Projekt domu  Alt 4

Powierzchnia użytkowa 107,61 m2
Powierzchnia zabudowy 174,08 m2
Wysokość budynku 7,94 m
Szerokość budynku 14,45 m
Kąt dachu 30 °
Ilość stanowisk garażowych 1 miejsce

Cena 2,700.00 
Zmiany w projekcie
Wsparcie konsultanta

Masz pytania?

Powierzchnia całkowita

190,32 m2

Powierzchnia użytkowa

107,61 m2

Powierzchnia zabudowy

174,08 m2

Wysokość budynku

7,94 m

Ilość stanowisk garażowych

1 miejsce

Dach

Kąt dachu 30 ° , Wielospadowy

Ilość pokoi (bez salonu)

3

Wejście od...

od północy i wschodu

Minimalne wymiary działki
Rzut działki
Parter
Powierzchnia użytkowa: 107,61 m2 + garaż 18,10 m2 + kotłownia 6,36 m2
Pokaż wymiary ścian
Pokaż powierzchnie pokoi
Rzut kondygnacji - zaawansowane Rzut kondygnacji - powierzchnie pomieszczeń
Strych (przykładowa aranżacja)
Powierzchnia użytkowa: 42,74 m2
Pokaż wymiary ścian
Pokaż powierzchnie pokoi
Rzut kondygnacji - zaawansowane Rzut kondygnacji - powierzchnie pomieszczeń
Informacje szczegółowe o projekcie Alt 4
Elewacje

Tynk mineralny

Stropy

żelbetowy

Ściany

Ściany zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe
ściany wewnętrzne: murowane

Dach

dachówka ceramiczna lub cementowa

Technologia więźby

tradycyjna krokwiowa

Przybliżone dane obliczeniowe

Elewacje : 187,00 m2

Ściany nośne : 199,00 m2

Ściany działowe : 147,00 m2

Ściany fundamentowe : 15,60 m3

Podłogi : 132,00 m2

Powierzchnia dachu : 265,00 m2

Drewno na konstrukcję dachu : 12,40 m3

Opis

Projekt małego parterowego domu z garażem oraz strychem do adaptacji. Prosta bryła oraz sprawdzone rozwiązania funkcjonalne, to niewątpliwe zalety tego sympatycznego domu. Pomimo niewielkich rozmiarów oferuje duże i ustawne pomieszczenia.
Warto zwrócić uwagę na bardzo obszerny przedsionek z dużą ilością miejsca na szafy. Kuchnia także ma ponadprzeciętną wielkość, a w dodatku porządną spiżarnię. Istotną zaletą jest dodatkowa łazienka na parterze wyposażona w prysznic.
W "Alcie 4" przewidziano lokalizację schodów na poddasze, gdzie można wygospodarować dodatkową przestrzeń mieszkalną i gospodarczą.
Zaplecze techniczne budynku mieści się w pomieszczeniu gospodarczym przy wejściu głównym. Standardowo przewidziano wyposażenie go w piec centralnego ogrzewania zasilany gazem. Wymiary pomieszczenia umożliwiają jednak zastosowanie różnych innych urządzeń grzewczych, również tych wymagających więcej miejsca np. piec na pellet.
Zastosowanie projektowanej wentylacji z odzyskiem ciepła oraz odpowiednio dobranej izolacji termicznej gwarantuje wysoki stopień energooszczędności i niskie koszty eksploatacji domu.

Szacunkowe koszty budowy domu

Jak liczymy kosztorysy?
Budowa metodą gospodarcząSystem zlecony koszt minimalnySystem zlecony, koszt średni
STAN SUROWY ZAMKNIĘTY188026,93206475,15244965,55
Roboty ziemne2380,982624,333577,18
Fundamenty z izolacjami34844,9938370,9745648,28
Ściany murowane25484,5928785,4134632,3
Konstrukcja żelbetowa39957,5945379,2257088,99
Dach - konstrukcja17435,9218979,9821813,38
Dach - pokrycie31277,2334221,5840021,73
Stolarka okienna i drzwiowa zewnętrzna36645,6338113,6642183,69
STAN WYKOŃCZENIOWY147698,7168162,64218648,97
PARTER69872,6777502,62101818,66
Posadzki18048,5621123,6726460,14
Ściany i sufity18347,0921708,2427241,88
Roboty sanitarne23363,3423925,3331844,67
Roboty elektryczne10113,6810745,3816271,97
STRYCH50072,7956593,772451,77
Posadzki7259,978081,739682,65
Ściany i sufity29462,5934685,7143580,79
Roboty sanitarne9317,029541,1312699,27
Roboty elektryczne4033,214285,136489,06
ELEWACJA27753,2434066,3244378,54
KOSZTORYS RAZEM335725,63374637,79463614,52

* Wielkości szacowane

Komentarze (504)
Oceń produkt
zainteresowana
30 sierpnia, 2020 17:56:40
Witam! Chciałabym się dowiedzieć ile pustaków i połówek pustaków potrzeba do ALTA oraz jakiej firmy( pustaki mają różne wymiary) :?: Planujemy Solbet albo Ytong.
radek10208
26 sierpnia, 2020 19:00:31
Mi wyszło 7 warstw , a buduje się w pomorskim
mai
24 sierpnia, 2020 16:22:51
Dzień dobry, czy ktoś z Państwa buduje dom Alt 4 w województwie mazowieckim i zgodziłby się na pokazanie domu w środku? Bardzo mi na tym zależy,
tynka91
24 sierpnia, 2020 05:32:33
Dzień dobry, czy ktoś z Państwa buduje dom Alt 4 w województwie mazowieckim i zgodziłby się na pokazanie domu w środku? Bardzo mi na tym zależy, ponieważ mój mąż nie
zainteresowana
9 sierpnia, 2020 20:06:47
Do altu było napisane, że 1300 całego i 300 połówek, ale nie do końca w to wierzymy, po tym jak z 6 warstw bloczkA fundamentowego wyszło 9 warstw. Ze względu

Sprawdź korzyści

FAQ

  • Umożliwiamy naszym klientom wprowadzanie we własnym zakresie zmian w naszych projektach. Muszą być one jednak naniesione przez uprawnionego projektanta. Dlatego najprostszym sposobem jest wykonanie ich wraz z procesem adaptacji. By znaleźć projektanta, który podejmie się tych zadań – udostępniamy wyszukiwarkę pod tym linkiem. Więcej o wprowadzaniu zmian w projekcie piszemy tutaj.

  • Oprócz gabarytów działki, na możliwość budowy domu wpływają także regulacje prawne oraz miejscowe, takie jak Warunki Zabudowy lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. O tym, czym są oraz jak je uzyskać piszemy dokładniej tutaj. Jeżeli masz wątpliwości co do zapisów dokumentów prawnych dotyczących Twojej działki, zapraszamy do kontaktu!

  • Przed uzyskaniem Pozwolenia na Budowę, niezbędne jest wykonanie Projektu Zagospodarowania Terenu oraz dostosowanie projektu budowlanego do konkretnej działki. Te indywidualne dla każdej działki prace wykonać musi projektant pracujący w danym regionie. Żeby ułatwić znalezienie osób zajmujących się adaptacją, na naszej stronie udostępniamy ich listę.

  • Większość projektów z naszej pracowni posłużyła już do budowy domu. Nie udostępniamy danych naszych inwestorów, jednak ci którzy zainteresowani są kontaktem z innymi budującymi mogą nawiązać go za pośrednictwem naszego forum.

Nasi partnerzy

    Termo Organika
Podejmujemy starania, aby zawartość naszej strony internetowej jak najlepiej odzwierciedlała cechy oferowanych projektów. Z uwagi jednak na stały rozwój i konieczność aktualizacji, prezentowane materiały mogą odbiegać od szczegółowych rozwiązań zawartych w dokumentacji.
Wybrano: projektów (max: 4)
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)

Zapisz się do newslettera aby otrzymać katalog