Projekt domu  Obłok 2

Powierzchnia użytkowa 80,11 m2
Powierzchnia zabudowy 68,28 m2
Wysokość budynku 7,82 m
Szerokość budynku 9,65 m
Kąt dachu 42 °
Ilość stanowisk garażowych Bez garażu

Cena 3,250.00 
Zmiany w projekcie
Wsparcie konsultanta

Jakieś pytania?

Powierzchnia całkowita

142,86 m2

Powierzchnia użytkowa

80,11 m2

Powierzchnia zabudowy

68,28 m2

Wysokość budynku

7,82 m

Powierzchnia dachu

94,00

Kondygnacje

parterowy

Ilość stanowisk garażowych

Bez garażu

Dach

Kąt dachu 42 ° , Dwuspadowy

Liczba pokoi (bez salonu)

3

Wejście od...

od północy i wschodu

Minimalne wymiary działki
Rzut działki
Parter
Powierzchnia użytkowa: 46,67 m2
Pokaż wymiary ścian
Pokaż powierzchnie pokoi
Rzut kondygnacji - zaawansowane Rzut kondygnacji - powierzchnie pomieszczeń
Poddasze
Powierzchnia użytkowa: 33,44 m2
Pokaż wymiary ścian
Pokaż powierzchnie pokoi
Rzut kondygnacji - zaawansowane Rzut kondygnacji - powierzchnie pomieszczeń
Informacje szczegółowe Obłok 2
Elewacje

Tynk mineralny

Stropy

żelbetowy

Ściany

Ściany zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe
ściany wewnętrzne: murowane

Dach

blacha płaska na rąbek

Technologia więźby

tradycyjna krokwiowa

Opis

Obłok 2 to projekt domu przeznaczony zwłaszcza dla rodzin 2+2 lub 2+1, wpisujący się w założenia budowy bez pozwolenia. Na powierzchni zabudowy nie przekraczającej 70 m² mieści przestrony i dobrze doświetlony salon z otwartą kuchnią, sporą kotłownię, 3 sypialnie oraz dwie dobrze wyposażone łazienki. Prosta, bezokapowa forma nadaje mu nowoczesny charakter, pozwalający wyróżnić się w subtelny, lecz zdecydowany sposób w zabudowanym krajobrazie. Te same cechy sprawiają, że dom będzie tani w budowie. Osobowość budynku podkreśla naturalna kolorystyka materiałów, dzieląca budynek na dwie bryły, z których cięższa wizualnie cześć dachowa unoszona jest przez jasną i lżejszą bryłę parteru.
Wygodna strefa wejściowa z dostatkiem miejsca na szafy prowadzi do wszechstronnego holu. Stamtąd dostać się można do strefy dziennej lub na poddasze, na którym znajdują się sypialnie. Ulokowana tutaj parterowa łazienka znajduje się w ustronnym, ale łatwo dostępnym miejscu. Jednoprzestrzenny, pozbawiony barier ciąg kuchnia-jadalania-salon pozwala zapomnieć o niewielkim metrażu budynku.
Zlokalizowane na poddaszu pokoje są ustawne i dobrze doświetlone. Niewielka łazienka pozwala zlokalizować pralkę na poddaszu, w sąsiedztwie sypialni.
Okna balkonowe w salonie i kuchni wychodzą na dwie strony świata, pozostawiając dużą elastyczność w kwestii orientacji budynku względem działki i ogrodu. Przestrzenny balkon na poddaszu daje zlokalizowanym tam pokojom bliższe połączenie z ogrodem.
Zaplecze techniczne domu, a jednocześnie dodatkową przestrzeń przechowywania zorganizowano na parterze, w przestronnej kotłowni. Jej rozmiary gwarantują dużą elastyczność w doborze systemu ogrzewania. W miejsce standardowego pieca na paliwo stałe z powodzeniem powinna zmieścić piece gazowe lub pompę ciepła i falownik do fotowoltaiki. Zastosowanie nowoczesnych systemów ogrzewania w połączeniu z innymi zastosowanymi rozwiązaniami - nowoczesnymi izolacjami termicznymi i wentylacją z rekuperacją - zapewniają wygodę i niskie koszty eksploatacji.

Wizualizacje mają charakter poglądowy. Nie wszystkie elementy otoczenia budynku zawarte są w projekcie.

Sprawdź korzyści

FAQ

  • Umożliwiamy naszym klientom wprowadzanie we własnym zakresie zmian w naszych projektach. Muszą być one jednak naniesione przez uprawnionego projektanta. Dlatego najprostszym sposobem jest wykonanie ich wraz z procesem adaptacji. By znaleźć projektanta, który podejmie się tych zadań – udostępniamy wyszukiwarkę pod tym linkiem. Więcej o wprowadzaniu zmian w projekcie piszemy tutaj.

  • Oprócz gabarytów działki, na możliwość budowy domu wpływają także regulacje prawne oraz miejscowe, takie jak Warunki Zabudowy lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. O tym, czym są oraz jak je uzyskać piszemy dokładniej tutaj. Jeżeli masz wątpliwości co do zapisów dokumentów prawnych dotyczących Twojej działki, zapraszamy do kontaktu!

  • Przed uzyskaniem Pozwolenia na Budowę, niezbędne jest wykonanie Projektu Zagospodarowania Terenu oraz dostosowanie projektu budowlanego do konkretnej działki. Te indywidualne dla każdej działki prace wykonać musi projektant pracujący w danym regionie. Żeby ułatwić znalezienie osób zajmujących się adaptacją, na naszej stronie udostępniamy ich listę.

  • Większość projektów z naszej pracowni posłużyła już do budowy domu. Nie udostępniamy danych naszych inwestorów, jednak ci którzy zainteresowani są kontaktem z innymi budującymi mogą nawiązać go za pośrednictwem naszego forum.

Nasi partnerzy

    Termo Organika
Podejmujemy starania, aby zawartość naszej strony internetowej jak najlepiej odzwierciedlała cechy oferowanych projektów. Z uwagi jednak na stały rozwój i konieczność aktualizacji, prezentowane materiały mogą odbiegać od szczegółowych rozwiązań zawartych w dokumentacji.
Wybrano: projektów (max: 4)
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)

Zapisz się do newslettera aby otrzymać katalog