Projekt domu  Wiesiołek

Powierzchnia użytkowa 109,94 m2
Powierzchnia zabudowy 201,40 m2
Wysokość budynku 6,54 m
Szerokość budynku 17,37 m
Kąt dachu 30 °
Ilość stanowisk garażowych 1 miejsce

Cena 2,500.00 
Zmiany w projekcie
Wsparcie konsultanta

Masz pytania?

Powierzchnia całkowita

197,05 m2

Powierzchnia użytkowa

109,94 m2

Powierzchnia zabudowy

201,40 m2

Wysokość budynku

6,54 m

Ilość stanowisk garażowych

1 miejsce

Dach

Kąt dachu 30 ° , Wielospadowy

Ilość pokoi (bez salonu)

3

Wejście od...

od północy i wschodu

Minimalne wymiary działki
Rzut działki
parter
Powierzchnia użytkowa: 109,94 m2 + garaż 19,48 m2 + kotłownia 4,20 m2
Informacje szczegółowe o projekcie Wiesiołek
Elewacje

Tynk mineralny

Stropy

żelbetowy

Ściany

Ściany zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe
ściany wewnętrzne: murowane

Dach

dachówka ceramiczna lub cementowa

Technologia więźby

tradycyjna krokwiowa

Opis

Projekt małego domu parterowego w stylu dworkowym "WIESIOŁEK" z garażem jednostanowiskowym; z dachem wielospadowym.

Wiesiołek to atrakcyjny, niewielki parterowy dom dla 4-5 osobowej rodziny. Architektura bazuje na elementach tradycyjnego polskiego dworu, dzięki czemu idealnie wpisuje się w polski krajobraz. Dzięki swojej klasycznej urodzie świetnie sprawdzi się jako dom podmiejski jak i wiejski.

 

Największym atutem Wiesiołka jest jego ergonomiczny układ wnętrza. Bardzo wyraźnie zostały rozdzielone część dzienna i wypoczynkowa. Część sypialna domu to trzy wygodne pokoje oraz duża ustawna łazienka. Część dzienna ma otwarty układ. W jej skład wchodzi duży salon z jadalnią oraz kuchnia. Razem tworzą naprawdę obszerną pięćdziesięciometrową przestrzeń. Zaplecze Wiesiołka ma bardzo bogaty program.

Dom posiada niezbędną spiżarnię. Przy wiatrołapie znalazło się miejsce na garderobę oraz niedużą pralnię. Kotłownię projektant umieścił za garażem dzięki czemu istnieje możliwość dostępu do niej z zewnątrz. Istnieje też możliwość powiększenia garażu w bardzo prosty, nieskomplikowany sposób. Pomimo małej powierzchni wnętrze zaprojektowane zostało z dużym wyczuciem i smakiem.

Dzięki zwartej i prostej bryle dom jest łatwy w realizacji co też obniża koszt budowy. Decydując się na ten projekt zyskują Państwo uroczy dom o sympatycznym charakterze i funkcjonalnym wnętrzu.

Szacunkowe koszty budowy domu

Jak liczymy kosztorysy?
Lp.Etap robótKoszt budowy metodą gospodarcząSystem zlecony koszt minimalnySystem zlecony koszt średni
1Roboty ziemne290237436687
2Fundamenty219372504534126
3Konstrukcja przyziemia575556279382025
4Dach452924849561203
5Podkłady i ścianki187692069427548
6Okna i drzwi zewnętrzne134951363017875
7Tynki wewnętrzne143921753627604
8Elewacje376114109853041
9Instalacje sanitarne182702008726732
10Instalacje elektryczne123781360918110
11Razem242602266730354953

* Wielkości szacowane

Komentarze (4)
Oceń produkt
hikieloss
16 stycznia, 2013 10:54:10
Witam, interesuje mnie ten projekt z drobnymi zmianami, jak garaż dwustanowiskowy. Czy jest możliwość wykorzystania poddasza jako niewielkiego stryszku do przechowywania zimą np sprzętu ogrodowego?
marysia
23 października, 2010 17:48:08
Ja już wybudowałam i mieszkam.jestem bardzo zadowolona bo wnętrze jest funkcjonalne, poprostu jest wszystko co potrzebne do codziennego użytku.Dach pozostał w 30 st.Dobry wybór.
bgs
30 lipca, 2010 09:50:59
Witam budujących Wiesiołka! Mam pytanie, czy ktoś zmieniał projekt i w jakim zakresie? Interesuje, mnie czy zmieniano kąt nachylenia dachu, tak aby możliwa była adaptacja poddasza na użytkowe? Podoba mi się projekt
admin
21 grudnia, 2009 12:24:13

Sprawdź korzyści

FAQ

  • Umożliwiamy naszym klientom wprowadzanie we własnym zakresie zmian w naszych projektach. Muszą być one jednak naniesione przez uprawnionego projektanta. Dlatego najprostszym sposobem jest wykonanie ich wraz z procesem adaptacji. By znaleźć projektanta, który podejmie się tych zadań – udostępniamy wyszukiwarkę pod tym linkiem. Więcej o wprowadzaniu zmian w projekcie piszemy tutaj.

  • Oprócz gabarytów działki, na możliwość budowy domu wpływają także regulacje prawne oraz miejscowe, takie jak Warunki Zabudowy lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. O tym, czym są oraz jak je uzyskać piszemy dokładniej tutaj. Jeżeli masz wątpliwości co do zapisów dokumentów prawnych dotyczących Twojej działki, zapraszamy do kontaktu!

  • Przed uzyskaniem Pozwolenia na Budowę, niezbędne jest wykonanie Projektu Zagospodarowania Terenu oraz dostosowanie projektu budowlanego do konkretnej działki. Te indywidualne dla każdej działki prace wykonać musi projektant pracujący w danym regionie. Żeby ułatwić znalezienie osób zajmujących się adaptacją, na naszej stronie udostępniamy ich listę.

  • Większość projektów z naszej pracowni posłużyła już do budowy domu. Nie udostępniamy danych naszych inwestorów, jednak ci którzy zainteresowani są kontaktem z innymi budującymi mogą nawiązać go za pośrednictwem naszego forum.

Nasi partnerzy

    Termo Organika
Podejmujemy starania, aby zawartość naszej strony internetowej jak najlepiej odzwierciedlała cechy oferowanych projektów. Z uwagi jednak na stały rozwój i konieczność aktualizacji, prezentowane materiały mogą odbiegać od szczegółowych rozwiązań zawartych w dokumentacji.
Wybrano: projektów (max: 4)
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)

Zapisz się do newslettera aby otrzymać katalog