Projekt domu  Atrialny

Powierzchnia użytkowa 142,92 m2
Powierzchnia zabudowy 255,40 m2
Wysokość budynku 8,50 m
Szerokość budynku 15,15 m
Kąt dachu 42 °
Ilość stanowisk garażowych 2miejsca

Cena 3,350.00 
Zmiany w projekcie
Wsparcie konsultanta

Jakieś pytania?

Powierzchnia całkowita

237,80 m2

Powierzchnia użytkowa

142,92 m2

Powierzchnia zabudowy

255,40 m2

Wysokość budynku

8,50 m

Ilość stanowisk garażowych

2miejsca

Dach

Kąt dachu 42 ° , Dwuspadowy

Liczba pokoi (bez salonu)

3

Wejście od...

od północy i wschodu

Minimalne wymiary działki
Rzut działki
Parter
Powierzchnia użytkowa: 142,92 m2 + garaż 31,80 m2
Pokaż wymiary ścian
Pokaż powierzchnie pokoi
Rzut kondygnacji - zaawansowane Rzut kondygnacji - powierzchnie pomieszczeń
Antresola
Powierzchnia użytkowa: 23,00 m2 + strych (przykładowa aranżacja) 45,09 m2
Pokaż wymiary ścian
Pokaż powierzchnie pokoi
Rzut kondygnacji - zaawansowane Rzut kondygnacji - powierzchnie pomieszczeń
Informacje szczegółowe Atrialny
Elewacje

Tynk mineralny

Stropy

żelbetowy

Ściany

Ściany zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe
ściany wewnętrzne: murowane

Dach

blacha płaska na rąbek

Technologia więźby

tradycyjna krokwiowa

Opis

„Atrialny” to projekt nowoczesnego parterowego domu z atrium, antresolą nad salonem oraz wbudowanym dwustanowiskowym garażem.

Budynek posiada niezwykle atrakcyjne wnętrze, pod względem wyglądu jak i rozwiązań funkcjonalnych. Najmocniejszy punkt domu stanowi strefa dzienna. Przestronny salon stanowi serce całego domu. Wypełnia go światło wpadające przez liczne przeszklenia od strony ogrodu oraz atrium, a brak sufitu dodatkowo wynosi go aż do połaci dachu.

Kolejna istotna przestrzeń - antresola nad salonem, jest idealnym miejscem dla ulokowania domowej biblioteki, bawialni czy miejsca do pracy.

Atrium, stanowi znakomite dopełnienie codziennego wypoczynku oraz spędzania czasu w gronie przyjaciół i rodziny.

Nie zapomnijmy również o wydzielonej dużej jadalni i otwartej kuchni, tam również znajdziemy idealne warunki do świętowania wszelkich okoliczności rodzinnych czy niedzielnego wspólnego obiadu.

Warto zwrócić uwagę na pozostałe zalety domu: wejście główne zaopatrzone jest w duży przedsionek z przejściem do kotłowni i garażu. Przy jadalni znaleźliśmy przestrzeń dla niewielkiej łazienki. Starannie przemyślana jest również strefa nocna. Znajdziemy tam 2 pokoje dla dzieci, dużą łazienkę i sypialnie państwa domu z dwoma garderobami. Każda z sypialni ma bezpośrednie wyjście do ogrodu.

Inwestorzy, którym ponad 140 m² powierzchni użytkowej jest niewystarczające, mają możliwość adaptacji poddasza na cele użytkowe bądź gospodarcze.

Niskie koszty eksploatacji budynku zapewnią zaprojektowane izolacje termiczne oraz system wentylacji z odzyskiem ciepła (rekuperacja).
W projekcie przewidziano ogrzewanie na bazie pieca zasilanego gazem. Dzięki rozmiarom kotłowni i zastosowaniu uniwersalnego przewodu spalinowego, łatwo można zmienić źródło ciepła na piec zasilany np. paliwem stałym.

Sprawdź korzyści

FAQ

  • Umożliwiamy naszym klientom wprowadzanie we własnym zakresie zmian w naszych projektach. Muszą być one jednak naniesione przez uprawnionego projektanta. Dlatego najprostszym sposobem jest wykonanie ich wraz z procesem adaptacji. By znaleźć projektanta, który podejmie się tych zadań – udostępniamy wyszukiwarkę pod tym linkiem. Więcej o wprowadzaniu zmian w projekcie piszemy tutaj.

  • Oprócz gabarytów działki, na możliwość budowy domu wpływają także regulacje prawne oraz miejscowe, takie jak Warunki Zabudowy lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. O tym, czym są oraz jak je uzyskać piszemy dokładniej tutaj. Jeżeli masz wątpliwości co do zapisów dokumentów prawnych dotyczących Twojej działki, zapraszamy do kontaktu!

  • Przed uzyskaniem Pozwolenia na Budowę, niezbędne jest wykonanie Projektu Zagospodarowania Terenu oraz dostosowanie projektu budowlanego do konkretnej działki. Te indywidualne dla każdej działki prace wykonać musi projektant pracujący w danym regionie. Żeby ułatwić znalezienie osób zajmujących się adaptacją, na naszej stronie udostępniamy ich listę.

  • Większość projektów z naszej pracowni posłużyła już do budowy domu. Nie udostępniamy danych naszych inwestorów, jednak ci którzy zainteresowani są kontaktem z innymi budującymi mogą nawiązać go za pośrednictwem naszego forum.

Nasi partnerzy

    Termo Organika
Podejmujemy starania, aby zawartość naszej strony internetowej jak najlepiej odzwierciedlała cechy oferowanych projektów. Z uwagi jednak na stały rozwój i konieczność aktualizacji, prezentowane materiały mogą odbiegać od szczegółowych rozwiązań zawartych w dokumentacji.
Wybrano: projektów (max: 4)
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)

Zapisz się do newslettera aby otrzymać katalog