Projekt domu  Klimek 2

Powierzchnia użytkowa 135,62 m2
Powierzchnia zabudowy 223,72 m2
Wysokość budynku 6,87 m
Szerokość budynku 16,95 m
Kąt dachu 35 °
Ilość stanowisk garażowych 2miejsca

Cena 3,350.00 
Zmiany w projekcie
Wsparcie konsultanta

Jakieś pytania?

Powierzchnia całkowita

230,38 m2

Powierzchnia użytkowa

135,62 m2

Powierzchnia zabudowy

223,72 m2

Wysokość budynku

6,87 m

Powierzchnia dachu

338,00

Kondygnacje

parterowy

Ilość stanowisk garażowych

2miejsca

Dach

Kąt dachu 35 ° , Dwuspadowy

Liczba pokoi (bez salonu)

3

Wejście od...

od północy i wschodu

Minimalne wymiary działki

* - przy zmianie adaptacyjnej

Rzut działki
Parter
Powierzchnia użytkowa: 135,62 m2 + garaż 38,23 m2
Pokaż wymiary ścian
Pokaż powierzchnie pokoi
Rzut kondygnacji - zaawansowane Rzut kondygnacji - powierzchnie pomieszczeń
Antresola
Powierzchnia użytkowa: 22,96 m2 + strych (przykładowa aranżacja) 33,80 m2
Pokaż wymiary ścian
Pokaż powierzchnie pokoi
Rzut kondygnacji - zaawansowane Rzut kondygnacji - powierzchnie pomieszczeń
Informacje szczegółowe Klimek 2
Elewacje

Tynk mineralny

Stropy

żelbetowy

Ściany

Ściany zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe
ściany wewnętrzne: murowane

Dach

blacha płaska na rąbek

Technologia więźby

tradycyjna krokwiowa

Opis

Projekt parterowego domu z dwustanowiskowym garażem, strychem do adaptacji oraz antresolą nad salonem.
Budynek posiada bardzo atrakcyjne wnętrze zarówno pod względem wyglądu jak i rozwiązań funkcjonalnych. Szczególne wrażenie wywołuje część dzienna domu. Przestrzeń salonu i jadalni wypełniona jest światłem wpadającym przez duże przeszklenia od strony ogrodu, a od góry nie ogranicza jej sufit lecz jest otwarta aż do połaci dachu. Nad salonem umieszczono antresolę, gdzie można urządzić miejsce do pracy czy domową biblioteczkę. Tak zaprojektowana przestrzeń dzienna stanowi znakomitą oprawę do codziennego wypoczynku oraz spędzania czasu w gronie przyjaciół.
Warto zwrócić uwagę na pozostałe zalety domu: wejście główne zaopatrzone jest w duży przedsionek z przejściem do garażu. Po przejściu do wnętrza mamy widok na ogród, a tuż obok korytarzyk z szafami na garderobę i dyskretnie umieszczoną łazienką. Przylegająca do jadalni kuchnia, nie dość że jest duża to jeszcze posiada praktyczną spiżarnię.
Starannie przemyślana jest również strefa sypialni. Znajdziemy tam 3 ustawne pokoje, wystarczająco dużą łazienkę dla domowników oraz garderobę.
Dodatkową powierzchnię użytkową, około 35 m można wygospodarować na poddaszu (w dokumentacji jest ona opisana jako strych). Przykładowe rozwiązanie pokazano na rzucie strychu. Można tam urządzić przynajmniej dwa duże pokoje oraz łazienkę, oprócz wspomnianej wcześniej antresoli nad salonem.
Całości domu dopełnia dwustanowiskowy garaż z dodatkową strefą na sprzęt ogrodowy i turystyczny oraz kotłownią.
Niskie koszty eksploatacji budynku zapewnią zaprojektowane izolacje termiczne oraz system wentylacji z odzyskiem ciepła (rekuperacja).
W projekcie przewidziano ogrzewanie na bazie pieca zasilanego gazem. Dzięki rozmiarom kotłowni i zastosowaniu uniwersalnego przewodu spalinowego, łatwo można zmienić źródło ciepła na piec zasilany np. paliwem stałym.

Szacunkowe koszty budowy domu

Jak liczymy kosztorysy?
Budowa metodą gospodarcząSystem zlecony, koszt minimalnySystem zlecony, koszt średni
STAN SUROWY ZAMKNIĘTY251039,24273892,91322072,49
Roboty ziemne2969,493271,454458,38
Fundamenty z izolacjami41723,5345978,8454451,36
Ściany murowane29218,4133139,8640027,28
Konstrukcja żelbetowa48993,5655776,0770244,5
Dach - konstrukcja25884,1428119,7732323,11
Dach - pokrycie39971,1443825,4151331,13
Stolarka okienna i drzwiowa zewn.62278,9763781,5169236,73
STAN WYKOŃCZENIOWY148711,72171687,06217467,74
PARTER75541,8683899,04104429,96
Posadzki25351,0529503,1436778,02
Ściany i sufity16080,4519245,2924527,3
Roboty sanitarne28442,8329128,5434268,8
Roboty elektryczne5667,536022,078855,84
STRYCH40395,5547226,0460108,18
Posadzki7184,258043,829694,23
Ściany i sufity30734,2936550,2646543,49
Roboty elektryczne2477,012631,963870,46
ELEWACJA32774,3140561,9852929,6
KOSZTORYS RAZEM399750,96445579,97539540,23

* Podane koszty są wartościami przybliżonymi

Komentarze (3)
Oceń projekt
jakubc
jakubc
9 stycznia, 2020 12:24:18
Witam. Kilka kilka pytań odnośnie projektu klimek 3. Czy ktoś budował już dom z tego projektu? W projekcie jest wymuszona wentylacja mechaniczna, czy może wystarczy naturalna? Belki drewniane na poddaszu
rico
4 stycznia, 2020 12:15:20
Witam. Kilka kilka pytań odnośnie projektu klimek 3. Czy ktoś budował już dom z tego projektu? W projekcie jest wymuszona wentylacja mechaniczna, czy może wystarczy naturalna? Belki drewniane na poddaszu między sufitem a podłoga
jakubc
jakubc
19 stycznia, 2018 10:10:07
Klimek 2 - strona projektuKlimek-2-widok-frontowy.jpg Klimek 3 - strona projektuKlimek 3 - widok frontowy.jpg Klimek 4 - strona projektu

Sprawdź korzyści

FAQ

  • Umożliwiamy naszym klientom wprowadzanie we własnym zakresie zmian w naszych projektach. Muszą być one jednak naniesione przez uprawnionego projektanta. Dlatego najprostszym sposobem jest wykonanie ich wraz z procesem adaptacji. By znaleźć projektanta, który podejmie się tych zadań – udostępniamy wyszukiwarkę pod tym linkiem. Więcej o wprowadzaniu zmian w projekcie piszemy tutaj.

  • Oprócz gabarytów działki, na możliwość budowy domu wpływają także regulacje prawne oraz miejscowe, takie jak Warunki Zabudowy lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. O tym, czym są oraz jak je uzyskać piszemy dokładniej tutaj. Jeżeli masz wątpliwości co do zapisów dokumentów prawnych dotyczących Twojej działki, zapraszamy do kontaktu!

  • Przed uzyskaniem Pozwolenia na Budowę, niezbędne jest wykonanie Projektu Zagospodarowania Terenu oraz dostosowanie projektu budowlanego do konkretnej działki. Te indywidualne dla każdej działki prace wykonać musi projektant pracujący w danym regionie. Żeby ułatwić znalezienie osób zajmujących się adaptacją, na naszej stronie udostępniamy ich listę.

  • Większość projektów z naszej pracowni posłużyła już do budowy domu. Nie udostępniamy danych naszych inwestorów, jednak ci którzy zainteresowani są kontaktem z innymi budującymi mogą nawiązać go za pośrednictwem naszego forum.

Nasi partnerzy

    Termo Organika
Podejmujemy starania, aby zawartość naszej strony internetowej jak najlepiej odzwierciedlała cechy oferowanych projektów. Z uwagi jednak na stały rozwój i konieczność aktualizacji, prezentowane materiały mogą odbiegać od szczegółowych rozwiązań zawartych w dokumentacji.
Wybrano: projektów (max: 4)
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)

Zapisz się do newslettera aby otrzymać katalog