Projekt domu  Tundra 4

Powierzchnia użytkowa 146,98 m2
Powierzchnia zabudowy 132,31 m2
Wysokość budynku 7,55 m
Szerokość budynku 14,95 m
Kąt dachu 40 °
Ilość stanowisk garażowych Bez garażu

Cena 4,000.00 
Zmiany w projekcie
Wsparcie konsultanta

Jakieś pytania?

Powierzchnia całkowita

264,62 m2

Powierzchnia użytkowa

146,98 m2

Powierzchnia zabudowy

132,31 m2

Wysokość budynku

7,55 m

Powierzchnia dachu

174,00

Kondygnacje

z poddaszem

Ilość stanowisk garażowych

Bez garażu

Dach

Kąt dachu 40 ° , Dwuspadowy

Liczba pokoi (bez salonu)

3

Wejście od...

od północy i wschodu

Minimalne wymiary działki
Rzut działki
Parter
Powierzchnia użytkowa: 95,81 m2
Pokaż wymiary ścian
Pokaż powierzchnie pokoi
Rzut kondygnacji - zaawansowane Rzut kondygnacji - powierzchnie pomieszczeń
Poddasze
Powierzchnia użytkowa: 51,17 m2 + strych 2,48 m2
Pokaż wymiary ścian
Pokaż powierzchnie pokoi
Rzut kondygnacji - zaawansowane Rzut kondygnacji - powierzchnie pomieszczeń
Informacje szczegółowe Tundra 4
Elewacje

Tynk mineralny

Stropy

żelbetowy

Ściany

Ściany zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe
ściany wewnętrzne: murowane

Dach

blacha płaska na rąbek

Technologia więźby

tradycyjna krokwiowa

Opis

Tundra 4 to projekt domu jednorodzinnego bez garażu, utrzymany w stylu nowoczesnej stodoły.
Budynek ten bezokapową bryłą i bezkompromisową prostotą wpisuje się w minimalistyczne trendy architektury nowoczesnej. Ciepłe, naturalne materiały dają jednak poczucie komfortu i domowej atmosfery - cechy, które nazbyt często spychane są na dalszy plan w budynkach modernistycznych. Pozwalają też nawiązać architektoniczny dialog z naturalnym dla naszego kraju otoczeniem.
Dom charakteryzuje komfortowy, wszechstronny układ typu "wszystko co potrzebne na parterze" (podobna koncepcja przyświeca popularnym projektom z serii Smart i Alfa naszego autorstwa). Sprawia to, że budynek zainteresować może w szczególności rodziny, których młodsze pokolenie chyli się do opuszczenia rodzinnego gniazda (lub już to zrobiło). Przestronny przedsionek z podręczną garderobą prowadzi do salonu, który wita wchodzącego dużą, przejrzystą i ustawną przestrzenią. Pojemna, zlokalizowana nieco na uboczu kuchnia zintegrowana została wizualnie z salonem i ogrodem (choć długa ściana daje możliwość dodania okna z bocznym widokiem). Dzięki dużej szerokości daje ona możliwość swobodnej, widowiskowej aranżacji (np. kuchnia z wyspą) i to nawet przy wygospodarowaniu miejsca na spiżarnię. Wszystkie pomieszczenia są szczodrze doświetlone naturalnym światłem dzięki dużym, panoramicznym oknom.
Prawdziwe zaplecze w projekcie stanowi dostępna z salonu strefa prywatna państwa domu. Duża, dostępna z tarasu sypialnia wyposażona jest w oddzielną łazienkę oraz garderobę, która pomieści wszystko.
Poddasze projektu składa się z dwóch dużych sypialni oraz wygodnej łazienki, która może być wyposażona dodatkowo w pralkę. Może więc stanowić wydzielone "królestwo", niemal niezależne od parteru.
Zaplecze techniczne dzieli przestrzeń ze zlokalizowaną przy wejściu przestronną łazienką. Założone zostało wykorzystanie pieca na paliwo gazowe, jednak równie dobrze sprawdzi się tutaj pompa ciepła. W takim przypadku niezwykle korzystna może okazać się (nieobjęta projektem) instalacja fotowoltaiczna.
Prosta, dobrze docieplona bryła to klucz do niskich kosztów budowy, dających przestrzeń na inne wydatki. Nowoczesne technologie grzewcze i instalacyjne (wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła) stanowią zaś o niskich kosztach eksploatacyjnych budynku.
Wizualizacja ma charakter poglądowy. Dokumentacja projektowa może nie uwzględniać niektórych elementów wykończenia oraz otoczenia budynku.

Sprawdź korzyści

FAQ

  • Umożliwiamy naszym klientom wprowadzanie we własnym zakresie zmian w naszych projektach. Muszą być one jednak naniesione przez uprawnionego projektanta. Dlatego najprostszym sposobem jest wykonanie ich wraz z procesem adaptacji. By znaleźć projektanta, który podejmie się tych zadań – udostępniamy wyszukiwarkę pod tym linkiem. Więcej o wprowadzaniu zmian w projekcie piszemy tutaj.

  • Oprócz gabarytów działki, na możliwość budowy domu wpływają także regulacje prawne oraz miejscowe, takie jak Warunki Zabudowy lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. O tym, czym są oraz jak je uzyskać piszemy dokładniej tutaj. Jeżeli masz wątpliwości co do zapisów dokumentów prawnych dotyczących Twojej działki, zapraszamy do kontaktu!

  • Przed uzyskaniem Pozwolenia na Budowę, niezbędne jest wykonanie Projektu Zagospodarowania Terenu oraz dostosowanie projektu budowlanego do konkretnej działki. Te indywidualne dla każdej działki prace wykonać musi projektant pracujący w danym regionie. Żeby ułatwić znalezienie osób zajmujących się adaptacją, na naszej stronie udostępniamy ich listę.

  • Większość projektów z naszej pracowni posłużyła już do budowy domu. Nie udostępniamy danych naszych inwestorów, jednak ci którzy zainteresowani są kontaktem z innymi budującymi mogą nawiązać go za pośrednictwem naszego forum.

Nasi partnerzy

    Termo Organika
Podejmujemy starania, aby zawartość naszej strony internetowej jak najlepiej odzwierciedlała cechy oferowanych projektów. Z uwagi jednak na stały rozwój i konieczność aktualizacji, prezentowane materiały mogą odbiegać od szczegółowych rozwiązań zawartych w dokumentacji.
Wybrano: projektów (max: 4)
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)

Zapisz się do newslettera aby otrzymać katalog