Logo

Wyjątkowe projekty domów jednorodzinnych

 (1)
zwiń

Wiele osób bez dłuższego zastanowienia opowiada od cechach, jakie powinien spełniać idealny dom jednorodzinny. Jak jednak przełożyć te oczekiwania na projekt? W tym specjalizuje się nasza pracownia – nasze projekty domów jednorodzinnych to kolekcja cechująca się bardzo dużą różnorodnością. Ofertę tworzą projekty zarówno małych, parterowych domków dla par czy małych rodzin, jak i bardziej przestronnych budynków o dużej powierzchni użytkowej. Na dom składają się jednak również bardziej ulotne cechy. Projektując, zwracamy szczególną uwagę na relacje przestrzenne między pomieszczeniami oraz możliwość ich swobodnej aranżacji.

Filtry
wyczyść filtry
Parametry podstawowe
Parametry podstawowe

Nazwa projektu

Powierzchnia użytkowa (m²)

od do

Typy budynków

Jednorodzinny
Bliźniak
Szeregowy
Altany
Garaże
Letniskowy
Inne

L. Kondygnacji

parterowy
z poddaszem
piętrowy

Ilość stanowisk garażowych

0
1
2
3
4 i więcej
Dom

Piwnica

Nie
Tak

Liczba pokoi (bez salonu)

1
2
3
4
5 i więcej

Liczba pokoi na parterze (bez salonu)

1
2
3
4
5 i więcej

Typy dachu

Jednospadowy
Dwuspadowy
Wielospadowy
Płaski

Kąt dachu

od do

Ogrzewanie

Ogrzewanie gazowe
Gazowe z możliwością adaptacji na paliwo stałe
Ogrzewanie elektryczne
Pompa ciepła
Paliwo stałe

Technologia

Murowane
Szkielet drewniany
Stalowe
Drewniane
Inne
Działka

Maksymalne wymiary działki (m)

szerokość głębokość

Maksymalne wymiary domu (m)

szerokość wysokość

Powierzchnia całkowita (m²)

od do

Powierzchnia zabudowy (m²)

od do

Wejście od..

od północy i wschodu
od południa i zachodu

Rodzaje działki

Na płytką działkę
Na wąską działkę
Na stoku
Standardowa działka
Dodatkowe

Projekty w przygotowaniu

Pomiń

Dodatkowe parametry

Tanie w budowie
Bestsellery 2023
Nowości
Z wizualizacją wnętrz
Otrzymasz: 1 wyniki
Liczba pokoi (bez salonu)
4
Powierzchnia użytkowa
98.69 m2
Powierzchnia zabudowy
83.25 m2
Szerokość budynku
8.98 m
Z garażem
Tak
  • 1

Jak wybrać idealny dom jednorodzinny na lata?

Jak wybrać odpowiedni projekt domu jednorodzinnego w najlepszym dla siebie wariancie?

Wybór odpowiedniego projektu domu jednorodzinnego nie jest łatwym zadaniem. Powinien być on spełnieniem marzeń przyszłych mieszkańców, które jednak nierzadko zderzają się z rzeczywistością w postaci trudnych warunków terenowych czy ograniczonego budżetu. Decyzji tej nie należy więc podejmować pochopnie, a poszukując najlepszego projektu domku jednorodzinnego, trzeba zawsze dążyć do swojego własnego optimum. Jedną z z podstawowych kwestii jest liczba przyszłych domowników – każdy z nich powinien mieć bowiem zapewnioną przestrzeń umożliwiającą komfortowe funkcjonowanie. Przy wyborze projektu domu jednorodzinnego kluczowe będą ich potrzeby i oczekiwania. Istotna jest także kwestia garażu – czy powinien znajdować się w bryle budynku, czy obok niego, a ponadto, ile powinien mieć stanowisk. Już na początku poszukiwań warto określić, czy mają być to projekty domów parterowych, z poddaszem użytkowym czy piętrowych. Dla mniejszych rodzin świetną propozycją są między innymi projekty domów parterowych z możliwością adaptacji poddasza o metrażu do 120 m2. Z kolei budynki o większej powierzchni okażą się bardziej funkcjonalne dla rodzin liczniejszych. Co więcej, wśród propozycji o zarówno mniejszej, jak i większej powierzchni użytkowej z powodzeniem można znaleźć projekty domów tanich w budowie. Wybierając projekt domu jednorodzinnego, należy również zwrócić uwagę na jego konstrukcję i powierzchnię zabudowy. W podjęciu decyzji pomocne mogą okazać się też wizualizacje lub zdjęcia z dotychczas zrealizowanych inwestycji. W ten sposób łatwiej jest wyobrazić sobie, jak budynek będzie się prezentował po zakończeniu prac.

Czego nie może zabraknąć na planie projektu domu jednorodzinnego?

Przeglądając katalog projektów domów jednorodzinnych, należy zwrócić uwagę na to, czy ich plan spełnia potrzeby i oczekiwania przyszłych mieszkańców oraz umożliwia stworzenie wyraźnego podziału na strefy dzienną i nocną. Czego nie powinno w nim zabraknąć? Przede wszystkim pomieszczeń stanowiących prywatną przestrzeń każdego domownika – najlepiej, by każdy z nich miał własną sypialnię. Niezwykle istotna jest także strefa dzienna, w której wszyscy będą mogli spędzać wspólnie czas. Analizując rzut domu jednorodzinnego, trzeba też sprawdzić, w jakiej liczbie i w jakich miejscach zostały rozplanowane łazienki. Optymalnym rozwiązaniem zwykle są 2 łazienki, jednak w dużych domach lub budynkach piętrowych często niezbędne okazuje się trzecie pomieszczenie – na przykład w sąsiedztwie strefy dziennej, w której będą przyjmowani goście. Jeżeli na parterze domu znajduje się gabinet, w jego sąsiedztwie warto rozważyć łazienkę z prysznicem. Takie pomieszczenie może stanowić nie tylko miejsce pracy, ale również sypialnię lub pokój gościnny. Lokalizację kuchni natomiast najlepiej uzależnić od osobistych preferencji – niektórzy chcą zaaranżować ją w oddzielnej przestrzeni, inni wolą łączyć ją z salonem. Coraz popularniejsze stają się rozwiązania z kuchnią od ogrodu, zapewniającą odprężającą bliskość natury. W projekcie domu jednorodzinnego uwzględnione powinny być również pomieszczenia gospodarcze i pomocnicze. Z kolei garaż jest kwestią indywidualną – należy jednak określić, czy ma on znajdować się w bryle budynku, a jeśli tak, ile powinien mieć stanowisk.

Jaki styl domu wybrać? Projekty domów jednorodzinnych

Przy wyborze projektu domu jednorodzinnego trzeba też zdecydować, w jakim stylu powinien być on utrzymany. Bardzo dużą popularnością cieszą się między innymi domy tradycyjne – skromne, przytulne, z klasycznie wykończoną elewacją i perfekcyjnie wpisujące się w wiejski krajobraz. Coraz chętniej wybierane są jednak także projekty domów nowoczesnych, które cechują się niezmąconą funkcjonalnością, innowacyjnymi rozwiązaniami architektonicznymi i ciekawym designem. Warto przy tym od razu zaznaczyć, że obecnie nowoczesne bryły w budownictwie jednorodzinnym to prostota i minimalizm, a nie przepych, z którym kojarzyły się jeszcze stosunkowo niedawno.

Jak dopasować jednorodzinny projekt domu do działki?

Poszukując projektu domku jednorodzinnego, trzeba mieć na uwadze, że wybór jest w znacznym stopniu determinowany przez rodzaj i wielkość działki. Jeśli teren ma standardowy kształt i sporą powierzchnię, możliwości jest sporo. Problem może pojawić się wtedy, gdy działka jest płytka, wąska lub znajduje się na pochyłym terenie. Ponadto koncepcja musi odpowiadać wymogom stawianym przez Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) lub Warunki Zabudowy (WZ). W naszej pracowni stworzyliśmy kolekcję projektów domów jednorodzinnych na niestandardowe działki – płytkie, wąskie lub zlokalizowane na stoku – dzięki czemu spełnienie marzeń o własnym domku jest możliwe nawet na trudnym terenie.

Jak zbudować komfortowy i energooszczędny dom jednorodzinny?

We współczesnym budownictwie bardzo duży nacisk kładzie się nie tylko na wygodę czy funkcjonalność, ale i energooszczędność oraz przyjazność dla środowiska. Jak zatem wybrać projekt domu, który jest jednocześnie komfortowy i energooszczędny? Projekty domów energooszczędnych wyróżniają się zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają na poprawę parametrów izolacyjnych budynku, a tym samym redukcję zużycia energii. Oprócz właściwego docieplenia warto więc stawiać na technologie takie jak wentylacja z odzyskiem ciepła, czyli tak zwana rekuperacja.

Czy warto się zdecydować na projekt domu jednorodzinnego z kosztorysem?

Wszystkie koncepcje dostępne w ofercie naszej pracowni to projekty domów jednorodzinnych z kosztorysem. Dlaczego warto wybrać projekt z kosztorysem? To niezwykle praktyczny i przydatny element, który okazuje się pomocy podczas planowania finansowania budowy domu. Gotowy projekt domu z kosztorysem pozwala na orientacyjne określenie kosztów jego budowy, wliczając w to roboty ziemne, postawienie fundamentów, konstrukcję przyziemia, dach, posadzki, okna i drzwi, tynki wewnętrzne, elewacje oraz główne instalacje. Znacznie ułatwia to tworzenie harmonogramu prac i planowanie wydatków, a przede wszystkim – odpowiednie przygotowanie się do realizacji inwestycji od strony ekonomicznej.

Obsługa posprzedażna

  • Wizualizacje
    Zleć dodatkowe wizualizacje do projektu.
  • Charakterystyki energetyczne

    Zmień system ogrzewania. Dokumentacja do banku lub urzędu. Zamów >

     

  • Adaptacje
    Przygotujemy PZT i dokumentację do urzędu.
Projekt to dopiero początek drogi. Nasi bezpośredni klienci mogą liczyć na autorskie wsparcie i preferencyjną ofertę na dodatkowe usługi.
Projekt to dopiero początek drogi. Nasi bezpośredni klienci mogą liczyć na autorskie wsparcie i preferencyjną ofertę na dodatkowe usługi.
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)
wyczyść