Projekt domu  Junak

Powierzchnia użytkowa 137,64 m2
Powierzchnia zabudowy 127,22 m2
Wysokość budynku 9,13 m
Szerokość budynku 13,30 m
Kąt dachu 42 °
Ilość stanowisk garażowych 1 miejsce

Cena
Zmiany w projekcie
Wsparcie konsultanta

Jakieś pytania?

Powierzchnia całkowita

295,59 m2

Powierzchnia użytkowa

137,64 m2

Powierzchnia zabudowy

127,22 m2

Wysokość budynku

9,13 m

Powierzchnia dachu

227,00

Kondygnacje

z poddaszem

Ilość stanowisk garażowych

1 miejsce

Dach

Kąt dachu 42 ° , Dwuspadowy

Liczba pokoi (bez salonu)

5

Wejście od...

od północy i wschodu

Minimalne wymiary działki
Rzut działki
Parter
Powierzchnia użytkowa: 75,73 m2 + garaż 18,91 m2
Poddasze
Powierzchnia użytkowa: 61,91 m2 + strych 17,59 m2
Informacje szczegółowe Junak
Elewacje

Tynk mineralny

Stropy

żelbetowy

Ściany

Ściany zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe
ściany wewnętrzne: murowane

Dach

dachówka ceramiczna lub cementowa

Technologia więźby

tradycyjna krokwiowa

Przybliżone dane obliczeniowe

Elewacje : 206,00 m2

Ściany nośne : 214,00 m2

Ściany działowe : 126,00 m2

Ściany fundamentowe : 19,00 m3

Podłogi : 204,30 m2

Powierzchnia dachu : 227,00 m2

Drewno na konstrukcję dachu : 11,40 m3

Opis

Projekt domu "Junak" z poddaszem użytkowym i garażem; z dachem dwuspadowym.

Junak to bardzo malowniczy dom dla 5-6 osobowej rodziny. Ten średniej wielkości dom to idealny wybór dla ludzi ceniących sobie prostotę i funkcjonalność. Projekt domu jest przykładem rzetelnego rzemiosła wyrażonego w prawidłowych proporcjach. Junak to typowy dom z dwuspadowym dachem dzięki czemu można optymalnie wykorzystać przestrzeń poddasza.

Wnętrze domu mimo niewielkich zewnętrznych gabarytów zadziwia użytkownika swą przestronnością. Hall zaprasza nas do naprawdę dużego, jasnego salonu. Architekt zastosował ciekawy zabieg umieszczając „wolno stojącą” spiżarnię, przez co odciął kuchnię od salonu, pozostawiając jednak dużo lekkości i przestronności wnętrzu. Dużym plusem jest także umieszczenie na parterze niedużego gabinetu.

Poddasze Junaka to cztery przytulne sypialnie (sypialnia rodziców ma własną garderobę) i duża łazienka.

Dużym plusem jest też możliwość wykorzystania strychu nad garażem. To duże 18 metrowe pomieszczenie można adaptować na dodatkowy pokój lub np. na rekreacje (siłownia, pokój filmowy).

Junak to projekt w którym idealnie wykorzystano przestrzeń. Komunikację ograniczono do minimum dzięki czemu w domu znalazły się wszystkie potrzebne do szczęścia pomieszczenia.

Komentarze (16)
Oceń projekt
driver40
23 czerwca, 2021 12:33:41
A oto kolejna dawka zdjęć z budowy.
driver40
21 kwietnia, 2021 05:02:46
aleksan
7 lutego, 2021 09:15:46
Witam, czy ktoś już zbudował ten dom? Biorę ten projekt pod uwagę i szukam opinii. Pozdrawiam :)
arletazeet
22 września, 2019 21:26:56
Witam, my zdecydowaliśmy się na ten projekt, bo zauroczyła nas duża przestrzeń na dole. Oczywiście nanieśliśmy drobne zmiany m.in : usunęliśmy mała spiżarnie przy kuchni i pomniejszyliśmy okno kuchenne, schody
marchewka
28 lipca, 2019 19:41:26
Dzień dobry, czy ktoś już wybudował ten dom? Czy mógłby się podzielić zdjęciami z realizacji? Zastanawiamy się nad tym projektem, ale nigdzie nie możemy znaleźć zdjęć, jak wygląda w rzeczywistości. Ewentualnie,

Sprawdź korzyści

FAQ

  • Umożliwiamy naszym klientom wprowadzanie we własnym zakresie zmian w naszych projektach. Muszą być one jednak naniesione przez uprawnionego projektanta. Dlatego najprostszym sposobem jest wykonanie ich wraz z procesem adaptacji. By znaleźć projektanta, który podejmie się tych zadań – udostępniamy wyszukiwarkę pod tym linkiem. Więcej o wprowadzaniu zmian w projekcie piszemy tutaj.

  • Oprócz gabarytów działki, na możliwość budowy domu wpływają także regulacje prawne oraz miejscowe, takie jak Warunki Zabudowy lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. O tym, czym są oraz jak je uzyskać piszemy dokładniej tutaj. Jeżeli masz wątpliwości co do zapisów dokumentów prawnych dotyczących Twojej działki, zapraszamy do kontaktu!

  • Przed uzyskaniem Pozwolenia na Budowę, niezbędne jest wykonanie Projektu Zagospodarowania Terenu oraz dostosowanie projektu budowlanego do konkretnej działki. Te indywidualne dla każdej działki prace wykonać musi projektant pracujący w danym regionie. Żeby ułatwić znalezienie osób zajmujących się adaptacją, na naszej stronie udostępniamy ich listę.

  • Większość projektów z naszej pracowni posłużyła już do budowy domu. Nie udostępniamy danych naszych inwestorów, jednak ci którzy zainteresowani są kontaktem z innymi budującymi mogą nawiązać go za pośrednictwem naszego forum.

Nasi partnerzy

    Termo Organika
Podejmujemy starania, aby zawartość naszej strony internetowej jak najlepiej odzwierciedlała cechy oferowanych projektów. Z uwagi jednak na stały rozwój i konieczność aktualizacji, prezentowane materiały mogą odbiegać od szczegółowych rozwiązań zawartych w dokumentacji.
Wybrano: projektów (max: 4)
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)

Zapisz się do newslettera aby otrzymać katalog