Projekt domu  Robinson III

Powierzchnia użytkowa 148,96 m2
Powierzchnia zabudowy 147,26 m2
Wysokość budynku 9,14 m
Szerokość budynku 14,55 m
Kąt dachu 25 °
Ilość stanowisk garażowych 2miejsca

Cena 4,000.00 
Zmiany w projekcie
Wsparcie konsultanta

Jakieś pytania?

Powierzchnia całkowita

327,75 m2

Powierzchnia użytkowa

148,96 m2

Powierzchnia zabudowy

147,26 m2

Wysokość budynku

9,14 m

Kondygnacje

piętrowy

Ilość stanowisk garażowych

2miejsca

Dach

Kąt dachu 25 ° , Wielospadowy

Liczba pokoi (bez salonu)

4

Wejście od...

od północy i wschodu

Parter
Powierzchnia użytkowa: 77,10 m2 + garaż 33,44 m2
Piętro
Powierzchnia użytkowa: 71,86 m2
Informacje szczegółowe Robinson III
Elewacje

Tynk mineralny

Stropy

żelbetowy

Ściany

Ściany zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe
ściany wewnętrzne: murowane

Dach

dachówka ceramiczna lub cementowa

Technologia więźby

tradycyjna krokwiowa

Opis

Projekt nowoczesnego domu piętrowego "Robinson III" z garażem dwustanowiskowym o powierzchni użytkowej 148 m2.

Reprezentacyjny budynek o wyważonych proporcjach podkreślonych starannie dobranymi materiałami wykończeniowymi elewacji.

Układ funkcjonalny domu jest tradycyjny. Jego serce to wyposażony w kominek salon z zaakcentowanym miejscem na jadalnię. Jadalnia oddziela salon od kuchni położonej od strony głównego wejścia. Wokół centralnego holu rozmieszczone są pozostałe pomieszczenia - gabinet, łazienka i przedsionek umożliwiający bezpośrednie przejście z domu do garażu. Z garażem sąsiaduje duża kotłownia zdolna pomieścić np. piec na opał stały wraz z pewnym zapasem tegoż opału.

Wygodna klatka schodowa prowadzi na piętro, gdzie znajdują się trzy przestronne i widne sypialnie, dwie garderoby,pralnia oraz łazienka. Główna sypialnia dysponuje prywatną garderobą oraz balkonem usytuowanym nad głównym wejściem do budynku.

Szacunkowe koszty budowy domu

Jak liczymy kosztorysy?
Kosztorys 1
Lp.Etap robótKoszt budowy metodą gospodarcząSystem zlecony koszt minimalnySystem zlecony koszt średni
1Roboty ziemne155219023263
2Fundamenty142521683323661
3Konstrukcja przyziemia385294354960906
4Dach479705151165262
5Podkłady i ścianki147211652322762
6Okna i drzwi zewnętrzne124121261716816
7Tynki wewnętrzne312533659854254
8Elewacje214452441034412
9Instalacje sanitarne157001758024251
10Instalacje elektryczne106371191016430
11Razem208471233433322018
Kosztorys 2
Lp.Etap robótKoszt budowy metodą gospodarcząSystem zlecony koszt minimalnySystem zlecony koszt średni
1Roboty ziemne2 4982 5473 584
2Fundamenty48 35049 75760 282
3Ściany murowane40 70742 35752 528
4Konstrukcja żelbetowa45 05747 08962 434
5Dach - konstrukcja12 27712 67115 116
6Dach - pokrycie26 94827 78633 251
7Podkłady i posadzki25 92526 82532 892
8Okna i drzwi zewnętrzne34 63634 93338 299
9Tynki wewnętrzne8 3609 02113 084
10Elewacje44 01446 69762 539
11Instalacje sanitarne21 18621 69625 525
12Instalacje elektryczne3 9654 2126 194
13Razem313 923325 591405 728

* Podane koszty są wartościami przybliżonymi

Komentarze (0)
Oceń projekt
Brak komentarzy. Bądź pierwszy :)

Sprawdź korzyści

FAQ

  • Umożliwiamy naszym klientom wprowadzanie we własnym zakresie zmian w naszych projektach. Muszą być one jednak naniesione przez uprawnionego projektanta. Dlatego najprostszym sposobem jest wykonanie ich wraz z procesem adaptacji. By znaleźć projektanta, który podejmie się tych zadań – udostępniamy wyszukiwarkę pod tym linkiem. Więcej o wprowadzaniu zmian w projekcie piszemy tutaj.

  • Oprócz gabarytów działki, na możliwość budowy domu wpływają także regulacje prawne oraz miejscowe, takie jak Warunki Zabudowy lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. O tym, czym są oraz jak je uzyskać piszemy dokładniej tutaj. Jeżeli masz wątpliwości co do zapisów dokumentów prawnych dotyczących Twojej działki, zapraszamy do kontaktu!

  • Przed uzyskaniem Pozwolenia na Budowę, niezbędne jest wykonanie Projektu Zagospodarowania Terenu oraz dostosowanie projektu budowlanego do konkretnej działki. Te indywidualne dla każdej działki prace wykonać musi projektant pracujący w danym regionie. Żeby ułatwić znalezienie osób zajmujących się adaptacją, na naszej stronie udostępniamy ich listę.

  • Większość projektów z naszej pracowni posłużyła już do budowy domu. Nie udostępniamy danych naszych inwestorów, jednak ci którzy zainteresowani są kontaktem z innymi budującymi mogą nawiązać go za pośrednictwem naszego forum.

Nasi partnerzy

    Termo Organika
Podejmujemy starania, aby zawartość naszej strony internetowej jak najlepiej odzwierciedlała cechy oferowanych projektów. Z uwagi jednak na stały rozwój i konieczność aktualizacji, prezentowane materiały mogą odbiegać od szczegółowych rozwiązań zawartych w dokumentacji.
Wybrano: projektów (max: 4)
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)

Zapisz się do newslettera aby otrzymać katalog