Projekty domów piętrowych

(106 projektów) zwiń opisy

Domy piętrowe są kategorią projektów o rosnącej popularności. Choć mniej rozpowszechnione w polskim krajobrazie, niż budynki parterowe czy z poddaszem, piętrówki cieszą się uznaniem osób, dla których priorytet stanowi intensywne zagospodarowanie powierzchni działki. Pełne piętro pozwala uniknąć klimatycznych, lecz często nieustawnych skosów charakterystycznych dla poddaszy. Zwarta, proporcjonalnie wysoka bryła domu piętrowego objawia się najczęściej estetyką wystawną, w odsłonie nowoczesnej lub tradycyjnej.
W wersji nowoczesnej dominują tutaj minimalistyczne, wyraźne kompozycje bryłowe. W naszej ofercie znajdują się zarówno modernistyczne budynki z płaskim dachem, jak i nieco spokojniejsze projekty domów z dachem wielospadowym - w tym charakterystyczne dla piętrowych “słupków” dachy kopertowe. Przekrycia spadziste wybierane są najczęściej, najłatwiej też wpisują się w zapisy Miejscowych Planów Zagospodarowania (MPZP) lub Warunków Zabudowy.
Świadomi różnorodnych potrzeb inwestorów stworzyliśmy w ofercie naszych domów piętrowych przekrój funkcjonalnych układów wnętrz. W tej kategorii istnieje nieskończenie wiele możliwości - pokoje są bowiem pełnowymiarowe, a dach nie blokuje możliwości doświetlenia pomieszczeń. Konfiguracje są przeróżne, zaczynając od najmniejszych, tanich w budowie projektów do 100 m², na wystawnych willach kończąc. Nie ma znaczenia, czy poszukujesz małego domku z dwiema sypialniami, czy rodzinnej, wielopokojowej rezydencji z oddzielnymi łazienkami w sypialniach.
Wybierając projekt domu piętrowego, warto zwrócić uwagę na jego połączenie z otoczeniem. Osobiste preferencje i warunki nasłonecznienia danej działki zdeterminują, czy lepsze będą duże, otwarte przeszklenia w ogrodzie, przytulne patio czy taras z podcieniem. Front domu stanowi zwykle bardziej “publiczną” część domostwa. Wnętrza mogą być od tej strony otwarte - często poprzez zlokalizowane od ulicy kuchnię czy balkon - albo całkiem “odwrócone” w kierunku ogrodu. Zdajemy sobie również sprawę, jak ważną i indywidualną kwestią może być obecność wbudowanego w bryłę stanowiska postojowego. Wiele spośród naszych projektów posiada zatem zarówno wariant bez garażu, jak i z garażem jedno i dwustanowiskowym.
Projekty dostępne w naszej ofercie uwzględniają nieustannie rozwijające się technologie budowlane, proponując w odpowiednich proporcjach rozwiązania sprawdzone i innowacyjne. Dobierając materiały budowlane kierujemy się też ich powszechną dostępnością. Dzięki temu ich dobór w trakcie budowy staje się łatwy bez względu na lokalizację budynku.
Wybór należy do klienta. Można szukać wśród domów piętrowych na wąską działkę, domów z płaskim dachem i innych. Zawsze jednak trzeba pamiętać o prawnym aspekcie budowy domu. Konieczne jest zapoznanie się z Planem zagospodarowania przestrzennego i pozostałymi dokumentami dotyczącymi standardów, jakie powinny być zachowane podczas budowy domu. Odpowiednia ilość okien, odległość od granicy działki, wysokość domu to tylko kilka najistotniejszych kwestii, które stanowią o tym, czy dom może być wybudowany zgodnie z prawem na danej działce.