Projekt domu  Alt 4

Powierzchnia użytkowa 107,61 m2
Powierzchnia zabudowy 174,08 m2
Wysokość budynku 7,94 m
Szerokość budynku 14,45 m
Kąt dachu 30 °
Ilość stanowisk garażowych 1 miejsce

Cena 3,700.00 
Zmiany w projekcie
Wsparcie konsultanta

Jakieś pytania?

Powierzchnia całkowita

190,32 m2

Powierzchnia użytkowa

107,61 m2

Powierzchnia zabudowy

174,08 m2

Wysokość budynku

7,94 m

Powierzchnia dachu

265,00

Kondygnacje

parterowy

Ilość stanowisk garażowych

1 miejsce

Dach

Kąt dachu 30 ° , Wielospadowy

Liczba pokoi (bez salonu)

3

Wejście od...

od północy i wschodu

Minimalne wymiary działki
Rzut działki
Parter
Powierzchnia użytkowa: 107,61 m2 + garaż 18,10 m2 + kotłownia 6,36 m2
Pokaż wymiary ścian
Pokaż powierzchnie pokoi
Rzut kondygnacji - zaawansowane Rzut kondygnacji - powierzchnie pomieszczeń
Strych (przykładowa aranżacja)
Powierzchnia użytkowa: 42,74 m2
Pokaż wymiary ścian
Pokaż powierzchnie pokoi
Rzut kondygnacji - zaawansowane Rzut kondygnacji - powierzchnie pomieszczeń
Informacje szczegółowe Alt 4
Elewacje

Tynk mineralny

Stropy

żelbetowy

Ściany

Ściany zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe
ściany wewnętrzne: murowane

Dach

dachówka ceramiczna lub cementowa

Technologia więźby

tradycyjna krokwiowa

Przybliżone dane obliczeniowe

Elewacje : 187,00 m2

Ściany nośne : 199,00 m2

Ściany działowe : 147,00 m2

Ściany fundamentowe : 15,60 m3

Podłogi : 132,00 m2

Powierzchnia dachu : 265,00 m2

Drewno na konstrukcję dachu : 12,40 m3

Opis

Projekt małego parterowego domu z garażem oraz strychem do adaptacji. Prosta bryła oraz sprawdzone rozwiązania funkcjonalne, to niewątpliwe zalety tego sympatycznego domu. Pomimo niewielkich rozmiarów oferuje duże i ustawne pomieszczenia.
Warto zwrócić uwagę na bardzo obszerny przedsionek z dużą ilością miejsca na szafy. Kuchnia także ma ponadprzeciętną wielkość, a w dodatku porządną spiżarnię. Istotną zaletą jest dodatkowa łazienka na parterze wyposażona w prysznic.
W "Alcie 4" przewidziano lokalizację schodów na poddasze, gdzie można wygospodarować dodatkową przestrzeń mieszkalną i gospodarczą.
Zaplecze techniczne budynku mieści się w pomieszczeniu gospodarczym przy wejściu głównym. Standardowo przewidziano wyposażenie go w piec centralnego ogrzewania zasilany gazem. Wymiary pomieszczenia umożliwiają jednak zastosowanie różnych innych urządzeń grzewczych, również tych wymagających więcej miejsca np. piec na pellet.
Zastosowanie projektowanej wentylacji z odzyskiem ciepła oraz odpowiednio dobranej izolacji termicznej gwarantuje wysoki stopień energooszczędności i niskie koszty eksploatacji domu.

Szacunkowe koszty budowy domu

Jak liczymy kosztorysy?
Stan surowy zamkniętyStan deweloperski
Szacunkowy koszt netto I kw. 2022307 990477 698

* Podane koszty są wartościami przybliżonymi

Komentarze (526)
Oceń projekt
jakubc
jakubc
5 stycznia, 2022 13:24:54
Podoba mi się ten projekt, ale chciałbym na dachu położyć dachówkę Piemont, ceramika z Robena, czy więźba w projekcie jest
pawel̷ paśko
4 stycznia, 2022 18:10:07
Podoba mi się ten projekt, ale chciałbym na dachu położyć dachówkę Piemont, ceramika z Robena, czy więźba w projekcie jest przystosowana do takiego pokrycia? Dodam, że
pawel̷ paśko
4 stycznia, 2022 18:08:15
Podoba mi się ten projekt, ale chciałbym na dachu położyć dachówkę Piemont, ceramika z Robena, czy więźba w projekcie jest przystosowana do takiego pokrycia?
jakubc
jakubc
28 grudnia, 2021 11:00:27
Uwaga, uwaga! Do zacnego grona projektów w tym wątku dołączył Alt 7 - nieco większa wersja, wyposażona też w miejsce na pełnowymiarowe schody, ułatwiające adaptację strychu na poddasze użytkowe. Zapraszamy rosnące
karol29
28 października, 2021 11:26:10
Cześć, Ciężko powiedzieć czy się zmniejszył. Nie mam porównania. Napewno jest wygodniej i ustawniej.

Sprawdź korzyści

FAQ

  • Umożliwiamy naszym klientom wprowadzanie we własnym zakresie zmian w naszych projektach. Muszą być one jednak naniesione przez uprawnionego projektanta. Dlatego najprostszym sposobem jest wykonanie ich wraz z procesem adaptacji. By znaleźć projektanta, który podejmie się tych zadań – udostępniamy wyszukiwarkę pod tym linkiem. Więcej o wprowadzaniu zmian w projekcie piszemy tutaj.

  • Oprócz gabarytów działki, na możliwość budowy domu wpływają także regulacje prawne oraz miejscowe, takie jak Warunki Zabudowy lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. O tym, czym są oraz jak je uzyskać piszemy dokładniej tutaj. Jeżeli masz wątpliwości co do zapisów dokumentów prawnych dotyczących Twojej działki, zapraszamy do kontaktu!

  • Przed uzyskaniem Pozwolenia na Budowę, niezbędne jest wykonanie Projektu Zagospodarowania Terenu oraz dostosowanie projektu budowlanego do konkretnej działki. Te indywidualne dla każdej działki prace wykonać musi projektant pracujący w danym regionie. Żeby ułatwić znalezienie osób zajmujących się adaptacją, na naszej stronie udostępniamy ich listę.

  • Większość projektów z naszej pracowni posłużyła już do budowy domu. Nie udostępniamy danych naszych inwestorów, jednak ci którzy zainteresowani są kontaktem z innymi budującymi mogą nawiązać go za pośrednictwem naszego forum.

Nasi partnerzy

    Termo Organika
Podejmujemy starania, aby zawartość naszej strony internetowej jak najlepiej odzwierciedlała cechy oferowanych projektów. Z uwagi jednak na stały rozwój i konieczność aktualizacji, prezentowane materiały mogą odbiegać od szczegółowych rozwiązań zawartych w dokumentacji.
Wybrano: projektów (max: 4)
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)

Zapisz się do newslettera aby otrzymać katalog