Projekt domu  Akord 17

Powierzchnia użytkowa 99,75 m2
Powierzchnia zabudowy 89,51 m2
Wysokość budynku 7,83 m
Szerokość budynku 8,25 m
Kąt dachu 45 °
Ilość stanowisk garażowych Bez garażu

Cena 3,400.00 
Zmiany w projekcie
Wsparcie konsultanta

Jakieś pytania?

Powierzchnia całkowita

173,88 m2

Powierzchnia użytkowa

99,75 m2

Powierzchnia zabudowy

89,51 m2

Wysokość budynku

7,83 m

Powierzchnia dachu

180,00

Kondygnacje

z poddaszem

Ilość stanowisk garażowych

Bez garażu

Dach

Kąt dachu 45 ° , Dwuspadowy

Liczba pokoi (bez salonu)

3

Wejście od...

od północy i wschodu

Minimalne wymiary działki

* - dla działki o szerokości do 16m

Rzut działki
Parter
Powierzchnia użytkowa: 55,89 m2
Pokaż wymiary ścian
Pokaż powierzchnie pokoi
Rzut kondygnacji - zaawansowane Rzut kondygnacji - powierzchnie pomieszczeń
Poddasze
Powierzchnia użytkowa: 43,86 m2
Pokaż wymiary ścian
Pokaż powierzchnie pokoi
Rzut kondygnacji - zaawansowane Rzut kondygnacji - powierzchnie pomieszczeń
Informacje szczegółowe Akord 17
Elewacje

Tynk mineralny

Stropy

żelbetowy

Ściany

Ściany zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe
ściany wewnętrzne: murowane

Dach

dachówka ceramiczna lub cementowa

Technologia więźby

tradycyjna krokwiowa

Opis

Akord 17 to projekt wpisujący się w ideę niewielkiego (do 100 m²), minimalistycznego domostwa bez chodzenia na kompromisy. Wąska bryła zlokalizowana frontem do ulicy pozwala na zmieszczenie domu również na wąskich (nawet poniżej 14m) działkach.
Prosta i swojska estetyka łączy się tutaj z minimalistyczną zadrą, sprawiając że projekt odnajdzie się zarówno w krajobrazach wiejskich, jak i podmiejskich. Niewielka powierzchnia użytkowa to wynik ostrożnie rozplanowanego wnętrza. Każdy metr jest tutaj wykorzystany, dzięki czemu na takim metrażu udało się zmieścić 3 pełnowartościowe pokoje na poddaszu, wygodną i widną łazienkę oraz dodatkowe pomieszczenie na pralnię.
Niepozorny parter skrywa kilka zaskakujących atutów. Lokalizacja wejścia wymusza złamaną ścieżkę wejścia do strefy dziennej. W konsekwencji zapewnia to poczucie intymności mieszkańców. Cofnięta kuchnia nie została pozbawiona okna frontowego z widokiem na wejście, pozostawiając jednocześnie uczucie integracji z resztą strefy dziennej. Zachowuje tym samym typową dla Akordów przestrzeń pozbawioną barier wewnętrznych. To właśnie ta ostatnia sprawia, że wnętrze wydaje się wizualnie jeszcze większe. Jadalnia oraz salon z ustronnie zlokalizowanym kominkiem rozgrywa się na tle ogrodu. Wnętrze spina zaś osiowo zlokalizowany, szeroki otwór stanowiący niemal przeszkloną ścianę. Dom jest zdecydowanie otwarty na ogród.
Techniczne zaplecze budynku stanowi duża kotłownia, umożliwiająca zastosowanie dowolnej technologii grzewczej oraz stanowiąca doskonałe poszerzenie przestrzeni przechowywania. W przypadku zastosowania pompy ciepła (zlokalizowanej np. w kuchni lub łazience), pomieszczenie z powodzeniem można zamienić na całkiem wygodny pokój lub gabinet. Nadaje to Akordowi dodatkowy wymiar elastyczności. Warta uwagi jest również obecność spiżarni, rzadka w budynkach o tym metrażu.
W projekcie zastosowano wysokiej klasy izolacje termiczne oraz nowoczesne rozwiązania instalacyjne (rekuperacja - wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła). To one sprawiają, że budynek można uznać za energooszczędny a tym samym - jego koszty eksploatacyjne będą bardzo niskie. Prosta, przekryta dwuspadowym dachem, pozbawiona balkonów i innych ozdób bryła budynku stanowi zaś kluczowy czynnik obniżający koszty budowy w przeliczeniu na metr kwadratowy.

*Otoczenie budynku na wizualizacji ma charakter poglądowy - otrzymana dokumentacja może nie zawierać wszystkich elementów otoczenia.

Sprawdź korzyści

FAQ

  • Umożliwiamy naszym klientom wprowadzanie we własnym zakresie zmian w naszych projektach. Muszą być one jednak naniesione przez uprawnionego projektanta. Dlatego najprostszym sposobem jest wykonanie ich wraz z procesem adaptacji. By znaleźć projektanta, który podejmie się tych zadań – udostępniamy wyszukiwarkę pod tym linkiem. Więcej o wprowadzaniu zmian w projekcie piszemy tutaj.

  • Oprócz gabarytów działki, na możliwość budowy domu wpływają także regulacje prawne oraz miejscowe, takie jak Warunki Zabudowy lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. O tym, czym są oraz jak je uzyskać piszemy dokładniej tutaj. Jeżeli masz wątpliwości co do zapisów dokumentów prawnych dotyczących Twojej działki, zapraszamy do kontaktu!

  • Przed uzyskaniem Pozwolenia na Budowę, niezbędne jest wykonanie Projektu Zagospodarowania Terenu oraz dostosowanie projektu budowlanego do konkretnej działki. Te indywidualne dla każdej działki prace wykonać musi projektant pracujący w danym regionie. Żeby ułatwić znalezienie osób zajmujących się adaptacją, na naszej stronie udostępniamy ich listę.

  • Większość projektów z naszej pracowni posłużyła już do budowy domu. Nie udostępniamy danych naszych inwestorów, jednak ci którzy zainteresowani są kontaktem z innymi budującymi mogą nawiązać go za pośrednictwem naszego forum.

Nasi partnerzy

    Termo Organika
Podejmujemy starania, aby zawartość naszej strony internetowej jak najlepiej odzwierciedlała cechy oferowanych projektów. Z uwagi jednak na stały rozwój i konieczność aktualizacji, prezentowane materiały mogą odbiegać od szczegółowych rozwiązań zawartych w dokumentacji.
Wybrano: projektów (max: 4)
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)

Zapisz się do newslettera aby otrzymać katalog