Projekt domu  Bagatela 11

Powierzchnia użytkowa 127,93 m2
Powierzchnia zabudowy 167,74 m2
Wysokość budynku 7,43 m
Szerokość budynku 12,75 m
Kąt dachu 30 °
Ilość stanowisk garażowych Bez garażu

Cena 3,400.00 
Zmiany w projekcie
Wsparcie konsultanta

Jakieś pytania?

Powierzchnia całkowita

181,94 m2

Powierzchnia użytkowa

127,93 m2

Powierzchnia zabudowy

167,74 m2

Wysokość budynku

7,43 m

Powierzchnia dachu

269,00

Kondygnacje

parterowy

Ilość stanowisk garażowych

Bez garażu

Dach

Kąt dachu 30 ° , Wielospadowy

Liczba pokoi (bez salonu)

3

Wejście od...

od północy i wschodu

Minimalne wymiary działki
Rzut działki
Parter
Powierzchnia użytkowa: 127,93 m2
Pokaż wymiary ścian
Pokaż powierzchnie pokoi
Rzut kondygnacji - zaawansowane Rzut kondygnacji - powierzchnie pomieszczeń
Strych (przykładowa aranżacja)
Powierzchnia użytkowa: 34,28 m2
Pokaż wymiary ścian
Pokaż powierzchnie pokoi
Rzut kondygnacji - zaawansowane Rzut kondygnacji - powierzchnie pomieszczeń
Informacje szczegółowe Bagatela 11
Elewacje

Tynk mineralny

Stropy

żelbetowy

Ściany

Ściany zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe
ściany wewnętrzne: murowane

Dach

dachówka ceramiczna lub cementowa

Technologia więźby

tradycyjna krokwiowa

Opis

Projekt parterowego domu bez garażu o powierzchni użytkowej 128 m² oraz strychem o powierzchni ponad 30 m².
Budynek posiada przyjemną dla oka powierzchowność łączącą nowoczesną stylizację z prostą bryłą zwieńczoną wielospadowym dachem o nachyleniu 30 stopni, chroniącym go przed opadami i nadmiernym letnim nasłonecznieniem.
Rzut parteru, bazujący na formie prostokąta, posiada dwa wycięcia. Jedno służy osłonięciu głównego wejścia, zaś drugie tworzy zadaszony taras przy salonie.
Projekt domu „Bagatela 11” gwarantuje komfortowe warunki do zamieszkania rodzinie liczącej 4 osoby.
Wnętrze domu posiada tradycyjny podział na część dzienną i nocną.
Część dzienną stanowi jednoprzestrzenne wnętrze składające się z dużej kuchni ze spiżarnią połączonej z salonem.
Jadalnia oraz salon, główne i reprezentacyjne pomieszczenie domu, jest wyposażone w duże tafle okien skierowane w stronę ogrodu otaczającego dom. Powierzchnia tego pomieszczenia o wymiarach 4,55 x 7,35m umożliwia jego atrakcyjną aranżację oraz wygodne użytkowanie i kontakt z otoczeniem.
Kuchnia ze spiżarnią zajmuje ściśle zdefiniowaną, prostokątną powierzchnię dzięki czemu można ją zamknąć od strony salonu i jadalni na przykład przepierzeniem w postaci lekkich, przesuwanych ścian. Dzięki dużemu, narożnemu oknu jest to widne pomieszczenie z widokiem na frontowy dziedziniec.
"Bagatela 11" posiada trzy sypialnie. Dwie mają powierzchnię około 11 m², zaś trzecia ponad 14 m². Ponadto do dyspozycji domowników pozostają dwie łazienki i wspólna garderoba oraz pomieszczenie łączące funkcje kotłowni i pralni
dostępne z przedsionka domu.
Również w przedsionku zostało przewidziane wejście na strych. Z pewnością taka dodatkowa, łatwo dostępna przestrzeń przyda się w trakcie użytkowania domu i może stanowić atrakcyjne uzupełnienie podstawowych funkcji jak pokój gościnny,
czy miejsce do rozwijania zainteresowań. Powierzchnia użytkowa strychu liczona jest od miejsca, gdzie jego wysokość wynosi 190 cm lub więcej. Zagospodarowanie strychu nie jest ujęte w dokumentacji projektu gotowego i każdy z inwestorów może wykonać ją dowolnie, zgodnie z własnymi potrzebami. W projekcie przewidziano otwór w stropie w którym można zainstalować indywidualne schody o konstrukcji, na przykład drewnianej lub stalowej. Uwagi na szczupłość miejsca powinny to być schody młynarskie lub tzw. „kacze”.
Niskie koszty eksploatacji budynku zapewnią zaprojektowane izolacje termiczne oraz system wentylacji z odzyskiem ciepła (rekuperacji). W projekcie przewidziano ogrzewanie na bazie pieca zasilanego gazem.
Uwaga, dokumentacja projektowa może nie zawierać niektórych elementów wyposażenia bądź wykończenia budynku przedstawionych na wizualizacjach.

Sprawdź korzyści

FAQ

  • Umożliwiamy naszym klientom wprowadzanie we własnym zakresie zmian w naszych projektach. Muszą być one jednak naniesione przez uprawnionego projektanta. Dlatego najprostszym sposobem jest wykonanie ich wraz z procesem adaptacji. By znaleźć projektanta, który podejmie się tych zadań – udostępniamy wyszukiwarkę pod tym linkiem. Więcej o wprowadzaniu zmian w projekcie piszemy tutaj.

  • Oprócz gabarytów działki, na możliwość budowy domu wpływają także regulacje prawne oraz miejscowe, takie jak Warunki Zabudowy lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. O tym, czym są oraz jak je uzyskać piszemy dokładniej tutaj. Jeżeli masz wątpliwości co do zapisów dokumentów prawnych dotyczących Twojej działki, zapraszamy do kontaktu!

  • Przed uzyskaniem Pozwolenia na Budowę, niezbędne jest wykonanie Projektu Zagospodarowania Terenu oraz dostosowanie projektu budowlanego do konkretnej działki. Te indywidualne dla każdej działki prace wykonać musi projektant pracujący w danym regionie. Żeby ułatwić znalezienie osób zajmujących się adaptacją, na naszej stronie udostępniamy ich listę.

  • Większość projektów z naszej pracowni posłużyła już do budowy domu. Nie udostępniamy danych naszych inwestorów, jednak ci którzy zainteresowani są kontaktem z innymi budującymi mogą nawiązać go za pośrednictwem naszego forum.

Nasi partnerzy

    Termo Organika
Podejmujemy starania, aby zawartość naszej strony internetowej jak najlepiej odzwierciedlała cechy oferowanych projektów. Z uwagi jednak na stały rozwój i konieczność aktualizacji, prezentowane materiały mogą odbiegać od szczegółowych rozwiązań zawartych w dokumentacji.
Wybrano: projektów (max: 4)
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)

Zapisz się do newslettera aby otrzymać katalog