Projekt domu  Samba IV

Powierzchnia użytkowa 148,62 m2
Powierzchnia zabudowy 133,81 m2
Wysokość budynku 8,81 m
Szerokość budynku 10,05 m
Kąt dachu 25 °
Ilość stanowisk garażowych 1 miejsce

Cena 2,800.00 
Zmiany w projekcie
Wsparcie konsultanta

Masz pytania?

Powierzchnia całkowita

278,22 m2

Powierzchnia użytkowa

148,62 m2

Powierzchnia zabudowy

133,81 m2

Wysokość budynku

8,81 m

Ilość stanowisk garażowych

1 miejsce

Dach

Kąt dachu 25 ° , Wielospadowy

Ilość pokoi (bez salonu)

4

Wejście od...

od północy i wschodu

Minimalne wymiary działki

* - 1,5 m (od okapu dachu) dla działki o szerokości do 16 m, dla szerszych działek wymiary te należy zwiększyć o 1,5 m

Rzut działki
Parter
Powierzchnia użytkowa: 77,00 m2 + garaż 21,95 m2
Piętro
Powierzchnia użytkowa: 71,62 m2
Informacje szczegółowe o projekcie Samba IV
Elewacje

Tynk mineralny

Stropy

żelbetowy

Ściany

Ściany zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe
ściany wewnętrzne: murowane

Dach

dachówka ceramiczna lub cementowa

Technologia więźby

tradycyjna krokwiowa

Przybliżone dane obliczeniowe

Elewacje : 244,00 m2

Ściany nośne : 233,00 m2

Ściany działowe : 115,00 m2

Ściany fundamentowe : 14,00 m3

Podłogi : 171,00 m2

Pow. dachu nad piętrem : 172,00 m2

Pow. dachu nad garażem : 13,00 m2

Drewno na konstrukcję dachu : 8,80 m3

Opis

Projekt niewielkiego piętrowego domu na wąską działkę*. Charakteryzuje się przestronnym i dobrze rozplanowanym wnętrzem. Ze względu na przewidywaną szerokość działki, większość pomieszczeń jest otwarta w kierunku ogrodu.
Warto zwrócić uwagę na dużą spiżarnię w sąsiedztwie kuchni, wygodne schody na piętro, a także organizację pomieszczeń na piętrze. Znajdziemy tam dużą wspólną łazienkę i garderobę oraz oddzielną pralnię.
Apartament rodziców posiada własną łazienkę i garderobę. Hol na piętrze jest widny, dzięki światłu wpadającemu przez okno balkonowe.
Budynek jest wyposażony w duży jednostanowiskowy garaż o wymiarach 3,65 x 6,20 m.

* Niewielkie wymiary budynku pozwalają na usytuowanie go na dość wąskiej działce o szerokości od 15,55 m. Dotyczy to jednak działek o szerokości poniżej 16 m, dla których minimalna odległość od granicy może wynosić 1,50 m.
Przy działkach szerszych, obowiązuje minimalna odległość od granicy 3 m i wówczas minimalna szerokość działki dla tego budynku wynosi 17,05 m.

Szacunkowe koszty budowy domu

Jak liczymy kosztorysy?
Lp.Etap robótKoszt budowy metodą gospodarcząSystem zlecony koszt minimalnySystem zlecony koszt średni
1Roboty ziemne1,8061,8192,587
2Fundamenty31,28832,49239,288
3Konstrukcja przyziemia86,21490,698113,415
4Dach35,25836,54343,182
5Podkłady i posadzki20,84521,88826,921
6Okna i drzwi zewnętrzne34,33734,64937,652
7Tynki wewnętrzne i śc dział.8,8049,64613,539
8Elewacje34,33437,38150,279
9Instalacje sanitarne26,19126,82331,555
10Instalacje elektryczne10,51311,16916,426
11Razem289,590303,108374,844

* Wielkości szacowane

Komentarze (0)
Oceń produkt
Brak komentarzy. Bądź pierwszy :)

Sprawdź korzyści

FAQ

  • Umożliwiamy naszym klientom wprowadzanie we własnym zakresie zmian w naszych projektach. Muszą być one jednak naniesione przez uprawnionego projektanta. Dlatego najprostszym sposobem jest wykonanie ich wraz z procesem adaptacji. By znaleźć projektanta, który podejmie się tych zadań – udostępniamy wyszukiwarkę pod tym linkiem. Więcej o wprowadzaniu zmian w projekcie piszemy tutaj.

  • Oprócz gabarytów działki, na możliwość budowy domu wpływają także regulacje prawne oraz miejscowe, takie jak Warunki Zabudowy lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. O tym, czym są oraz jak je uzyskać piszemy dokładniej tutaj. Jeżeli masz wątpliwości co do zapisów dokumentów prawnych dotyczących Twojej działki, zapraszamy do kontaktu!

  • Przed uzyskaniem Pozwolenia na Budowę, niezbędne jest wykonanie Projektu Zagospodarowania Terenu oraz dostosowanie projektu budowlanego do konkretnej działki. Te indywidualne dla każdej działki prace wykonać musi projektant pracujący w danym regionie. Żeby ułatwić znalezienie osób zajmujących się adaptacją, na naszej stronie udostępniamy ich listę.

  • Większość projektów z naszej pracowni posłużyła już do budowy domu. Nie udostępniamy danych naszych inwestorów, jednak ci którzy zainteresowani są kontaktem z innymi budującymi mogą nawiązać go za pośrednictwem naszego forum.

Nasi partnerzy

    Termo Organika
Podejmujemy starania, aby zawartość naszej strony internetowej jak najlepiej odzwierciedlała cechy oferowanych projektów. Z uwagi jednak na stały rozwój i konieczność aktualizacji, prezentowane materiały mogą odbiegać od szczegółowych rozwiązań zawartych w dokumentacji.
Wybrano: projektów (max: 4)
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)

Zapisz się do newslettera aby otrzymać katalog