Projekt domu  Skromny

Powierzchnia użytkowa 105,75 m2
Powierzchnia zabudowy 91,45 m2
Wysokość budynku 8,52 m
Szerokość budynku 10,34 m
Kąt dachu 42 °
Ilość stanowisk garażowych Bez garażu

Cena 3,150.00 
Zmiany w projekcie
Wsparcie konsultanta

Jakieś pytania?

Powierzchnia całkowita

197,56 m2

Powierzchnia użytkowa

105,75 m2

Powierzchnia zabudowy

91,45 m2

Wysokość budynku

8,52 m

Ilość stanowisk garażowych

Bez garażu

Dach

Kąt dachu 42 ° , Dwuspadowy

Liczba pokoi (bez salonu)

4

Wejście od...

od północy i wschodu

Minimalne wymiary działki
Rzut działki
Parter
Powierzchnia użytkowa: 61,17 m2 + kotłownia 5,57 m2
Pokaż wymiary ścian
Pokaż powierzchnie pokoi
Rzut kondygnacji - zaawansowane Rzut kondygnacji - powierzchnie pomieszczeń
Poddasze
Powierzchnia użytkowa: 44,58 m2
Pokaż wymiary ścian
Pokaż powierzchnie pokoi
Rzut kondygnacji - zaawansowane Rzut kondygnacji - powierzchnie pomieszczeń
Informacje szczegółowe Skromny
Elewacje

Tynk mineralny

Stropy

żelbetowy

Ściany

Ściany zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe
ściany wewnętrzne: murowane

Dach

dachówka ceramiczna lub cementowa

Technologia więźby

tradycyjna krokwiowa

Przybliżone dane obliczeniowe

Elewacje : 158,00 m2

Ściany nośne : 160,00 m2

Ściany działowe : 62,00 m2

Ściany fundamentowe : 9,00 m3

Podłogi : 127,70 m2

Dach : 163,00 m2

Drewno na konstrukcję dachu : 7,60 m3

Opis

Projekt małego domu "Skromny" z użytkowym poddaszem bez garażu na nietypową, wąską lub płytką działkę.

Jest to kompaktowy dom, w którym postawiono na efektywne wykorzystanie powierzchni.

Usytuowanie klatki schodowej w narożu salonu, uniknięcie wydzielonego holu i ukrycie kominka w ścianie spiżarni pozwoliło uzyskać dużą, jednorodną przestrzeń pokoju dziennego. Taras rekreacyjny znajduje się przybocznej ścianie domu, zaś tylna ściana jest "ślepa". Pozwala to na lokalizację domu w narożniku działki.

Szacunkowe koszty budowy domu

Jak liczymy kosztorysy?
Lp.Etap robótKoszt budowy metodą gospodarcząSystem zlecony koszt minimalnySystem zlecony koszt średni
1Roboty ziemne1,3931,5112,036
2Fundamenty21,46623,70127,730
3Konstrukcja przyziemia45,31452,06962,880
4Dach28,29231,28635,816
5Podkłady i posadzki12,52114,26716,958
6Okna i drzwi zewnętrzne20,79321,27622,932
7Tynki wewnętrzne15,08818,22322,788
8Elewacje24,05429,48136,799
9Instalacje sanitarne24,07624,65729,008
10Instalacje elektryczne9,0599,62414,154
11Razem202,056226,095271,101
w tym stan surowy zamknięty:w tym stan surowy zamknięty:w tym stan surowy zamknięty:
117,259129,843151,394

* Podane koszty są wartościami przybliżonymi

Komentarze (13)
Oceń produkt
dorotadotikotek
5 marca, 2020 09:10:33
IMG_20200305_100145.jpg Pompa ciepła i bojler.
dorotadotikotek
5 marca, 2020 09:07:32
Tak wygląda od tyłu..wymieniliśmy drzwi balkonowe na górze a okna... .. Nie wrzuca zdjęcia.
dorotadotikotek
5 marca, 2020 09:06:00
Tak wygląda od tyłu..wymieniliśmy drzwi balkonowe na górze a okna...
dorotadotikotek
5 marca, 2020 08:59:59
To jest zaczątek kotłownio - pralnio - suszarni:)
dorotadotikotek
5 marca, 2020 08:56:55
IMG_20190827_120636.jpg

Sprawdź korzyści

FAQ

  • Umożliwiamy naszym klientom wprowadzanie we własnym zakresie zmian w naszych projektach. Muszą być one jednak naniesione przez uprawnionego projektanta. Dlatego najprostszym sposobem jest wykonanie ich wraz z procesem adaptacji. By znaleźć projektanta, który podejmie się tych zadań – udostępniamy wyszukiwarkę pod tym linkiem. Więcej o wprowadzaniu zmian w projekcie piszemy tutaj.

  • Oprócz gabarytów działki, na możliwość budowy domu wpływają także regulacje prawne oraz miejscowe, takie jak Warunki Zabudowy lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. O tym, czym są oraz jak je uzyskać piszemy dokładniej tutaj. Jeżeli masz wątpliwości co do zapisów dokumentów prawnych dotyczących Twojej działki, zapraszamy do kontaktu!

  • Przed uzyskaniem Pozwolenia na Budowę, niezbędne jest wykonanie Projektu Zagospodarowania Terenu oraz dostosowanie projektu budowlanego do konkretnej działki. Te indywidualne dla każdej działki prace wykonać musi projektant pracujący w danym regionie. Żeby ułatwić znalezienie osób zajmujących się adaptacją, na naszej stronie udostępniamy ich listę.

  • Większość projektów z naszej pracowni posłużyła już do budowy domu. Nie udostępniamy danych naszych inwestorów, jednak ci którzy zainteresowani są kontaktem z innymi budującymi mogą nawiązać go za pośrednictwem naszego forum.

Nasi partnerzy

    Termo Organika
Podejmujemy starania, aby zawartość naszej strony internetowej jak najlepiej odzwierciedlała cechy oferowanych projektów. Z uwagi jednak na stały rozwój i konieczność aktualizacji, prezentowane materiały mogą odbiegać od szczegółowych rozwiązań zawartych w dokumentacji.
Wybrano: projektów (max: 4)
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)

Zapisz się do newslettera aby otrzymać katalog