Projekt domu  Przygoda

Powierzchnia użytkowa 77,63 m2
Powierzchnia zabudowy 59,37 m2
Wysokość budynku 7,66 m
Szerokość budynku 9,35 m
Kąt dachu 38 °
Ilość stanowisk garażowych Bez garażu

Cena 2,400.00 
Zmiany w projekcie
Wsparcie konsultanta

Masz pytania?

Powierzchnia całkowita

154,43 m2

Powierzchnia użytkowa

77,63 m2

Powierzchnia zabudowy

59,37 m2

Wysokość budynku

7,66 m

Ilość stanowisk garażowych

Bez garażu

Dach

Kąt dachu 38 ° , Dwuspadowy

Ilość pokoi (bez salonu)

3

Wejście od...

od południa i zachodu

Minimalne wymiary działki
Rzut działki
Parter
Powierzchnia użytkowa: 47,11 m2
Pokaż wymiary ścian
Pokaż powierzchnie pokoi
Rzut kondygnacji - zaawansowane Rzut kondygnacji - powierzchnie pomieszczeń
Poddasze
Powierzchnia użytkowa: 30,52 m2
Pokaż wymiary ścian
Pokaż powierzchnie pokoi
Rzut kondygnacji - zaawansowane Rzut kondygnacji - powierzchnie pomieszczeń
Informacje szczegółowe o projekcie Przygoda
Elewacje

Tynk mineralny

Stropy

drewniany belkowy

Ściany

Ściany zewnętrzne: konstrukcja szkieletowa
ściany wewnętrzne: konstrukcja szkieletowa

Dach

blacha płaska na rąbek

Technologia więźby

tradycyjna krokwiowa

Opis

Projekt całorocznego domu letniskowego lub wakacyjnego z użytkowym poddaszem i dużym, zadaszonym tarasem.
Na parterze domek wyposażono w wygodny salonik z aneksem kuchennym, sypialnię oraz niewielkie zaplecze gospodarcze wraz z łazienką, a także schody na poddasze. Przeszklona ściana łączy wnętrze z obszernym, zadaszonym tarasem. Dzięki temu mieszkańcy cały czas pozostają w kontakcie z naturą. Można ją kontemplować wypoczywajac w salonie, przygotowując i spożywjąc posiłek a nawet kładąc się spać.
Taras osłonięty dachem zapewnia cień i ochronę przed deszczem. W ciepłe dni jest po prostu przedłużeniem wnętrza domu.

Ze względu na okresowy charakter użytkowania budynku, poza przeszkleniem od strony tarasu, które jest zarazem jedynym wejściem do budynku, ograniczono do minimum ilość otworów w ścianach zewnętrznych, pozostawiająć jedynie okna w kuchni i łazience.
Mała ilość otworów ułatwia zabezpieczenie ich przed sforsowaniem przez niepowołane osoby. Mniejsze okna można zasłonic okiennicami a główną witrynę opuszczanymi żaluzjami.
Na poddaszu znajdują się dwa dodatkowe pokoje powiększając ogólną ilość miejsc do spania. Razem z sypialnią na parterze dom może zamieszkać 6 osób chociaż, przy pewnych ograniczeniach komfortu, mieszkańców może być więcej.
Do podgrzewania wody i ewentualnie ogrzewania budynku służy energia elektryczna lub pompa ciepła.

Szacunkowe koszty budowy domu

Jak liczymy kosztorysy?
Lp.Etap robótKoszt budowy metodą gospodarcząSystem zlecony koszt minimalnySystem zlecony koszt średni
1Roboty ziemne1,2871,3251,867
2Fundamenty13,14614,17017,337
3Konstrukcja przyziemia33,52537,31146,892
4Dach19,72721,65326,420
5Podkłady i posadzki6,1516,9138,776
6Okna, drzwi zewnętrzne, schody34,56935,18338,233
7Tynki wewnętrzne28,12031,86540,935
8Elewacje18,39622,74732,213
9Instalacje sanitarne7,8218,0109,423
10Instalacje elektryczne3,3103,5175,172
11Razem166,052182,694227,268
w tym stan surowy zamknięty:w tym stan surowy zamknięty:w tym stan surowy zamknięty:
102,255109,642130,749

* Wielkości szacowane

Komentarze (0)
Oceń produkt
Brak komentarzy. Bądź pierwszy :)

Sprawdź korzyści

FAQ

  • Umożliwiamy naszym klientom wprowadzanie we własnym zakresie zmian w naszych projektach. Muszą być one jednak naniesione przez uprawnionego projektanta. Dlatego najprostszym sposobem jest wykonanie ich wraz z procesem adaptacji. By znaleźć projektanta, który podejmie się tych zadań – udostępniamy wyszukiwarkę pod tym linkiem. Więcej o wprowadzaniu zmian w projekcie piszemy tutaj.

  • Oprócz gabarytów działki, na możliwość budowy domu wpływają także regulacje prawne oraz miejscowe, takie jak Warunki Zabudowy lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. O tym, czym są oraz jak je uzyskać piszemy dokładniej tutaj. Jeżeli masz wątpliwości co do zapisów dokumentów prawnych dotyczących Twojej działki, zapraszamy do kontaktu!

  • Przed uzyskaniem Pozwolenia na Budowę, niezbędne jest wykonanie Projektu Zagospodarowania Terenu oraz dostosowanie projektu budowlanego do konkretnej działki. Te indywidualne dla każdej działki prace wykonać musi projektant pracujący w danym regionie. Żeby ułatwić znalezienie osób zajmujących się adaptacją, na naszej stronie udostępniamy ich listę.

  • Większość projektów z naszej pracowni posłużyła już do budowy domu. Nie udostępniamy danych naszych inwestorów, jednak ci którzy zainteresowani są kontaktem z innymi budującymi mogą nawiązać go za pośrednictwem naszego forum.

Nasi partnerzy

    Termo Organika
Podejmujemy starania, aby zawartość naszej strony internetowej jak najlepiej odzwierciedlała cechy oferowanych projektów. Z uwagi jednak na stały rozwój i konieczność aktualizacji, prezentowane materiały mogą odbiegać od szczegółowych rozwiązań zawartych w dokumentacji.
Wybrano: projektów (max: 4)
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)

Zapisz się do newslettera aby otrzymać katalog