Projekt domu  Azyl

Powierzchnia użytkowa 94,37 m2
Powierzchnia zabudowy 143,69 m2
Wysokość budynku 7,42 m
Szerokość budynku 13,75 m
Kąt dachu 35 °
Ilość stanowisk garażowych 1 miejsce

Cena 2,500.00 
Zmiany w projekcie
Wsparcie konsultanta

Masz pytania?

Powierzchnia całkowita

172,56 m2

Powierzchnia użytkowa

94,37 m2

Powierzchnia zabudowy

143,69 m2

Wysokość budynku

7,42 m

Ilość stanowisk garażowych

1 miejsce

Dach

Kąt dachu 35 ° , Wielospadowy

Ilość pokoi (bez salonu)

2

Wejście od...

od północy i wschodu

Minimalne wymiary działki
Rzut działki
Parter
Powierzchnia użytkowa: 94,37 m2 + garaż 16,33 m2
Informacje szczegółowe o projekcie Azyl
Elewacje

Tynk mineralny

Stropy

żelbetowy

Ściany

Ściany zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe
ściany wewnętrzne: murowane

Dach

dachówka ceramiczna lub cementowa

Technologia więźby

tradycyjna krokwiowa

Przybliżone dane obliczeniowe

Elewacje : 137,00 m2

Ściany nośne : 160,00 m2

Ściany działowe : 47,00 m2

Ściany fundamentowe : 16,00 m3

Podłogi : 114,20 m2

Powierzchnia dachu : 226,00 m2

Drewno na konstrukcję dachu : 9,70 m3

Opis

Projekt małego parterowego domu "Azyl" w stylu dworkowym z 2 pokojami i garażem 1 stanowiskowym.

Domek charakteryzuje się prostą, zwartą bryłą zwieńczoną rozłożystym dachem. Od strony wejścia posiada centralnie usytuowany, zapraszający ganek, wsparty na klasycznych kolumnach, zaś od strony ogrodu obszerny taras ocieniony podobnym, choć znacznie większym zadaszeniem.

 

Wnętrze domu podzielone jest na strefy: dzienną oraz nocną i gospodarczą. Łączy je centralnie usytuowane wejście i obszerny hall.

Strefę dzienną stanowi duże, jednoprzestrzenne wnętrze w którym wydzielono wygodną kuchnię, jadalnię i salon wyposażony w ładnie usytuowany kominek. Kuchnia jest spora jak na ten stosunkowo niewielki domek i można w niej, na przykład wygospodarować praktyczną spiżarnię.
Strefa nocna oferuje dwie duże sypialnie i wygodną łazienkę. Sypialnie usytuowane są od strony ogrodu, a jedna z nich ma bezpośrednie wyjście na taras.
Część gospodarczą stanowi jednostanowiskowy garaż oraz praktyczne pomieszczenie gospodarcze dostępne z przedsionka domu. W pomieszczeniu tym mieści się piec centralnego ogrzewania oraz pralnia.
Ten projekt domu nadaje się idealnie dla 3, a nawet 4 osobowej rodziny pragnącej zamieszkać w cichej, podmiejskiej lub wiejskiej okolicy. Łączy w sobie praktyczność wnętrza i klasyczną urodę tradycyjnej polskiej architektury.
Dzięki prostocie bryły jest ekonomiczny i stosunkowo łatwy w budowie, a także energooszczędny.
Ten projekt domu posiada garaż, który ma nieco mniejszą szerokość w stosunku do aktualnych wymagań. Pomieszczenie to figuruje w dokumentacji jako gospodarcze.

Szacunkowe koszty budowy domu

Jak liczymy kosztorysy?
Lp.Etap robótKoszt budowy metodą gospodarcząSystem zlecony koszt minimalnySystem zlecony koszt średni
1Roboty ziemne209924884140
2Fundamenty174102023828248
3Konstrukcja przyziemia435924825965024
4Dach383054081151092
5Podkłady i ścianki139011546420950
6Okna i drzwi zewnętrzne138341379718140
7Tynki wewnętrzne131301455522075
8Elewacje217982484634931
9Instalacje sanitarne141431555621085
10Instalacje elektryczne95821053914285
11Razem187794206553279970

* Wielkości szacowane

Komentarze (6)
Oceń produkt
sylwia1
26 stycznia, 2016 18:07:01
Witam, czy buduje ktoś ten dom na śląsku? Jakie są rzeczywiste koszty budowy. Pozdrawiam.
pte
27 maja, 2012 20:01:42
Witam jestem zainteresowany kupnem projektu Azyl ale wcześniej chętnie zobaczę ten dom w trakcie budowy lub skończony. Jeżeli ktoś zna adres lub sam poda swój to będę wdzięczny Pozdrawiam
grażka
16 kwietnia, 2011 13:11:39
Witam na forum, zakupiłam właśnie projekt tego domku. Chciałabym jednak co nieco zmienić: wygospodarowac w kuchni spiżarnię, z garazu zrobić sypialnie z łazienką, a z łazienki garderobę. Planujemy także zagospodarować
betti81
1 marca, 2010 14:05:35
Witam. Zakupiłam ten projekt i garaż przerobiłam na pokój i łazienkę. Przez co powiększył się hall. Moje pytanie brzmi tak czy nie będzie problemu z przerobieniem całej instalacji i wody
admin
11 stycznia, 2010 12:38:39
Przeniesione z komentarzy projektu. janusz kalita 2009-12-12 22:14:30 Ja myśle, że ta łazienka jest w odpowiednich wymiarach mam prawie identyczna w obecnym domu. Większy problem jest brak okna bo jednak zadna wentylacja

Sprawdź korzyści

FAQ

  • Umożliwiamy naszym klientom wprowadzanie we własnym zakresie zmian w naszych projektach. Muszą być one jednak naniesione przez uprawnionego projektanta. Dlatego najprostszym sposobem jest wykonanie ich wraz z procesem adaptacji. By znaleźć projektanta, który podejmie się tych zadań – udostępniamy wyszukiwarkę pod tym linkiem. Więcej o wprowadzaniu zmian w projekcie piszemy tutaj.

  • Oprócz gabarytów działki, na możliwość budowy domu wpływają także regulacje prawne oraz miejscowe, takie jak Warunki Zabudowy lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. O tym, czym są oraz jak je uzyskać piszemy dokładniej tutaj. Jeżeli masz wątpliwości co do zapisów dokumentów prawnych dotyczących Twojej działki, zapraszamy do kontaktu!

  • Przed uzyskaniem Pozwolenia na Budowę, niezbędne jest wykonanie Projektu Zagospodarowania Terenu oraz dostosowanie projektu budowlanego do konkretnej działki. Te indywidualne dla każdej działki prace wykonać musi projektant pracujący w danym regionie. Żeby ułatwić znalezienie osób zajmujących się adaptacją, na naszej stronie udostępniamy ich listę.

  • Większość projektów z naszej pracowni posłużyła już do budowy domu. Nie udostępniamy danych naszych inwestorów, jednak ci którzy zainteresowani są kontaktem z innymi budującymi mogą nawiązać go za pośrednictwem naszego forum.

Nasi partnerzy

    Termo Organika
Podejmujemy starania, aby zawartość naszej strony internetowej jak najlepiej odzwierciedlała cechy oferowanych projektów. Z uwagi jednak na stały rozwój i konieczność aktualizacji, prezentowane materiały mogą odbiegać od szczegółowych rozwiązań zawartych w dokumentacji.
Wybrano: projektów (max: 4)
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)

Zapisz się do newslettera aby otrzymać katalog