Projekty domów tanich w budowie

(175 projektów) zwiń opisy

W tej kategorii zgromadziliśmy tanie w budowie projekty domów, których wielkość, nieskomplikowana forma i prostota konstrukcji gwarantują możliwość ich realizacji stosunkowo niewielkim kosztem.
Prezentujemy tutaj małe domy o powierzchni do 140 m², charakteryzujące się przede wszystkim zwartą bryłą, prostym dachem oraz niezbyt kosztownymi, choć nie pozbawionymi wdzięku dodatkami – powszechnie dostępne okładziny, tynki strukturalne.
Wszystko to składa się na cenę budowy domu, która może nie przekroczyć kosztu poniesionego przy kupnie dwa razy mniejszego mieszkania.
Projektowanie tego typu budynków wymaga szczególnej pieczołowitości. Oprócz niskiej ceny budowy, projekty te muszą bowiem oferować funkcjonalność i poziom estetyczny, którego oczekują odbiorcy - rodziny z dziećmi, młode małżeństwa czy też osoby wybierające się na emeryturę.
By trafić w gusta tak szeroko zdefiniowanej grupy osób, pośród naszych projektów znajdują się zarówno dobrze przemyślane, nieduże projekty domów piętrowych czy z poddaszem, jak i kompaktowe parterówki. Nie brakuje projektów w nowoczesnej stylistyce oraz tych nieco bardziej tradycyjnych.
Każdy z naszych projektów posiada adekwatny program funkcjonalny. Strefa dzienna z salonem, jadalnią i kuchnią oraz odpowiednia ilość sypialni i łazienek jest standardem nawet w najmniejszych domach. W tych większych będą one bardziej przestronne i wyposażone w większą ilość przestrzeni magazynowej. Składają się na nią zwykle spiżarnie, garderoby czy pralnie. Mamy świadomość tego, jak powszechny stał się w naszym życiu samochód - zwłaszcza jeśli w okolice domu nie dociera komunikacja miejska. Zaopatrujemy wiele z naszych projektów w jedno lub dwustanowiskowy garaż.
Nasze projekty charakteryzują się starannie przemyślanym doborem innowacyjnych technologii budowlanych. Będąc na bieżąco z branżą materiałów, staramy się dobrać budulec o najlepszych, powszechnie dostępnych parametrach. Sprawia to, że wysoki standard budowy może zostać zachowany w dowolnej lokalizacji w kraju. Każdy z naszych projektów wyposażony jest w pełną dokumentację branżową. Fachowo zaprojektowane instalacje wpływają bezpośrednio na komfort użytkowania budynku oraz koszt jego eksploatacji. Wszystko to sprawia, że przy niskiej cenie budowy dom jest też ekonomiczny w użytkowaniu.
Zwieńczeniem każdego zamierzenia budowlanego jest połączenie go z jego otoczeniem. Nasza oferta zapewnia przekrój rozwiązań dostosowanych do działek o przeróżnym nasłonecznieniu, w różnej orientacji domu względem stron świata czy ulicy. Znajdujący się na zapleczu każdego domu ogród jest dostępny za pośrednictwem tarasu. W zależności od poziomu nasłonecznienia można zdecydować się tu na patio, podcień lub najbardziej słoneczny, otwarty taras.
Wybierając projekt domu trzeba mieć również na uwadze zapisy Miejscowego Planu Zagospodarowania lub Warunków Zabudowy dla danej działki. Przestrzeganie zawartych tam zasad pozwoli na rozpoczęcie budowy bez opóźnień i niemiłych niespodzianek. Wątpliwości co do interpretacji powyższych dokumentów miewają sami urzędnicy. Warto więc przed zakupem zasięgnąć rad naszych konsultantów - doradzą oni, jakiego wyboru dokonać.

Przy projektach zamieszczamy, pod zakładką KOSZTY, tabele z kosztami budowy prezentowanego domu podzielonymi na poszczególne etapy.

Ile kosztuje budowa domu. Czytaj dalej...