Projekty domów: dwulokalowe, bliźniaki, szeregowe

(57 projektów) zwiń opisy

Projekty domów w tej kategorii przeznaczone są do bardziej intensywnej zabudowy na mniejszych działkach - często w formie nowoczesnych, niedużych osiedli. Ich zalety sprawiają, że są szczególnie chętnie budowane bliżej centrów miast, na terenach o bogatszej infrastrukturze i dobrym dostępie do usług, ale charakteryzujących się za to wyższymi cenami działek. Mniejsza działka oznacza zatem znaczące obniżenie kosztu całej inwestycji. Przyszli mieszkańcy mogą cieszyć się urokami życia we własnym domu i korzystania z udogodnień oferowanych przez miasto bez ponoszenia nadmiernych obciążeń finansowych.
Domy szeregowe w dużej mierze przeznaczone są do zabudowy działek wąskich. Posiadają najczęściej dwie kondygnacje, posiadamy w ofercie również projekty z poddaszem użytkowym. Zdając sobie sprawę z powszechności transportu kołowego, większość naszych projektów posiada wygodny garaż z podjazdem. Pomimo ograniczonej powierzchni działek i niewielkich gabarytów tego typu budynków (wiele segmentów mieści się w przedziale powierzchni do 100m²), nasze szeregówki oferują w pełni funkcjonalne, ergonomiczne wnętrza.
Projekty domów bliźniaczych obejmują budynki przeznaczone przede wszystkim dla dwóch rodzin oraz dla rodzin wielopokoleniowych. Są to domy o zróżnicowanej powierzchni użytkowej od 90 m² do nawet 200 m². Tego typu projekty charakteryzują się na ogół zwartą i symetryczną bryłą, z identyczną ilością pomieszczeń w każdej z części.
Domy dwulokalowe, w przeciwieństwie do powyższych, goszczą zwykle tylko jedną rodzinę na budynek. Ich cechą charakterystyczną jest jednak dostępność, oprócz standardowych pomieszczeń strefy dziennej i nocnej - dodatkowego, wydzielonego lokalu z możliwością aranżacji. Można zaplanować w nim zarówno przestrzeń usługową (np. gabinet lekarski), jak i dodatkową powierzchnię mieszkalną.
Wszystkie projekty dają pewną możliwość modyfikacji (w procesie adaptacji), co warto skonsultować z naszymi doradcami. Pomogą oni w wyborze właściwego projektu, zasugerują materiały z jakich należy budować domy szeregowe oraz powiedzą o możliwości dokonania zmian wedle indywidualnych wymagań i potrzeb. Oferta jest również skierowana do deweloperów, którzy planują inwestycję związaną z budową osiedli. Gotowe projekty umożliwią szybką i sprawną budowę. Wybór projektu zależy od wielu czynników. Trzeba wziąć pod uwagę teren, jaki jest do dyspozycji, jego ukształtowanie oraz wielkość pojedynczych działek. Istotne są też normy i standardy wynikające z Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunków Zabudowy. Inną kwestią decydującą o wyborze jest to, czy osiedle/budynek będzie zlokalizowane w zacisznej i kameralnej dzielnicy, czy raczej w okolicach ruchliwych ulic. Można bowiem dopasować jego rodzaj tak, by zapewnić spokój i ciszę mieszkańcom.