Projekt domu  Taurus 7

Powierzchnia użytkowa 136,72 m2
Powierzchnia zabudowy 106,26 m2
Wysokość budynku 10,00 m
Szerokość budynku 10,47 m
Kąt dachu 38 °
Ilość stanowisk garażowych 1 miejsce

Cena 4,000.00 
Cena dla projektu szeregowego Zmiany w projekcie
Wsparcie konsultanta

Jakieś pytania?

Powierzchnia całkowita

212,30 m2

Powierzchnia użytkowa

136,72 m2

Powierzchnia zabudowy

106,26 m2

Wysokość budynku

10,00 m

Powierzchnia dachu

96,00

Kondygnacje

piętrowy

Ilość stanowisk garażowych

1 miejsce

Dach

Kąt dachu 38 ° , Dwuspadowy

Liczba pokoi (bez salonu)

4

Wejście od...

od północy i wschodu

Minimalne wymiary działki
Rzut działki
Parter (jeden segment)
Powierzchnia użytkowa: 61,37 m2 + garaż 19,34 m2
Pokaż wymiary ścian
Pokaż powierzchnie pokoi
Rzut kondygnacji - zaawansowane Rzut kondygnacji - powierzchnie pomieszczeń
Piętro (jeden segment)
Powierzchnia użytkowa: 75,35 m2
Pokaż wymiary ścian
Pokaż powierzchnie pokoi
Rzut kondygnacji - zaawansowane Rzut kondygnacji - powierzchnie pomieszczeń
Strych (przykładowa aranżacja) (jeden segment)
Powierzchnia użytkowa: 28,14 m2
Pokaż wymiary ścian
Pokaż powierzchnie pokoi
Rzut kondygnacji - zaawansowane Rzut kondygnacji - powierzchnie pomieszczeń
Informacje szczegółowe Taurus 7
Elewacje

Tynk mineralny

Stropy

żelbetowy

Ściany

Ściany zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe
ściany wewnętrzne: murowane

Dach

blacha płaska na rąbek

Technologia więźby

tradycyjna krokwiowa

Opis

Projekt piętrowego domu z garażem do zabudowy szeregowej i bliźniaczej. Powierzchnia użytkowa domu wynosi 136 m², a minimalna szerokość działki na jeden segment to 10,47 metra.
Projekt jest atrakcyjną propozycją dla osób prywatnych oraz deweloperów planujących bardziej intensywną zabudowę miejską lub podmiejską. Architektura budynku ujmuje nowoczesnością, prostotą oraz zróżnicowaną linią fasady pozwalającą uniknąć monotonii charakteryzującej niekiedy szeregówki. Podział bryły domu na dwie, przesunięte względem siebie części różniące się kolorystyką i rodzajem dachu pozwala znakomicie urozmaicać zabudowę. Stwarza możliwość indywidualizacji budynków poprzez zastosowanie wyróżniających je kolorów, faktur lub charakterystycznych dodatków. Przy intensywnej zabudowie może być to istotną zaletą przeciwdziałając anonimowości zabudowy.
Wnętrze domu przedstawia się równie atrakcyjnie. Na parterze zwracają uwagę duży salon, kuchnia wyposażona w spiżarnię, gabinet oraz łazienka z natryskiem. Istotną zaletą jest pomieszczenie gospodarcze stanowiące przedłużenie garażu dzięki czemu stanowi bezpośrednie przejście od frontu domu do ogrodu. Jest to istotne przy korzystaniu ze sprzętu do pielęgnacji ogrodu i transportu elementów wyposażania.
Na piętrze zlokalizowano trzy duże sypialnie, wygodną wspólną łazienkę z naturalnym oświetleniem i pralnię. Ponadto sypialnia gospodarzy posiada indywidualną garderobę oraz łazienkę.
Dzięki dwuspadowemu dachowi przykrywającemu główną bryłę budynku uzyskujemy dodatkowe pomieszczenie w postaci obszernego strychu. Jego powierzchnia to blisko 30 m². Świetnie nadaje się do uzupełnienia i tak już bogatego programu użytkowego domu. Można tam urządzić dodatkowe pokoje, pomieszczenie do relaksu, czy wreszcie przestrzeń do przechowywania zasobów.
Budynek zaprojektowany został z uwzględnieniem energooszczędności. Niskie koszty eksploatacji budynku zapewnią zaprojektowane izolacje termiczne oraz system wentylacji z odzyskiem ciepła (rekuperacji).
W projekcie przewidziano ogrzewanie na bazie pieca zasilanego gazem.
Dokumentacja projektowa może nie zawierać niektórych elementów wyposażenia bądź wykończenia budynku przedstawionych na wizualizacjach.

Sprawdź korzyści

FAQ

  • Umożliwiamy naszym klientom wprowadzanie we własnym zakresie zmian w naszych projektach. Muszą być one jednak naniesione przez uprawnionego projektanta. Dlatego najprostszym sposobem jest wykonanie ich wraz z procesem adaptacji. By znaleźć projektanta, który podejmie się tych zadań – udostępniamy wyszukiwarkę pod tym linkiem. Więcej o wprowadzaniu zmian w projekcie piszemy tutaj.

  • Oprócz gabarytów działki, na możliwość budowy domu wpływają także regulacje prawne oraz miejscowe, takie jak Warunki Zabudowy lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. O tym, czym są oraz jak je uzyskać piszemy dokładniej tutaj. Jeżeli masz wątpliwości co do zapisów dokumentów prawnych dotyczących Twojej działki, zapraszamy do kontaktu!

  • Przed uzyskaniem Pozwolenia na Budowę, niezbędne jest wykonanie Projektu Zagospodarowania Terenu oraz dostosowanie projektu budowlanego do konkretnej działki. Te indywidualne dla każdej działki prace wykonać musi projektant pracujący w danym regionie. Żeby ułatwić znalezienie osób zajmujących się adaptacją, na naszej stronie udostępniamy ich listę.

  • Większość projektów z naszej pracowni posłużyła już do budowy domu. Nie udostępniamy danych naszych inwestorów, jednak ci którzy zainteresowani są kontaktem z innymi budującymi mogą nawiązać go za pośrednictwem naszego forum.

Nasi partnerzy

    Termo Organika
Podejmujemy starania, aby zawartość naszej strony internetowej jak najlepiej odzwierciedlała cechy oferowanych projektów. Z uwagi jednak na stały rozwój i konieczność aktualizacji, prezentowane materiały mogą odbiegać od szczegółowych rozwiązań zawartych w dokumentacji.
Wybrano: projektów (max: 4)
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)

Zapisz się do newslettera aby otrzymać katalog