Projekt domu  Alt N

Powierzchnia użytkowa 102,78 m2
Powierzchnia zabudowy 170,07 m2
Wysokość budynku 7,90 m
Szerokość budynku 13,95 m
Kąt dachu 30 °
Ilość stanowisk garażowych 1 miejsce

Cena 3,150.00 
Zmiany w projekcie
Wsparcie konsultanta

Jakieś pytania?

Powierzchnia całkowita

215,17 m2

Powierzchnia użytkowa

102,78 m2

Powierzchnia zabudowy

170,07 m2

Wysokość budynku

7,90 m

Powierzchnia dachu

258,00

Kondygnacje

parterowy

Ilość stanowisk garażowych

1 miejsce

Dach

Kąt dachu 30 ° , Wielospadowy

Liczba pokoi (bez salonu)

3

Wejście od...

od północy i wschodu

Minimalne wymiary działki
Rzut działki
Parter
Powierzchnia użytkowa: 102,78 m2 + garaż 17,83 m2 + kotłownia 6,58 m2
Informacje szczegółowe Alt N
Elewacje

Tynk mineralny

Stropy

żelbetowy

Ściany

Ściany zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe
ściany wewnętrzne: murowane

Dach

dachówka ceramiczna lub cementowa

Technologia więźby

tradycyjna krokwiowa

Przybliżone dane obliczeniowe

Elewacje : 130,00 m2

Ściany nośne : 207,00 m2

Ściany działowe : 69,00 m2

Ściany fundamentowe : 15,50 m3

Podłogi : 127,20 m2

Powierzchnia dachu : 258,00 m2

Drewno na konstrukcję dachu : 11,70 m3

Opis

Projekt domu parterowego "Alt" z garażem 1 stanowiskowym i dachem wielospadowym - w wersji energooszczędnej.

Doskonała propozycja dla ceniących nietuzinkowość i prostotę bryły łączącą w sobie wygodę i rozmach godny większych budowli. Decydując się na ten niewątpliwie uroczy dom zyskają Państwo gwarancję wygody i funkcjonalności.

Praktyczna kuchnia ze spiżarnią, przestronny salon, duża łazienka położona w bezpośredniej drodze do sypialni oraz oddzielne wc decyduje o ergonomii i wygodzie przyszłych mieszkańców. Zadaszony taras zachęca do spędzania wolnego czasu z rodziną ciesząc się widokiem ogrodu.

Stosunkowo prosta forma i przyjęte rozwiązania konstrukcyjne sprzyjają obniżeniu kosztów budowy, a materiały i technologie warunkują o jego niskim poborze energii co sprawi, że koszty utrzymania utrzymają się na niskim poziomie.

Projekt domu ALT N jest tym wszystkim co powinno zadowolić poszukujących małego domu z aspiracjami. Klasyczna bryła nie podda się modom i upływowi czasu pozostając wyróżniającą się z otoczenia i wzbudzającą zachwyt.

Niskie koszty eksploatacji budynku zapewnią zaawansowane izolacje termiczne oraz system wentylacji z odzyskiem ciepła (rekuperacji).

W projekcie przewidziano ogrzewanie na bazie pieca zasilanego gazem.

 

Szacunkowe koszty budowy domu

Jak liczymy kosztorysy?
Budowa metodą gospodarcząSystem zlecony koszt minimalnySystem zlecony, koszt średni
STAN SUROWY ZAMKNIĘTY179629,75197658,82236589,15
Roboty ziemne2478,082716,543725,87
Fundamenty z izolacjami38408,6742186,2850479,92
Ściany murowane30928,6334955,342304,54
Konstrukcja żelbetowa37864,4442929,5654366,41
Dach - konstrukcja16060,3617341,9319846,1
Dach - pokrycie33059,6336091,3642361,85
Stolarka okienna i drzwiowa zewnętrzna20829,9421437,8523504,46
STAN WYKOŃCZENIOWY99486,01111363,42138223,19
Posadzki32140,2235261,1141780,37
Ściany i sufity8676,1210628,414157,78
Elewacja31674,537655,4748155,91
Roboty sanitarne22509,8523052,5327120,56
Roboty elektryczne4485,324765,917008,57
Kosztorys razem279115,76309022,24374812,34

* Podane koszty są wartościami przybliżonymi

Komentarze (511)
Oceń projekt
wiki27
22 lutego, 2021 14:16:29
Też szukam podobnego projektu. Już marzymy o tym aby nasza rodzinka wraz z psem wprowadziła się do takiego domu :mrgreen: Jesteśmy już bliżej niż dalej w w spełnieniu
pinezka21
21 lutego, 2021 16:18:42
Cześć :) mam pytanie do karol29 czy po przesunieciu tej skosnej scianki duzo zmniejszyl sie ten najwiekszy pokój ? :) prosimy tych wybudowanych o zdjęcia :)
beata5000
15 stycznia, 2021 14:44:55
Hejka. Czy buduje ktoś, domek wg projektu Alt N w Gorzowie Wlkp. lub okolicach i miałby ochotę się pochwalić, z chęcią zobaczę jak wygląda :) pozdrawiam Beata
karol29
9 stycznia, 2021 18:10:31
Witam, Projekt domu Alt4 - Czy ktoś coś buduje ? My jesteśmy na etapie 0. Projekt został lekko podrasowany pod nasze wymagania. Ścianki lekko przesunięte, niektóre wymiary zmienione. Co nas interesowało: - Przestronny wiatrołap. -
mariuszw20
7 grudnia, 2020 19:31:57
Witam. Co zrobiliście z połączeniem komina z kominkiem ? Gdyż kamionka nie wychodzi w tym miejscu co kominek .?

Sprawdź korzyści

FAQ

  • Umożliwiamy naszym klientom wprowadzanie we własnym zakresie zmian w naszych projektach. Muszą być one jednak naniesione przez uprawnionego projektanta. Dlatego najprostszym sposobem jest wykonanie ich wraz z procesem adaptacji. By znaleźć projektanta, który podejmie się tych zadań – udostępniamy wyszukiwarkę pod tym linkiem. Więcej o wprowadzaniu zmian w projekcie piszemy tutaj.

  • Oprócz gabarytów działki, na możliwość budowy domu wpływają także regulacje prawne oraz miejscowe, takie jak Warunki Zabudowy lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. O tym, czym są oraz jak je uzyskać piszemy dokładniej tutaj. Jeżeli masz wątpliwości co do zapisów dokumentów prawnych dotyczących Twojej działki, zapraszamy do kontaktu!

  • Przed uzyskaniem Pozwolenia na Budowę, niezbędne jest wykonanie Projektu Zagospodarowania Terenu oraz dostosowanie projektu budowlanego do konkretnej działki. Te indywidualne dla każdej działki prace wykonać musi projektant pracujący w danym regionie. Żeby ułatwić znalezienie osób zajmujących się adaptacją, na naszej stronie udostępniamy ich listę.

  • Większość projektów z naszej pracowni posłużyła już do budowy domu. Nie udostępniamy danych naszych inwestorów, jednak ci którzy zainteresowani są kontaktem z innymi budującymi mogą nawiązać go za pośrednictwem naszego forum.

Nasi partnerzy

    Termo Organika
Podejmujemy starania, aby zawartość naszej strony internetowej jak najlepiej odzwierciedlała cechy oferowanych projektów. Z uwagi jednak na stały rozwój i konieczność aktualizacji, prezentowane materiały mogą odbiegać od szczegółowych rozwiązań zawartych w dokumentacji.
Wybrano: projektów (max: 4)
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)