Projekt domu  Alfa 3

Powierzchnia użytkowa 98,35 m2
Powierzchnia zabudowy 154,28 m2
Wysokość budynku 7,97 m
Szerokość budynku 13,00 m
Kąt dachu 35 °
Ilość stanowisk garażowych 1 miejsce

Cena 2,600.00 
Zmiany w projekcie
Wsparcie konsultanta

Masz pytania?

Powierzchnia całkowita

168,41 m2

Powierzchnia użytkowa

98,35 m2

Powierzchnia zabudowy

154,28 m2

Wysokość budynku

7,97 m

Ilość stanowisk garażowych

1 miejsce

Dach

Kąt dachu 35 ° , Dwuspadowy

Ilość pokoi (bez salonu)

2

Wejście od...

od północy i wschodu

Minimalne wymiary działki
Rzut działki
Parter
Powierzchnia użytkowa: 98,35 m2 + garaż 19,14 m2
Strych (przykładowa aranżacja)
Powierzchnia użytkowa: 57,48 m2
Informacje szczegółowe o projekcie Alfa 3
Elewacje

Tynk mineralny

Stropy

żelbetowy

Ściany

Ściany zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe
ściany wewnętrzne: murowane

Dach

dachówka ceramiczna lub cementowa

Technologia więźby

tradycyjna krokwiowa

Przybliżone dane obliczeniowe

Elewacje : 166,00 m2

Ściany nośne : 205,00 m2

Ściany działowe : 144,00 m2

Ściany fundamentowe : 11,50 m3

Podłogi : 221,00 m2

Powierzchnia dachu : 248,00 m2

Drewno na konstrukcję dachu : 13,00 m3

Opis

Projekt małego, parterowego domu z garażem oraz możliwością adaptacji poddasza na cele użytkowe lub gospodarcze.
Podstawową zaletą budynku jest jego wszechstronność. Parter zapewnia komfortowe lokum dla 2-3 osób, a wbudowana, pełnowymiarowa klatka schodowa zapewnia dostęp do strychu o powierzchni około 60 m². Jego przykładowe zagospodarowanie pokazano na rysunku poddasza. Jak widać z powodzeniem zmieści się tam dodatkowa łazienka, pralnia z suszarnią, garderoby oraz przynajmniej dwa pokoje z oknami w szczycie budynku.
Wygląd domu jest ujmująco prosty, bezpretensjonalny i nowoczesny, co przy okazji sprzyja optymalizacji kosztów budowy.
Niskie koszty eksploatacji budynku zapewnią zaprojektowane izolacje termiczne oraz system wentylacji z odzyskiem ciepła.

Szacunkowe koszty budowy domu

Jak liczymy kosztorysy?
Budowa metodą gospodarcząSystem zlecony koszt minimalnySystem zlecony, koszt średni
STAN SUROWY ZAMKNIĘTY190580,5208294,13245229,04
Roboty ziemne2150,42370,913231,06
Fundamenty z izolacjami28426,1931333,5437145,19
Ściany murowane26568,6630050,3436204,33
Konstrukcja żelbetowa35666,2441070,6552295,19
Dach - konstrukcja17892,2619751,9523032,49
Dach - pokrycie29152,8431827,4437078,07
Stolarka okienna i drzwiowa zewnętrzna50723,9151889,356242,71
STAN WYKOŃCZENIOWY140895,02159639,88201194,58
PARTER60219,2366229,3582975,77
Posadzki17655,3320392,224920,85
Ściany i sufity10778,6612940,7416546,75
Roboty sanitarne22801,5523351,1227471,04
Roboty elektryczne8983,699545,2914037,13
PODDASZE54915,0961512,6776940,44
Posadzki6272,86999,548293,87
Ściany i sufity28895,0334075,5442858,74
Roboty sanitarne14165,9514507,3817066,96
Roboty elektryczne5581,315930,218720,87
ELEWACJA25760,731897,8641278,37
Kosztorys razem331475,52367934,01446423,62

* Wielkości szacowane

Komentarze (23)
Oceń produkt
kamslaa
18 lipca, 2020 18:15:25
Jesteśmy na etapie sso czekamy na okna, nie ma problemu z obejrzeniem domu :)
gostek93
12 maja, 2020 16:36:55
Jest możliwość obejrzenia jak to wygląda?? Bo akurat tak przyszło ze mieszkam niedaleko Torunia.
kamslaa
28 kwietnia, 2020 08:12:56
gostek93
29 marca, 2020 14:00:55
W jakim miejscu w Kujawsko-pomorskiem??
kamslaa
17 marca, 2020 15:28:12
My budujemy w kuj-pom stan surowy otwarty na te chwile ;) pozdrawiam

Sprawdź korzyści

FAQ

  • Umożliwiamy naszym klientom wprowadzanie we własnym zakresie zmian w naszych projektach. Muszą być one jednak naniesione przez uprawnionego projektanta. Dlatego najprostszym sposobem jest wykonanie ich wraz z procesem adaptacji. By znaleźć projektanta, który podejmie się tych zadań – udostępniamy wyszukiwarkę pod tym linkiem. Więcej o wprowadzaniu zmian w projekcie piszemy tutaj.

  • Oprócz gabarytów działki, na możliwość budowy domu wpływają także regulacje prawne oraz miejscowe, takie jak Warunki Zabudowy lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. O tym, czym są oraz jak je uzyskać piszemy dokładniej tutaj. Jeżeli masz wątpliwości co do zapisów dokumentów prawnych dotyczących Twojej działki, zapraszamy do kontaktu!

  • Przed uzyskaniem Pozwolenia na Budowę, niezbędne jest wykonanie Projektu Zagospodarowania Terenu oraz dostosowanie projektu budowlanego do konkretnej działki. Te indywidualne dla każdej działki prace wykonać musi projektant pracujący w danym regionie. Żeby ułatwić znalezienie osób zajmujących się adaptacją, na naszej stronie udostępniamy ich listę.

  • Większość projektów z naszej pracowni posłużyła już do budowy domu. Nie udostępniamy danych naszych inwestorów, jednak ci którzy zainteresowani są kontaktem z innymi budującymi mogą nawiązać go za pośrednictwem naszego forum.

Nasi partnerzy

    Termo Organika
Podejmujemy starania, aby zawartość naszej strony internetowej jak najlepiej odzwierciedlała cechy oferowanych projektów. Z uwagi jednak na stały rozwój i konieczność aktualizacji, prezentowane materiały mogą odbiegać od szczegółowych rozwiązań zawartych w dokumentacji.
Wybrano: projektów (max: 4)
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)

Zapisz się do newslettera aby otrzymać katalog