Logo

Meble modułowe – przewodnik doboru nowoczesnych mebli

Wyposażenie nowoczesnego mieszkania powinno być piękne i funkcjonalne. W tym zakresie ogromną rolę odgrywają meble, jakie do niego wybierzemy. Sprawdźmy, dlaczego warto wybrać meble modułowe i jakie komplety meblowe mamy do wyboru.

Ścianka z mebli modułowych

Czym są meble modułowe i dlaczego warto je wybrać?

Meble modułowe, zwane też meblami systemowymi, to gotowe komplety meblowe, z których możemy wybierać tylko poszczególne, potrzebne nam elementy. Otwiera to przed nami ogromne możliwości aranżacyjne, ponieważ dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać dokładnie takie meble do pokoju dziennego, salonu czy sypialni, jakie są nam potrzebne – dopasowane do wielkości, charakteru i użyteczności wnętrza.

Sięgnijmy więc po szafkę RTV, dobierzmy do niej regał i półki, albo też uzupełnijmy ją niewielką komodą. Zazwyczaj w takich zestawach mebli do salonu znajdujemy sporą liczbę elementów o różnym zastosowaniu i rozmiarach i jesteśmy w stanie stworzyć piękną i w pełni funkcjonalną przestrzeń.

Co powinno znajdować się w praktycznej meblościance?

Meblościanki, tak popularne jeszcze kilkanaście lat temu, straciły na popularności, ustępując miejsca kolekcjom mebli modułowych do salonu. Trzeba jednak przyznać, że choć toporne, ciężkie – dosłownie i w przenośni – i zajmujące mnóstwo miejsca meblościanki były bardzo praktyczne. W jednym ciągu szafek znajdowaliśmy wszystko, co było nam potrzebne – przestrzeń do przechowywania, możliwość wyeksponowania telewizora, barek, półki, regały.

Jednak za sprawą mebli modułowych z szafą również jesteśmy w stanie stworzyć podobne wyposażenie, tylko efektowniejsze, bardziej gustowne i co najważniejsze, dające się swobodnie przestawiać, co szczególnie docenią miłośnicy częstych zmian wystroju.

Meble modułowe spojne

Rodzaje modułów w systemach mebli – co mamy do wyboru?

Eleganckie meble do salonu w wersji modułowej oferują nam wszystko, czego potrzebujemy – od szafek stojących i wiszących, przez systemy zabudowy RTV, aż po różnego rodzaju komody, witryny i systemy półek. Wiele z nich ma możliwość łączenia się ze sobą, ale w dowolnym momencie możemy je rozłączać, przestawiać i modyfikować. Co więcej, nawet jeśli już skompletujemy swój zestaw mebli do salonu, ciągle możemy go uzupełniać o kolejne elementy z tej samej kolekcji.

Czy meble systemowe mają wady?

Zastanawiając się, czy lepiej wybrać gotowe meble, czy też te na wymiar, trzeba poznać ich najlepsze i najgorsze strony. Trudno jednak wskazać na wadykolekcji mebli systemowych do salonu. Trzeba jedynie pamiętać, że należy się poruszać w zakresie jednego kompletu mebli, jeśli się już zacznie nim wyposażać konkretne pomieszczenie. Kłopotliwe może okazać się urządzanie wnętrz na raty – jeśli tylko częściowo urządziliśmy salon i zastanawiamy się nad dokupieniem kolejnych modułów, upewnijmy się, że kolekcja nie zostanie znienacka wycofana ze sprzedaży.

Meble kuchenne modułowe

Choć w kuchniach obecnie królują meble w zabudowie, przygotowywane na wymiar i pod konkretne wnętrza, nie wszyscy chcą w taki sposób wykańczać swoją strefę do przygotowywania posiłków. Na szczęście dostępne są także meble systemowe od popularnych producentów, które idealnie pasują do pomieszczeń kuchennych. Takie meble modułowe oferuje m.in. Ikea lub Agata, sprawiając, że możemy szybko, sprawnie i bez konieczności czekania na meble na wymiar, wyposażyć swoją kuchnię w elegancki i funkcjonalny sposób.

Meble kuchenne systemowe: ile faktycznie kosztuje umeblowanie kuchni?

Meble modułowe kuchenne można nabyć za niewielkie pieniądzew porównaniu do zabudowy kuchennej. Najtańsze zestawy mebli systemowych dostępne są już poniżej 1000 zł, jednak warto wydać trochę więcej, by zyskać wyposażenie z lepszych materiałów. Pamiętajmy też, że gotowe komplety zawierają najczęściej tylko podstawowe szafki, a każdy kolejny moduł będzie dodatkowym wydatkiem.

Biała ścianka w segmencie ściennym

Modne meble segmentowe do pokoju – jak wybrać?

Systemowe komplety meblowe dają nam pełną swobodę w zakresie wystroju wnętrz. Znajdziemy wśród nich zarówno nowoczesne, jak i klasyczne, eleganckie meble do salonu. Mało tego, jeśli zechcemy nieco urozmaicić aranżację naszego mieszkania, możemy samodzielnie łączyć szafki z różnych zestawów – w takim przypadku najlepiej wybrać białe meble modułowe cechujące się uniwersalnością i uzupełniać je o szafki w innych kolorach. Możliwości są nieograniczone!

Meble systemowe młodzieżowe: w co wyposażyć pokoju dziecka?

Młodzieżowe meble systemowe to osobna grupa wyposażenia mieszkania. Musimy pamiętać, że nasze pociechy mogą mieć zdecydowanie inny gust niż my, a zatem postarajmy się, by w swoim pokoju czuły się jak najlepiej. Producenci mebli systemowych, tworząc kolekcje dla młodzieży, pomyśleli o ich potrzebach – w takich zestawach znajdują się liczne szafy, szafki i półki, ale też można nabyć komplety, do których można dobrać także łóżko.

Meble modułowe do pokoju dziecka

Meble modułowe do nieustawnych pomieszczeń

Producenci mebli systemowych pomyśleli o potrzebach nas wszystkich. Uwzględnili w swoich kolekcjach także szafy, szafki i półki, które pozwalają na wyposażenie pomieszczeń o nietypowym kształcie lub trudne do urządzenia. Przykładem mogą być pokoje na poddaszu ze skosami, do którym można dobrać gotowe szafy o ściętym boku. Inne praktyczne rozwiązania zaobserwujemy w kuchniach – dobierzemy do nich nawet bardzo wąskie szafki, które pomogą w pełni zagospodarować dostępną przestrzeń. Dzięki systemowym kompletom meblowym możemy też funkcjonalnie zaaranżować niewielką spiżarnię.

Kanapy modułowe – modne i wygodne

Bardzo popularnym ostatnimi czasy rozwiązaniem są modułowe zestawy wypoczynkowe. Kanapę, narożnik lub inny duży mebel do salonu możemy zaprojektować samodzielnie, korzystając z dostępnych elementów. Dzięki temu stworzymy mebel o idealnym dla nas rozmiarze i zastosowaniu – zdecydujemy, czy chcemy mieć jeden szezlong, czy też dwa, na obu krańcach kanapy. Zastanowimy się, ile miejsca pozostawić do siedzenia pomiędzy nimi, a także dobierzemy do nich odpowiednie fotele i podnóżki. Dzięki temu nasz salon będzie perfekcyjnie funkcjonalny, nowoczesny i wygodny w użytkowaniu.

Co to jest służebność przesyłu?
Blog
29 Sierpień 2023
Służebność przesyłu jest zapisem, który w polskim prawie pojawił się dopiero w 2008 roku – wcześniej obowiązywały tylko dwie odmiany służebności: gruntowa i osobista. Opisuje ona kwestie dot
Co to jest powierzchnia zabudowy?
Blog
29 Sierpień 2023
Przygotowując się do budowy domu jednorodzinnego i przeglądając gotowe projekty w ofertach różnych pracowni architektonicznych, można spotkać się z różnymi terminami, które u mniej zorientow
Podział działki – jak to zrobić krok po kroku?
Blog
29 Sierpień 2023
Chęć utworzenia nowej działki budowlanej, zamiar przyłączenia wydzielonej części działki do sąsiedniej nieruchomości czy przygotowanie do sprzedaży części działki… to tylko kilka sytuacji, w
Od kiedy zakaz palenia drewnem?
Blog
29 Sierpień 2023
Wprowadzony w 2015 roku rządowy „Krajowy Program Ochrony Powietrza” postawił na nogi wielu właścicieli domów jednorodzinnych, którzy zostali postawieni przed koniecznością wymiany bezklasowy
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)
wyczyść