Projekt domu  Płotka

Powierzchnia użytkowa 52,38 m2
Powierzchnia zabudowy 69,76 m2
Wysokość budynku 7,18 m
Szerokość budynku 10,65 m
Kąt dachu 42 °
Ilość stanowisk garażowych Bez garażu

Cena 3,100.00 
Zmiany w projekcie
Wsparcie konsultanta

Jakieś pytania?

Powierzchnia całkowita

69,76 m2

Powierzchnia użytkowa

52,38 m2

Powierzchnia zabudowy

69,76 m2

Wysokość budynku

7,18 m

Powierzchnia dachu

198,00

Kondygnacje

parterowy

Ilość stanowisk garażowych

Bez garażu

Dach

Kąt dachu 42 ° , Dwuspadowy

Liczba pokoi (bez salonu)

2

Wejście od...

od północy i wschodu

Minimalne wymiary działki
Rzut działki
Parter
Powierzchnia użytkowa: 52,38 m2
Pokaż wymiary ścian
Pokaż powierzchnie pokoi
Rzut kondygnacji - zaawansowane Rzut kondygnacji - powierzchnie pomieszczeń
Strych
Powierzchnia użytkowa: 22,46 m2
Pokaż wymiary ścian
Pokaż powierzchnie pokoi
Rzut kondygnacji - zaawansowane Rzut kondygnacji - powierzchnie pomieszczeń
Informacje szczegółowe Płotka
Elewacje

Tynk mineralny

Stropy

drewniany belkowy

Ściany

Ściany zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe
ściany wewnętrzne: murowane

Dach

blacha płaska na rąbek

Technologia więźby

tradycyjna krokwiowa

Opis

Projekt małego parterowego domu o powierzchni zabudowy do 70 m² z możliwością adaptacji strychu na poddasze użytkowe. Budynek posiada sympatyczną, nowoczesną bryłę nawiązującą do nowoczesnej stodoły. Pod jednym dwuspadowym dachem domu mieści się też obszerny taras i wiata będąca w stanie pomieścić samochód. W przypadku wykorzystania wiaty na miejsce postojowe należy sytuować budynek uwzględniając warunki techniczne dotyczące miejsc postojowych.

Układ wnętrza, rozplanowany na 52 m², zapewnia komfort mieszkaniowy dla 3 osobowej rodziny. Do domu wchodzimy przez przedsionek z miejscem na szafę i pompę ciepła. Z przedsionka przenosimy się do hallu dającego nam dostęp do wszystkich pomieszczeń parteru. Strefa dzienna zawiera się w obszernym i otwartym na ogród i taras salonie z jadalnią oraz otwartej kuchni.

Schody młynarskie umieszczone w salonie prowadzą na strych, który zapewnia dodatkowe 23 m² powierzchni do zagospodarowania wedle upodobań domowników. Na rysunkach pokazaliśmy propozycję aranżacji przestrzeni strychu. Można oczywiście zrezygnować ze schodów młynarskich i zainstalować w innym miejscu opuszczane schody strychowe.

Strefa nocna składa się z dwóch sypialni oraz wc i łazienki. Pokoje doświetlone są dużymi otworami okiennymi. Pomieszczenia są jasne i zaprojektowane tak by były ergonomiczne i ustawne. Rozwiązania wnętrz są proste, a pomieszczenia mają regularny kształt co pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Niskie koszty eksploatacji budynku zapewnią zaprojektowane izolacje termiczne oraz system wentylacji z odzyskiem ciepła (rekuperacji).
W projekcie przewidziano ogrzewanie na bazie pompy ciepła.

Sprawdź korzyści

FAQ

  • Umożliwiamy naszym klientom wprowadzanie we własnym zakresie zmian w naszych projektach. Muszą być one jednak naniesione przez uprawnionego projektanta. Dlatego najprostszym sposobem jest wykonanie ich wraz z procesem adaptacji. By znaleźć projektanta, który podejmie się tych zadań – udostępniamy wyszukiwarkę pod tym linkiem. Więcej o wprowadzaniu zmian w projekcie piszemy tutaj.

  • Oprócz gabarytów działki, na możliwość budowy domu wpływają także regulacje prawne oraz miejscowe, takie jak Warunki Zabudowy lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. O tym, czym są oraz jak je uzyskać piszemy dokładniej tutaj. Jeżeli masz wątpliwości co do zapisów dokumentów prawnych dotyczących Twojej działki, zapraszamy do kontaktu!

  • Przed uzyskaniem Pozwolenia na Budowę, niezbędne jest wykonanie Projektu Zagospodarowania Terenu oraz dostosowanie projektu budowlanego do konkretnej działki. Te indywidualne dla każdej działki prace wykonać musi projektant pracujący w danym regionie. Żeby ułatwić znalezienie osób zajmujących się adaptacją, na naszej stronie udostępniamy ich listę.

  • Większość projektów z naszej pracowni posłużyła już do budowy domu. Nie udostępniamy danych naszych inwestorów, jednak ci którzy zainteresowani są kontaktem z innymi budującymi mogą nawiązać go za pośrednictwem naszego forum.

Nasi partnerzy

    Termo Organika
Podejmujemy starania, aby zawartość naszej strony internetowej jak najlepiej odzwierciedlała cechy oferowanych projektów. Z uwagi jednak na stały rozwój i konieczność aktualizacji, prezentowane materiały mogą odbiegać od szczegółowych rozwiązań zawartych w dokumentacji.
Wybrano: projektów (max: 4)
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)

Zapisz się do newslettera aby otrzymać katalog