Otoczenie

 • Koszt budowy garażu – jak go obliczyć? Orientacyjne koszty oraz formalności
  Koszt budowy garażu – jak go obliczyć? Orientacyjne koszty oraz formalności

  Trudno wyobrazić sobie projekt domu bez garażu. Większość rodzin ma przynajmniej jeden samochód i warto zaplanować miejsce, w którym będzie on stał. Jaki garaż wybrać i z jakimi kosztami wiąże się jego budowa?

  Dodano: 2020-07-29 Czytaj więcej
 • Schody zewnętrzne: jak wybrać mrozoodporny materiał na stopnie wejściowe i taras?
  Schody zewnętrzne: jak wybrać mrozoodporny materiał na stopnie wejściowe i taras?

  Schody przed domem mogą mieć różną formę i wysokość oraz różny kształt. Mogą też być wykończone różnymi materiałami, te jednak powinny mieć cechy pozwalające na ich bezpieczne i długotrwałe użytkowanie. Jak zatem wykończyć schody wejściowe do domu, by móc cieszyć się ich efektownym wyglądem i maksymalną funkcjonalnością?

  Dodano: 2020-07-29 Czytaj więcej
 • Kostka brukowa: rodzaje, wzory i wymiary. Jak wycenia się układnie kostki brukowej?
  Kostka brukowa: rodzaje, wzory i wymiary. Jak wycenia się układnie kostki brukowej?

  Podjazdy, ścieżki ogrodowe, tarasy – różne rodzaje kostek brukowych pozwalają nam tworzyć estetyczne i trwałe powierzchnie zewnętrzne. Jednak oferta kształtów, kolorów i wzorów kostki brukowej jest tak szeroka, że warto najpierw przyjrzeć się dostępnym opcjom, zanim podejmiemy ostateczną decyzję.

  Dodano: 2020-06-30 Czytaj więcej
 • Kalendarz ogrodnika – prace w domu i w ogrodzie
  Kalendarz ogrodnika – prace w domu i w ogrodzie

  Spędzanie czasu w otoczeniu pięknych drzew, krzewów i kwiatów w letnie dni to bez wątpienia miłe uczucie. Aby jednak móc tego doświadczać, musimy zadbać o naszą posesję, a to czasami wymaga sporo pracy. Dzięki poradom ogrodniczym dowiemy się, jakie zadania czekają nas przez cały rok i jak wygląda każdy miesiąc w ogrodzie.

  Dodano: 2020-06-25 Czytaj więcej
 • Kominek na tarasie – przytulne i ciepłe miejsce do relaksu
  Kominek na tarasie – przytulne i ciepłe miejsce do relaksu

  Taras niezmiennie kojarzy się letnim z miejscem odpoczynku – upalne dni i ciepłe noce sprzyjają wypoczynkowi na zewnątrz. Jednak dzięki kominkowi zewnętrznemu możemy wydłużyć sezon na relaks na świeżym powietrzu i cieszyć się nim nawet do późnej wiosny. Co warto wiedzieć o kominku na tarasie?

  Dodano: 2020-06-25 Czytaj więcej
 • Nowoczesne tekstylia do domu – efektowne i przyjemne w dotyku
  Nowoczesne tekstylia do domu – efektowne i przyjemne w dotyku

  Podczas urządzania domu zawsze staramy się, by wnętrzach panowała przytulna atmosfera, a otoczenie sprzyjało codziennemu wypoczynkowi. Aby osiągnąć taki efekt, warto wyposażyć się w tekstylia, takie jak firany, pledy, koce, obrusy i wiele innych dodatków. Co należy o nich wiedzieć?

  Dodano: 2020-05-25 Czytaj więcej
 • Ciekawe ozdoby i akcesoria do ogrodu i na balkon
  Ciekawe ozdoby i akcesoria do ogrodu i na balkon

  Posiadanie ogrodu czy tarasu lub balkonu jest dla nas doskonałą okazją do pełnego wypoczynku i kontaktu z naturą, szczególnie w okresie wiosenno-letnim. Jeśli jednak chcemy się odprężyć, powinniśmy zadbać o dobór odpowiednich mebli ogrodowych i akcesoriów, ale i dekoracji ogrodu, aby nasza strefa rekreacyjna była zarówno funkcjonalna, jak i atrakcyjna wizualnie.

  Dodano: 2020-04-30 Czytaj więcej
 • Ozdobne trawy i kwiaty ogrodowe - wszystko o sadzeniu wiosennych kwiatów cebulowych oraz traw niskich i wysokich
  Ozdobne trawy i kwiaty ogrodowe - wszystko o sadzeniu wiosennych kwiatów cebulowych oraz traw niskich i wysokich

  Stworzenie atrakcyjnego ogrodu w dużej mierze opiera się na odpowiednim doborze roślin ozdobnych. Dwoma szczególnie ciekawymi grupami roślin są trawy ozdobne do ogrodu i wiosenne kwiaty cebulowe. Sprawdźmy więc, jak je sadzić i uprawiać, by mogły jak najdłużej cieszyć nasze oczy.

  Dodano: 2020-04-30 Czytaj więcej
 • Umacnianie skarp i nasypów oraz ich ozdabianie – obrzeża, palisady, ażury i murki oporowe w aranżacji przydomowych przestrzeni
  Umacnianie skarp i nasypów oraz ich ozdabianie – obrzeża, palisady, ażury i murki oporowe w aranżacji przydomowych przestrzeni

  Nierówna działka w ogrodzie nie musi oznaczać konieczności przekopywania i wyrównywania całego terenu. Strome skarpy z kamienia lub nasypy z ziemi mogą stać się doskonałą dekoracją ogrodu, jeśli je odpowiednio wykończymy, np. murkiem oporowym czy murkiem roślinnym. Co warto zatem wiedzieć o umacnianiu i aranżowaniu skarp w ogrodzie?

  Dodano: 2020-04-29 Czytaj więcej
 • Wiosna w Twoim domu – 7 sposobów na zieleń we wnętrzach
  Wiosna w Twoim domu – 7 sposobów na zieleń we wnętrzach

  Wiosna pobudza nas do działania i skłania do odmiany wystroju mieszkania. Po ciepłych czerwieniach i złocie, które dominują w zimowych aranżacjach, czas postawić na świeżość i energię – wybierzmy do tego zielone kolory farb, roślinne motywy oraz dodatki, które ożywią przestrzeń.

  Dodano: 2020-04-29 Czytaj więcej
 • Niezbędne urządzenia i narzędzia przydatne do prac w ogrodzie i wokół domu
  Niezbędne urządzenia i narzędzia przydatne do prac w ogrodzie i wokół domu

  Prace w ogrodzie trwają niemal cały rok – aby móc cieszyć się pięknym otoczeniem własnego domu, powinniśmy poświęcać sporo czasu na pielęgnację i porządkowanie stworzonej przestrzeni rekreacyjnej i azylu wśród roślin. Pomogą nam w tym urządzenia i narzędzia dla ogrodnika, dzięki którym wiele zadań wykonamy łatwo i szybko. Co warto wziąć pod uwagę?

  Dodano: 2020-04-29 Czytaj więcej
 • Jaki kompostownik ogrodowy kupić? Funkcje, rodzaje i ceny
  Jaki kompostownik ogrodowy kupić? Funkcje, rodzaje i ceny

  Trawa, gałęzie i liście, ale też resztki owoców i warzyw można samodzielnie przetwarzać na kompost. W tym celu wystarczy zorganizować trochę miejsca w ogrodzie i umieścić w nim kompostownik. Jaki wybrać i dlaczego warto gospodarować odpady?

  Dodano: 2020-04-29 Czytaj więcej
 • System segregacji odpadów w domu: praktyczne porady na segregację śmieci
  System segregacji odpadów w domu: praktyczne porady na segregację śmieci

  Poprawna segregacja śmieci pozwala oddzielić odpady, których nie można ponownie przetworzyć, od pełnowartościowych surowców, nadających się do odzyskania. Wiele osób wciąż ma jednak wątpliwości, jak właściwie segregować śmieci i do jakich pojemników wrzucać poszczególne rodzaje odpadów. Oto co warto wiedzieć o tym procesie.

  Dodano: 2020-03-03 Czytaj więcej
 • Geowłóknina: czym jest i do czego służy? Rodzaje i zastosowanie geowłókniny
  Geowłóknina: czym jest i do czego służy? Rodzaje i zastosowanie geowłókniny

  Geowłóknina poliestrowa jest materiałem znajdującym zastosowanie zarówno w ogrodnictwie, jak i w budowlance. To materiał o doskonałych właściwościach, który możemy wykorzystać na wiele sposobów. Sprawdźmy, kiedy nam się przyda!

  Dodano: 2020-01-09 Czytaj więcej
 • Ogrodzenie na 6 sposobów, czyli jak dobrze mieć sąsiada... za płotem. Materiał na ogrodzenie – wybór i koszty
  Ogrodzenie na 6 sposobów, czyli jak dobrze mieć sąsiada... za płotem. Materiał na ogrodzenie – wybór i koszty

  Ogrodzenie betonowe, drewniane, a może panelowe? Jak zrobić ogrodzenie, by cieszyć się pięknym zwieńczeniem posesji oraz płotem zapewniającym poczucie prywatności i bezpieczeństwa? Które ogrodzenie jest najtańsze, a które najbardziej efektowne? Sprawdźmy już teraz!

  Dodano: 2019-12-02 Czytaj więcej
 • Dlaczego warto wyprowadzić prąd i wodę na elewację domu?
  Dlaczego warto wyprowadzić prąd i wodę na elewację domu?

  Budując dom, skupiamy się przede wszystkim na tym, by doprowadzić do wnętrza wszystkie niezbędne media. Przyłącza instalacji okazują się jednak przydatne także na zewnątrz. Dlaczego warto mieć wodę i prąd na działce?

  Dodano: 2019-12-02 Czytaj więcej
 • Miejsce dla dziecka w ogrodzie: na jaki plac zabaw się zdecydować?
  Miejsce dla dziecka w ogrodzie: na jaki plac zabaw się zdecydować?

  Przydomowy ogród to marzenie wielu z nas – chcemy, by było w nim pięknie, ale jednocześnie zależy nam, by stworzyć idealną przestrzeń do spędzania czasu dla naszych dzieci. Jak zatem zrobić mini plac zabaw w ogrodzie idealny dla maluchów – bezpieczny i pełen kreatywnej rozrywki?

  Dodano: 2019-11-05 Czytaj więcej
 • Deszczówka – odprowadzenie wody z rynien. Jak odprowadzić wodę deszczową z posesji zgodnie z prawem?
  Deszczówka – odprowadzenie wody z rynien. Jak odprowadzić wodę deszczową z posesji zgodnie z prawem?

  Odprowadzanie deszczówki jest przydatne, jeśli chcemy zadbać o stan naszego budynku – zapobiegać podmakaniu fundamentów oraz przenikaniu wody do podpiwniczeń. Jednak stworzenie wydajnej instalacji deszczowej budynku jest także naszym obowiązkiem – dlaczego to takie ważne i jak odprowadzać wodę z rynien?

  Dodano: 2019-09-30 Czytaj więcej
 • Plan miejscowy i ewidencja gruntów a oznaczenie symboli, które się w nich znajdują
  Plan miejscowy i ewidencja gruntów a oznaczenie symboli, które się w nich znajdują

  Plan miejscowy i ewidencja gruntów zdradzają istotne informacje, których nie można pominąć podczas zakupu domu lub działki. Wymienione dokumenty zawierają szereg symboli trudnych do rozszyfrowania. Poniżej przedstawiamy zestawienie najważniejszych oznaczeń w planie miejscowym.

  Dodano: 2019-09-04 Czytaj więcej
 • Podgrzewanie wody w przydomowym basenie – czy to się opłaca?
  Podgrzewanie wody w przydomowym basenie – czy to się opłaca?

  Przydomowy basen to prawdziwy luksus, podnoszący znacznie wartość posesji i komfort życia jej użytkowników. Jego budowa i eksploatacja związane są jednak z dodatkowymi kosztami – sporą część z nich stanowią koszty podgrzewania wody. Jak można je obniżyć?

  Dodano: 2019-09-03 Czytaj więcej
 • Zadaszenie tarasu – poradnik krok po kroku
  Zadaszenie tarasu – poradnik krok po kroku

  Taras zadaszony to konstrukcja, na którą decyduje się niemal każdy, kto posiada własny kawałek podwórka za domem. Na podłożu z desek można stabilnie ustawić meble, a rozpostarty nad głowami daszek chroni przed słońcem i deszczem. Podpowiadamy, jak zadaszyć taras!

  Dodano: 2019-09-03 Czytaj więcej
 • Budowa nowoczesnego tarasu. Jak wykonać odpowiednią hydroizolację tarasu i jaki podest wybrać?
  Budowa nowoczesnego tarasu. Jak wykonać odpowiednią hydroizolację tarasu i jaki podest wybrać?

  Budowa tarasu nie musi przysparzać wielu problemów. Dobrze jest jednak pamiętać o kilku kwestiach przy okazji projektowania konstrukcji. Podpowiadamy, jakie materiały wybrać i jak zbudować taras przy domu.

  Dodano: 2019-07-25 Czytaj więcej
 • Szklarnia ogrodowa – budowa i wybór odpowiedniego rodzaju szklarni ogrodowej z poliwęglanu, szkła czy folii
  Szklarnia ogrodowa – budowa i wybór odpowiedniego rodzaju szklarni ogrodowej z poliwęglanu, szkła czy folii

  Nawet niewielka przydomowa szklarnia spełni zapotrzebowanie kilkuosobowej rodziny na świeże warzywa. Budowa szklarni jest więc dobrym pomysłem, gdy w ogrodzie mamy wystarczająco dużo miejsca i zależy nam na własnych plonach. Jak zrobić szklarnię, czy wymaga ona pozwolenia i w jaki sposób ją nawadniać?

  Dodano: 2019-07-25 Czytaj więcej
 • Drzewa i krzewy do ogrodu – dlaczego warto je sadzić i jakie gatunku wybrać?
  Drzewa i krzewy do ogrodu – dlaczego warto je sadzić i jakie gatunku wybrać?

  Starannie dobrane i skomponowane ze sobą gatunki drzew i krzewów nie tylko pięknie się prezentują, ale także spełniają funkcje praktyczne – dają cień, chronią przed wiatrem, a nawet dostarczają owoce. Jakie drzewa do ogrodu nowoczesnego warto wybrać i jak o nie dbać?

  Dodano: 2019-07-23 Czytaj więcej
 • Pergola ogrodowa i tarasowa - Jak zbudować drewnianą pergolę z jakimi pnączami ją obsadzić?
  Pergola ogrodowa i tarasowa - Jak zbudować drewnianą pergolę z jakimi pnączami ją obsadzić?

  Pergola w ogrodzie lub na tarasie to jeden z najpiękniejszych obiektów małej architektury. To świetne miejsce do odpoczynku, spożywania posiłków i organizacji imprez. Powinno się ją dopasować formą i użytymi materiałami do stylu urządzania ogrodu. Jak to zrobić właściwie?

  Dodano: 2019-03-27 Czytaj więcej
 • Domowy zielnik/rabatka - zdrowo i stylowo w domu
  Domowy zielnik/rabatka - zdrowo i stylowo w domu

  Ogródek ziołowy można założyć w ogrodzie, na balkonie, a nawet w kuchni. To połączenie przyjemnego z pożytecznym – poszczególne gatunki roślin mogą posłużyć jako przyprawy w kuchni lub naturalne leki, a przy okazji są niesztampową i aromatyczną dekoracją tych pomieszczeń. Jak uprawiać zioła i aranżować przestrzeń na nie przeznaczoną?

  Dodano: 2019-02-27 Czytaj więcej
 • Grill ogrodowy - rodzaje, budowa grilla - Poradnik
  Grill ogrodowy - rodzaje, budowa grilla - Poradnik

  Wybór grilla to złożona sprawa – poszczególne modele różnią się budową, funkcjonalnością, możliwościami, a także rodzajem używanego paliwa. Dlatego warto dopasować zakup do rzeczywistych potrzeb, uwzględniając zalety i wady różnych rozwiązań.

  Dodano: 2019-02-26 Czytaj więcej
 • Wymiary oraz kształt działki – jak wypływ mają na projekt domu?
  Wymiary oraz kształt działki – jak wypływ mają na projekt domu?

  Zanim rozpocznie się budowę domu, konieczne jest nabycie działki, na której powstanie budynek. Jej wybór powinien być przemyślaną decyzją, ponieważ powierzchnia dostępnego terenu ma wpływ na projekt domu. Jaka zatem działka na dom parterowy będzie najlepsza, a jaka na piętrowy?

  Dodano: 2019-02-26 Czytaj więcej
 • Jaki rodzaj kamienia ogrodowego najlepiej wybrać? Dobór i układanie naturalnego kamienia dekoracyjnego w ogrodzie
  Jaki rodzaj kamienia ogrodowego najlepiej wybrać? Dobór i układanie naturalnego kamienia dekoracyjnego w ogrodzie

  Kamień dekoracyjny to podstawowy materiał budulcowy wykorzystywany przy tworzeniu nawierzchni, dekoracji, murków, klombów a także elementów małej architektury. Poszczególne rodzaje kamienia różnią się wyglądem i właściwościami dlatego należy je rozsądnie dobierać. Jak to robić właściwie?

  Dodano: 2019-02-26 Czytaj więcej
 • Utwardzenie podwórka, dróg przejazdowych i placów manewrowych. Poradnik
  Utwardzenie podwórka, dróg przejazdowych i placów manewrowych. Poradnik

  Utworzenie stabilnego terenu wokół posesji, na parkingu czy drodze wymaga przeprowadzenia odpowiednich etapów prac. Ważna jest podbudówka oraz nakładany kamień czy też kostka. Na jakie czynniki zwrócić uwagę, wykonując utwardzenie terenu?

  Dodano: 2019-02-26 Czytaj więcej
 • Meble do ogrodu i na taras: jakie wygodne meble wybrać na zewnątrz?
  Meble do ogrodu i na taras: jakie wygodne meble wybrać na zewnątrz?

  Wybierając meble ogrodowe, powinno się zwracać uwagę na dwa główne atrybuty – materiał wykonania i dopasowanie do stylu urządzania. Ławeczki, huśtawki ogrodowe czy nawet leżaki można dobrać tak, aby formą, materiałem i kolorem harmonijnie wpasowywały się w ogrodową architekturę.

  Dodano: 2019-02-26 Czytaj więcej
 • Lacobel i szkło hartowane w kuchni – praktycznie, efektownie i nowocześnie
  Lacobel i szkło hartowane w kuchni – praktycznie, efektownie i nowocześnie

  Znudzeni tapetą, kafelkami, kamieniem czy gresem szukamy coraz to nowych rozwiązań, które nie tylko, że będą dobrze się prezentować i przyozdabiać naszą kuchnię, ale i zachowają odporność na warunki w kuchni panujące.

  Dodano: 2019-02-06 Czytaj więcej
 • Żaluzje okienne wewnętrzne i zewnętrzne – poznaj aktualne trendy
  Żaluzje okienne wewnętrzne i zewnętrzne – poznaj aktualne trendy

  Żaluzje, podobnie jak inne przesłony okienne, pełnią funkcję zarówno praktyczną, jak i dekoracyjną. Z jednej strony pozwalają nam regulować ilość wpadającego do wnętrza światła, a z drugiej, mogą być ozdobą naszych domów i wnętrz.

  Dodano: 2019-02-06 Czytaj więcej
 • Ogród zimowy czy oranżeria? - zaproś naturę do swojego domu!
  Ogród zimowy czy oranżeria? - zaproś naturę do swojego domu!

  Ogród zimowy może pełnić różne, dostosowane do naszych potrzeb funkcje. Niekiedy staje się przytulnym salonem, a czasem służy nam jako zimowisko dla ogrodowych roślin, które nie są odporne na mróz.

  Dodano: 2019-02-06 Czytaj więcej
 • Żywopłot formowany i nieformowany jako naturalne ogrodzenie domu. Kiedy zacząć i jak długo trzeba czekać na żywopłot?
  Żywopłot formowany i nieformowany jako naturalne ogrodzenie domu. Kiedy zacząć i jak długo trzeba czekać na żywopłot?

  Żywopłot - ozdoba każdego przydomowego ogrodu, ale i czytelna granica, której nie można przekroczyć. Prawidłowo zaplanowany z precyzyjnie dobranymi roślinami może stać się piękną, naturalną osłoną posesji i ogrodu.

  Dodano: 2018-12-05 Czytaj więcej
 • Funkcjonalna altana ogrodowa – co powinien zawierać projekt?
  Funkcjonalna altana ogrodowa – co powinien zawierać projekt?

  Mając do dyspozycji dużą przestrzeń działki, na której stanął nasz dom, zwykle pojawia się koncepcja, by wśród zieleni krzewów, drzew i kolorów rabat kwiatowych umiejscowić miejsce idealne na poranną kawę w ogrodzie lub do długich spotkań z przyjaciółmi w letnie noce – altanę. Mimo że chociaż sam pomysł jest bardzo prosty w założeniu, jego wykonanie może już obfitować w liczne pułapki.

  Dodano: 2018-10-31 Czytaj więcej
 • Brama wjazdowa dwuskrzydłowa czy przesuwna? Wady i zalety obu rozwiązań
  Brama wjazdowa dwuskrzydłowa czy przesuwna? Wady i zalety obu rozwiązań

  Brama wjazdowa to istotny element posesji, który w dużym stopniu wpływa na bezpieczeństwo domowników, a także ich komfort. Jesteś na etapie budowania domu i zastanawiasz się, czy lepiej sprawdzi się brama dwuskrzydłowa, czy przesuwna? Sprawdź nasze kompendium wiedzy i zdecyduj się na rozwiązanie, które spełni Twoje oczekiwania!

  Dodano: 2018-10-16 Czytaj więcej
 • Dom z basenem – jakie są koszty
  Dom z basenem – jakie są koszty

  Budowa własnego domu to dobry moment na spełnienie marzeń, które zawsze chodziły nam po głowie, ale nie było ani okazji, ani możliwości, aby je urzeczywistnić. Dom buduje się z reguły raz w życiu, więc nie ma w tym nic dziwnego, że chcemy, aby odpowiadał on naszym wizjom w stu procentach.

  Dodano: 2018-10-01 Czytaj więcej
 • Garaż jedno a dwustanowiskowy. Jakie wymiary do odpowiedniej powierzchni użytkowej?
  Garaż jedno a dwustanowiskowy. Jakie wymiary do odpowiedniej powierzchni użytkowej?

  Kiedy planujemy budowę domu, staramy się, by był on nie tylko wygodny i stylowy, ale także jak najbardziej funkcjonalny. Jednym z elementów, które to gwarantują, jest odpowiednio przemyślany i dopasowany do naszych potrzeb garaż. Pomieszczenie to nie tylko zapewni bezpieczeństwo pojazdu, ale również i komfort jego użytkownikom.

  Dodano: 2018-09-19 Czytaj więcej
 • Czy opłaca się budowa basenu ogrodowego czy lepsze będzie oczko wodne?
  Czy opłaca się budowa basenu ogrodowego czy lepsze będzie oczko wodne?

  Basen czy oczko wodne – to pytanie, które często zadają sobie osoby planujące aranżację przestrzeni w ogrodzie. Jak ją zagospodarować? Które rozwiązanie będzie najlepsze, najbardziej efektowne? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zarówno basen, jak i oczko wodne mają bowiem swoje zalety oraz wady, a także pod wieloma względami bardzo się od siebie różnią. Z czym wiąże się ich budowa i późniejsza pielęgnacja?

  Dodano: 2018-09-04 Czytaj więcej
 • Jaki garaż wybrać – wolnostojący czy w bryle budynku?
  Jaki garaż wybrać – wolnostojący czy w bryle budynku?

  Gdy budujemy dom jednorodzinny lub jesteśmy już jego właścicielami, zwykle pragniemy mieć również własny garaż na terenie posesji. Możemy zdecydować się na taki, który wbudowany będzie w bryłę budynku lub wolnostojący, zlokalizowany w jego okolicy. Każdy z nich ma zarówno wady, jak i zalety. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zdać sobie z nich sprawę.

  Dodano: 2018-08-23 Czytaj więcej
 • Działka z wjazdem od południa: optymalne usytuowanie domu.
  Działka z wjazdem od południa: optymalne usytuowanie domu.

  Swoje marzenia o własnym domu najczęściej rozpoczynamy od kupna działki. Idealna przestrzeń do życia i wpasowany w nią budynek zazwyczaj muszą spełniać cały szereg warunków, aby nas zadowolić. Stawiamy na spokój, nowoczesność, funkcjonalność, piękno, łatwość dojazdu, właściwe usytuowanie domu.

  Dodano: 2018-08-17 Czytaj więcej
 • Ogród - jak zabrać się za realizację
  Ogród - jak zabrać się za realizację

  Przed urządzeniem ogrodu należy najpierw zająć się jego odpowiednim zaprojektowaniem. Należy wziąć pod uwagę wielkość powierzchni, panujący klimat, rodzaj gleby, sąsiedztwo działki oraz, przede wszystkim, cel, jakiemu ma służyć. Osoby zapracowane z całą pewnością nie będą miały siły ani ochoty na spędzanie wielu godzin przy roślin. Projekt dla nich powinien opierać się na dużym trawniku oraz kwiatach i krzewach wieloletnich, łatwych w uprawie, ale o dużych walorach estetycznych.

  Dodano: 2018-07-31 Czytaj więcej
 • Taras drewniany – dobry pomysł czy ryzykowny wybór?
  Taras drewniany – dobry pomysł czy ryzykowny wybór?

  Dom z tarasem, wychodzącym na ogród lub z widokiem na morze, jezioro lub góry? Nawet bez widoku za milion dolarów, taras stanowi niezwykłe miejsce. Można się na nim opalać z dala od ciekawskich spojrzeń sąsiadów, leżeć w hamaku i czytać książkę, serwować posiłki na świeżym powietrzu, urządzać grilla, czy nawet przyjąć gości „na łonie natury”. Stanowi oazę spokoju, gdzie każdy może odpocząć i czuć się swobodnie.

  Dodano: 2018-07-31 Czytaj więcej
 • Rozśpiewany ogród - jak chronić ptaki wokół domu?
  Rozśpiewany ogród - jak chronić ptaki wokół domu?

  Śpiewa ptaków to niezwykle stymulujący i romantyczny element, który towarzyszy mieszkaniu poza miastem. Dom i ogród może być jednak dla ptaków pułapką i zagrożeniem. Zebraliśmy kilka sposobów, które pozwolą ocalić życie niejednego skrzydlatego śpiewaka na naszej działce.

  Dodano: 2017-02-25 Czytaj więcej
 • Pielęgnacja ogrodu
  Pielęgnacja ogrodu

  Ładny projekt domu oraz zadbany ogród są spełnieniem marzeń większości z nas. O ile jednak kupując gotowy projekt domu, absorbuje on naszą...

  Dodano: 2014-04-25 Czytaj więcej
 • Płyty tarasowe Trawertyn – właściwości i zasady układania
  Płyty tarasowe Trawertyn – właściwości i zasady układania

  Trawertyn to szczególne płyty tarasowe w ofercie firmy Libet. Uwagę przyciągają ich smukły, prostokątny kształt...

  Dodano: 2014-02-11 Czytaj więcej
 • Jak szybko i dobrze zbudować trwały taras?
  Jak szybko i dobrze zbudować trwały taras?

  Taras stał się nieodłączną częścią każdego nowobudowanego domu. To właśnie tam spędzamy większość wolnego czasu - organizujemy spotkania lub relaksujemy się w rodzinnym gronie.

  Dodano: 2014-02-07 Czytaj więcej
 • Ogród przyjazny zwierzętom
  Ogród przyjazny zwierzętom

  Ogród jest dla właścicieli miejscem szczególnym, podobnie jak dla psa czy kota. Zwierzęta jednak traktują to miejsce w odmienny...

  Dodano: 2013-10-21 Czytaj więcej
 • Dlaczego na kostce brukowej pojawia się biały nalot?
  Dlaczego na kostce brukowej pojawia się biały nalot?

  W powszechnym przekonaniu mało estetyczne wykwity, które pojawiają się na powierzchni kostki...

  Dodano: 2013-09-30 Czytaj więcej
 • Przepuszczalne nawierzchnie w ogrodzie - rodzaje, zalety i wady i koszty ekologicznej nawierzchni
  Przepuszczalne nawierzchnie w ogrodzie - rodzaje, zalety i wady i koszty ekologicznej nawierzchni

  Planując ułożenie nawierzchni w ogrodzie warto wziąć pod uwagę estetykę oraz względy praktyczne.

  Dodano: 2013-09-27 Czytaj więcej
 • Jak usuwać plamy z kostki brukowej?
  Jak usuwać plamy z kostki brukowej?

  Plamy z oleju silnikowego czy pamiątka po grillowaniu z przyjaciółmi w postaci kleksów...

  Dodano: 2013-09-23 Czytaj więcej
 • Fugowanie nawierzchni z kostki brukowej
  Fugowanie nawierzchni z kostki brukowej

  Trwałość nawierzchni wykonanej z betonowej kostki brukowej lub płyt tarasowych zależy...

  Dodano: 2013-09-20 Czytaj więcej
 • System automatycznego podlewania ogrodu.
  System automatycznego podlewania ogrodu.

  Ogród wraz z roślinami i trawnik wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Pozbawione wody rośliny...

  Dodano: 2013-09-18 Czytaj więcej
 • Budowa i projekt ogrodzenia posesji - zadbaj o intymność na Twojej działce
  Budowa i projekt ogrodzenia posesji - zadbaj o intymność na Twojej działce

  Ogrodzenie posesji ma w pierwszej kolejności zapewnić domownikom dyskrecję i poczucie intymności. Ale projektując je...

  Dodano: 2013-09-17 Czytaj więcej
 • Jaki kominek wybrać do domu?
  Jaki kominek wybrać do domu?

  Zanim zdecydujemy się na zakup kominka musimy odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań...

  Dodano: 2013-09-13 Czytaj więcej
 • Jaka nawierzchnia do ogrodu?
  Jaka nawierzchnia do ogrodu?

  Nawierzchnia wokół domu i w ogrodzie kształtuje charakter posesji. Dzięki zastosowaniu...

  Dodano: 2013-07-10 Czytaj więcej
 • Kostka brukowa w ogrodzie.
  Kostka brukowa w ogrodzie.

  Ogrodowe ścieżki ogrodowe, tarasy, aleje czy podjazdy są traktowane jako elementy przestrzeni, które muszą być spójne z architekturą...

  Dodano: 2013-06-19 Czytaj więcej
 • Z jakich materiałów można wykonać ogrodzenie?
  Z jakich materiałów można wykonać ogrodzenie?

  Ogrodzenie posesji nie tylko wyznacza granicę naszej działki i chroni przed intruzami...

  Dodano: 2013-06-06 Czytaj więcej
 • Jak zabezpieczyć drewno na zewnątrz?
  Jak zabezpieczyć drewno na zewnątrz?

  Niekorzystne warunki atmosferyczne, grzyby, owady, promienie UV – wszystkie wymienione czynniku...

  Dodano: 2013-05-31 Czytaj więcej
 • Na co zwrócić uwagę wybierając działkę?
  Na co zwrócić uwagę wybierając działkę?

  Decyzja o budowie domu została podjęta. Ale jaką działkę wybrać? Podpowiadamy jakimi...

  Dodano: 2013-05-05 Czytaj więcej