Projekty domów dwupokoleniowych, wielorodzinnych

(28 projektów) zwiń opisy

Projekty domów dwupokoleniowych, czy dwurodzinnych cieszą się rosnącą popularnością. Po zamieszkaniu łatwiej stawiać czoło problemom dnia powszedniego w gronie krewnych, pielęgnując tym samym więzi i relacje rodzinne. W trakcie budowy istnieje możliwość współdzielenia nakładów finansowych.
W tym stale rozwijanym segmencie naszej oferty oferujemy projekty domów różnej wielkości, o rzadziej spotykanych konfiguracjach wnętrza. Składają się na nie dwa bezpośrednio ze sobą połączone lokale, z zachowaniem przy tym odpowiednio odrębnej przestrzeni i prywatności. Biorąc to pod uwagę, proponujemy domy z osobnymi wejściami, z dwoma garażami o identycznej symetrycznej konstrukcji. Znajdują się jednak w ofercie również budynki z dwoma wejściami, ale jednym dwustanowiskowym garażem. Bryła tych domów nie jest symetryczna, a przejście między jedną częścią domu a drugą jest możliwe dzięki wydzielonemu pomieszczeniu np. gospodarczemu. Każdy projekt posiada niezbędną liczbę pomieszczeń po to, by zapewnić jak największy komfort i wygodę domowników. Zatem do dyspozycji są zazwyczaj dwa salony, dwie jadalnie i kuchnie, odpowiednia ilość łazienek i pokoi oraz dodatkowe pomieszczenia gospodarcze. Czasem proporcje wielkości dwóch lokali w budynku są porównywalne, innym razem mniejsze mieszkanie dla starszej gałęzi rodziny znajduje się na parterze, dzieląc część kondygnacji ze strefą dzienną drugiego lokalu. Domy te także, zarówno te nowoczesne z płaskim dachem, jak i tradycyjne, są zintegrowane z balkonami oraz tarasami prowadzącymi do ogrodu, który można zaaranżować według własnych preferencji i potrzeb. W przypadku domów dwurodzinnych, trudno określić jedną, optymalną wielkość. Można znaleźć budynki, których powierzchnia użytkowa wynosi około 90 m² oraz takie, w których przekracza 200 m².
Wybór właściwego domu zależy od wielu czynników. Jednym z nich są fundusze, ale nie tylko one decydują o kupnie danego projektu. Równie istotną kwestią jest rozmiar działki, na której ma zostać wybudowany dom. Z jednej strony trzeba pamiętać, że warto zachować część powierzchni działki na zagospodarowanie ogrodu, z drugiej ograniczają inwestora kwestie prawne. Nie można zapominać o Warunkach zabudowy i Planie zagospodarowania przestrzennego. Z tych dokumentów wynika kilka limitów, takich jak odległość domu od granicy działki, dopuszczalny kąt dachu itp.
Planując dom trzeba zadbać o to, by był on dobrze doświetlony a więc ważny jest układ względem stron świata. Odpowiednie usytuowanie w stosunku do ulicy, terenu zielonego itp. to gwarancja komfortu i satysfakcji z mieszkania.
Wszystkie domy w naszej ofercie są tworzone z myślą o funkcjonalności, energooszczędności i ekonomii użytkowania. Wykorzystujemy najnowsze trendy i innowacyjne rozwiązania dotyczące technologii budowlanej oraz materiałów budowlanych, które w naszym przekonaniu powinny spełniać przede wszystkim jeden warunek - cena ma iść w parze z jakością. Dlatego większość naszych projektów zawiera kosztorys i proponowaną listę materiałów budowlanych.
Nasi doradcy służą wszelką pomocą w doborze takiego domu, który będzie wychodził naprzeciw wszystkim potrzebom i preferencjom przyszłych domowników.