Projekt domu  Akord VIII N

Powierzchnia użytkowa 153,15 m2
Powierzchnia zabudowy 166,07 m2
Wysokość budynku 8,05 m
Szerokość budynku 9,15 m
Kąt dachu 40 °
Ilość stanowisk garażowych 2miejsca

Cena 3,750.00 
Zmiany w projekcie
Wsparcie konsultanta

Jakieś pytania?

Powierzchnia całkowita

331,65 m2

Powierzchnia użytkowa

153,15 m2

Powierzchnia zabudowy

166,07 m2

Wysokość budynku

8,05 m

Kondygnacje

z poddaszem

Ilość stanowisk garażowych

2miejsca

Dach

Kąt dachu 40 ° , Dwuspadowy

Liczba pokoi (bez salonu)

5

Wejście od...

od południa i zachodu

Minimalne wymiary działki
Rzut działki
Parter
Powierzchnia użytkowa: 79,33 m2 + garaż 35,35 m2
Poddasze
Powierzchnia użytkowa: 73,82 m2
Informacje szczegółowe Akord VIII N
Elewacje

Tynk mineralny

Stropy

żelbetowy

Ściany

Ściany zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe
ściany wewnętrzne: murowane

Dach

dachówka ceramiczna lub cementowa

Technologia więźby

tradycyjna krokwiowa

Opis

Projekt domu z bezokapowym dachem, poddaszem użytkowym i garażem wielostanowiskowym o szerokości 6,35 m. Akord VIII N to nowoczesny dom mieszczący się na nietypowej działce o szerokości od 17,15 m, który mimo to posiada bardzo przestronne i funkcjonalnie zaaranżowane wnętrza.

 

Uwagę zwraca reprezentacyjna przestrzeń wypoczynkowa o kształcie zbliżonym do kwadratu z dyskretnie usytuowaną, dużą kuchnią oraz jadalnią i salonem sąsiadującymi z przeszklonymi ścianami od strony ogrodu.Przestrzeń salonu dodatkowo powiększa i uatrakcyjnia klatka schodowa.

Część gospodarcza domu oferuje niewielką spiżarnię pod schodami w sąsiedztwie kuchni, pokój gościnny, wygodną łazienkę i poszerzony garaż.

Źródło ciepła ulokowane jest w kotłowni stanowiącej jednocześnie przejście z domu do garażu. W projekcie przewidziano ogrzewanie gazowe, dlatego wymiary kotłowni mogą być niewielkie z korzyścią dla przedsionka. W przypadku konieczności umieszczenia innych źródeł ciepła, kotłownię można powiększyć w kierunku przedsionka.

Na poddaszu znajdują się cztery naprawdę duże sypialnie, wspólna łazienka oraz pomieszczenia dodatkowe - pralnia i garderoba.

 

Wygląd zewnętrzny budynku wykreowany został w dwóch wersjach - "T" oraz "N" różniących się dachem. Wersja "T" ma bardziej tradycyjny dach z okapami wystającymi poza obrys ścian zewnętrznych. W wersji "N" okapy dachu nie występują, a wody opadowe odprowadzane są nowoczesnym systemem rynnowym ukrytym w elewacji domu.

Szacunkowe koszty budowy domu

Jak liczymy kosztorysy?
Budowa metodą gospodarcząSystem zlecony, koszt minimalnySystem zlecony, koszt średni
STAN SUROWY ZAMKNIĘTY200298,01218879,76259461,31
Roboty ziemne1810,731983,992721,05
Fundamenty z izolacjami24200,0826644,1232018,07
Ściany murowane33324,0637983,5146338,43
Konstrukcja żelbetowa43755,4749965,763652,96
Dach - konstrukcja12654,3314111,8316748,93
Dach - pokrycie27248,0729447,3333957,6
Stolarka okienna i drzwiowa zewnętrzna57305,2758743,2864024,27
STAN WYKOŃCZENIOWY145036,81164734,54210893,44
Posadzki23973,3527384,8733861,02
Ściany i sufity34765,1341543,5153808,14
Elewacja33780,5441460,3654712,89
Roboty sanitarne37878,6538791,1545637,18
Roboty elektryczne14639,1415554,6522874,21
KOSZTORYS RAZEM345334,82383614,3470354,75

* Podane koszty są wartościami przybliżonymi

Komentarze (6)
Oceń projekt
lanvinka
24 stycznia, 2021 18:00:49
Witam, jestem w trakcie budowy, odbicie lustrzane, z drobnymi zmianami :) Monika, czy pochwalisz się jako pierwsza etapami budowy? Może jest ktoś tutaj tak samo ciekawy jak
monika1108
13 września, 2019 18:12:42
Witam, jestem w trakcie budowy, odbicie lustrzane, z drobnymi zmianami :)
justyna13
13 sierpnia, 2019 10:39:27
Witam, ponawiam zapytanie 😉 Czy ktoś budował albo jest w trakcie budowy domu Akord VIII T?
justyna13
26 marca, 2019 12:14:21
Witam, czy ktoś ma wybudowany Akord VIIIT?
yaadza
8 grudnia, 2018 21:19:54
Witam, czy ktoś buduje ten dom?

Sprawdź korzyści

FAQ

  • Umożliwiamy naszym klientom wprowadzanie we własnym zakresie zmian w naszych projektach. Muszą być one jednak naniesione przez uprawnionego projektanta. Dlatego najprostszym sposobem jest wykonanie ich wraz z procesem adaptacji. By znaleźć projektanta, który podejmie się tych zadań – udostępniamy wyszukiwarkę pod tym linkiem. Więcej o wprowadzaniu zmian w projekcie piszemy tutaj.

  • Oprócz gabarytów działki, na możliwość budowy domu wpływają także regulacje prawne oraz miejscowe, takie jak Warunki Zabudowy lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. O tym, czym są oraz jak je uzyskać piszemy dokładniej tutaj. Jeżeli masz wątpliwości co do zapisów dokumentów prawnych dotyczących Twojej działki, zapraszamy do kontaktu!

  • Przed uzyskaniem Pozwolenia na Budowę, niezbędne jest wykonanie Projektu Zagospodarowania Terenu oraz dostosowanie projektu budowlanego do konkretnej działki. Te indywidualne dla każdej działki prace wykonać musi projektant pracujący w danym regionie. Żeby ułatwić znalezienie osób zajmujących się adaptacją, na naszej stronie udostępniamy ich listę.

  • Większość projektów z naszej pracowni posłużyła już do budowy domu. Nie udostępniamy danych naszych inwestorów, jednak ci którzy zainteresowani są kontaktem z innymi budującymi mogą nawiązać go za pośrednictwem naszego forum.

Nasi partnerzy

    Termo Organika
Podejmujemy starania, aby zawartość naszej strony internetowej jak najlepiej odzwierciedlała cechy oferowanych projektów. Z uwagi jednak na stały rozwój i konieczność aktualizacji, prezentowane materiały mogą odbiegać od szczegółowych rozwiązań zawartych w dokumentacji.
Wybrano: projektów (max: 4)
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)

Zapisz się do newslettera aby otrzymać katalog