Instalacje wewnętrzne - Elektryczna

 • Gniazdka elektryczne w domu – rodzaje, rozmieszczenie i montaż
  Gniazdka elektryczne w domu – rodzaje, rozmieszczenie i montaż

  Trudno wyobrazić sobie dom bez gniazdek elektrycznych. To element instalacji elektrycznej, który pozwala na codzienne korzystanie z urządzeń elektronicznych. Plan rozmieszczenia poszczególnych gniazdek i włączników ma bezpośredni wpływ na komfort użytkowania poszczególnych sprzętów, a tym samym wygodę mieszkania.

  Dodano: 2020-03-03 Czytaj więcej
 • Warunki techniczne budynku: jaka moc przyłącza elektrycznego do domu jednorodzinnego?
  Warunki techniczne budynku: jaka moc przyłącza elektrycznego do domu jednorodzinnego?

  Moc przyłącza to czynna moc, którą urządzenia elektryczne używane w domu pobierają z sieci elektroenergetycznej. Jej wartość należy podać we wniosku o wydanie warunków technicznych przyłączy, który składa się do wybranego dostawcy energii. Podpowiadamy, jak oszacować moc przyłączeniową i planowane zapotrzebowanie na prąd.

  Dodano: 2020-02-27 Czytaj więcej
 • Czujnik ruchu i zmierzchu do automatycznego oświetlenia – jaki czujnik wybrać?
  Czujnik ruchu i zmierzchu do automatycznego oświetlenia – jaki czujnik wybrać?

  Powroty do domu po zmroku są nieprzyjemne – w ciemnościach trudno otworzyć drzwi do domu, a na klatce schodowej brak światła jest wręcz niebezpieczny. Dlatego też warto zainwestować w detektory ruchu, dzięki którym lampy włączą się samoistnie. Sprawdźmy, jak działa czujnik ruchu!

  Dodano: 2019-09-30 Czytaj więcej
 • Zasady dobierania oświetlenia w domu jednorodzinnym. Prawidłowe oświetlenie łazienki, kuchni i salonu. Jaśniej proszę!
  Zasady dobierania oświetlenia w domu jednorodzinnym. Prawidłowe oświetlenie łazienki, kuchni i salonu. Jaśniej proszę!

  Instalacja oświetleniowa jest jednym z najważniejszych systemów każdego domu jednorodzinnego i mieszkania. Lampy w domu powinny spełniać funkcję praktyczną oraz dekoracyjną, doświetlając wnętrza oraz komponując się z nimi stylistycznie. Jak wybrać lampy łazienkowe, jak zaprojektować oświetlenie w kuchni i które źródła światła najlepiej sprawdzą się w salonie?

  Dodano: 2019-07-24 Czytaj więcej
 • Systemy automatyki budynkowej inteligentnego domu – jakie wybrać i które nadają się do późniejszej rozbudowy?
  Systemy automatyki budynkowej inteligentnego domu – jakie wybrać i które nadają się do późniejszej rozbudowy?

  Jaki system automatyki wybrać? Czy zastosowanie automatyki BMS jest zawsze opłacalne? Jak i kiedy najlepiej jest zaprojektować system zarządzania domem? Jakie korzyści płyną z wykorzystywania systemu automatyki? Sprawdź odpowiedzi na wszystkie te pytania!

  Dodano: 2019-06-25 Czytaj więcej
 • Instalator systemu alarmowego radzi – jaki system alarmowy wybrać do domu? Bezprzewodowe systemy alarmowe i systemy monitoringu w praktyce
  Instalator systemu alarmowego radzi – jaki system alarmowy wybrać do domu? Bezprzewodowe systemy alarmowe i systemy monitoringu w praktyce

  Czym jest system alarmowy? Jakie urządzenia wchodzą w jego skład? Gdzie je najlepiej zamontować? Jakie korzyści płyną z montażu alarmu? Przedstawiamy odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące wyboru systemu alarmowego i podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze alarmu do domu.

  Dodano: 2019-06-24 Czytaj więcej
 • Co zawiera rozdzielnia elektryczna i gdzie ją umieścić?
  Co zawiera rozdzielnia elektryczna i gdzie ją umieścić?

  Rozdzielnia elektryczna, inaczej nazywana tablicą rozdzielczą lub skrzynką elektryczną, służy do rozdziału energii elektrycznej. Rozdziela, łączy i chroni obwody elektryczne oraz urządzenia sterownicze. Jej właściwe umiejscowienie odgrywa bardzo ważną rolę, gdyż ma to wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców budynku.

  Dodano: 2018-10-24 Czytaj więcej
 • Instalacja elektryczna – kiedy ją wykonać i jak rozmieścić gniazdka?
  Instalacja elektryczna – kiedy ją wykonać i jak rozmieścić gniazdka?

  Instalacja elektryczna to niezbędny element każdego budynku, zarówno mieszkalnego, produkcyjnego czy użyteczności publicznej. Może być wykonana na różne sposoby, jednak prace instalacyjne zawsze powinny być poprzedzone projektem i starannie przemyślane.

  Dodano: 2018-10-24 Czytaj więcej
 • Domofony – co warto wiedzieć?
  Domofony – co warto wiedzieć?

  Domofon przy furtce to doskonałe rozwiązanie zwiększające poczucie naszego bezpieczeństwa.

  Dodano: 2013-09-09 Czytaj więcej
 • Systemy inteligentnego sterowania domem.
  Systemy inteligentnego sterowania domem.

  Systemy inteligentnego sterowania domem stają się coraz bardziej popularne.

  Dodano: 2013-05-30 Czytaj więcej