszczenie mogące stanowić schowek na opał do kominka, rowery czy sprzęt ogrodowy.

Całkiem duża kotłownia, doświetlona światłem dziennym, nadaje się do instalacji pieca na paliwo stałe i zgromadzenia opału. Można w niej oczywiście zainstalować dowolny inny rodzaj pieca, czy alternatywnych źródeł ciepła.Projekt tego domu powinien zaspokoić wszelkie praktyczne potrzeby czteroosobowej rodziny. Stworzy oprawę codzienności w duchu tradycji i harmonii z otaczającym krajobrazem.

Szacunkowe koszty budowy domu

Jak liczymy kosztorysy?
Lp.Etap robótKoszt budowy metodą gospodarcząSystem zlecony koszt minimalnySystem zlecony koszt średni
1Roboty ziemne386139516838
2Fundamenty359013704745383
3Konstrukcja nadziemia716967485899402
4Dach604806205277222
5Podkłady i posadzki292103047140070
6Okna i drzwi zewnętrzne419334215445691
7Tynki wewnętrzne i śc działowe155061667024945
8Elewacje481535044766976
9Instalacje sanitarne250532565630184
10Instalacje elektryczne438546586851
11Razem336178347964443562

* Wielkości szacowane

Komentarze (30)
Oceń produkt
aurifaber
28 sierpnia, 2011 12:07:06
Po dlugich poszukiwaniach jestem bliski wybrania tego wlasnie projektu. Wydaje mi sie ciekawy i najbardziej spelniajacy moje oczekiwania. POszukuje osob, ktore maja doswiadczenie z budowa wg tego projektu. Mam kilka uwag
kasia2525
16 lipca, 2011 19:35:39
wlasnie budujemy dom podobny do absynt, jestesmy na etapie - zalany strop. Projekt jest zmieniony , powiekszone pokoje, garaz na jeden samchod, przystosowane poddasze, scianka do jadalni usunieta, scianka
izucha
26 czerwca, 2011 09:21:49
Witam serdecznie! Mam pytanie w kwestii podbitki - z czego ją robiliście i co najważniejsze w jaki sposób zrobiliście ją nad tarasem? - Swoją drogą to szkoda, że nic już nie piszecie
annatur
9 sierpnia, 2010 12:43:58
Oczywiście podaję maila anna.tur2@wp.pl wdzięczna byłaby rónież za jakiś adres . Pozdrawiam
annatur
9 sierpnia, 2010 12:41:29
Interesuję się wybudowaniem takiego domu, czy ktoś mógłby podać jakiś adres lub dokładne zdjęcia aby zobaczyć ten dom na żywo ?

Sprawdź korzyści

FAQ

  • Umożliwiamy naszym klientom wprowadzanie we własnym zakresie zmian w naszych projektach. Muszą być one jednak naniesione przez uprawnionego projektanta. Dlatego najprostszym sposobem jest wykonanie ich wraz z procesem adaptacji. By znaleźć projektanta, który podejmie się tych zadań – udostępniamy wyszukiwarkę pod tym linkiem. Więcej o wprowadzaniu zmian w projekcie piszemy tutaj.

  • Oprócz gabarytów działki, na możliwość budowy domu wpływają także regulacje prawne oraz miejscowe, takie jak Warunki Zabudowy lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. O tym, czym są oraz jak je uzyskać piszemy dokładniej tutaj. Jeżeli masz wątpliwości co do zapisów dokumentów prawnych dotyczących Twojej działki, zapraszamy do kontaktu!

  • Przed uzyskaniem Pozwolenia na Budowę, niezbędne jest wykonanie Projektu Zagospodarowania Terenu oraz dostosowanie projektu budowlanego do konkretnej działki. Te indywidualne dla każdej działki prace wykonać musi projektant pracujący w danym regionie. Żeby ułatwić znalezienie osób zajmujących się adaptacją, na naszej stronie udostępniamy ich listę.

  • Większość projektów z naszej pracowni posłużyła już do budowy domu. Nie udostępniamy danych naszych inwestorów, jednak ci którzy zainteresowani są kontaktem z innymi budującymi mogą nawiązać go za pośrednictwem naszego forum.

Nasi partnerzy

    Termo Organika
Podejmujemy starania, aby zawartość naszej strony internetowej jak najlepiej odzwierciedlała cechy oferowanych projektów. Z uwagi jednak na stały rozwój i konieczność aktualizacji, prezentowane materiały mogą odbiegać od szczegółowych rozwiązań zawartych w dokumentacji.
Wybrano: projektów (max: 4)
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)

Zapisz się do newslettera aby otrzymać katalog