Projekty domów z możliwością adaptacji poddasza

(132 projekty) zwiń opisy

Wśród projektów domów parterowych można znaleźć mnóstwo propozycji, które będą odpowiadały najbardziej śmiałym oczekiwaniom. Jednymi z nich są niewielkie domy z poddaszem przeznaczonym do własnej aranżacji jako dodatkowe pokoje albo pomieszczenia gospodarcze w formie tak zwanego strychu. To, jak zostanie wykorzystana ta dodatkowa powierzchnia, zależy tylko i wyłącznie od własnych preferencji.
Poddasza kojarzą się jednak przede wszystkim z bardzo klimatycznymi i kameralnymi pokojami zaadaptowanymi na przykład jako sypialnie. Każdy z projektów dostępnych w tej kategorii posiada zaplanowane schody, zlokalizowane w holu czy przedsionku. Umożliwiają one komfortowe wykorzystanie poddasza. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób planujących powiększenie rodziny, co wymaga aranżacji większej przestrzeni w bliższej lub dalszej przyszłości.
Gotowe projekty takich domów jednorodzinnych pozwalają na budowę domu ekonomicznego, łatwego w utrzymaniu i eksploatacji. Można wybierać projekty bardziej nowoczesne, jak i tradycyjne. Niemniej domy z możliwością adaptacji poddasza są raczej przykładem domów o klasycznej bryle ze względu na kształt dachu, który musi być z zasady spadzisty. Wygląd domu jest zawsze połączony z wykorzystaniem najnowszych technologii i innowacyjnych rozwiązań. Istotny jest każdy detal, który ma znaczenie dla funkcjonalności i ergonomii. Nasze projekty są tworzone z myślą o satysfakcji i zadowoleniu klienta, dla którego budowa domu to inwestycja na całe życie.
Dostępne w naszej ofercie projekty domów parterowych charakteryzują się bogatym przekrojem układów wnętrz. Projektujemy zarówno rozległe, przestronne rezydencje jak i mniejsze, ale niezwykle przytulne i kameralne domki. Dbamy o to, by pomieszczenia obsługujące, takie jak łazienki, były rozsądnie zlokalizowane względem ustawnych pokoi. Standardem są układy z garażem w bryle budynku, nasze projekty, są też zawsze wyposażone w inne pomieszczenia techniczne, takie jak kotłownia lub spiżarnia. Dostępne są przeróżne układy domów - z najprostszymi tarasami, podcieniami czy też z wydzielonym patio, zapewniającym intymność i spokój na ogrodowym zapleczu domu. Różnorodność dostępnych w naszej ofercie projektów oraz dostępność każdego z nich w lustrzanym odbiciu zapewnia także pełną swobodę wyboru niezależnie od usytuowania działki. Znajdują się tu propozycje domów z preferowanym wjazdem od wschodu i południa, jak i popularniejszym - od północy i zachodu. Nie brakuje również projektów na działki węższe czy wyjątkowo płytkie. Jedynym ograniczeniem są fundusze, ale każdy znajdzie coś, co najlepiej będzie wychodziło naprzeciw jego oczekiwaniom. Wybierając projekt, trzeba przeanalizować ceny w proponowanych kosztorysach kosztów budowy, wielkość domu, powierzchnię działki, rodzaj pomieszczeń do zagospodarowania oraz kwestię dotyczącą ogrodu i budynków gospodarczych. Warto także zastanowić się nad tym czy mieszkańcami będą małe dzieci, osoby starsze, a może również osoby niepełnosprawne. Dom bowiem nie powinien stanowić utrudnienia; powinien zapewniać maksimum wygody i komfortu, by czas spędzony w nim był czasem spokoju, rodzinnego ciepła i przyjemności.