Projekt domu  Verona IV

Powierzchnia użytkowa 182,93 m2
Powierzchnia zabudowy 211,54 m2
Wysokość budynku 8,98 m
Szerokość budynku 17,85 m
Kąt dachu 25 °
Ilość stanowisk garażowych 2miejsca

Cena 4,300.00 
Zmiany w projekcie
Wsparcie konsultanta

Jakieś pytania?

Powierzchnia całkowita

328,15 m2

Powierzchnia użytkowa

182,93 m2

Powierzchnia zabudowy

211,54 m2

Wysokość budynku

8,98 m

Powierzchnia dachu

310,00

Kondygnacje

piętrowy

Ilość stanowisk garażowych

2miejsca

Dach

Kąt dachu 25 ° , Wielospadowy

Liczba pokoi (bez salonu)

4

Wejście od...

od północy i wschodu

Minimalne wymiary działki
Rzut działki
Parter
Powierzchnia użytkowa: 107,28 m2 + garaż 32,94 m2
Piętro
Powierzchnia użytkowa: 75,65 m2
Informacje szczegółowe Verona IV
Elewacje

Tynk mineralny

Stropy

żelbetowy

Ściany

Ściany zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe
ściany wewnętrzne: murowane

Dach

dachówka ceramiczna lub cementowa

Technologia więźby

tradycyjna krokwiowa

Przybliżone dane obliczeniowe

Elewacje : 285,00 m2

Ściany nośne : 322,00 m2

Ściany działowe : 109,00 m2

Ściany fundamentowe : 17,00 m3

Podłogi : 217,00 m2

Pow. dachu : 310,00 m2

Drewno na konstrukcję dachu : 15,00 m3

Opis

Projekt domu o niepowtarzalnym charakterze, z bogatym i komfortowym wnętrzem. Centralna, piętrowa bryła budynku oskrzydlona jest parterowymi pawilonami mieszczącymi garaż z jednej strony, a z drugiej salon i jadalnię. Wejście do domu i obszerny taras od ogrodu osłonięte są głębokimi podcieniami.
Projekt domu „Verona IV” posiada interesująco zaaranżowaną część dzienną. Znajdujemy tu naprawdę dużą kuchnię wyposażoną w miejsce do spożywania posiłków, usytuowaną przy wyjściu do ogrodu. Tuż obok mamy reprezentacyjną jadalnię oraz salon z oknami zarówno od frontu domu jak i od ogrodu. Po przeciwnej stronie holu znajduje się pokój z łazienką. Strefę dzienną oddziela od pozostałych części domu centralnie położona klatka schodowa.
Część gospodarcza domu, garaż i kotłownia, dostępne są zarówno z zewnątrz jak i od strony wnętrza domu. Przejście do nich prowadzi przez przedsionek i podręczną garderobę.
Piętro domu posiada 3 duże sypialnie, wygodną łazienkę, pralnię oraz dwie garderoby.
W budynku przewidziano izolacje cieplne na poziomie domu energooszczędnego. Zastosowano również wentylację mechaniczną z rekuperacją. Duże wymiary kotłowni pozwalają na zastosowanie pieca na paliwo stałe.

Szacunkowe koszty budowy domu

Jak liczymy kosztorysy?
Budowa metodą gospodarcząSystem zlecony, koszt minimalnySystem zlecony, koszt średni
STAN SUROWY ZAMKNIĘTY271930,48299734,44356975,41
Roboty ziemne3216,683547,394836,53
Fundamenty z izolacjami44141,4348669,0957972,63
Ściany murowane47566,8754060,2965251,88
Konstrukcja żelbetowa66005,1175600,5795625,15
Dach - konstrukcja20673,4122457,625710,15
Dach - pokrycie40530,5644520,3252494,58
Stolarka okienna i drzwiowa zewnętrzna49796,4250879,1855084,49
STAN WYKOŃCZENIOWY158997,42179463,15226356,01
Posadzki36388,154039248119
Ściany i sufity16512,1320059,9726144,5
Elewacja50863,9661808,5579580,17
Roboty sanitarne38546,7939474,0146440,53
Roboty elektryczne16686,3917728,6226071,81
KOSZTORYS RAZEM430927,9479197,59583331,42

* Podane koszty są wartościami przybliżonymi

Komentarze (43)
Oceń projekt
żani
16 maja, 2019 15:54:53
Witam, bardzo podoba nam się projekt tego domu. Na jakim etapie budowy już Państwo są? Czy mogłabym zapytać o koszt stanu surowego zamkniętego? Wiele osób przestrzega nas przed wysokimi kosztami
asiaartur
17 czerwca, 2018 19:03:18
Witam serdecznie wszystkich :) W kwietniu zaczęliśmy budowe domu wg projektu Verona IV... Obecnie zaczęli stawiać nam ściany parteru, macie może jakieś sugestie lub cenne rady? Z góry dziękuje za odpowiedz Pozdrawiam
marysiaartur
15 czerwca, 2018 10:32:40
Najnowsze zdjecie :) oczywiscie nasz jest troszke inny zamiast garazu mamy dodatkowy pokoj.mamy juz nawet gotowy projekt wnetrza zrobiony przez projektanta przykladowo pokaze Wam salon oraz jadalnie :) ;)
madalenas
30 sierpnia, 2017 16:38:43
Pierwsze koty za płoty Niko! :) w tym roku i tak pogoda przeszkadzałaby Wam w budowie, może w przyszłym roku będzie lepiej, oby! .. ;) Fundamenty wyszły Wam ładnie, teraz
karel212
2 sierpnia, 2017 07:57:33
No jeszcze troche pracy macie, ale wygląda naprawde super.

Sprawdź korzyści

FAQ

  • Umożliwiamy naszym klientom wprowadzanie we własnym zakresie zmian w naszych projektach. Muszą być one jednak naniesione przez uprawnionego projektanta. Dlatego najprostszym sposobem jest wykonanie ich wraz z procesem adaptacji. By znaleźć projektanta, który podejmie się tych zadań – udostępniamy wyszukiwarkę pod tym linkiem. Więcej o wprowadzaniu zmian w projekcie piszemy tutaj.

  • Oprócz gabarytów działki, na możliwość budowy domu wpływają także regulacje prawne oraz miejscowe, takie jak Warunki Zabudowy lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. O tym, czym są oraz jak je uzyskać piszemy dokładniej tutaj. Jeżeli masz wątpliwości co do zapisów dokumentów prawnych dotyczących Twojej działki, zapraszamy do kontaktu!

  • Przed uzyskaniem Pozwolenia na Budowę, niezbędne jest wykonanie Projektu Zagospodarowania Terenu oraz dostosowanie projektu budowlanego do konkretnej działki. Te indywidualne dla każdej działki prace wykonać musi projektant pracujący w danym regionie. Żeby ułatwić znalezienie osób zajmujących się adaptacją, na naszej stronie udostępniamy ich listę.

  • Większość projektów z naszej pracowni posłużyła już do budowy domu. Nie udostępniamy danych naszych inwestorów, jednak ci którzy zainteresowani są kontaktem z innymi budującymi mogą nawiązać go za pośrednictwem naszego forum.

Nasi partnerzy

    Termo Organika
Podejmujemy starania, aby zawartość naszej strony internetowej jak najlepiej odzwierciedlała cechy oferowanych projektów. Z uwagi jednak na stały rozwój i konieczność aktualizacji, prezentowane materiały mogą odbiegać od szczegółowych rozwiązań zawartych w dokumentacji.
Wybrano: projektów (max: 4)
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)

Zapisz się do newslettera aby otrzymać katalog