Projekt domu  Wiesiołek 8

Powierzchnia użytkowa 129,01 m2
Powierzchnia zabudowy 168,91 m2
Wysokość budynku 8,05 m
Szerokość budynku 15,45 m
Kąt dachu 35 °
Ilość stanowisk garażowych Bez garażu

Cena 3,700.00 
Zmiany w projekcie
Wsparcie konsultanta

Jakieś pytania?

Powierzchnia całkowita

181,33 m2

Powierzchnia użytkowa

129,01 m2

Powierzchnia zabudowy

168,91 m2

Wysokość budynku

8,05 m

Powierzchnia dachu

277,00

Kondygnacje

parterowy

Ilość stanowisk garażowych

Bez garażu

Dach

Kąt dachu 35 ° , Wielospadowy

Liczba pokoi (bez salonu)

3

Wejście od...

od północy i wschodu

Minimalne wymiary działki
Rzut działki
Parter
Powierzchnia użytkowa: 129,01 m2
Pokaż wymiary ścian
Pokaż powierzchnie pokoi
Rzut kondygnacji - zaawansowane Rzut kondygnacji - powierzchnie pomieszczeń
Strych (przykładowa aranżacja)
Powierzchnia użytkowa: 49,57 m2
Pokaż wymiary ścian
Pokaż powierzchnie pokoi
Rzut kondygnacji - zaawansowane Rzut kondygnacji - powierzchnie pomieszczeń
Informacje szczegółowe Wiesiołek 8
Elewacje

Tynk mineralny

Stropy

żelbetowy

Ściany

Ściany zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe
ściany wewnętrzne: murowane

Dach

dachówka ceramiczna lub cementowa

Technologia więźby

tradycyjna krokwiowa

Opis

Projekt parterowego domu bez garażu o powierzchni użytkowej do 130 m² z opcją adaptacji poddasza na dodatkową powierzchnię użytkową.
Ta bardzo praktyczna zaleta jest dostępna dzięki możliwości zlokalizowania klatki schodowej z wejściem z przedsionka przy wejściu głównym. Schody wykonane z żelbetu są objęte dokumentacją projektową.
Budynek wyróżnia się bardzo przyjemną dla oka i sympatyczną w odbiorze, ciepłą architekturą. Zaprojektowano go na planie czworokąta o ładnych proporcjach przykrytego kopertowym dachem.
Zastosowano wykończenie zewnętrzne ścian w dwóch kontrastujących fakturach uzyskując pożądaną wyrazistość i rozbicie bryły . Całość sprawia, że dom wygląda zarazem nowocześnie i przytulnie.
Dom, tradycyjnie podzielony na strefy pobytu dziennego oraz nocną, wyróżnia się dużą powierzchnią salonu oraz centralnie położoną sypialnią gospodarzy. Salon z jadalnią i kuchnią oraz sypialnie dzieci położone są na przeciwnych krańcach budynku.
Strefa centralna mieści główne, frontowe wejście, zespól pomieszczeń gospodarczo - łazienkowych oraz wspomnianą sypialnię gospodarzy. Ta ostatnia jest wyposażona we własną garderobę, posiada również wyjście do ogrodu na tyłach domu.
Warto wspomnieć, że w domu znajdują się ponadto dwie łazienki z których mniejsza wyposażona jest w natrysk zaś większa dodatkowo posiada możliwość zainstalowania wanny. Jest też oddzielne, niewielkie pomieszczenie przeznaczone na pralnię.
Najbardziej interesującą przestrzenią domu jest oczywiście salon zajmujący wraz z jadalnią powierzchnię ponad 30 m² w kształcie prostokąta o wymiarach około 4,5 x 7,5 metra. Salon wyposażony jest w duże przeszklenia łączące go z ogrodem na tyłach oraz obok domu.
Otwiera to możliwości wszechstronnego wykorzystania tarasów zewnętrznych zarówno do kąpieli słonecznych, jak i spożywania posiłku w przyjemnie zacienionym zakątku. Wyjście na jeden z tarasów położone jest w bezpośrednim sąsiedztwie kuchni, co znakomicie usprawnia komunikację.
Kuchnia natomiast jest dość duża i wyposażona w spiżarnię. Razem te dwa pomieszczenia, to ponad 14 m² powierzchni do dyspozycji.
Pokoje dzieci umieszczone po przeciwnej w stosunku do salonu stronie budynku są nieco poza głównym nurtem życia domu, mają zapewnioną pewną intymność i spokój. Pokoje te są duże i posiadają okna umieszczone w ścianach skierowanych w różne strony świata.
Umożliwia to komfortowe doświetlenie światłem dziennym oraz naturalną wentylację.
Projekt domu „Wiesiołek 8” gwarantuje komfortowe warunki zamieszkania rodzinie liczącej do 4 osób. Kiedy potrzebna jest dodatkowa powierzchnia użytkowa umożliwiająca zwiększenie liczby mieszkańców lub ulokowania innych funkcji, dostępne jest 50 m² poddasza.
Można tam urządzić kilka pomieszczeń oraz łazienkę. Zagospodarowanie poddasza nie jest ujęte w dokumentacji projektu gotowego i każdy z inwestorów może wykonać ją dowolnie, zgodnie z własnymi potrzebami.
Niskie koszty eksploatacji budynku zapewnią zaprojektowane izolacje termiczne oraz system wentylacji z odzyskiem ciepła (rekuperacji). W projekcie przewidziano ogrzewanie na bazie pieca zasilanego gazem.
Uwaga, dokumentacja projektowa może nie zawierać niektórych elementów wyposażenia bądź wykończenia budynku przedstawionych na wizualizacjach.

Sprawdź korzyści

FAQ

  • Umożliwiamy naszym klientom wprowadzanie we własnym zakresie zmian w naszych projektach. Muszą być one jednak naniesione przez uprawnionego projektanta. Dlatego najprostszym sposobem jest wykonanie ich wraz z procesem adaptacji. By znaleźć projektanta, który podejmie się tych zadań – udostępniamy wyszukiwarkę pod tym linkiem. Więcej o wprowadzaniu zmian w projekcie piszemy tutaj.

  • Oprócz gabarytów działki, na możliwość budowy domu wpływają także regulacje prawne oraz miejscowe, takie jak Warunki Zabudowy lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. O tym, czym są oraz jak je uzyskać piszemy dokładniej tutaj. Jeżeli masz wątpliwości co do zapisów dokumentów prawnych dotyczących Twojej działki, zapraszamy do kontaktu!

  • Przed uzyskaniem Pozwolenia na Budowę, niezbędne jest wykonanie Projektu Zagospodarowania Terenu oraz dostosowanie projektu budowlanego do konkretnej działki. Te indywidualne dla każdej działki prace wykonać musi projektant pracujący w danym regionie. Żeby ułatwić znalezienie osób zajmujących się adaptacją, na naszej stronie udostępniamy ich listę.

  • Większość projektów z naszej pracowni posłużyła już do budowy domu. Nie udostępniamy danych naszych inwestorów, jednak ci którzy zainteresowani są kontaktem z innymi budującymi mogą nawiązać go za pośrednictwem naszego forum.

Nasi partnerzy

    Termo Organika
Podejmujemy starania, aby zawartość naszej strony internetowej jak najlepiej odzwierciedlała cechy oferowanych projektów. Z uwagi jednak na stały rozwój i konieczność aktualizacji, prezentowane materiały mogą odbiegać od szczegółowych rozwiązań zawartych w dokumentacji.
Wybrano: projektów (max: 4)
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)

Zapisz się do newslettera aby otrzymać katalog