Projekt domu  Alabaster

Powierzchnia użytkowa 136,78 m2
Powierzchnia zabudowy 135,94 m2
Wysokość budynku 8,80 m
Szerokość budynku 15,00 m
Kąt dachu 42 °
Ilość stanowisk garażowych 1 miejsce

Cena 4,000.00 
Zmiany w projekcie
Wsparcie konsultanta

Jakieś pytania?

Powierzchnia całkowita

292,57 m2

Powierzchnia użytkowa

136,78 m2

Powierzchnia zabudowy

135,94 m2

Wysokość budynku

8,80 m

Powierzchnia dachu

226,10

Kondygnacje

z poddaszem

Ilość stanowisk garażowych

1 miejsce

Dach

Kąt dachu 42 ° , Dwuspadowy

Liczba pokoi (bez salonu)

5

Wejście od...

od południa i zachodu

Minimalne wymiary działki
Rzut działki
Parter
Powierzchnia użytkowa: 71,31 m2 + garaż 18,55 m2
Poddasze
Powierzchnia użytkowa: 65,96 m2 + strych 9,79 m2
Informacje szczegółowe Alabaster
Elewacje

Tynk mineralny

Stropy

żelbetowy

Ściany

Ściany zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe
ściany wewnętrzne: murowane

Dach

dachówka ceramiczna lub cementowa

Technologia więźby

tradycyjna krokwiowa

Przybliżone dane obliczeniowe

Elewacje : 213,00 m2

Ściany nośne : 220,00 m2

Ściany działowe : 113,00 m2

Ściany fundamentowe : 16,00 m3

Podłogi : 191,00 m2

Powierzchnia dachu : 226,10 m2

Drewno na konstrukcję dachu : 9,50 m3

Opis

Projekt domu z poddaszem użytkowym, garażem 1 stanowiskowym, dachem dwuspadowym.

Bezpretensjonalny, klasyczny dom o zwartej, prostej bryle i dachu dwuspadowym. Uroku dodają mu balkony nad wejściem i wykuszem nadając budynkowi lekkości i wdzięku. Sympatyczny, ekonomiczny projekt o klasycznym kształcie i prostym dachu. Na stosunkowo niewielkiej powierzchni oferuje przestronne pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze rozmieszczone praktycznie i funkcjonalnie. Parter to klasycznie salon, jadalnia z wyjściem na zadaszony taras i kuchnia od ogrodu. Dodatkowym atutem jest gabinet (dodatkowy pokój gościnny) na parterze oraz garaż do którego przewidzieliśmy bezpośrednią komunikację z hallu. Na poddaszu aż cztery sypialnie, w tym pokój rodziców z garderobą.

Największym pozytywnym zaskoczeniem będzie w tym projekcie praktyczne wykorzystanie powierzchni nad garażem dostępnej z półpiętra schodów. Możliwość aranżacji na pomieszczenie typu pralnio-suszarnia, pokój TV, siłownię lub bawialnię dla dzieci daje wręcz nieograniczone możliwości.

Wyraźnie trzeba zaznaczyć,że zaprojektowany układ z salonem od frontu dedykuje ten budynek na określoną działkę – skłania do wyboru tego projektu tych inwestorów, którzy są właścicielami działek z wjazdem od południa.

 

Komentarze (24)
Oceń projekt
pitawlkp
5 czerwca, 2013 08:55:03
DSC00098.jpgWitam wszystkich alabastrowiczów mam pytanie czy ktoś buduje się w okolicach konina woj wielkopolskie :?: :?: :?: :?: :) :)
justin
7 listopada, 2012 08:49:53
Witam, ja też bardzo prosiłabym o informację czy ktoś buduje w okolicach trójmiasta projekt Alabaster. Pytam ponieważ jest podobny projekt Alabaster 12 ale w przygotowaniu (układ ma bardzo podobny) i
mak
23 października, 2012 17:08:59
ja również poszukuję kogoś kto buduje alabaster w okolicy małopolski , podkarpacia
ewa82
10 stycznia, 2012 13:23:00
Witam:) Czy ktoś z Państwa buduje Alabastra w Małopolsce lub w okolicach? Z góry dziękuję za odpowiedź!
paulaprzygoda
23 września, 2011 16:00:23
witam, podbijam temat alabastra. co słychać na waszych budowach? czy ktoś buduje alabastra na terenie woj. kuj-pom lub wlkp? :P

Sprawdź korzyści

FAQ

  • Umożliwiamy naszym klientom wprowadzanie we własnym zakresie zmian w naszych projektach. Muszą być one jednak naniesione przez uprawnionego projektanta. Dlatego najprostszym sposobem jest wykonanie ich wraz z procesem adaptacji. By znaleźć projektanta, który podejmie się tych zadań – udostępniamy wyszukiwarkę pod tym linkiem. Więcej o wprowadzaniu zmian w projekcie piszemy tutaj.

  • Oprócz gabarytów działki, na możliwość budowy domu wpływają także regulacje prawne oraz miejscowe, takie jak Warunki Zabudowy lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. O tym, czym są oraz jak je uzyskać piszemy dokładniej tutaj. Jeżeli masz wątpliwości co do zapisów dokumentów prawnych dotyczących Twojej działki, zapraszamy do kontaktu!

  • Przed uzyskaniem Pozwolenia na Budowę, niezbędne jest wykonanie Projektu Zagospodarowania Terenu oraz dostosowanie projektu budowlanego do konkretnej działki. Te indywidualne dla każdej działki prace wykonać musi projektant pracujący w danym regionie. Żeby ułatwić znalezienie osób zajmujących się adaptacją, na naszej stronie udostępniamy ich listę.

  • Większość projektów z naszej pracowni posłużyła już do budowy domu. Nie udostępniamy danych naszych inwestorów, jednak ci którzy zainteresowani są kontaktem z innymi budującymi mogą nawiązać go za pośrednictwem naszego forum.

Nasi partnerzy

    Termo Organika
Podejmujemy starania, aby zawartość naszej strony internetowej jak najlepiej odzwierciedlała cechy oferowanych projektów. Z uwagi jednak na stały rozwój i konieczność aktualizacji, prezentowane materiały mogą odbiegać od szczegółowych rozwiązań zawartych w dokumentacji.
Wybrano: projektów (max: 4)
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)

Zapisz się do newslettera aby otrzymać katalog